Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 24

Θέμα: αγορα Triumph Bonneville

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    22/01/2010
    Μηνύματα
    11

    αγορα Triumph Bonneville

    Γεια σας θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος κάτοχος Triumph Bonneville να μου πει τις εντυπώσεις του
    Αυτά που με ενδιαφέρουν κυρίως είναι η οδική συμπεριφορά ( κρατήματα) αποτελεσματικότητα φρένων η θέση οδήγησης και βεβαίως στο αν βγάζει βλάβες μικρές η μεγάλες
    Μου αρέσει πάρα πολύ και για την ηλικία μου 51 νομίζω ότι μου κάνει και ενώ ήθελα να πάρω το BMW G650GS εφαγα κολλυμα με τη Bonneville
    Θα είμαι υπόχρεος οποίος φίλος μου δόση πληροφορίες

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kostas_1100gs
    Εγγραφή
    25/02/2009
    Μηνύματα
    404
    Πολύ καλό μοτο. Το έχω κάνει τεστ στην τράιουμφ και στην εκθεση στο πιστακι που ειχαν. Πολύ καλή συμπεριφορά. Να το οδηγήσεις οποσδήποτε και θα καταλάβεις.

  3. #3
    Ομορφια απο το παρελθον σε πακετο του σημερα.


    Nothing in life is to be feard. It is only to be understood.
    Marie Curie

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της hidefnick
    Εγγραφή
    07/08/2005
    Μηνύματα
    1.586
    Το οποίο μηχανάκη το παντρεύεσαι, αν και απο ότι καταλαβαίνω μάλλον δεν αλλάζεις συχνά
    "Growing old is inevitable. Growing up is optional"...

  5. #5
    Honda CBF 250 Το avatar του/της Alexander
    Εγγραφή
    25/01/2005
    Μηνύματα
    611
    Καλημέρα,

    έχει ένας φίλος από 01/09 και είναι ερωτευμένος.

    Το έχω οδηγήσει για μερικά χιλιόμετρα εκτός Αθήνας και μου φάνηκε ωραία στημένο. Στιβαρό με τη δύναμή του και ικανοποιητικά φρένα. Η θέση οδήγησης είναι προφανώς, σχετικά όρθια και επίσης έχει πολύ μαλακή σέλα.

    Καλό θα ήταν βέβαια, να κάνεις ένα test ride.

    Από προβλήματα, θυμάμαι, είχε από την αρχή λάσκα μια βίδα στο κάρτερ νομίζω και δάκρυζε λάδι. Δεν έχει εμφανιστεί κάτι σοβαρό που να μην το έχει αντιμετωπίσει εντός εγγύησης.

    Αν την πάρεις, μην βάλεις το συναγερμό της Triumph γιατί είναι λίγο δύστροπος. Δεν απενεργοποιείται μόνιμα με τίποτα με αποτέλεσμα να σου τρώει την μπαταρία. Ο φίλος μου τον ξήλωσε.

    "For no one, no one in this world can you trust - not men, not women, not beasts ... this you can trust."

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    22/01/2010
    Μηνύματα
    11
    Σας ευχαριστω ολους !!

  7. #7
    Τα καλύτερα έρχονται Το avatar του/της christostr
    Εγγραφή
    08/08/2009
    Μηνύματα
    552
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Alexander
    Καλημέρα,

    έχει ένας φίλος από 01/09 και είναι ερωτευμένος.

    Το έχω οδηγήσει για μερικά χιλιόμετρα εκτός Αθήνας και μου φάνηκε ωραία στημένο. Στιβαρό με τη δύναμή του και ικανοποιητικά φρένα. Η θέση οδήγησης είναι προφανώς, σχετικά όρθια και επίσης έχει πολύ μαλακή σέλα.

    Καλό θα ήταν βέβαια, να κάνεις ένα test ride.

    Από προβλήματα, θυμάμαι, είχε από την αρχή λάσκα μια βίδα στο κάρτερ νομίζω και δάκρυζε λάδι. Δεν έχει εμφανιστεί κάτι σοβαρό που να μην το έχει αντιμετωπίσει εντός εγγύησης.

    Αν την πάρεις, μην βάλεις το συναγερμό της Triumph γιατί είναι λίγο δύστροπος. Δεν απενεργοποιείται μόνιμα με τίποτα με αποτέλεσμα να σου τρώει την μπαταρία. Ο φίλος μου τον ξήλωσε.

    Η δύναμή του σου επιτρέπει αξιοπρεπές ταξίδι; Τι εντύπωση σου άφησε; Όντως στιβαρό; Στις στροφές;
    Μεγάλη καψούρα. Δύο είχα την μία την εκπλήρωσα... Πάμε σιγά σιγά για τη δεύτερη.
    Φεύγω... πάω ταξίδι να επισκευτώ τον εαυτό μου...

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    22/01/2010
    Μηνύματα
    11
    Σας ευχαριστω ολους για τη βοηθεια και τις πληροφοριες
    το μονο που με κολλαει ειναι το θεμα των φρενων δεν ειναι abs κατα τα αλλα
    την εχω ερωτευθη!!

  9. #9
    Αρχικά δημιουργήθηκε από tm2046
    ..κατα τα αλλα την εχω ερωτευθη!!
    Τη μαγική λέξη την είπες πάντως, αν σου αφήσει και η πρώτη βόλτα μαζί της το ίδιο συναίσθημα κατεβαίνοντας από τη σέλα της, καλά χιλιόμετρα να έχετε παρέα!




    έχω κι εγώ έναν κρυφό πόθο με δαύτην..

  10. #10
    Honda CBF 250 Το avatar του/της Alexander
    Εγγραφή
    25/01/2005
    Μηνύματα
    611
    Αρχικά δημιουργήθηκε από christostr
    Η δύναμή του σου επιτρέπει αξιοπρεπές ταξίδι; Τι εντύπωση σου άφησε; Όντως στιβαρό; Στις στροφές;
    Μεγάλη καψούρα. Δύο είχα την μία την εκπλήρωσα... Πάμε σιγά σιγά για τη δεύτερη.
    Πιάνει εύκολα θα έλεγα, τα 190χαώ. Σε αυτά βέβαια, θέλει να σκύβεις λίγο, εξαιτίας του αέρα.

    Φαίνεται στιβαρό όπως είπα και μάλιστα κόβει αρκετά στις στροφές. Ούτως ή άλλως, μια τέτοια μηχανή δεν την παίρνεις για να πας πλακωμένος, γι'αυτό υπάρχουν τα SS.

    Σε κάθε περίπτωση βέβαια, κριτήριο για την αγορά της πρέπει να είναι ένα test ride!

    ΥΓ. Κάνει και ένα ήχο η άτιμη...
    "For no one, no one in this world can you trust - not men, not women, not beasts ... this you can trust."

  11. #11
    700 κιλά βίδες Το avatar του/της Anritsu
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    1.258
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kostas_1100gs
    Πολύ καλό μοτο. Το έχω κάνει τεστ στην τράιουμφ και στην εκθεση στο πιστακι που ειχαν. Πολύ καλή συμπεριφορά. Να το οδηγήσεις οποσδήποτε και θα καταλάβεις.

    Στο ίδιο σιρκουι την είχα κάνει και εγω βόλτα πριν κάνα 3αρι χρόνια . Αρχοντικό μηχανάκι , τιμόνι ,και ωραία άνετη θέση οδήγησης . Δεν έχει επιδόσεις ανάλογες των κυβικών του , αλλά έχει αρκετή ροπή για να ξεκολλήσει σχετικά εύκολα . Ριχτού και ένα κλασσικό ανεμοθωρακα και τελείωσες ΄....


    Σ'αυτο το στυλ , πανέμορφο αν και αρκετά πιο χλωμό , είναι το Guzzi το V7 classic
    Καλά ψώνια ....

    Modenas Kriss 125

  12. #12
    Ένα φάντασμα πλανιέται...
    Εγγραφή
    22/02/2006
    Μηνύματα
    92
    Έχω το Triumph Bonneville 2009 σε μαύρο, είμαι στα 10000km περίπου. Αυτό που έχω να σου πω είναι ότι το μηχανάκι είναι πολύ εύχρηστο και βολικό. Το χρησιμοποιώ κάθε μέρα μέσα στην Αθήνα για το πήγαινε έλα στην δουλειά μου λειτουργεί σαν παπί. Από δύναμη μιλάμε γύρω στους 58 με 60 ίππους στο τροχό. Τα φρένα ικανοποιητικότατα για το βάρος και τις επιδόσεις με καλή αίσθηση χωρίς δυνατό αρχικό άρπαγμα. Αυτό το μηχανάκι το αγόρασα γιατί μου άρεσε πολύ. Ξεφεύγει από την φλυαρία των σημερινών σχεδίων. Το μόνο που με προβλημάτισε είναι το εξής. Το απλό Bonneville και το SE έχουν μικρότερο ρεζερβουάρ καυσίμων από το T100. Αυτό σημαίνει ότι η αυτονομία του απλού είναι γύρω στα 180χιλ με ρεζέρβα μες στην πόλη. Έκτός πόλης έχω κάνει μέχρι και 240χιλ προτού χρειαστεί ανεφοδιασμό. Δυστυχώς δεν ταιριάζει το μεγαλύτερο ρεζερβουάρ του Τ100 στο απλό και στο SE. Να υπολογίσεις στο στρώσιμο να σου ανάβει ρεζέρβα γύρω στα 120 με 140 χιλιόμετρα. Μην τρομάξεις αυτό αλλάζει μετά. Εγώ είμαι ικανοποιημένος με την συγκεκριμένη μηχανή και δεν πρόκειται να φύγει από τα χέρια μου. Οπωσδήποτε να την οδηγήσεις πριν το αποφασίσεις. Ελπίζω να σε βοήθησα.
    Αν πιάσεις τον άλλο από τα @ρχ@δ@ η καρδιά θα ακολουθήσει!!!!!

  13. #13
    Αρχικά δημιουργήθηκε από loukasfilm
    Έχω το Triumph Bonneville [...]
    Πού χάθηκες εσύ;




    (είχαμε ρίξει κατι καυγάδες παλιά, ε; )
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  14. #14
    Ένα φάντασμα πλανιέται...
    Εγγραφή
    22/02/2006
    Μηνύματα
    92
    Μην του το σπαμάρουμε Κάπταιν και όχι μαζί δεν είχαμε ρίξει καυγάδες.
    Όλα καλά πολλές δουλειές αλλά παρακολουθώ τι γίνεται εδώ. Ήθελα να σου πω και να χαίρεσαι το Tiger που κυκλοφορείς. Και εγώ τελικά στα εσώρουχα κατέληξα είδες τι γίνεται αμά μεγαλώνει ο άνθρωπος;
    Βάλε καμμιά καλή αντιπαράθεση και θα τα πούμε νάσαι καλά.
    Αν πιάσεις τον άλλο από τα @ρχ@δ@ η καρδιά θα ακολουθήσει!!!!!

  15. #15
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    22/01/2010
    Μηνύματα
    11
    ετσι θα το παρω!

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορά Triumph Thruxton
    από idomeneas στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 37
    Τελευταίο μήνυμα: 22/10/2008, 15:46
  2. ΑΓΟΡΑ Triumph
    από σουλης στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 12/04/2008, 23:01
  3. Αξεσουάρ Triumph-Bonneville
    από Konti στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 04/03/2008, 15:50
  4. Triumph Bonneville (jet black 2004)
    από axaireutos στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 05/02/2004, 15:54

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF