Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 20

Θέμα: 1o service 1000km σε R1200GS

  1. #1
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814

    1o service 1000km σε R1200GS

    Τηλέφωνο στον παναγιωτόπουλο την Πέμπτη μια και δουλεύω πολύ κοντά του, μου λεεί για την Τρίτη.
    Εγώ βιαζόμουνα να τελειώνω παίρνω τηλέφωνο στην motion n style στο χαλάνδρι πάω αφήνω του μηχανάκι, ο άνθρωπος εκεί μου λεεί θα το πάρεις το μεσημέρι, αλλαγή λαδιών σύσφιξη κεφαλής ρύθμιση βαλβίδων και είσαι έτοιμος.
    Τηλέφωνο το μεσημέρι εγώ πρίν φύγω απο την δουλειά μου στον μηχανικό , να δώ τί χρήματα να έχω μαζί μου γιατί η αλήθεια είναι ότι με έχετε φοβήσει εδω μέσα με αυτά που διαβάζω, τεσπα μου λεεί γύρω στα 140 ευρω , δεν απαντάω, έχω μείνει κόκαλο λέμε.

    Πάω να το πάρω μου λεει σου φάνηκαν πολλά, του απαντάω πάρε τα χρήματα σου και δεν ξαναπερνάω ούτε απ έξω λέμε, λέγοντας του ότι πολλοί γνωστοί μου έχουν δώσει τα μισά χρήματα στον παναγιωτόπουλο.
    Αυτός απάντησε ότι στον παναγιωτόπουλο μπορεί να μην κάνουν ρύθμιση βαλβίδων μπορεί εκείνο μπορεί να μην κάνουν σύσφιξη κεφαλής κτλ κτλ.

    Εκνευρισμένος του λέω ότι δουλεύω σε συνεργείο 9 χρόνια και τεσπα μου λεεί πίπες και την άλλη εβδομάδα θα τους σεντράρω στην BMW Hellas κανονικά λέμε άκου αλλαγή λαδιών απλών + φίλτρο και ρύθμισμα βαλβίδων σε boxer 130 ευρώ, δηλαδή σε τετρακύλινδρο πόσα θα έπαιρναν κανα εκατομμύριο, έλεος λέμε κοροιδία.

    Για να φανταστήτε στο CBR1000RR βαλβίδες που θές 2 ώρες για να βγάλεις μόνο την εισαγωγή με τις διπλές μπεκιέρες και το φιλτροκούτι και όλα τα φίλτρα μου έχουν πάρει 160ευρώ, όχι για την BMW που εγώ μόνος μου τα κάνω αυτά σε 40 το πολύ λεπτά.


    Και στο φινάλε κιόλας μου λεεί BMW έχεις πάρει
    Εάν είναι αντιμετώπιση αυτή οκ τότε θα με ξαναδείτε

  2. #2
    Cogito ergo sum... Το avatar του/της Spike
    Εγγραφή
    09/11/2004
    Μηνύματα
    697
    Entaxei , exeis dikio na paraponiesai , alla tosoi pou fonazoun Panagiotopoulo esy giati den akous ????????????
    Yparxei logos pou o anthropos exei tetoio onoma stin agora.... kai ex allou einai kai o idios mixanobios , oxi san tous allous pou einai apla "epixeirimaties" (pou leei o logos...)

    Riders on the storm......

    If the facts don't fit the theory..... change the facts....

  3. #3
    Δεν πόναει!!! Το avatar του/της caesarsk
    Εγγραφή
    21/07/2005
    Μηνύματα
    1.189
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Spike
    Entaxei , exeis dikio na paraponiesai , alla tosoi pou fonazoun Panagiotopoulo esy giati den akous ????????????
    Yparxei logos pou o anthropos exei tetoio onoma stin agora.... kai ex allou einai kai o idios mixanobios , oxi san tous allous pou einai apla "epixeirimaties" (pou leei o logos...)


    Λέμε τώρα....


    Γιατί από την άλλη έχω επίσης πάρα πολλά παραδείγματα αντίστοιχα για τον Παναγιωτόπουλο...


    Τελικά ξέρεις τι πιστεύω?


    Είναι θέμα μέρας. Κοιμήθηκε καλά την προηγουμένη? Εκανε σεξ με την σύζηγο?? Τα παιδιά έφεραν καλούς βαθμούς? Πληρωθήκαν οι επιταγές? (μιλάω για τον καθένα, όχι για τον Παναγιωτόπουλο)...

    ΑΝ ΝΑΙ ΤΟΤΕ ΕΣΥ Ο ΠΕΛΑΤΗΣ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΚΑΛΑ

    ΑΝ ΟΧΙ...ΟΠΟΥ ΣΕ ΧΤΥΠΗΣΕΙ!!!!!

    Γνώμη μου...Σε κάθε τέτοια περίπτωση από τον οποιοδήποτε κατευθείαν ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕ ΤΗΝ BMW HELLAS!
    Ο μοναδικός στην Ελλάδα που έχει κάνει backflip με ΒΜW R1200GS, με μάρτυρες.

    ΠΟΝΕΣΕ ΟΜΩΣ ΜΕΤΑ ΠΟΛΥ!!!!

    -ΘΩΜΑ ΕΙΣΑΙ ΣΠΙΤΙ;
    -Ο ΘΩΜΑΣ ΣΠΙΤΙ ΕΙΝΑΙ...ΕΜΕΙΣ ΓΥΡΙΖΟΥΜΕ ΣΑΝ ΤΟΥΣ Μ@Λ@ΚΕΣ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ (ταδε εφη trooper)


    Μανο...το τσιπουρο σε περιμενει ρε φιλε σπιτι μου...


    ΤΗΝ ΜΑΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΟΙ ΑΓΑΠΗΣΑΝ. ΤΟΝ ΜΑΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ!!

  4. #4
    Αρχικά δημιουργήθηκε από caesarsk
    Λέμε τώρα....


    Γιατί από την άλλη έχω επίσης πάρα πολλά παραδείγματα αντίστοιχα για τον Παναγιωτόπουλο...


    Τελικά ξέρεις τι πιστεύω?


    Είναι θέμα μέρας. Κοιμήθηκε καλά την προηγουμένη? Εκανε σεξ με την σύζηγο?? Τα παιδιά έφεραν καλούς βαθμούς? Πληρωθήκαν οι επιταγές? (μιλάω για τον καθένα, όχι για τον Παναγιωτόπουλο)...

    ΑΝ ΝΑΙ ΤΟΤΕ ΕΣΥ Ο ΠΕΛΑΤΗΣ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΚΑΛΑ

    ΑΝ ΟΧΙ...ΟΠΟΥ ΣΕ ΧΤΥΠΗΣΕΙ!!!!!

    Γνώμη μου...Σε κάθε τέτοια περίπτωση από τον οποιοδήποτε κατευθείαν ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕ ΤΗΝ BMW HELLAS!

    +100000 caesar

  5. #5
    Cogito ergo sum... Το avatar του/της Spike
    Εγγραφή
    09/11/2004
    Μηνύματα
    697
    Prosopika logo empeirias apo ton Panagiotopoulo kai "alla" synergeia pisteuo oti den exei na kanei mono me symbanta.... o anthropos einai mixanobios o idios kai xerei poly kala ti ginetai .... oi ypoloipoi einai <edited by moderator>.... Otan o Vagiannelis xreonei 25 euro gia na sou balei tin mixani sto GT1 kai na sou sbisei ta error pou bgazei i mixani eno o Andonis to theorei dedomeno oti den tha sou parei lefta tote mporeis kai apo monos sou na krineis. Ola ta synergeia exoun ta kala kai ta kaka tous alla apo olous o Panagiotopoulos einai o kalyteros makran. Den koitazei na se gdysei kai na min xanapas, se prosexei kai opou mporei boithaei. Se polles periptoseis xero mixanes pou epathan zimia megalou kostous ektos egyisis kai o anthropos den eipe na se xreosei kainouria antalaktika alla sou edine tin epilogi na balei kapoia metaxeirismena apo mixanes pou den ftiaxnontousan.... apo auto kai mono mporeis na katalabeis .....

    Riders on the storm......

    If the facts don't fit the theory..... change the facts....

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της madtank
    Εγγραφή
    16/11/2005
    Μηνύματα
    282
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Spike
    Prosopika logo empeirias apo ton Panagiotopoulo kai "alla" synergeia pisteuo oti den exei na kanei mono me symbanta.... o anthropos einai mixanobios o idios kai xerei poly kala ti ginetai .... oi ypoloipoi einai <edited by moderator> .... Otan o Vagiannelis xreonei 25 euro gia na sou balei tin mixani sto GT1 kai na sou sbisei ta error pou bgazei i mixani eno o Andonis to theorei dedomeno oti den tha sou parei lefta tote mporeis kai apo monos sou na krineis. Ola ta synergeia exoun ta kala kai ta kaka tous alla apo olous o Panagiotopoulos einai o kalyteros makran. Den koitazei na se gdysei kai na min xanapas, se prosexei kai opou mporei boithaei. Se polles periptoseis xero mixanes pou epathan zimia megalou kostous ektos egyisis kai o anthropos den eipe na se xreosei kainouria antalaktika alla sou edine tin epilogi na balei kapoia metaxeirismena apo mixanes pou den ftiaxnontousan.... apo auto kai mono mporeis na katalabeis .....

    Θα συμφωνησω απολυτα με τον Spike...Ο Παναγιωτοπουλος ειναι επαγγελματιας και παντοτε θα σου προτεινει εναλλακτικες λυσεις για το οποιο προβλημα αντιμετωπιζεις με την μοτοσυκλετα σου. Αυτο δεν χαρακτηριζει πολλους μηχανικους του χωρου, και οντως πολλές εργασιες / δουλειες που αλλοι τις χρεωνουν, ο Παναγιωτοπουλος τις θεωρει δεδομενες και μεσα στα πλαισια των υποχρεωσεων του απεναντι στον αναβατη - καθως και ο ιδιος οδηγει μοτο -και οχι στον "πελάτη"...
    Μηχανίστα μου - Riding is a way of thinking...
    Yamaha XT500 '80, Kawasaki Z1R 1000 '81
    BMW R100GS '87, BMW F650 Funduro '94
    BMW R1150GS '99, BMW R1150GS Adv '03
    BMW R1200GS '05, BMW K1200GT SE '08

  7. #7
    BMW R 1200 GS Adventure. Το avatar του/της felter
    Εγγραφή
    21/03/2007
    Μηνύματα
    309
    ΕΧΩ ΤΗΣ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΑΠΟ ΤΑ ΣΥΝΕΡΓΙΑ (ΟΧΙ ΜΟΝΟ BMW)
    ΟΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΟΝΙΜΗΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ. ΟΛΗ ΣΕ ΒΛΕΠΟΥΝΕ ΣΑΝ
    ΕΥΡΩ ΑΛΛΗ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΚΑΙ ΑΛΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ Ε ΤΙ ΚΛΕΦΤΕΣ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ Η ΑΝΘΡΩΠΟΙ.
    ΑΛΑ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ.
    ΤΗΝ MΠΟΥΜΠΟΥ ΜΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗΝ ΑΚΟΥΜΠΑΕΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ,
    ΠΟΣΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΤΩΡΑ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/01/2016
    Μηνύματα
    1
    Γειά σας παιδιά!έχω πάρει ένα gs1200 τέλους του 06 με 37.000χ.χ και μου έχουν πει πως στης 40000χχ θέλει ένα καλώ σέρβις που να το πάω και να έχει λογικές τιμές!

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.866
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostas 1982 Προβολή μηνύματος
    Γειά σας παιδιά!έχω πάρει ένα gs1200 τέλους του 06 με 37.000χ.χ και μου έχουν πει πως στης 40000χχ θέλει ένα καλώ σέρβις που να το πάω και να έχει λογικές τιμές!
    Θα κρατηθω

    Αν εισαι Αθηνα καλες κριτικες εχει ο Παναγιωτοπουλος στον Γερακα

    υ.γ BMW και λογικη δεν πανε μαζι..





    (δεν κρατηθηκα)...

  10. #10
    Banned
    Εγγραφή
    06/03/2012
    Μηνύματα
    2.773
    Νταξει, προχτες επανηλθε θεμα 11ετιας...δεν ειναι τιποτε...


    κωστα1982, πηγαινε στο μοτο Ζ ή στο αλλο πιο κατω που ειναι ανεξαρτητα BMW με καλες τιμες.

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.304
    Μτχ δεν είναι το μηχανάκι; Συνεπώς τί πρώτο σέρβις;

    Για Αθήνα έχω ακούσει/διαβάσει καλά λόγια για τον Καφετζάκη (στην Καισαριανή). Τσέκαρέ τον και αυτόν.

  12. #12
    Banned
    Εγγραφή
    06/03/2012
    Μηνύματα
    2.773
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Μτχ δεν είναι το μηχανάκι; Συνεπώς τί πρώτο σέρβις;

    Για Αθήνα έχω ακούσει/διαβάσει καλά λόγια για τον Καφετζάκη (στην Καισαριανή). Τσέκαρέ τον και αυτόν.

    Αυτος δεν εχει μπει ακομη στην εποχη της ηλεκτρονικης νομιζω...

    πλατινα και παλι πλατινα

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.304
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GFawkes Προβολή μηνύματος
    Αυτος δεν εχει μπει ακομη στην εποχη της ηλεκτρονικης νομιζω...

    πλατινα και παλι πλατινα
    Δε νομίζω ρε συ, εξουσιοδοτημένος δεν είναι;

    Πάντως επειδή περνώ συχνά από εκεί, βλέπω μέσα πολλά παλιά αναπαλαιωμένα (ο παράδεισος του Βαγγέλη) και γενικά αρκετή κίνηση στο μαγαζί.

  14. #14
    Εντάξει... Μπαίνει ένας να ρωτήσει που να πάει ΈΝΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ BMW του 2006 για σωστό και οικονομικό service και αντί να του πούμε 1-2 μαγαζιά, πάλι θα βγάλει ο καθένας τον καημό του..

    Άλλος του λέει ότι έδωσε 21000 και δεν τον λυπάμαι, το Πρώτο σέρβις κάνει τόσο.... Ρε, ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ ΛΕΜΕ!!

    Καλά, αυτό με τα γιαπωνέζικα που είναι ΟΛΑ ΤΣΆΜΠΑ πάει στα ανέκδοτα... Μόνο η εργασία στο πρώτο σέρβις... Δλδ τα 5 λεπτά για τα λάδια...

    Υπάρχουν μαγαζιά μη εξουσιοδοτημενα που ξέρουν τα BMW και έχουν λογικές τιμές... Νομίζω, είναι κι ένας καλός στην Βουλιαγμένης αλλά δεν θυμάμαι που.. Θα μάθω και θα σου πω..

  15. #15
    Ένα πμ στον κορντιξ, σε κάποιον στην βουλιαγμένης έλεγε επίσης.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 25/07/2006, 10:47
  2. 1o service
    από Lazio στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 51
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2005, 06:36
  3. Erotisi:1o service gia F650GS (?)
    από @@@ στο forum BMW
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 12/10/2005, 01:18
  4. 1o service
    από swatsquadgr στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 26/08/2004, 10:11

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF