Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 18

Θέμα: φορτιστης μπαταριας

  1. #1

    φορτιστης μπαταριας

    BT-BC 12 D-SE φορτιστης αυτοματης φορτισης Einhell.


    πως το βλεπετε αξιζει??????

  2. #2

  3. #3
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.662
    Επαναφέρω αυτό για να μην ανοίγω νέο.
    Σκέφτομαι να πάρω ένα φορτιστή μπαταρίας,επειδή όμως δεν κατέχω τα μυστικά του σπορ θα'θελα μια γνώμη για το τι να προσέξω.
    Βλέπω πχ,ο Πίσσαρης έχει τους Optimate με http://www.motopissaris.gr/cat/%CE%A...F%CE%B1%CF%82/

    Τι διαφορά έχει ο 3 απο τον 6 για παράδειγμα και δικαιλογεί την διαφορά στην τιμή;

    Επίσης κατα καιρούς έχω διαβάσει οτι οι φορτιστές του Lidl πουλάνε περισσότερο κι απο προφυλακτικά σε φοιτιτικές εστίες.
    αξίζει η αγορά ή παίρνεις φορτιστή για 6 μήνες/1-2 φορτίσεις και εχεις πεταξει τα λεφτά σου;
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  4. #4
    Φίλε μου ο 3 είναι παλιός πια.
    Εδώ μπορείς να δεις ακριβός http://www.optimate.co.uk/cg020001.htm
    τις διαφορές τους.
    Βασικά ο 6 έχει καλύτερο μικροεπεξεργαστή,ακόμα o 5 και6 μπορούν να φορτίσουν μπαταριές με περισσότερα ampere.
    H λύση είναι ο 5 που έχω και εγώ, τώρα του lidl δεν έχουν καμια σχέση.
    Είναι φορτιστής συντηρητής και κάνει και επαναφορά σε κάποιες μπαταριές που δεν έχουν πεθάνει εντελώς και οι απλή φορτιστές δεν μπορούν να τις ξανα επαναφερουν.
    Και κάτι ακόμα τον παίρνεις κα δεν ξανά ασχόλησε για όλα τα οχήματα σου.
    Τελευταία τροποποίηση από dankannn; 11/04/2013 στις 12:27.
    Dankannn

    CBR 600F THE BEST

  5. #5
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.662
    Σε ευχαριστώ για τον κόπο σου,με καλυψες.

  6. #6
    μελος Το avatar του/της mikepap
    Εγγραφή
    02/02/2013
    Μηνύματα
    154
    μετα απο ψαξιμο,κατεληξα στο CTEK 5.στα 80 ευρο με 5 χρονια εγγυηση,σουηδικος.κοιτα εδω.http://www.makan.gr/index.php?page=s...emid=1&lang=el
    αν δειτε αντρα σε μπαλκονι,να ποτιζει γλαστρες,προφανως τα φυτα καπνιζονται.

  7. #7
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.662
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mikepap Προβολή μηνύματος
    μετα απο ψαξιμο,κατεληξα στο CTEK 5.στα 80 ευρο με 5 χρονια εγγυηση,σουηδικος.κοιτα εδω.http://www.makan.gr/index.php?page=s...emid=1&lang=el

    αφού λες ότι το έψαξες φίλε,κάνε ένα κόπο να μας πεις τις διαφορές που σε κάναν να καταλήξεις στο CTEK.
    στο γοογλε διαβαζω κι εγω καλά λόγια για αυτό.όπως όμως και για τον οπτιμέιτ 6,ο οποίος παρεπιπτόντως είναι για κάθε τύπο μπαταρίας.

    και επειδή σκοπεύω να τον χρησιμοποιώ και για μπαταρίες αλλες (όχι οχημάτων) θα ήθελα να διαλέξω γνωρίζοντας όσα παραπάνω γινεται.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  8. #8
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    για οποιον τον ενδιαφερει. http://www.mandp.co.uk/productInfo.a...gn=oximiser600

    εγω εχω αυτον του lidl για ελφρες περιπτωσεις κι εναν μετασχηματιστη με ρυθμιζομενα αμπερ ρωσικο για τις βαριες περιπτωσει3ς. (ο οποιος ειναι οτι πιο αθανατο και βαρυ εχω δει..)

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της VASOS
    Εγγραφή
    01/04/2009
    Μηνύματα
    500
    CTEK (made in Sweden) μακραν η καλύτερη αγορά που έχω κάνει σε εξοπλισμό. Τους συνιστώ ανεπιφύλακτα.

    p.s.: τσεκάρετε και motoraid για τιμή.

  10. #10
    Μέλος
    Εγγραφή
    21/01/2013
    Μηνύματα
    49
    Παιδια απιστευτο timing πανω που ηθελα να κανω μια παρομοια αγορα. Θα μου επιτρεψεται να κανω καποιες ερωτησεις γτ ειμαι ασχετος σε αυτο το θεμα. Χρειαζομαι ενα φορτιστη συντηρητη που να μπορει να επαναφερει τις μπαταριες που εχουν πεσει σε βαθυ υπνο τι προτεινεται CTEK ή Optimate α και κτ αλλο γινεται να εχεις με το ιδιο μηχανημα δυο μπαταριες αυτοκινητων στη συντηρηση ταυτοχρονα. εαν οχι η μονη λυση στο προβλημα μου ειναι να αγορασεις δευτερο μηχανημα

    ευχαριστω

  11. #11
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    23/04/2013
    Μηνύματα
    7
    Καλησπερα ..έχω βρει πιο φθηνό και ποιοτικό φορτιστη μπαταριας...ο φορτιστης αυτος ειναι ψηφιακος παλμικός και καταλαβαίνει το είδος της μπαταρίας και κάνει ανάλογη φόρτιση. μπορεί να φοτίσει και μπαταρία μέσω του αναπτήρα του αυτοκινήτου εγω απο εδώ πήρα τον δικό μου και είμαι ευχαριστημένος και με την τιμή και με ποιότητα www.allbatteries.gr

  12. #12
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.041
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από honda c50 Προβολή μηνύματος
    Παιδια απιστευτο timing πανω που ηθελα να κανω μια παρομοια αγορα. Θα μου επιτρεψεται να κανω καποιες ερωτησεις γτ ειμαι ασχετος σε αυτο το θεμα. Χρειαζομαι ενα φορτιστη συντηρητη που να μπορει να επαναφερει τις μπαταριες που εχουν πεσει σε βαθυ υπνο τι προτεινεται CTEK ή Optimate α και κτ αλλο γινεται να εχεις με το ιδιο μηχανημα δυο μπαταριες αυτοκινητων στη συντηρηση ταυτοχρονα. εαν οχι η μονη λυση στο προβλημα μου ειναι να αγορασεις δευτερο μηχανημα

    ευχαριστω
    OPTIMATE. Εχω το ΙΙ εδω και 5 χρονια και ειναι πολυ καλο. Δεν μπορεις να εχεις 2 μπαταριες ταυτοχρονα. Παλιοτερα ειχα κατι αγνωστες φορτιστες και μετα απο λιγο αρχιζαν να μην δουλευουν καλα και να κανουν κατι περιεργους ηχους. Το optimate ποτε. Επισης λογω της περιοχης που μενω το χειμωνα εχει -10C συνεχομενα για 4 μηνες και ποτε δεν παρεδωσε πνευμα η μπαταρια. F@#$ing Ohio...

  13. #13
    Boy Is Back in Town Το avatar του/της soter3gm
    Εγγραφή
    31/03/2005
    Μηνύματα
    681
    Αυτός http://www.motopissaris.gr/parts/%CE...2_CTek_MXS_5.0 είναι ο καλλίτερος για μένα τον έχω μερικά χρόνια και είναι μια χαρά,κάνει και για αυτοκίνητα
    SOTER3GM
    "Ride hard live forever"
    soter3gm

    ----------------

  14. #14
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    23/04/2013
    Μηνύματα
    7
    Καλημέρα παίδες! Εγώ έχω αγοράσει φορτιστή μπαταρίας αυτοκινήτου 4load 7.0 ο οποίος μπορεί και να φορτίσει δύο μπαταρίες ταυτόχρονα δηλαδή και 12V ΚΑΙ 24 V. O φορτιστής αυτός είναι παλμικός και αυτόματος δηλαδή σταματάει να δίνει ρεύμα όταν φορτίσει η μπαταρία. Οι πρώτες εντυπώσεις μου είναι πού καλές,είναι καλής ποιότητας.

  15. #15
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.657
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από trelamenos1988 Προβολή μηνύματος
    Καλημέρα παίδες! Εγώ έχω αγοράσει φορτιστή μπαταρίας αυτοκινήτου 4load 7.0 ο οποίος μπορεί και να φορτίσει δύο μπαταρίες ταυτόχρονα δηλαδή και 12V ΚΑΙ 24 V.
    Αν είσαι πονηρούλης, μπορείς να φορτίσεις και 3 12βολτες ταυτόχρονα..


    ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ..... μην αγοράζετε πράγματα από sites που δεν έχουν σχέση με το αντικείμενο (πλέον της ορθογραφίας..)

    "φόρτιση ακριβείας" : υπάρχει και φόρτιση "στο περίπου" ..??
    "προστατεύει από την υπερθέρμανση" ; Τον ευατό του?? την μπαταρία?? το περιβάλλον ??
    "από αντιστροφή τάση" αντίστροφη τάση?? αντιστροφή τάσης?? αλλαγή γεωμαγνητικού πεδίου??
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Φορτιστης Μπαταριας - Ερευνα Αγορας
    από sadengr στο forum Εργαλεία
    Απαντήσεις: 173
    Τελευταίο μήνυμα: 02/03/2021, 14:27
  2. Φορτιστής μπαταρίας.
    από notakos600 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 20/01/2009, 13:22
  3. Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 01/12/2007, 17:39

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF