Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 7 από 7

Θέμα: Μαυρο χρωμα στο ψυκτικο

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.077

    Μαυρο χρωμα στο ψυκτικο

    Ηταν χαμηλα στο 675 και λεω θελει λιγο ψυκτικο. Δεν καταλαβαινα ομως τι χρωμα εχει και τραβηξα λιγο με ενα σωληνακι. ΜΑΥΡΟ. έχει μεσα και μικρες κιληδες λάδι, ειμαι 99% βεβαιος οτι ειναι λαδι. Έκανα αλλαγη λαδιων πριν 3 βολτες και δεν ειδα καν το λαδι σε κακη κατασταση. Ουτε που θυμαμαι βεβαια ποσο καιρο ειναι μεσα το ψυκτικο αλλα υποθετω ΔΕΝ ειναι πανω απο 2 ετη. Σιγουρα δεν ειναι πανω απο 5κ χλμ. Λέω να παω στον Κοντη και να κανω και ενα ευχέλαιο γιατι σε ολα μου τα οχηματα βρίσκω η βγαινουν βλάβες τις τελευταιες δεκα μερες απανωτα. Εχω 3 πλεον που θελουν ελεγχο και επισκευη αλλα αυτο με τρομάζει

  2. #2
    Μπορεί να είναι κάτι απλό οπως μια τσιμουχα στην αντλία νερού . Στο εύχομαι.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.780
    Μαύρο το ψυκτικό, γίνεται από διαρροή καυσαερίου από τον χώρο καύσης στο χώρο του ψυκτικού μέσω της φλάντζας κεφαλής.

    Λάδι στο ψυκτικό, είναι προχωρημένη η φθορά της φλάντζας και επικοινωνούν και οι θάλαμοι ψυκτικού και λαδιού, αν συμβαίνει αυτό, θα βρεις και ψυκτικό στο λάδι.

    Αν ο κινητήρας σου έχει κάποιο άλλο σημείο που πλησιάζουν αυτά τα δυο, κοντά το ένα το άλλο, π.χ. υδρόψυκτο ψυγείο λαδιού, ίσως υπάρχει μια επικοινωνία και από εκεί.

    Αν βρίσκεις ίχνη μόνο, μπορεί να είναι π.χ. το χωνί που έβαλε ψυκτικό τελευταία φορά ήταν λερωμένο από λάδι, δλδ κάτι τελείως αθώο.

    Παρακολούθα το και ανέφερε τι άλλο βλέπεις.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.077
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Μαύρο το ψυκτικό, γίνεται από διαρροή καυσαερίου από τον χώρο καύσης στο χώρο του ψυκτικού μέσω της φλάντζας κεφαλής.

    Λάδι στο ψυκτικό, είναι προχωρημένη η φθορά της φλάντζας και επικοινωνούν και οι θάλαμοι ψυκτικού και λαδιού, αν συμβαίνει αυτό, θα βρεις και ψυκτικό στο λάδι.

    Αν ο κινητήρας σου έχει κάποιο άλλο σημείο που πλησιάζουν αυτά τα δυο, κοντά το ένα το άλλο, π.χ. υδρόψυκτο ψυγείο λαδιού, ίσως υπάρχει μια επικοινωνία και από εκεί.

    Αν βρίσκεις ίχνη μόνο, μπορεί να είναι π.χ. το χωνί που έβαλε ψυκτικό τελευταία φορά ήταν λερωμένο από λάδι, δλδ κάτι τελείως αθώο.

    Παρακολούθα το και ανέφερε τι άλλο βλέπεις.
    δεν εχει ψυγειο λαδιου το daytona αν θυμαμαι καλα
    τα λαδια ειναι 500χλμ εκει και αυτα που εβγαλα ηταν μια χαρα. το ψυκτικο ειναι ξεκαθαρα λαδωμενο και εχει και κιληδες μικρες. δεν εμοιαζε να ηταν ποτε πρασινο η ροζ, γκρι ηταν. Επισης ηταν πολυ χαμηλα σαν σταθμη που δεν δικαιολογείτε. Ας ειναι φλαντζα, θα κανω και μια βαρλβιδες που ακουγονται και τελος. μην ειναι κανα ραγισμα στο καπακι φοβαμαι.

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.780
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    δεν εχει ψυγειο λαδιου το daytona αν θυμαμαι καλα
    Εχει, μπροστά στο μοτέρ, δίπλα από το φίλτρο λαδιού, το κυλινδρικό αντικείμενο με το εξάγωνο.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	675.jpg 
Προβολές:	146 
Μέγεθος:	78,1 KB 
ID:	452776
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.077
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Εχει, μπροστά στο μοτέρ, δίπλα από το φίλτρο λαδιού, το κυλινδρικό αντικείμενο με το εξάγωνο.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	675.jpg 
Προβολές:	146 
Μέγεθος:	78,1 KB 
ID:	452776
    δεν ειχα ιδεα...

  7. #7
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2014
    Μηνύματα
    1.619
    Εναλλάκτης λέγεται, δεν είναι ψυγείο λαδιού.
    Συχνό πρόβλημα στα 675 σε χρήση πίστας. Τα αλλάζανε με ένα ενισχυμένο,

    Κυκλοφορεί κοντά νερό και λάδι.. στην κρύα εκκινηση για να ζεσταίνεται γρήγορα το λάδι και να το ψύχει μέσο του νερού στα δύσκολα.

Παρόμοια θέματα

  1. Κλοπή VFR 800 /99 Χρώμα Μαυρο
    από pappous στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 27/05/2014, 01:16
  2. Δεν μας θέλει το μαύρο (χρώμα)
    από stvr1 στο forum Υamaha R6 & R1
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 01/04/2008, 11:36
  3. ΜΑΥΡΟ Varadero ΣΤΟ ΚΗΦΙΣΣΟ (chevrolet)
    από ΙΠΠΕΑΣ στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 08/02/2008, 14:40
  4. Κλαπηκε Ζ750 μαυρο στο Θησειο
    από Zbandit750 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 16/08/2006, 02:34
  5. Μαυρο χρωμα του 2005?
    από sallako στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 24/06/2005, 13:24

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF