Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 7 από 7

Θέμα: "ΑΝΑΣΤΑΣΗ"(!!!) ΤΡΟΜΠΑΣ ΒΕΝΖΙΝΗΣ...

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607

    "ΑΝΑΣΤΑΣΗ"(!!!) ΤΡΟΜΠΑΣ ΒΕΝΖΙΝΗΣ...

    Πρίν από μία βδομάδα πήγα με φίλους σε μια χωμάτινη διαδρομή!
    Χαρούμενος που μόλις είχα βάλει και τα καινούρια μου χωμάτινα λάστιχα μου ήρθε η λυπητερή! ΕΜΕΙΝΑ ΑΠΟ ΤΡΟΜΠΑ ΒΕΝΖΙΝΗΣ!!! Τη δεύτερη μέσα σε ένα χρόνο! :a37:
    Την γκαντεμιά μου μέσα λέω και αρχίζουμε με τα παιδιά τη γνωστή πατέντα να απομονώσουμε την τρόμπα και να ενώσουμε απ’ευθείας τα σωληνάκια. (Απίστευτα εύκολη διαδικασία στο Africa)
    Έβαλα μπροστά κι έφυγα και το μόνο που έπρεπε να κάνω ηταν κάθε 100 – 120 χλμ να φουλάρω το ρεζερβουάρ...
    Την τρόμπα όλη τη βδομάδα που πέρασε δεν την άλλαξα λόγο οικονομικής στενότητας και είπα να το τραινάρω λίγες μέρες ακόμα μιας και τη δουλειά μου την έκανα μια χαρά μεσ’ τη πόλη.Να επισημάνω οτι ΔΕΝ ΕΙΧΑ (ΩΣ ΣΗΜΕΡΑ) ΠΛΥΝΕΙ ΑΚΟΜΑ ΤΗ ΜΗΧΑΝΗ.... :a31:
    Σήμερα λοιπόν ξαναπήγα με ένα φίλο Βαρυμπόμπη!Καλά,το τί λάσπη και νερά βρήκαμε δεν το συζητώ...όπου λασπολακούβα και μέσα είμασταν τα γουρούνια!
    Τελειώνουμε λοιπόν και πάω τη μηχανή για πλύσιμο.Που μου ήρθε κι εμένα? Μάλλον επειδή είναι Σάββατο!!!
    Βάζω μπροστά να φύγω και..... ΑΚΟΥΩ ΤΗΝ ΤΡΟΜΠΑ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ!!! Μπά,λέω, ιδέα μου είναι! Έχεις την εντύπωση βρωμερό σκουλίκι οτι θα γλιτώσεις τα 180 ευρώ??? ΚΙ ΟΜΩΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ!!!
    Βγάζω τη φύσα του ρεύματος (την ψιλιάστηκα τη δουλεια), τη φυσάω,ξαναενώνω τα σωληνάκια όπως ήταν και ΕΤΟΙΜΗ!!!
    Συμπέρασμα 1ον: Τσεκάρετε τη φύσα μην έχει πάρει νερά και μη βιαστήτε να βγάλετε άχρηστη την τρόμπα σας!
    Συμπέρασμα 2ον: Μάθετε πώς γίνεται η πατέντα σε περίπτωση που μείνετε απο τρόμπα να μήν πληρώνετε κερατιάτικα Express Service! (Εγώ δεν ήξερα τη πρώτη φορά που μου έτυχε)
    Συμπέρασμα 3ον: ΤΕΛΙΚΑ ΑΠ’ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΗΜΟΥΝ Κ@#&%*ΡΔΟΣ!!! :a5:

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2003
    Μηνύματα
    605
    αν χτύπαγες την τρόμπα με σφυρί (λαστιχοσφυρο κατά προτίμιση) θα ξεκόλαγε με την μία (99%)! το έχω κάνει πολλές φορές!

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Το έκανα! Είπαμε όμως οτι το προβλημα ήταν στη φύσα και όχι στην τρόμπα!
    Καλή

  4. #4
    Τα σωληνάκια στην είσοδο και στην έξοδο της τρόμπας την ίδια διάμετρο δεν έχουν; Άρα για να τα ενώσουμε και να παρακάμψουμε την τρόμπα πρέπει να έχουμε πάντα μαζί μας ένα κομματάκι πιο φαρδύ σωληνάκι για να μπουν μέσα τα άλλα από τη μια και την άλλη μεριά και να γίνει η δουλειά, σωστά;

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Αρχικά δημιουργήθηκε από furious
    Τα σωληνάκια στην είσοδο και στην έξοδο της τρόμπας την ίδια διάμετρο δεν έχουν; Άρα για να τα ενώσουμε και να παρακάμψουμε την τρόμπα πρέπει να έχουμε πάντα μαζί μας ένα κομματάκι πιο φαρδύ σωληνάκι για να μπουν μέσα τα άλλα από τη μια και την άλλη μεριά και να γίνει η δουλειά, σωστά;
    Όχι φίλε μου δεν χρειάζεται άλλο σωληνάκι! Ναί, την ίδια διάμετρο έχουν αλλά βγάζεις αυτό που πάει στην τρόμπα από το καρμπυρατέρ και το ενώνεις απ'ευθείας στο φίλτρο!

    Y.Γ Σωστά δεν τα λέω ή μήπως τα κρασιά που ήπια με χαλάσανε?

  6. #6
    Δεν πόναει!!! Το avatar του/της caesarsk
    Εγγραφή
    21/07/2005
    Μηνύματα
    1.189
    Αρχικά δημιουργήθηκε από furious
    Τα σωληνάκια στην είσοδο και στην έξοδο της τρόμπας την ίδια διάμετρο δεν έχουν; Άρα για να τα ενώσουμε και να παρακάμψουμε την τρόμπα πρέπει να έχουμε πάντα μαζί μας ένα κομματάκι πιο φαρδύ σωληνάκι για να μπουν μέσα τα άλλα από τη μια και την άλλη μεριά και να γίνει η δουλειά, σωστά;


    Σωστά τα λες.......

  7. #7
    Εγω το μονο που μπορω να πω με τις τρομπες ειναι οτι στο bros650 που ειχα,δοκιμασα μεταχειρισμενες σε τιμες απο 50-80 ευρω.Κρατουσαν απο 6 μηνες εως 1 χρονο και ψοφαγαν.Το να περνεις τρομπες μεταχειρισμενες ειναι λυση αναξιοπιστη και στο τελος πιο ακριβη
    that I was where I would be,
    Then I would be where I am not,
    Here I am where I must be
    Go where I would, I can not


Παρόμοια θέματα

  1. Πως κάνουμε πολλαπλά quotes ?
    από kostakisK στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 29/03/2009, 23:41
  2. quote: VANDA Πριν κατεβούμε από τη μηχανή...
    από mikios400 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 19/10/2008, 00:03
  3. famous quotes from dirt people..
    από dirtbird στο forum Χωμάτινο τερέν
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 14/10/2008, 09:41
  4. Quote
    από Mago Babidi στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 12/07/2007, 21:23

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF