Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 26

Θέμα: help!Αγορά 1ης μηχανής

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/05/2012
    Μηνύματα
    16

    help!Αγορά 1ης μηχανής

    Γεια σας! Ειμαι νεος στο χωρο της μοτοσυκλετας και δεν εχω πολλες γνωσεις (αν εξαιρέσουμε καποια μηχανικα) σχετικα με αυτες. Σε μια εβδομαδα δινω πανελληνιες και επειδη μαλον θα περασω κερκυρα σκεφτομουν για να μειωσω και τα εξοδα μου να αγορασω μια μηχανη στα 125cc. Εχω κοιταξει καποια πραγματα και μου αρεσει παρα πολυ η duke 125 της KTM http://www.ktm.com/gr/125/125-duke-eu.html. Θα ηθελα να μαθω κατα ποσο αποτελει καλη επιλογη οσο αναφορα θεματα βλαβης, κοστους συντηρησης, καταναλωσης, ανεσης. Τη μηχανη την θελω για καθημερινη μετακινηση και για καμια εκδρομη.Περιμενω συμβουλες και προτασεις σας...

    Ευχαριστω πολυ!

  2. #2
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostaspontios Προβολή μηνύματος
    Γεια σας! ...............μου αρεσει παρα πολυ η duke 125 της KTM http://www.ktm.com/gr/125/125-duke-eu.html..........!
    http://www.youtube.com/watch?v=zethfkPouoo

    γεια σου πατριδα!!!!!!!!!
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dmf
    Εγγραφή
    26/10/2009
    Μηνύματα
    1.393
    Άμα θες να κάνεις οικονομία, παίρνεις ετήσια κάρτα μμμ, ή έστω ένα παπί, δεν παίρνεις KTM
    Πες καλύτερα, θέλω να πάρω μια μηχανή, αλλά να πείσω τους γονείς μου ταυτόχρονα ότι
    το κάνω για οικονομία

  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/05/2012
    Μηνύματα
    16
    @trooper Τελικα ειμαστε παντου!!!! Για το κατεμακι δεν μου ειπες ομως...
    @dmf βασικα συχαινομαι τα παπια! Πιστευω πως ειναι πιο ασφαλες μια γερη μηχανη παρα ενα παπι...Οσο για την οικονομια σχετικα με αυτη την κατηγορια μηχανων εννοω και συγκριτικα με το να επαιρνα αυτοκινητο!

  5. #5
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostaspontios Προβολή μηνύματος
    Τελικα ειμαστε αντου!!!! Για το κατεμακι δεν μου ειπες ομως...
    ολοκληρο ''εκακηκεν το τσαμπασιν'' σου εβαλα!!!τι δεν καταλαβενς???????????
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/05/2012
    Μηνύματα
    16
    Δηλαδη με λιγα λογια δεν λεει???

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dmf
    Εγγραφή
    26/10/2009
    Μηνύματα
    1.393
    Δεν ξέρω, είναι και σχετικά καινούργιο, αλλα εφόσον η αξιοπιστία είναι σημαντική, εγώ δεν θα το κοιταγα. Κάνει και κοντά στις 4000€.
    Δικαιο εχεις για τα παπιά. Υπάρχει και το cbf125, αλλά έχει επιδόσεις παπιού, και τιμη 1500 κατω απο το ktm.
    Πάντως το δίπλωμα που θα βγάλεις σε καλύπτει μέχρι 33 ίππους. Μην κοιτας απαραίτητα μέχρι 125cc.
    Δες μια και τα cbf250, αν σου αρεσουν κατ'αρχας και μετά ψάξε για μεταχειρισμένα σε καλή κατασταση.

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/05/2012
    Μηνύματα
    16
    Δεν το σκεφτηκα! Σωστο! Φανταζομαι πως η καταναλωση κλπ ειναι περιπου τα ιδια...??? Κοιταξα και στα 200-250 κυβικα και βρηκα Sym wolf 250 ή 125, Duke 200 (εχω φαει κολλημα,δεν υπαρχει, ειναι κουκλι), cbf 250 δεν πολυψηνομαι και τελος yamaha YZF-R125. To θελω οπως ειπα κυριως για πολη οποτε θελω να ειναι ανετο...τι λετε???

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dmf
    Εγγραφή
    26/10/2009
    Μηνύματα
    1.393
    Είδα σήμερα στο φανάρι ένα duke125. Το είχα ξαναδεί, αλλά δεν είχα δώσει σημασία. Σήμερα ψιλοκόλλησα και το έφαγα με
    τα μάτια μου για κανά 5λεπτο. Είναι όντως πολύ ωραιο εμφανισιακά, και από κοντά, καταλαβαίνω γιατί έχεις κολλήσει
    Ψάξε όμως για τυχόν προβλήματα που έχει βγάλει.

  10. #10
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.671
    καταπληκτικο μηχανακι,στη φαση που το εχω οδηγησει και εχω κολησει παροτι εχω 990.το μοτερ ειναι μια χαρα,αφου φαντασου οτι παιρνει ετοιμο κιτ για 150cc,οποτε θεμα αξιοπιστιας δεν υπαρχει
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

  11. #11
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Κοίτα και κάτι σε μεταχειρισμένο 250 που να καλύπτεται από το δίπλωμα σου. Ένα on off στη Κέρκυρα θα ήταν ότι πρέπει να εξερευνήσεις το νησί.

  12. #12
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/05/2012
    Μηνύματα
    16
    Πιστευω και εγω πως κατι σε 250 θα ηταν καλυτερο...Οσο αφορα τωρα το on off πιστευω πως και το κατεμακι δεν θα εχει προβλημα Επειδη ομως δεν παιζουν πολλα λεφτα μεχρι κανα 3000λιαρο να δωσω, τι μου προτεινεται και εσεις???? (παντα για την χρηση που εχω προαναφερει!)

  13. #13
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    transalp 600
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  14. #14
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/05/2012
    Μηνύματα
    16
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TROOPER Προβολή μηνύματος
    transalp 600
    δεν με καλυπτει το διπλωμα...! Μεχρι 250cc μπορω να παω. Α! Να προσθεσω κατι...Ειμαι 1.73 και 72 κιλα...Απλα ενημερωτικα γιατι ειδα σε κατι συζητησεις οτι χρειαστηκαν οι συμφορουμιτες τις πληροφοριες αυτες. Για την varadero 125 τι λετε? Προβληματα, κοστη κλπ. Συμφερει???

  15. #15
    μουσικο μελος Το avatar του/της GiannisBlessed
    Εγγραφή
    25/11/2008
    Μηνύματα
    1.812
    γειά σου φίλε.είμαι φοιτητής στην κέρκυρα στο τέταρτο έτος.το εχω γυρίσει όλο το νησί.το 125 είναι αρκετό.η πόλη είναι μικρή και την γυρνας και με ποδήλατο.αλλά στην.θέση σου θα επερνα το νίντζα 250.έχει ακριβώς την σωστή δύναμη για το νησί.και θα το κρατήσεις άνετα για 2 χρόνια χωρίς να το βαρεθεις.το 125 μετά από λίγο καιρό θα το βαρεθεις.η διαφορά στην κατανάλωση είναι μικρή.με το νίντζα πας και κανένα ταξίδι.πάντως αν σε ενδιαφέρει η οικονομία τότε το παπί και το.ποδήλατο είναι η λύση.αμάξι μην το σκεφτεις καν.οι αποστάσεις είναι πολύ. μικρές και ουσιαστικα ξεπαρκαρεις για να πας λίγο πιο κάτω και.μετά ψάχνεις μια.ώρα να.παρκαρεις.είχα αμάξι για ένα διάστημα...κόλαση.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Βοήθεια για αγορά 1ης μηχανής
    από Xa0s στο forum Cruiser, custom, chopper, bobber
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 16/09/2015, 16:44
  2. Αγορα 1ης μηχανης για νεο αναβατη
    από smooth criminal στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 18/10/2009, 19:47
  3. Help ΑΓΟΡΑ Gpz400r Ninza
    από TSIV στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 05/12/2005, 11:45
  4. Αγορά πρώτης μηχανής
    από vayiokas στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 11/04/2004, 01:45
  5. Αγορά πρώτης μηχανής
    από vayiokas στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 03/04/2004, 01:18

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF