Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 22

Θέμα: Περι ρουφιανιλικιου, ρομα, αστυνομιας, 42, ζωης, συμπαντος και των παντων...

  1. #1

    Περι ρουφιανιλικιου, ρομα, αστυνομιας, 42, ζωης, συμπαντος και των παντων...

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Υπάρχει μια ειδοποιός διαφορά: ήταν Ρομά... Just for the record, σε παρόμοια περίπτωση που κόντεψε να με σκοτώσει Golf κάμπριο προσπερνώντας με από τη ΛΕΑ κάνοντας δολοφονική σφήνα, όταν κάλεσα την τροχαία η απάντησή τους ήταν ότι δεν είναι δυνατό να κάθονται να ασχολούνται με κάθε καταγγελία για οδική παράβαση.
    Δεν ειπα ποτε μου στην αστυνομια την προελευση του οδηγου. Απλα το οτι κυκλοφορει τρελλος χωρις πινακιδα και θα σκοτωσει ανθρωπο. Και ισως να μην επρεπε να αναφερω ουτε στο θρεντακι, μαλλον ειναι μ@λακια μου.
    Επισης, φυσικα και υπαρχουν πολλες φορες που θα σε αγνοησουν οι ενστολοι. Κι εμενα, και ολους μας. Αλλα αυτο ειναι μια εντελως αααααλλη κουβεντα.

    Θελω να πω οτι: ας υπαρχει και ενας αντιλογος στον παραλογισμο του καθε τρελλου που νομιζει οτι του ανηκουν οι δημοσιοι χωροι. Κι ας εχουμε μετα να συζηταμε για την αδιαφορια της αστυνομιας...
    There are 10 types of ppl in this world: Those who understand binary and those who don't.

  2. #2
    Banned
    Εγγραφή
    06/03/2012
    Μηνύματα
    2.773
    Οταν προκειται για ανθρωπινες ζωες

    δεν υπαρχουν παπατζιλικια, ρουφιανιλικια και λοιπες δημοκρατικες δυναμεις.

  3. #3
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GFawkes Προβολή μηνύματος
    Οταν προκειται για ανθρωπινες ζωες

    δεν υπαρχουν παπατζιλικια, ρουφιανιλικια και λοιπες δημοκρατικες δυναμεις.
    Δεκτόν, αρκεί να υπάρχει γενικότερη λογική. Χτες βράδι γυρνάω σπίτι, μιά πατσαβούρα με ακριβό αυτοκίνητο είναι αριστερά, 110, προβολείς αναμμένοι, άδεια λωρίδα μπροστά της και κάνει ένα ελαφρό (πανικόβλητο) ζιγκ ζαγκ όσο προσπαθεί να δει αν χωράει ανάμεσα σε αυτοκίνητα στην μεσαία λωρίδα και το διάζωμα αριστερά της. Περιμένω λίγο, περιμένω λίγο ακόμα, τελικά μόλις βρήκα ένα κενό στην μεσαία 4-5 μήκη αυτοκινήτων την πέρασα από δεξιά.

    Πατάει κόρνα, αυτό το παρατεταμένο που λατρεύει ο πιπάκιας (προφανώς τρόμαξε και άλλο η πατσαβούρα). Αν πάρει τροχαία (εννοείται χωρίς hands free γιατί ούτε αυτό ξέρει πως δουλεύει) και πει ότι "κάποιος πάει να με σκοτώσει με μηχανάκι" όταν α) αποτελεί κώλυμα συγκοινωνίας β) προκαλεί ενόχληση κολάσιμη σύμφωνα με τον ΚΟΚ με τα φώτα της και γ) μιλήσει στο κινητό και δ) δεν έχει ικανότητα να οδηγήσει πουθενά προφανώς, εμένα θα πρέπει να με πάνε μέσα και εκείνην να της δώσουν το μετάλλιο του καλού οδηγού που προστατεύει την κοινωνία;

  4. #4
    επειδή εγώ σου έστειλα βρουμ με την ένδειξη "ρουφιανεεεεεε..... χαχαχαχα" θα σου απαντήσω αν και δε θεωρώ οτι θίγομαι από το ποστ σου

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RizlaPlusPlus Προβολή μηνύματος
    Θελω να πω οτι: ας υπαρχει και ενας αντιλογος στον παραλογισμο του καθε τρελλου που νομιζει οτι του ανηκουν οι δημοσιοι χωροι. Κι ας εχουμε μετα να συζηταμε για την αδιαφορια της αστυνομιας...
    σύμφωνα με το παραπάνω, αν πετύχω τον "χ" με το υπερτούμπανό του στην εθνική να με φιλεριάζει μεταξύ αριστερής και διαζώματος, να τον αναφέρω (αν και εφόσον δω την πινακίδα του, αν και εφόσον την έχει πάνω)
    πουτσ@@@@@@@@@

  5. #5
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    επειδή εγώ σου έστειλα βρουμ με την ένδειξη "ρουφιανεεεεεε..... χαχαχαχα" θα σου απαντήσω αν και δε θεωρώ οτι θίγομαι από το ποστ σου
    Οχι ρε μαν, στο χαβαλε τα πηρα ολα αυτα που μου ειπατε!
    Περισσοτερο επειδη εγω τον χαρακτηρισα σαν "γυφτο" κ ηθελα να ξεκαθαρισω τη θεση μου το εκανα...

    Και επειδη ο ΑουφΓκεΜπραχτ βγηκε οφτοπικ εκει, και ηθελα να του ανοιξω την κουβεντα ορθα και σωστα.
    There are 10 types of ppl in this world: Those who understand binary and those who don't.

  6. #6
    Η κουβέντα έχει ξαναγίνει... Σχετικά με το αν οι γύφτοι είναι γύφτοι (που σαν γύφτους τους ξέρουν παντού δηλαδή) ή αν είναι "ρομά" δηλαδή... γύφτοι με ρουμάνικη καταγωγή; Δεν το έχω καταλάβει από που προέρχεται το πολιτικώς ορθόν και κατά πόσο είναι ορθόν ή είναι ακόμα μιά PC μαλακία σαν πολλές άλλες.

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.293
    Βασικά Ινδοί είναι, αλλά τι σημασία έχει;

  8. #8
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Βασικά Ινδοί είναι, αλλά τι σημασία έχει;
    Ουδεμία, αλλά το καρφί ήταν ότι "αν δεν ήταν ρομά ο οδηγός δεν θα έπαιρνες τηλέφωνο την τροχαία" φαντάζομαι υπονοείται πως δεν θα ήταν και "επιθετικός" ο τροχαίος απέναντι στον οδηγό επίσης... Και το ότι τονίστηκε η διαφορά ανάμεσα στο "γύφτος" του αρχικού ποστ και στο "ρομά" του ακόλουθου.

  9. #9
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    ....Πατάει κόρνα, αυτό το παρατεταμένο που λατρεύει ο πιπάκιας (προφανώς τρόμαξε και άλλο η πατσαβούρα).....
    Α γμσ ανατρίχιασα

  10. #10
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Η κουβέντα έχει ξαναγίνει... Σχετικά με το αν οι γύφτοι είναι γύφτοι (που σαν γύφτους τους ξέρουν παντού δηλαδή) ή αν είναι "ρομά" δηλαδή... γύφτοι με ρουμάνικη καταγωγή; Δεν το έχω καταλάβει από που προέρχεται το πολιτικώς ορθόν και κατά πόσο είναι ορθόν ή είναι ακόμα μιά PC μαλακία σαν πολλές άλλες.
    Ναι, ουτε αυτο εννοω. Απλα ηθελα να πω οτι οι ενστολοι φιλοι μας ΔΕΝ ηξεραν τι εθνικοτητας ηταν ο οδηγος οταν τους ειδοποιησα.

    Κατα τ'αλλα, και βγαινοντας και λιγο οφφτοπικ, σε ενα οφφτοπικ τοπικ, να σου πω οτι συμφωνω απολυτα μαζι σου. Αλλη δουλεια δεν ειχαμε σαν κοινωνια, και πιασαμε να αναθεωρησουμε τις ταμπελες και την ακριβεια τους...
    There are 10 types of ppl in this world: Those who understand binary and those who don't.

  11. #11
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RizlaPlusPlus Προβολή μηνύματος
    Ναι, ουτε αυτο εννοω. Απλα ηθελα να πω οτι οι ενστολοι φιλοι μας ΔΕΝ ηξεραν τι εθνικοτητας ηταν ο οδηγος οταν τους ειδοποιησα.
    Το τι εννοούσες το διάβασα πριν καθαρίσει το νήμα

    Το αξιοπερίεργο είναι που ασχολήθηκαν!

  12. #12
    Κανένας σωστός;;
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    354
    Κύριοι λανθασμένα(με αρνητική διάθεση) από πολλούς μια μερίδα ανθρώπων αντιμετωπίζεται επιφυλακτικά.
    Δεν θα αναλύσω εδώ αν είναι υπαίτιοι,δεν είναι,αν θέλουν να αφομοιωθούν ή όχι κλπ.

    Αυτός που σε δημόσιο αγαθό(εν προκειμένου στον δρόμο) προβάλει το εγώ του μη σεβόμενος τα δικαιώματα των λοιπών πολιτών,ρισκάροντας τις ζωές ανθρώπων πρέπει να μην μένει στο απυρόβλητο και να μην αντιμετωπίζεται με αδιαφορία από εμάς.

    Υπόθεση.
    Είμαι μλκς και παίρνω μεθυσμένος μετά το μπαρ το αυτοκίνητο.Παρασύρω την οικογένεια του Χ.
    Πάπαλα 3 άτομα.. Πάπαλα και το δικό μου σπίτι.. Τέλος ιστορίας με απώλειες.

    Υπόθεση με παραλλαγή.
    30 λεπτά πριν με πήρε χαμπάρι ο Ψ που έβγαινε μαζί μου από το μπαρ.Δεν βρήκε το θάρρος,δεν ήθελε φασαρία και δεν μου είπε το παραμικρό.
    Δεν πήρε και την άμεσο δράση να καταγγείλει το γεγονός(μη γίνει.. "ρουφιάνος").Που να μπλεχτώ με τον βλάκα..
    Τέλος ιστορίας με απώλειες.ΔΕΝ τον άγγιξε τον Ψ.. ήταν ξένοι.

    Υπόθεση με παραλλαγή 2.
    Με πήρε χαμπάρι.Μου μίλησε.. τον έγραψα.. Κάνει την κλήση κι από απόσταση βοηθάει να μην χαθώ.Με πιάνουν και την επόμενη πάω αυτόφωρο ή ακινητοποιούμε στο τμήμα για φύλαξη.Ατύχημα ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΣΙΓΟΥΡΑ. Εγώ ο "στα τέτοια μου λόγω μέθης" τρώω κάτι μικρό(σε σχέση με το κακό που θα μπορούσε να γίνει) και μπορεί να το ξανασκεφτώ να κάνω παπαριά.
    Ρουφιάνος ο Ψ;; Γιατί;; Επειδή νοιάστηκε για την ασφάλειά μου και των λοιπών που κυκλοφορούν,οι οποίοι κατά 99,9999999% ΔΕΝ θα ήταν μέλη της οικογένειάς του;;

    Άλλο πράγμα ο ρουφιάνος κι άλλο πράγμα ο ευσυνείδητος πολίτης.Ο κάθε ένας από εμάς ξέρει με τι πρόθεση ενεργεί.


    Αν στο κάτω κάτω μπορώ να σώσω μια ζωή(δώστε μου την αξία της) με την μη αδιαφορία μου,ας με πει ρουφιάνο ο κακοπροαίρετος.
    ΑΝ ΗΤΑΝ ΔΙΚΟΣ ΤΟΥ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΣΩΘΗΚΕ ΤΙ ΘΑ ΕΛΕΓΕ;;

    Κάνε το καλό κι ας μην μάθεις ποτέ πόσο και ποιον ωφέλησε.

  13. #13
    φαντάζομαι ξέρεις οτι στη διασταση που το βάζεις, μιλάμε για "ρουφιάνο υπό προυποθέσεις" οπου η μεταβλητή "προυποθέσεις" έχει να κάνει με την αντίληψη του καθενός....

    αν ήταν μία φορά μπερδεμένο το ζήτημα, τώρα γίνεται εκατόν μία
    πουτσ@@@@@@@@@

  14. #14
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    φαντάζομαι ξέρεις οτι στη διασταση που το βάζεις, μιλάμε για "ρουφιάνο υπό προυποθέσεις" οπου η μεταβλητή "προυποθέσεις" έχει να κάνει με την αντίληψη του καθενός....

    αν ήταν μία φορά μπερδεμένο το ζήτημα, τώρα γίνεται εκατόν μία
    Μαλάκα μου...
    Κάτι αυτό, κάτι το Triumph και το "Τί τα θέτε τα 1200 κυβικά" παραδίπλα, μου έχει γυρίσει ο μάτης

    Ή έχουμε λυσσάξει να επαναλαμβανόμαστε ή εγώ ξύπνησα με νεύρα (είναι και Δευτέρα, λογικό).

  15. #15
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Μαλάκα μου...
    Κάτι αυτό, κάτι το Triumph και το "Τί τα θέτε τα 1200 κυβικά" παραδίπλα, μου έχει γυρίσει ο μάτης

    Ή έχουμε λυσσάξει να επαναλαμβανόμαστε ή εγώ ξύπνησα με νεύρα (είναι και Δευτέρα, λογικό).
    δε σε πείραξαν τα αρχαία παραδίπλα, αυτά σε πείραξαν

    πουτσ@@@@@@@@@

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ridegaia - Ο γύρος της Ευρώπης και των Βαλκανίων.
    από Ridegaia στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 22/11/2018, 17:01
  2. Διαρκεια ζωης βαλιτσας.....και restoring...
    από Pardalotzatziki στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 06/10/2012, 09:02
  3. Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 12/04/2010, 15:24
  4. Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 13/01/2010, 12:52
  5. Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 04/05/2009, 09:40

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF