Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 7 από 7

Θέμα: Με κλεψανε........ευτυχως φτηνα τη γλυτωσα........

  1. #1
    show must go on..... Το avatar του/της Frezas
    Εγγραφή
    12/05/2005
    Μηνύματα
    236

    Με κλεψανε........ευτυχως φτηνα τη γλυτωσα........

    Λοιπον κατα τις 4 εχθες παω για μπανιο στο Καβουρι, στη πλαζ Οκεανης.

    Πηγαινω με το παπι, το crypton , γιατι γενικα δε χρησιμοποιω τη μεγαλη μηχανη εντος πολης ειδικα σε τετοιες περιπτωσεις με πολυ κινηση και χωρις καλη φυλαξη εκει που θα τη παρκαρω.

    Αφηνω το μηχανακι διπλα στην εισοδο της πλαζ, που βρηκα λιγο χωρο πανω στο πεζοδρομιο, μαζι πολλα αλλα μηχανακια. Χωρις λουκετο, απλα κλειδωμενο το τιμονι.

    Μετα απο κανα τετραωρο που ηθελα να φυγω, αργα το απογευμα, ανεβαινω στο δρομο απο τη πλαζ και πουθενα το μηχανακι !!!

    Δε ξερω αν το εχει παθει κανεις, αλλα πολυ ασχημο συναισθημα να σου εχουν κλεψει μοτο, αυτοκινητο κλπ.....Παθαινω το πρωτο σοκ......

    Ψαχνω να βρω τα κλειδια και ελειπαν απο τη τσαντα μου, που σημαινει οτι ή μου τα εκλεψαν στη παραλια ή ειχα ξεχασει τα κλειδια πανω στη μπαγαζιερα οταν ειχα ερθει, αν και παιζει να μου τα πηραν απο τη τσαντα την ωρα που πληρωνα στην εισοδο και την ειχα ανοιχτη στο πλαι.

    Αρχισα να σκεφτομαι μηπως το ειχε παρει κανα μαλακισμενο και εκανε τη βολτα του και το πεταξε εκει κοντα. Ευτυχως δεν ειχαν φυγει οι αλλοι της παρεας με το αμαξι και παω μαζι τους να κανουμε καμια βολτα μπας και βρουμε τιποτα.

    400 μετρα απο εκει που ειμασταν καθ οδον για το αμαξι βλεπω απο μακρια ενα Crypton ιδιο χρωμα με το δικο μου και λεω να σα και αυτο ηταν το μηχανακι που μου πηραν .......ετσι σα καινουργιο.

    Πλησιαζοντας λεω βρε λες......

    Απιστευτο , ηταν το μηχανακι μου παρκαρισμενο ομορφα, 400 μετρα το πολυ απο το σημειο που το πηραν, σε ενα στενο μεσα, που κατα τυχη ηταν και εκει κοντα παρκαρισμενο το Ι.Χ. της παρεας.

    Τελος παντον για να μη σας τα πολυλογω, καλεσα την αστυνομια, το πατερα μου να μου φερει τα δευτερα κλειδια να το παρω απο εκει και πηγα
    και στο Αστυνομικο Τμημα Βουλιαγμενης να κανω δηλωση γιατι μπορει να ειχε συμβει κατι με το μηχανακι μου , οσο το ειχε καποιος αλλος και να τρεχανε εμενα μετα.

    Βεβαια τελος καλο αλλα οχι ολα καλα, καθως ο μπαμιας που το πηρε, βουτηξε απο τη μπαγαζιερα τα πραγματα που ειχα μεσα.

    Δηλαδη κρανος , ευτυχως το δευτερο πιο οικονομικο που εχω για μεσα στη πολη, τα καλοκαιρινα γαντια της μηχανης, ενα παντελονι, μπλουζα , μπουφανακι και δυστυχως την αδεια , ασφαλεια και το χειριστηριο της γκαραζοπορτας στο σπιτι μου, οποτε αυτο ειναι ενα θεμα μεχρι να αλλαξω αυριο κωδικους κλπ....κλπ....

    Βεβαια δε μπορω να καταλαβω αφου ειχε τα κλειδια και εκανε τη πρωτη κινηση να το παρει, γιατι το παρατησε λιγο παρακατω.

    Το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι οτι απλα ηθελε να ψαξει τη μπαγαζιερα για τιποτα πραγματα αξιας και να το αφησει. Τι να πω.....???

    Ηθικο διδαγμα προσοχη και λουκετα και στα παπια και προσοχη στα κλειδια και προσωπικα αντικειμενα στις παραλιες.

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της vassilis88
    Εγγραφή
    07/11/2004
    Μηνύματα
    1.703


    τουλαχιστον σου μεινε το μηχανακι....δν καταλαβαινω γιατι να σου παρει τα κλειδια της γκαραζοπορτας..

    αυτο το ασχημο συναισθημα το χω νιωσει σε ενα ελαχιστο βαθμο...ελπιζω να μην επαναληφθει...ουτε κ σε κανεναν αλλο..δν θελω να φανταζομαι πως μπορει να ειναι να μη βρεις μια μερα τη μηχανη εκει που την αφησες!

  3. #3
    KTM ως το κοκκαλο Το avatar του/της OzZzZzY
    Εγγραφή
    26/11/2006
    Μηνύματα
    1.340
    εγω το χα παρκαρει συνταγμα κ πηγαινοντας προς μοναστηρακι να φαω κανα σουβλακι να μου φυγει η πικρα οσο ερχοταν ο πατερας μου για να δηλωσουμε την εξαφανιση το βρηκα στην Αιολου
    ευτυχως δεν ειχαν σπασει το τιμονι..να φανταστειτε οτι ειχα κατεβει να παρω υγρο για τους φακους επαφης μου..ποσο χρονο να κανα? 3 λεπτα? ουτε....
    Πωλουνται ζαντες mx-enduro excel πορτοκαλι ανωδιομενο και μαυρο για ΚΤΜ (το λεω λογω χρωματος ) και super moto did (tubeless). Μαζι προεραιτικα δινονται κεντρα και ακτινες με ergal καψουλια. Πμ για πληροφοριες!

  4. #4
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    τυχερος εισαι!!!

    περιττο να πω οτι αφου καποιος εχει τα κλειδια απο την γκαραζοπορτα σημερα φυλας ολονυκτιο καραουλι.

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/04/2006
    Μηνύματα
    460
    Μπράβο ρε φίλε Η ιστορία σου, με το που διάβασα τον τίτλο, με έκανε να σκεφτώ "άλλος ένας καμένος", αλλά το τέλος της με αποζήμίωσε και ναι μεν δε χαμογέλασα, αλλά μου' φυγε το στραβομουτσούνιασμα..

  6. #6
    DOT SAE E1778JY32 μέλος Το avatar του/της lampros_fazer
    Εγγραφή
    16/07/2005
    Μηνύματα
    1.623
    Τυχερός είσαι..Μάλλον θα είχες ξεχάσει το κλειδί πάνω..Αυτός που το είδε,του γυάλισε το πήγε παραπέρα και ξάφρισε οτι βρήκε..
    Φρόντισε το ταχύτερο για τη γκαραζόπορτα..


    Αρχικά δημιουργήθηκε από vassilis88
    δν καταλαβαινω γιατι να σου παρει τα κλειδια της γκαραζοπορτας..
    Ή άρπαξε οτι βρήκε μέσα χωρίς να το ψάξει και πολύ ή ...αφού πήρε και την άδεια μπορεί να βρει που είναι το γκαράζ..
    [size=4pt]έχω μεγάλο ταλέντο στα χείλη[/size]


    [FONT=courier new]tennis365.gr [/FONT]

  7. #7
    show must go on..... Το avatar του/της Frezas
    Εγγραφή
    12/05/2005
    Μηνύματα
    236
    Αλλαχθηκαν κωδικοι στο γκαραζ, βγηκε νεα αδεια και για να ειμαι σιγουρος
    αλλαξα και αριθμο πινακιδας (πλερωσα 30 ευρω να παρω και τη μικρη γιατι ειχε το ταψι επανω),
    ωστε να ειναι αχρηστη η αδεια στα χερια του και να μην αντιστοιχει σε οχημα.

    Και για να ειμαι σιγουρος εβαλα στη καινουργια αδεια, αλλη διευθυνση κατοικιας απο αυτη που ειναι παρακαρισμενα τα μοτο.

    Ψαχνω τωρα για κρανακι καθημερινο μεχρι 150 ευρω ,ισως και ανοιγομενο για τις πολλες ζεστες μεσα στη κινηση.

    Αν εχει καποιος κατι που ειναι ευχαριστημενος ας μου πει ή αν πουλαει και καποιος κανα μεταχειρο σε πολυ καλη κατασταση παλι εδω ειμαι.


Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 59
    Τελευταίο μήνυμα: 08/04/2009, 18:56
  2. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 13/03/2007, 08:36
  3. Με 80km+ 200m πριν τη στροφή..
    από Respect στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 28/09/2006, 22:39
  4. Φτηνά την γλύτωσα (πάλι)
    από tifozif1 στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2004, 15:44
  5. ατύχημα δικό μου με πεζό.... ευτυχώς αναίμακτο
    από Gandalf dr685sm στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 05/11/2004, 10:58

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF