Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 32

Θέμα: Πανελληνια 2005 . Τι Σασ Αρεσε , Τι Θελετε Να Αλλαξει

  1. #1

    Πανελληνια 2005 . Τι σας αρεσε , τι Θελετε να αλλαξει

    πως σας φανηκε η φετεινη πανελληνια και τι πρεπει να αλλαξει στην επομενη?

  2. #2
    Ελαιόψυκτο Μέλος Το avatar του/της free rider
    Εγγραφή
    26/08/2004
    Μηνύματα
    2.328
    Γυρίσαμεν γυρίσαμεν...

    εχουμε πολλά να πούμε..

    αλλά το πιο ωραίο είναι οτι στο τέλος οταν φώναζαν τις λέσχες που συμετείχαν ...

    ακούστηκε και το .......

    www.moto.gr

    πάντως ...

    ΑΞΙΑ Η ΟΡΕΣΤΙΑΔΑ...

    ΕΥΓΕ..
    και η ζωή συνεχίζεται...

  3. #3
    ηταν απο τις καλες πανελληνιες δηλαδη ? σου αρεσε?

  4. #4
    Ελαιόψυκτο Μέλος Το avatar του/της free rider
    Εγγραφή
    26/08/2004
    Μηνύματα
    2.328
    ηταν απο τις καλύτερες πανελλήνιες ...
    απο εκείνη της επανωμής είχα να ευχαριστηθώ έτσι..
    και η ζωή συνεχίζεται...

  5. #5
    Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
    ηταν απο τις καλύτερες πανελλήνιες ...
    απο εκείνη της επανωμής είχα να ευχαριστηθώ έτσι..





    ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΣΟΥ ΕΛΕΙΨΑ !
    Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα, ή παράνομα ή παχαίνουν.


    ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ


  6. #6
    Ελαιόψυκτο Μέλος Το avatar του/της free rider
    Εγγραφή
    26/08/2004
    Μηνύματα
    2.328
    φίλε έχασες που δεν ήρθες...

    και η ζωή συνεχίζεται...

  7. #7
    ΕΜΑΘΑ ΕΜΑΘΑ ...
    Η ΚΑΚΟΥΡΓΑ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΡΟΥΛΕΜΑΝ ΦΤΑΙΝΕ !!!
    Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα, ή παράνομα ή παχαίνουν.


    ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ


  8. #8
    Γαμω ηταν ωραιο μερος και μεγαλο βολτες στα γυρω μερη(τουρκια,βουλγαρια,δασος δαδιας) μονο τα live συγκροτηματα δεν ηταν αναμενομενα.....(με εξαιρεση πουλικακο και 1 συγκροτημα την ιδια μερα και 2-3 γκρουπακια ακομα...) οι micro απαραδεκτοι ενω και αθτοι η μουσικη τους δεν ταιριαζει σε σθναντηση μοτοσυκλετιστων. Περσι οι oi Dickens zoo τρελαναν κοσμο και ηταν και πιο φθηνοι!!!!

  9. #9
    ..πάλι αναβάτης.. Το avatar του/της sotpag
    Εγγραφή
    02/11/2002
    Μηνύματα
    1.395
    αν αληθευει πως η εισοδος για τα ΜΗ μελη της ΜΟΤΟΕ ηταν 50 και για μελη 35 ειναι η απολητη ξεφτιλα του μοτοσυκλετισμου.

    ο κυριοτερος θεσμος μοτοσυκλετας ασχετα με τα στραβα του να ξεπεφτει ετσι, να αποκτα κατηγοριες

    εγω προσωπικα οσα κλμ και αν ειχα κανει δεν θα εμπενα με αυτη την διαφορα.
    13 Φ. ΑΝΤΙΑΝΑΚΥΚΛΩΤΙΚΕΣ ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ

  10. #10
    Αυτο φιλε μου εχει 3 χρονια τωρα που δουλευει ετσι.
    Η καρτα μοτοε βγαινει για τα μελη των λεσχων που την ζητανε και με την καρτα γινεσαι και μελος της fema της πανευρωπαικης ομοσπονδιας μοτοσικλετιστων.
    Η μοτοε και οι λεσχες της εχει ξεκινησει σειρα επαφων με ξενοδοχεια ,ναυτιλιακες εταιρειες, ξενωνες, καταστηματα αξεσουαρ μοτοσικλετιστων και πολλα αλλα καταστηματα για να κερδισει εκπτωσεις για τους κατοχους καρτας μοτοε. Ηδη εχουν εκδοθει καποια εντυπα με εκπτωσεις στην περιοχη των τρικαλων απο τις εκπτωσεις και τις προσφορες που συμφωνηθηκαν με την ΜΟΛΕΤ την λεσχη των τρικαλων.
    Σκοπος της μοτοε ειναι να βγει ενας οδηγος με ολους τους νομους της Ελλαδας και σε καθε περιοχη να εχει ολες τις απαραιτητες πληροφοριες που ισως χρειαστει ενας μοτοσικλετιστης ,προτεινομενα μερη και ξενοδοχεια , μαγαζια και ολα αυτα με εκπτωση για τους μοτοσικλετιστες.ο μονος τροπος για να δουλεψει ολο αυτο ειναι η καρτα. επισης με την καρτα μοτοε εχεις δωρεαν εισοδο σε ολες τις εκδηλωσεις της fema στην ευρωπη.
    στην μεγαλυτερη εκδηλωση της την πανελληνια δεν σου φαινεται λογικο η μοτοε να κανει εκπτωση στα μελη της με καρτα?
    ποιος ειναι ο διαχωρισμος που λες.
    μπορεις και συ να γραφτεις σε μια λεσχη και να βγαλεις καρτα μοτοε οποτε θελεις.

  11. #11
    Ενας Σα(ρα)Μαριτης Το avatar του/της SaraMaritis
    Εγγραφή
    23/07/2004
    Μηνύματα
    484
    Ομολογω οτι δεν το περιμενα, (λογω της φθινουσας πορειας στο θεμα "ποιοτητα", τα τελευταια χρονια) αλλα ΗΤΑΝ ΚΑΛΗ !!!

    Φαινοταν η δουλεια που εγινε, και η προσπαθεια καθ'ολη τη διαρκεια της εκδηλωσης,
    για να διατηρηθουν σε ενα (οσο το δυνατον) υψηλο επιπεδο οι παροχες προς τους συμμετεχοντες,
    δεδομενου και του χωρου που δεν βοηθουσε και τοσο (απο θεμα εγκαταστασεων).

    Μου θυμισε "παλιες-καλες εποχες" και μακαρι να ειναι η αρχη της στροφης προς μια Πανελληνια οπου ΟΛΟΙ οι μοτοσυκλετιστες θα
    θελουν να συμμετασχουν ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΕΣ !!!
    .
    .
    .
    Παμε τωρα στα "καλα"...
    .
    .
    .
    Με "χαλανε" καπως τα πανηγυρτζιδικα "μαγαζακια" με τα διαφορα μπιχλιμπιδια που στηνονται μεσα στο χωρο...
    Δεν νομιζω ουτε οτι ταιριαζουν στο κλιμα, ουτε οτι συνεισφερουν σε τιπτις (...εκτος απ'τα € ).

    Με "χαλανε" ΠΟΛΥ ολα αυτα τα αυτοκινητα που μαζευονται (και αφηνω το θεμα: "μα...πως θα κουβαλησουν τα πραγματα τους οι λεσχες", κλπ)
    και αφου "ξεφορτωσουν", μετα πιανουν ολους τους ισκιους, και αναγκαζονται μοτοσυκλετιστες (που κανανε 1000 χλμ. ταξιδι, αλλα δεν ειναι οργανωμενοι σε λεσχες) να στηνουν νταλα μεσ'τον ηλιο.
    Για μενα, δεν εχω προβλημα αν θελει ο αλλος να'ρθει στην Πανελληνια με κουτι, ή να κουβαλησει το νοικοκυριο του μαζι
    (εγω προσωπικα ΔΕΝ θα το΄κανα, αλλα "γουστα ειναι αυτα"), αλλα δεν νομιζω να ειναι τοσο δυσκολο να υπαρξει ενας χωρος (μεσα ή εξω απο το καμπινγκ) οπου ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ θα παρκαρουν τα αυτοκινητα, αφου αφησουν την πραματεια τους στις σκηνες.

    Τελος, για το θεμα του εισιτηριου, δεν σχολιαζω το "ακριβο" ή "φτηνο", αλλα...

    Ο ΔΙΑΧΩΡΙΣΜΟΣ ΣΕ ΜΕΛΗ ΚΑΙ ΜΗ ΜΕΛΗ ΤΗΣ ΜΟΤΟΕ, ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ !!!

    Νομιζα οτι μιλαμε για "Πανελληνια Συγκεντρωση Μοτοσυκλετιστων" και οχι για "Πανελληνια Συγκεντρωση ΜΟΤΟΕ".
    Τουλαχιστον ετσι ηταν παλια...
    Εδω κολλαει αυτο που λες: "Τι θελετε ν'αλλαξει..."

    ΑΛΛΑΞΤΕ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ !!!

    Τωρα τα νταβατζιλικια: "Γραψου και συ σε μια λεσχη, για να παρεις καρτα, για να εχεις εκπτωση", δεν ειναι επιχειρημα για μενα.
    Αν ηθελα να γραφτω σε λεσχη θα το'ξερα και γω, και δεν νομιζω οτι τα 15€ διαφορά, θα με κανουν να το σκεφτω.

    Ετσι κι αλλιως, το θεμα του τι προσφερει μια λεσχη και τι οχι, ειναι μια μεγαλη κουβεντα απο μονη της, και δεν νομιζω οτι ο χωρος του παροντος thread ειναι ο καταλληλος για να ξεκινησει.

    Κωστας...
    "Είμαστε πολλοί...Αλλά είμαστε σκόρπιοι"

  12. #12
    καλησπερα.
    καταρχην να γραψω οτι ειμαι ο υπευθυνος εκδηλωσεων της ομοσμπονδιας και κακως δεν το ανεφερα απο την αρχη.
    αυτο με τα αυτοκινητα εχεις απολυτο δικιο και μαλλον ετσι οπως το προτεινεις πρεπει να γινει.
    τα μαγαζακια δεν με χαλανε ιδιεταιρα αρκει να μην φτασει να γινουν πολλα και γινει σαν παζαρι. (τα φραγκα παντως δεν τα πηρε η μοτοε αλλα οι τοπικοι δημοι)
    τωρα για την εκπτωση στα μελη , δεν ξερω γιατι σας φαινεται τοσο παραλογο.
    να μου πεις οτι ειναι πολλα τα 50 το καταλαβαινω αλλα γιατι να σε πειραζει η εκπτωση.
    να σου δωσω ενα παραδειγμα .
    στην κερκυρα τα παιδια της λεσχης εχουν κανει συμφωνια με καποια ναυτιλιακη εταιρια, να εχουν 50% εκπτωση οι μοτοσικλετιστες. φυσικα δεν μπορουσαν να κανουν εκπτωση σε ολες τις μοτο που θα περναγαν στο νησι , γιατι αυτο δεν θα ηταν εκπτωση, αλλα αλλαγη τιμης. μακαρι να γινοταν, αλλα δεν γινεται.
    κι εκει με την επιδειξη καρτας μοτοε εχεις 50%εκπτωση . το ιδιο εγινε και απο την λεσχη των τρικαλων την μολετ σε παρα πολα μαγαζια της περιοχης.
    στην ιδια την εκδηλωση της μοτοε ηταν δυνατον να μην υπαρχει εκπτωση για τα μελη της?
    δεν υπαρχει διαχωρισμος και δεν το βλεπουμε ετσι :οτι οσοι δεν εχουν καρτα να τους τα παρουμε , απλα προσπαθουμε να κανουμε οτι καλυτερο σε μορφη εκπτωσης για τους οργανωμενους μοτοσικλετιστες.

  13. #13
    ..πάλι αναβάτης.. Το avatar του/της sotpag
    Εγγραφή
    02/11/2002
    Μηνύματα
    1.395
    Αρχικά δημιουργήθηκε από bxtrm
    Αυτο φιλε μου εχει 3 χρονια τωρα που δουλευει ετσι.
    Η καρτα μοτοε βγαινει για τα μελη των λεσχων που την ζητανε και με την καρτα γινεσαι και μελος της fema της πανευρωπαικης ομοσπονδιας μοτοσικλετιστων.
    Η μοτοε και οι λεσχες της εχει ξεκινησει σειρα επαφων με ξενοδοχεια ,ναυτιλιακες εταιρειες, ξενωνες, καταστηματα αξεσουαρ μοτοσικλετιστων και πολλα αλλα καταστηματα για να κερδισει εκπτωσεις για τους κατοχους καρτας μοτοε. Ηδη εχουν εκδοθει καποια εντυπα με εκπτωσεις στην περιοχη των τρικαλων απο τις εκπτωσεις και τις προσφορες που συμφωνηθηκαν με την ΜΟΛΕΤ την λεσχη των τρικαλων.
    Σκοπος της μοτοε ειναι να βγει ενας οδηγος με ολους τους νομους της Ελλαδας και σε καθε περιοχη να εχει ολες τις απαραιτητες πληροφοριες που ισως χρειαστει ενας μοτοσικλετιστης ,προτεινομενα μερη και ξενοδοχεια , μαγαζια και ολα αυτα με εκπτωση για τους μοτοσικλετιστες.ο μονος τροπος για να δουλεψει ολο αυτο ειναι η καρτα. επισης με την καρτα μοτοε εχεις δωρεαν εισοδο σε ολες τις εκδηλωσεις της fema στην ευρωπη.
    στην μεγαλυτερη εκδηλωση της την πανελληνια δεν σου φαινεται λογικο η μοτοε να κανει εκπτωση στα μελη της με καρτα?
    ποιος ειναι ο διαχωρισμος που λες.
    μπορεις και συ να γραφτεις σε μια λεσχη και να βγαλεις καρτα μοτοε οποτε θελεις.

    το κοστος συμμετοχης ηταν περιπου στα 35 ευρω οποτε δεν κανει εκπτωση στα μελη αλλα τα περνει χοντρα απο τους υπολοιπους μοτοσυκλετιστες.
    η πανελληνια ειναι θεσμος μοτοσυκλετιστων ποπυ ξεκινησε απο παρεες και λεσχες αλλα μετα βγεικε το χρημα, για ποιο λογο λοιπων να με υποχρεωσει να γινω μελος σε λεσχη , αυτο μπορει να θεωρηθει ή εκβιασμος ή ρατσισμος, τι θα πει να εχω καρτα.
    και κατι ακομα ειμαι μελος λεσχης (εκτος ΜΟΤΟΕ που αν και θελαμε να γινουμε μελος ο τροπος που λειτουργει ειναι απογοητευτικος)


    τελος ολα αυτα θελουν πολυ κουβεντα που δεν γινετε απο το φορουμ αλλα μην νομιζεις πως μιλαω ασχετα εχω κανει πολλες κουβεντες με μελη και του ΔΣ της μοτοε αλλα δεν ειδα φως
    να ειστε καλα παντως και αν σκεφτειτε τον μοτοσυκλετιστη μπορει να αλλαξουν πολλα.
    13 Φ. ΑΝΤΙΑΝΑΚΥΚΛΩΤΙΚΕΣ ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ

  14. #14
    Ο ΔΙΑΧΩΡΙΣΜΟΣ ΣΕ ΜΕΛΗ ΚΑΙ ΜΗ ΜΕΛΗ ΤΗΣ ΜΟΤΟΕ, ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ !!!

    Νομιζα οτι μιλαμε για "Πανελληνια Συγκεντρωση Μοτοσυκλετιστων" και οχι για "Πανελληνια Συγκεντρωση ΜΟΤΟΕ".
    Τουλαχιστον ετσι ηταν παλια...
    Εδω κολλαει αυτο που λες: "Τι θελετε ν'αλλαξει..."

    ΑΛΛΑΞΤΕ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ !!!

    Τωρα τα νταβατζιλικια: "Γραψου και συ σε μια λεσχη, για να παρεις καρτα, για να εχεις εκπτωση", δεν ειναι επιχειρημα για μενα.
    Αν ηθελα να γραφτω σε λεσχη θα το'ξερα και γω, και δεν νομιζω οτι τα 15€ διαφορά, θα με κανουν να το σκεφτω.

    Ετσι κι αλλιως, το θεμα του τι προσφερει μια λεσχη και τι οχι, ειναι μια μεγαλη κουβεντα απο μονη της, και δεν νομιζω οτι ο χωρος του παροντος thread ειναι ο καταλληλος για να ξεκινησει.


    σημφωνω με τον κωστα απολητα.
    αν ειναι για να ειμαι αποδεκτος σαν μοτοσηκλετηστης και να μην μου τα περνουν στην πανελληνια μονο αν εχω καρτα μελους λεσχης ................
    απλα να την χερεστε αυτην την πανελληνια για ακομα ενα λογο δεν θελω να σημετασχω και μαλιστα μου προσθεσατε ακομα ενα λογο κατα απο τους υπερ στην πανελληνια.

  15. #15
    μηπως και τσαμπα να γινει η εισοδος εσυ παλι θα βρεις κατι για να μην ερθεις?

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF