Σελίδα 1 από 9 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 123

Θέμα: ζελατίνα v-strom 650

  1. #1

    Question ζελατίνα v-strom 650

    Καλημέρα
    Είμαι καινουργιος στο site και δεν ξέρω αν θα απαντήσει κανείς αλλά πρέπει να ρωτήσω
    Εχω 650 dl είμαι 1,74 αλλά έχω έντονους κραδασμούς στο κράνος από 130- και πάνω
    Θέλω να κάνω ταξίδη αλλά δεν ξέρω τί ζελατίνα πρέπει να αγοράσω ?
    θέλω να πηγαίνω με 150-160 άνετα χωρίς καθόλου αέρα στο κράνος , είδα μία της kapa γύρω στα 75 ευρώ αρκετά μεγάλη αλλά αν την αγοράσω και δεν κάνει τί κάνω την πετάω

  2. #2
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/04/2007
    Μηνύματα
    15
    Geo,

    To na pas taksidi me 160 kai na min exeis katholou aera sto kranos..... den nomizw oti tha to petixeis pote....

    Alla, prwta prwta tha elega na sikwseis tin zelatina sou. Pekse ligo prwta me tin mixani prin pas na plirwseis.
    Meta, vlepeis...oi zelatines einai sxetikes....den kserw auti tis Kappa......den exw allaksei oute egw.....kai to psilopsaxnw.....

    Nomizw oti auti tis ermax einai poly kali (gyrw sta 98E) kai episis i Suzuki me ton anemothrafsti (ena prosthetw fileto).

    An agoraseis pes mas entipwseis.
    M

  3. #3
    Μέλος Το avatar του/της thrax
    Εγγραφή
    24/02/2006
    Μηνύματα
    89
    Μηπως φταίει το κράνος σου??? Αν είναι μεγαλύτερο το νούμερο τότε θα κουναει

  4. #4
    Σήκωσε τη ζελατίνα σου στο τελευταίο σημείο και μετά τράβα και με 200..
    More Techno..More Dijital!!
    This way please...www.di.fm


  5. #5
    Αρχικά δημιουργήθηκε από thrax
    Μηπως φταίει το κράνος σου??? Αν είναι μεγαλύτερο το νούμερο τότε θα κουναει
    γενικα μηπως ειναι απατη το κρανος σου?από αυτά τα ανοιγόμενα που σου δίνουν δωρο?

  6. #6
    Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ Το avatar του/της Tsakalaki
    Εγγραφή
    19/04/2006
    Μηνύματα
    281
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
    Σήκωσε τη ζελατίνα σου στο τελευταίο σημείο και μετά τράβα και με 200..

    1000 δίκια έχει ο ρισπεκτ...ειμαι 1.78, ανέβασα τη ζελατίνα στο τελευταίο και έχω κάνει 31.600 χλμ άνετα.....

    The golden light above you show me where you're from
    The magic in your eye bewitches all you gaze upon
    You stand upon your hill and behop all around you
    They wonder where you're from oh yeah they wonder where I found you
    Oh my love it's a long way where you're from, it's a long way
    Aμμουλιανη, διακοπές 2007
    Ανακοίνωση - προειδοποίηση Υπουργείου Εσωτερικών - Γενική Αστυνομική Διεύθυνση Θεσσαλονίκης

  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
    Σήκωσε τη ζελατίνα σου στο τελευταίο σημείο και μετά τράβα και με 200..

    Παιδιά εξαρτάται από το ύψος. Εγώ με 1,90 ύψος έχω σηκώσει τη ζελατίνα τέρμα πάνω και όχι στα 130 αλλα από τα 100+ ταρακουνιέμαι ολόκληρος. Μάλλον θα πάρω ή της Givi ή της Kappa. Έχουν διαστάστεις 57x48cm. Αν μετρήσει κανείς θα δεί ότι η εργοστασιακή είναι πολύ πολύ μικρότερη.
    easyrider450
    ...πες μου ποιο φόβο αγάπησες πάλι!!!

  8. #8
    Παντα ορθιος Το avatar του/της mhtsorodas
    Εγγραφή
    09/03/2006
    Μηνύματα
    89
    Παιδιά εξαρτάται από το ύψος. Εγώ με 1,90 ύψος έχω σηκώσει τη ζελατίνα τέρμα πάνω και όχι στα 130 αλλα από τα 100+ ταρακουνιέμαι ολόκληρος. Μάλλον θα πάρω ή της Givi ή της Kappa. Έχουν διαστάστεις 57x48cm. Αν μετρήσει κανείς θα δεί ότι η εργοστασιακή είναι πολύ πολύ μικρότερη.
    Οταν την βαλεις ριξε καμμια φωτο να δουμε πως ειναι και πες μας εντυπωσεις γιατι και'γω με το υψος (1,90)οσο και να σηκωσω τη ζελατινα το καραβι κουναει πολυ!
    Only A Biker Knows Why A Dog Sticks Its Head Out Of A Car Window

  9. #9
    getting used to pain... Το avatar του/της kakofonixx
    Εγγραφή
    04/10/2003
    Μηνύματα
    317
    Αρχικά δημιουργήθηκε από easyrider450
    Παιδιά εξαρτάται από το ύψος. Εγώ με 1,90 ύψος έχω σηκώσει τη ζελατίνα τέρμα πάνω και όχι στα 130 αλλα από τα 100+ ταρακουνιέμαι ολόκληρος. Μάλλον θα πάρω ή της Givi ή της Kappa. Έχουν διαστάστεις 57x48cm. Αν μετρήσει κανείς θα δεί ότι η εργοστασιακή είναι πολύ πολύ μικρότερη.
    τα ταρακουνηματα οφειλονται σε στοβιλισμο του αερα αναμεσα στη ζελατινα και στο σωμα σου!
    Δοκιμασε να την κατεβασεις παλι στη μεσαια θεση...
    Θα σε χτυπαει πιο πολυ ο αερας, αλλα θα εξαφανιστουν τα ταρακουνηματα
    wasting space via Architecture

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2006
    Μηνύματα
    205
    Αρχικά δημιουργήθηκε από marioman
    Geo,

    To na pas taksidi me 160 kai na min exeis katholou aera sto kranos..... den nomizw oti tha to petixeis pote....

    Alla, prwta prwta tha elega na sikwseis tin zelatina sou. Pekse ligo prwta me tin mixani prin pas na plirwseis.
    Meta, vlepeis...oi zelatines einai sxetikes....den kserw auti tis Kappa......den exw allaksei oute egw.....kai to psilopsaxnw.....

    Nomizw oti auti tis ermax einai poly kali (gyrw sta 98E) kai episis i Suzuki me ton anemothrafsti (ena prosthetw fileto).

    An agoraseis pes mas entipwseis.
    M
    pou poulane tin ermax 98E???

    Ego brika ermax an leme tin idia me 125E (fime kai me prostheto fileto)
    Leave it to Random to needlesly complicated things

  11. #11
    Εγω παντως που εχω την kappa ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Και σε ταξιδι που εκανα πηγενα με 170+ διπλος και δε κουνουσε καθολου.Ειναι βεβαια μεγαλη αλλα δε γινεται να τα εχεις ολα.Επισης μπορει στην αρχη να δυσκολευτεις γιατι τα ματια σου ειναι στο υψος που τελειωνει η ζελατινα και θα βλεπεις μια μεσα απο αυτην και μια εξω απο αυτην αλλα και αυτο θα το σηνηθισεις.

  12. #12
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/02/2007
    Μηνύματα
    21

    της Suzuki

    Ειχα στο v-strom 1000 μοντ.02 που ειχα πριν, μια της Kappa που ηταν αρκετα ψηλοτερη απο την μαμισια και ειχα πολλα κουνηματα στο πανω μερους του κρανους στις ταχυτητες απο 150 και πανω...
    Τωρα που εχω το 650 του εβαλα με το που το αγορασα την αυθεντικη της Suzuki σε φιμε χρωμα, αυτη με το xtra φρυδακι , και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος σε ολες τις ταχυτητες που μπορει να δει το 650...

    Να αναφερω πως το υψος μου ειναι 1,92 και η δοκιμες εχουν γινει και με το ιδιο κρανος!!!

    Παντως πιστευω πως καποιος με υψος στο 1,80 περιπου και κατω δεν αξιζει να κοιταξει καθολου για αλλαγη της ζελατινας αλλα οτιδηποτε αλλο που θα μπορει να φταιει...

    Ξεχασα να πω οσο αφορα την ζελατινα της Suzuki ειναι οτι δεν εχει μεγαλη διαφορα απο την μαμισια στο σχημα αλλα την διαφορα την κανει το φρυδακι που εχει επανω...
    Αν θελετε ψαξτε και στην MRA η οποια εχει καποιες τετοιες παρομοιες...

  13. #13
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/04/2007
    Μηνύματα
    15
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Random
    pou poulane tin ermax 98E???

    Ego brika ermax an leme tin idia me 125E (fime kai me prostheto fileto)

    Georgopoulos, Vouliagmenis, 210-9242427

  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από easyrider450
    Παιδιά εξαρτάται από το ύψος. Εγώ με 1,90 ύψος έχω σηκώσει τη ζελατίνα τέρμα πάνω και όχι στα 130 αλλα από τα 100+ ταρακουνιέμαι ολόκληρος. Μάλλον θα πάρω ή της Givi ή της Kappa. Έχουν διαστάστεις 57x48cm. Αν μετρήσει κανείς θα δεί ότι η εργοστασιακή είναι πολύ πολύ μικρότερη.
    ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΗΣ ΚΑΠΠΑ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙ ΑΕΡΑΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΙ ΜΕ 180ΚΜ ΕΧΩ ΥΨΟΣ 1,83 ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ Ο ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΥΨΟΣ 1,82. ΜΕ ΑΝΟΙΧΤΗ ΤΗΝ ΖΕΛΑΤΙΝΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ .ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΛΗ ΤΙΜΗ .!!!!!!!
    ΣΗΜ: KAPPA KAI GIVI ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΕΣ .

    ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΕΔΩ
    http://www.db0anf.de/app/aprs/statio...lemap-SV1DPF-8

    ΦΩΤΟ ΜΟΤΟΤΕΕΜ
    http://agrinion-moto-team.blogspot.com/


    ----- ΓΙΩΡΓΟΣ-----

  15. #15
    παιδιά σας ευχαριστώ πολύ όλους
    είδα μια mra σε ένα varadero και μου άρεσε πολύ , αν αυτό το φριδάκι κάνει δουλειά γιατί αλλάζει την ροή του αέρα τότε είναι πολύ καλό

Σελίδα 1 από 9 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΖΕΛΑΤΙΝΑ V-strom 650
    από PANOSAR στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 23/02/2008, 07:30
  2. Εμπρός Ζελατίνα v-strom 650
    από theocris στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 24/01/2007, 13:27

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF