Σελίδα 43 από 136 ΠρώτοΠρώτο ... 3338394041424344454647485393 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 631 έως 645 από 2028

Θέμα: ΣΕ ΕΙΔΑ vol.IX

  1. #631
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Σε καλή κατάσταση είναι ο οδηγός.

  2. #632
    Ampari power Το avatar του/της Eversman
    Εγγραφή
    29/05/2014
    Μηνύματα
    1.536
    Σε είδα και εγώ Τόλη και χαρηκα πολύ για τα καλά νέα! Ελπίζω το "μετά" να μην ήταν διαμπερές τελικά και να την γλύτωσε ...

    Υ.Γ.
    Μαυρογατα είναι αυτός ο π@υστης με το opel! Αφού φυγατε, εφαγα μια ωραιότατη τούμπα από λάδια
    I'm the footprint on the sand ....

    Winterhater.

  3. #633
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2015
    Μηνύματα
    131
    Σε είδα μικρούλι γατάκι στην μέση του δρόμου και αμέσως σταμάτησα να σε μαζέψω .Έψαξα σε όλα τα σπίτια τριγύρω μπας και βρω από που ξεφύτρωσες αλλά μάταια (έφαγα και βρίσιμο από μια γριούλα επειδή χτύπησα το κουδούνι ) ..δυστυχώς αναγκάστηκα να σε αφήσω όσο ποιο μακριά από τον δρόμο μπορούσα , ελπίζω να μην βγήκες πάλι στον δρόμο

  4. #634
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    είδα Tuono V4 Factory στον Αρμακόλα κι ερωτεύτηκα :a07:

  5. #635
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της skylaros
    Εγγραφή
    16/04/2011
    Μηνύματα
    726
    Σε είδα να έρχεσαι στο φανάρι και να λες φίλε "Έλληνας είμαι βοήθησε" Κρατήθηκα να μη σου πω τίποτα για το Έλληνας γιατί κατάλαβα πως ξεκίναγε στερητικό σύνδρομο. Σου είπα τι έχεις και μου είπες πως πονάς. Όσοι ήμασταν μπροστά μας τσάκισες φιλαράκι. Ο πόνος σου εύχομαι να γίνει θηλειά στο λαιμό αυτού του τόπου που αφήνει νέους ανθρώπους να πέφτουν ακόμα στην πρέζα...

  6. #636
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.196
    Σε είδα νεαρέ με το αμαξάκι σου να έχει μείνει από μπαταρία και να έχεις κλείσει το δρόμο δημιουργώντας μια μεγάλη ουρά.
    Εσύ όμως απτόητος μέσα,προσπαθούσες από το κινητό να μπεις στο ίντερνετ για να βρεις ένα τηλέφωνο οδικής!!

    Ακολουθεί ξεκαρδιστικός διάλογος:
    Εγώ: Τι έγινε φίλε,τι έπαθες?
    -Δεν ξέρω,μου έσβησε και δεν ξαναπαίρνει.Έχεις υπ' όψη σου καμμιά οδική να το φορτώσουμε?

    -Ξέρω, αλλά δε θαταν καλύτερα να το σπρώξουμε λίγο στην άκρη να περάσει ο κοσμάκης?
    -ΟΚ αλλά πως θα το κάνουμε?

    -Κάτσε εσύ στο τιμόνι να το κουμαντάρεις και εγώ με τα 2 κορίτσια (που βγήκαν από μέσα) θα σε σπρώξουμε στην άκρη.
    -οκ πάμε.....ΟΠΑ ΟΠΑ!!

    -τι έγινε πάλι?
    -Δεν μπορούμε να κουνηθούμε γιατί είναι κλειδωμένο το τιμόνι!!

    -Γύρνα το κλειδί ρε Χριστιανέ να ξεκλειδώσει!
    -Α εντάξει.

    Τέλος πάντων,το πάμε πιο κει,όχι πάντως πολύ άκρη (''πήγαινε πιο δεξιά ρε φίλε'', ''δεν μπορώ φοβάμαι'')
    και η στιχομυθία συνεχίζεται:
    -Δώσε μου να δω την ασφάλειά σου μήπως έχεις οδική μέσα και δεν πληρώσεις έξτρα.

    Βγάζει και μου δίνει...την άδεια, 'αυτό είναι'?
    -όχι αγόρι μου,αυτό είναι η άδεια

    Και τι βγάζει μετά λέτε?
    Το μάνιουαλ του αυτοκινήτου!!

    Είπα χίλιες φορές να τσαντιστώ αλλά είχε μια αφέλεια και μια αθωότητα στο βλέμμα του, που τελικά απλώς χαμογέλαγα μέσα μου.

    Κάποια στιγμή του λέω ''για δοκίμασε να βάλεις προς μπας και..'' και τελικά πήρε βήχοντας!
    Φύγε,του λέω και πρόσεχε μη σου σβήσει μέχρι να φτάσεις σπίτι!!

  7. #637
    Ελ προφεσόρ Το avatar του/της Nik0s_Dk
    Εγγραφή
    12/11/2014
    Μηνύματα
    690
    Σημερα είδα πολλά.. Σε είδα ταριφού να περνάς πολύ κόκκινο στην αλεξάνδρας στα δικαστήρια. Σε είδα μπατσικό να παραβιάζεις στοπ και να πετάγεσαι μπροστα μου να στρίβεις χωρίς κανενα φλας και τελικά να κάνεις αναστροφή παράνομη επι της Αλεξανδρας. Ουτε φαρος ουτε βιασυνη φρέντο εσπρέσο κ τσιγαρο. Σε είδα κυριουλη επί της ακαδημίας με κράνος στον αγκωνα κλπ να πατάς στην λακουβα τάφο πριν τη στροφη για κολωνάκι και να κανεις τον Σουπερμαν. Ευτυχως μικρες υλικές στο παπι και δυο γδαρσίματα σε χερια. Ελπίζω οχι τπτ αλλο που δε φάνηκε. Σε είδα και σενα κοπελιά να "βιάζεσαι" και να στριβεις χωρίς να υπολογίζεις ουτε μηχανάκια ουτε τπτ στον περιφεριακό γαλατσιου κ τελος σε ειδα τριμ@λ@κ@ στον κηφισσό να αλλάζεις λωρίδα προς τα αριστερα πανω στην στροφη μετά την εξοδο του Ρεντη. Αφου δε με πεταξες στο ποταμι ζωο χαλάλι σου. (Ωραία μέρα σήμερα).

  8. #638
    Α ραααααααα Το avatar του/της Hayate
    Super Moderator
    Εγγραφή
    21/01/2010
    Μηνύματα
    1.372
    Σε είδα εξέχων μοδερατικό μέλος στο "κατάστημα" και τα παμε λιγουλάκι....Άντε και καλές μας διακοπές

  9. #639
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της macdeath_s
    Εγγραφή
    27/04/2008
    Μηνύματα
    1.342
    Σε είδα και δυστυχώς το χε η μοίρα μου να σε δω... Για μεροκάματο πήγαινες εσύ από γάμο γύρναγε ο άλλος.

    Γυρνάω από αεροδρόμιο 6 και κάτι το πρωί... Μην πάω από παραλιακή λέω όλο και κανά στούκο θα χει γίνει δεν είναι ανάγκη να το δούμε (έχω δει αρκετά μέχρι τώρα). Σε είδα στο ύψος της Βουλιαγμένης που έχει Εurobank (κάθοδος προς Αθήνα), Σκλαβενίτη (άνοδος προς βάρη, λιμανάκια κλπ) εκεί που κατηφορίζει ο δρόμος ρεύμα προς Αθήνα. Το κωλάμαξο με τον οδηγό μπο#$%δελο από τα ξύδια (σουρεάλ ένα γκριφόν μέσα στο αμάξι) να σε έχει εμβολίσει και ο κώλος του παπιού να χει γίνει ένα με αριστερό φανάρι και ρόδα του κουτιού (το παπί όρθιο). Εσύ εκσφενδονίστηκες μάλλον και βρήκες με τη μούρη την άσφαλτο και όχι το κράσπεδο ελπίζω. Δυστυχώς φόραγες κράνος που είχε όλη τη μούρη ανοιχτή. Μέχρι και που ήρθε το ΕΚΑΒ ανάσαινες με βρόγχο. Βαριά κρανιοεγκεφαλική κάκωση είπε ο τραυματιοφορέας για εκτίμηση. Ελπίζω να ζήσεις

    Τα επίσης τραγικά της ιστορίας. Οι τροχαίοι που δεν θέλανε να του βγάλουμε το κράνος γιατί βαριανασαίνει. Μες στην ταραχή μου δεν είδα ότι ήταν ανοιχτού τύπου. Ο υπαίτιος που έπινε νερά έτρωγε κουλούρια μαζί με κάτι χάπια που του δώσανε μπροστά στα μάτια των μπάτσων και στο τέλος ξέρασε. Όλα αυτά χωρίς να του έχουν κάνει αλκοτέστ. Όλοι οι δίκυκλοι που σταματήσανε εκ των οποίων μόνο ένας με κράνος (εγώ). Ο dorsoduro κλαρινογαμπρός ακράνοτος που πέρασε χωρίς κράνος και μουρμούραγε "α ρε κωλάμαξα" και ο καλύτερος ο Tiger 1050 χωρίς τάπες πινακίδες και φυσικά άνευ κράνους ο οποίος έκατσε για να δει το 1290 και να πει στον συνοδηγό (το χω μέχρι τα 200).

    Υ.Γ.: Από το κινητό του τραυματισμένου ειδοποίησα κάποια γνωστή που παρότι μιλούσα φουλ καθησυχαστικά η φωνή μου με πρόδωσε μάλλον. Αν κανείς από δω μέσα δουλεύει ή έχει γνωστό στον Ευαγγελισμό θα ήθελα πάρα πολύ να μάθω τι απέγινε το παιδί. Εισαγωγή περίπου 6μιση με 7 άσπρο κράνος φόρμα εργασίας, χτυπημένο κυρίως πρόσωπο.

    Υ.Γ.2: Δεν λέω πάντα κράνος γιατί πλέον έχω καταλάβει δεν έχει νόημα. Όποιος έχει κάτι να προστατέψει το φοράει. Περιττό ότι στο υπόλοιπο της διαδρομής, GS, TDM, VStorm ακράνοτα.

  10. #640
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    αυτά που περιγράφεις, το παλικάρι (που ελπίζω να ζήσει) θα στα ζητήσει ενυπόγραφα για δικαστήριο για να κόψει τον κώλο στον μεθύστακα. επίσης να κόψει τον κώλο και στα κωλόμπατσα που έκαναν τα στραβά μάτια αντί να του πετάξουν επιτόπου το αλκοοτέστ στη μούρη.

    θέλω να γράψω πολύ μπινελίκι με όσα περιγράφεις. στη θέση σου θα κυνηγούσα την ιστορία για να δικαιώσω τον κακότυχο παλίκαρο του μεροκάματου. θα μπορούσε να ήταν φίλος σου.

  11. #641
    Μπήκα για να πω καλό μήνα κι έπεσα σε αυτό.
    Πρώτα να γίνει καλά το παλληκάρι ρε παιδιά.
    Κρίμα...

  12. #642
    Ampari power Το avatar του/της Eversman
    Εγγραφή
    29/05/2014
    Μηνύματα
    1.536
    Μετά από πολλά χρόνια, βρέθηκα Παραλιακή εχθες το βράδυ ...

    Σας είδα σχεδόν όλους ακρανωτους, απροστατευτους. Τους κουτακηδες πατημενους και μιλουνια. Βιασύνη, ελιγμοί, φασαρία, συνωστισμός. Καλύτερα σπίτι με κλιματισμο και παγωμένη μπυριτσα.
    I'm the footprint on the sand ....

    Winterhater.

  13. #643
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της macdeath_s
    Εγγραφή
    27/04/2008
    Μηνύματα
    1.342
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_Sp Προβολή μηνύματος
    αυτά που περιγράφεις, το παλικάρι (που ελπίζω να ζήσει) θα στα ζητήσει ενυπόγραφα για δικαστήριο για να κόψει τον κώλο στον μεθύστακα. επίσης να κόψει τον κώλο και στα κωλόμπατσα που έκαναν τα στραβά μάτια αντί να του πετάξουν επιτόπου το αλκοοτέστ στη μούρη.

    θέλω να γράψω πολύ μπινελίκι με όσα περιγράφεις. στη θέση σου θα κυνηγούσα την ιστορία για να δικαιώσω τον κακότυχο παλίκαρο του μεροκάματου. θα μπορούσε να ήταν φίλος σου.
    Να την κυνηγήσω αλλά πώς ? Δεν έχω στοιχεία κανενός οι μπάτσοι δεν με ρωτήσαν τπτ άλλο πέραν του αν ήμουν αυτόπτης. Επίσης σε περίπτωση που δεν το γνωρίζεις σε δικαστήριο η κατάθεση ένστολου έχει πολύ αυξημένη βαρύτητα σε σχέση με τη δικιά σου (έχει γίνει σε πάρα πολλές δίκες).

    Ξαναλέω αρχικά μπορεί να βοηθήσει κάποιος αν έχει γνωστό στον Ευαγγελισμό.

    Τώρα που το σκέφτομαι παίζει καν να μην είχαν αλκοοτεστ μαζί τους γιατί έκατσα αρκετή ώρα αφού ήρθε το περιπολικό και δεν του κάνανε.

    Υ.Γ.: Εκείνη την ώρα ούτε καν μου πέρασε από το μυαλό αλλά μήπως έπρεπε να του πατήσω μια καλή στο σαγόνι να ξαπλώσει κι αυτός ? Μλκιες λέω το ξέρω και αν ήταν ας το κανα. Σήμερα όλη μέρα αυτό έχω στο μυαλό μου όμως.
    Τελευταία τροποποίηση από macdeath_s; 01/08/2015 στις 15:21. Αιτία: μήπως έπρεπε να τον ξαπλώσω ?

  14. #644
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Μακάρι να την βγαλει καθαρή ο τραυματίας.
    Αν δεν ησουν αυτόπτης μαρτυρας στο ατύχημα δεν μπορείς να κανεις και τίποτα αλλο.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  15. #645
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της macdeath_s
    Εγγραφή
    27/04/2008
    Μηνύματα
    1.342
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Μακάρι να την βγαλει καθαρή ο τραυματίας.
    Αν δεν ησουν αυτόπτης μαρτυρας στο ατύχημα δεν μπορείς να κανεις και τίποτα αλλο.
    Συγνώμη για το offtopic και παρακαλώ τους mods να μην το σβήσουν λόγω του σοβαρού της κατάστασης. Πήρα τηλ στον Ευαγγελισμό και μου είπαν ότι το μόνο που μπορούν να μου πούνε είναι σε ποια κλινική νοσηλεύεται, ούτε κατάσταση ούτε τπτ. Ντάξει λογικό. Το θέμα είναι ότι για όλα αυτά είπαν ότι θέλουν ον/επώνυμο και εγώ το μόνο που ξέρω είναι ίσως το μικρό όνομα του ανθρώπου. Μου παν ότι και από κει να πάω θέλουν ον/επώνυμο.

    Αν έχει κάποιος γνωστό και μπορεί να βοηθήσει...

Παρόμοια θέματα

  1. Σε είδα...... vol ΙΙΙ
    από MikeG στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 1183
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2010, 19:17
  2. Σε είδα...... vol ΙΙ
    από MikeG στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 255
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2009, 14:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF