Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 55

Θέμα: Ktm 950 Adventure

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    10

    Talking Ktm 950 Adventure

    MΑΓΚΕΣ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΜΕΛΟΣ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΛΥΣΕΤΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΚΤΜ 950 ADVENTURE!EXΩ ΕΝΑ ΤDM 900 ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΝΑ 950 ADVENTURE,AN KAI ΔEN TO EXΩ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΠΟΤΕ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΠΟ ΦΙΛΟΥΣ ΚΑΙ ΜΗ ΟΤΙ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΦΟΒΕΡΟ ΚΑΙ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΣΚΟΤΩΝΕΙ!!!ΣΤΟ ΧΩΜΑ ΔΕ,ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡO!!!OΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΜΕ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΑΣ ΔΕΙ ΒΙΝΤΕΑΚΙΑ ΣΤΟ YOUTUBE.

    ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΕΞΗΣ.

    1) ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΜΗΧΑΝΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ!(ΡΩΤΑΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ)

    2)ΓΙΑ SERVICE-ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ-ΚΟΣΤΟΣ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ!

    3)ΣΕ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΩ

    4)ΤΙ ΑΥΤΟΝΟΜΙΑ ΕΧΕΙ ΣΕ ΤΑΞΙΔΙ

    ΟΠΟΙΟΣ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΑΣ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΤΑ ΦΩΤΑ ΤΟΥ!!!:rotflmao:

  2. #2
    Εγώ σου προτείνω να μην βαριέσαι και να διαβάσεις το φόρουμ.

    Αντε όλα στο χέρι τα θέλετε!!!:smilea:

  3. #3
    ΟΔΗΓΟΣ ΜΟΤΟΣΑΚΟ Το avatar του/της BILL VUZAS
    Εγγραφή
    08/04/2004
    Μηνύματα
    400
    Λογω και δικου μου ενδιαφεροντος για 950-990,εμαθα τα εξης.
    Οτι παιδικες ασθενιες ειχε(συμπλεκτης κτλ) εχουν λυθει με ανακλησεις της εταιριας.
    Προβλημα για εντος των τοιχων η υπερβολικη ζεστη του κινητηρα,και μαλιστα σε τιμωρει η μαμα ΚΤΜ οταν βαζεις συνεπιβατη (καιγεται ο ερμος).
    Αυτονομια,καιει οσο και τα χιλιαρια με το αντιστοιχο βαρος 7-9 λιτρα.
    Ανθεκτικο μοτερ σε κανιβαλισμους.
    Το μεγαλο κλαμα ειναι στα σερβις,απαιτητικα και πανακριβα.
    Συγκριτικα με το GS περιπου επι τρια.
    Ενα αλλο προβλημα ειναι τα ελαστικα,λογω της σαμπρελας που φοραει οι επιλογες ειναι λιγες,και ειδικα αν εισαι περισσοτερο ασφαλτινος.
    Αυτα εμαθα μεχρι τωρα.
    Για το στησιμο το μηχανακι ειναι σε αλλο επιπεδο,δεν συγκρινεται με κανενα.

  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    11/03/2003
    Μηνύματα
    19
    Αρχικά δημιουργήθηκε από BILL VUZAS

    Το μεγαλο κλαμα ειναι στα σερβις,απαιτητικα και πανακριβα.
    Δε νομίζω να έχεις δίκιο σε αυτό.. Εγώ μια χαρά τα είχα βρει όταν πήγαινα το δικό μου. Πολύ Normal τιμές, και σε σχέση με κάτι τιμές που ακούω για service tdm μη σου πω και φτηνά!

  5. #5

    Re: Ktm 950 Adventure

    Αρχικά δημιουργήθηκε από ZAHAR24
    MΑΓΚΕΣ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΜΕΛΟΣ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΛΥΣΕΤΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΚΤΜ 950 ADVENTURE!EXΩ ΕΝΑ ΤDM 900 ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΝΑ 950 ADVENTURE,AN KAI ΔEN TO EXΩ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΠΟΤΕ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΠΟ ΦΙΛΟΥΣ ΚΑΙ ΜΗ ΟΤΙ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΦΟΒΕΡΟ ΚΑΙ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΣΚΟΤΩΝΕΙ!!!ΣΤΟ ΧΩΜΑ ΔΕ,ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡO!!!OΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΜΕ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΑΣ ΔΕΙ ΒΙΝΤΕΑΚΙΑ ΣΤΟ YOUTUBE.

    ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΕΞΗΣ.

    1) ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΜΗΧΑΝΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ!(ΡΩΤΑΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ)

    2)ΓΙΑ SERVICE-ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ-ΚΟΣΤΟΣ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ!

    3)ΣΕ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΩ

    4)ΤΙ ΑΥΤΟΝΟΜΙΑ ΕΧΕΙ ΣΕ ΤΑΞΙΔΙ

    ΟΠΟΙΟΣ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΑΣ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΤΑ ΦΩΤΑ ΤΟΥ!!!:rotflmao:
    Φίλε αν είσαι ήσυχος, της βόλτας που λέμε και κυκλοφορείς ταξιδάκια με τη γυναίκα πίσω κράτα καλύτερα το ΤDM 900 γιατί θα έχεις πολύ γκρίνια ειδικά με την σέλα την εντουράδικη.
    Απο την άλλη καμμιά μηχανή δεν πάει απο μόνη της χώμα. Το 950 είναι μια βαριά και ψηλή μηχανή και θέλει πολύ προσοχή. Και για να κάνεις αυτά που βλέπεις στα βιντεάκια θέλει πολύ δουλεία και μάθηση με ελαφρά μηχανάκια στην αρχή αν δεν θές να καταλήξεις εσύ σε κανά νοσοκομείο και το 950 σε καμιά ρεματιά.
    Για τα μηχανικά διάβασε το φόρουμ οπωσδήποτε. Μην κολλάς όμως σε βλάβες τύπου συμπλέκτη γιατί είναι πταίσμα γιαυτό το μηχανάκι που πράγματι προσφέρει πολλά σε κάποιον που ξέρει και έχει τα καρύδια (εγώ λόγω ηλικίας και παιδιού δεν τα έχω πιά) να το πιέσει σε κάθε έδαφος.
    Μάθε αν βρείς κανένα καλό 950 τι έχει γίνει σε βολάν, γρανάζι μίζας και γενικά αν έχει κάνει όλες τις ανακλήσεις της ΚΤΜ (ειδικά μοντέλο 2003)και τα service του. Κοίτα κεφαλές και αν δεις διαρροές μείνε μακρυά όπως επίσης αν είναι στουκαρισμένη. Και επειδή οι τιμές που βλέπω είναι να σου πέφτουν τα μαλλιά προς θεού μην δώσεις πάνω απο 9000-9500 για το καλύτερο που κυκλοφορεί στην Ελλάδα. Για ένα πολύ καλό 8000-8500 είναι μια χαρά.
    Στα service επίσης θέλει προσοχή γιατι πέφτει πολύ αλητεία. Το μηχανάκι δεν είναι δύσκολο ούτε πολύπλοκο και σε αυτό τον τομέα, αλλά τα περισσότερα συνεργεία το πουλάνε σαν προιόν πολυτελείας. Έπίσης υπάρχουν και αρκετοί άσχετοι που μπορεί να στο διαλύσουν το μηχανάκι. Γενικά να βρείς μάστορα που να το γνωρίζει το 950 καλά και να του έχεις και εσύ εμπιστοσύνη. Μεγάλο service μέχρι 300 Ε, μικρό (λάδια φίλτρο) 60-80 Ε ανάλογα το τύπο λαδιού. Οι κουφές τιμές που ακούγονται κατά καιρούς είτε είναι αποτέλεσμα εκμετάλευσης ή επιπλέον βλάβες που αποκαθίστανται με το service ή ράδιο αρβύλα που γιαυτό το μηχανάκι έχει πολύ πράμα δυστηχώς.
    Για την αυτονομία που ρωτάς το δικό μου (με εξατμίσεις after) ανάβει λαμπάκι ρεζέρβας στα 250 με 260 Km. Αυτά εν περιλήψη από εμένα και ελπίζω να σε βοήθησα κάπως

  6. #6
    Αναρωτιέμαι... Το avatar του/της gefr
    Εγγραφή
    01/11/2006
    Μηνύματα
    1.197

    Έχω διαφορετική εμπειρία.

    Τα service λαδιών είναι στα 90ευρώ και τα service των 15χιλ χλμ στα 230. Δεν ξέρω από άλλαμηχανάκια για να κάνω σύγκριση, αλλά τελευταία παρακολούθησα αλλαγή λαδιών by the book και κουφάθηκα... Χρειάζεται να ανοίξουν 5 σημεία, που περιλαμβάνουν την αφαίρεση του δεξιού τεπόζιτου και της ποδιάς. Μάλλον για περίπλοκο μου φαίνεται. Άν έχεις προστατευτικά κάγκελα γίνεται ακόμα πιό περίπλοκο.
    Το πιό μεγάλο service που έκανα στα 60χιλ. χλμ. κόστισε 400ευρώ με κάποιες αντικαταστάσεις σε φλάντζες στα καλύματα των βαλβίδων και λύσιμο εμπρόσθιων αναρτήσεων. Η κατανάλωσή μου χωρίς να έχω βγάλει το σύστημα για τους ρύπους, αλλά με Wings εξατμίσεις είναι στα 9-10 λιτ/100χλμ εντός των τοιχών και το φωτάκι ανάβει στα 200χλμ. Εκτός πόλης βλέπω ως και 6,7λιτ/100χλμ.
    Για γκάζια και κατανομή βάρους είναι κορυφαίο.
    Για αξιοπιστία έχω γράψει όλο το ιστoρικό μου στο σχετικό thread και δεν είναι ευκαταφρόνητο.
    Η τιμές που βλέπω για μοντέλο 2003 στα 8500? με 24χιλ χλμ πώς σας φαίνεται; Άψογο οπτικά αλλά παλιό. Ίσως είναι λίγο στα ψηλά; Να σκεφτείς οτι εξατμίσεις και σέλλα θα πρέπει να πειράξεις όπως και δήποτε κατά την ταπεινή μου γνώμη γιά άνεση καί τα δύο.
    Γειάαα.
    Πάντα υπάρχει αιτία!

  7. #7
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    10
    ΕΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΑΠΑΝΤΗΣΑΝ ΣΤΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΜΟΥ,ΕΒΓΑΛΑ ΑΡΚΕΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ!!!

    ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΡΙΝ 3 ΜΕΡΕΣ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΒΡΩ ΕΝΑ 950 ADVENTURE ΑΣΗΜΙ
    ΜΕ

    ACRAPOVIC ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΒΟΛΤΙΤΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΚΛΕΙΣΤΟ ΟΡΕΙΝΟ ΣΤΡΟΦΙΛΙΚΙ!ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ

    ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ!ΠΑΡΑ ΤΟ ΥΨΟΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΟΓΚΟ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΕΛΑΦΡΥ ΣΤΗΝ

    ΟΔΗΓΗΣΗ (ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΕΛΑΦΡΥ ΑΠΟ ΤΟ TDM 900) ΠΟΥ ΕΧΩ, Ο ΚΙΝΗΤΗΡΑ ΕΧΕΙ ΑΦΘΟΝΗ ΔΥΝΑΜΗ

    ΑΠΟ ΧΑΜΗΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΡΑΔΑΣΜΟΥΣ,ΟΙ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΔΕ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ,ΔΕΝ

    ΚΟΥΝΑΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΤΗ ΣΤΡΟΦΗ!ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΑ ΝΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΣΕ

    ΕΘΝΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΕ ΧΩΜΑ, ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΙ ΕΞΙΣΟΥ ΚΑΛΑ.

    ΔΕΝ ΣΑΣ ΚΡΥΒΩ ΟΤΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΜΕΡΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΡΦΩΘΕΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΝΑ

    ΒΓΕΙ. ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗ ΖΕΣΤΗ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΞΑΤΜΙΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΥΝΕΠΙΒΑΤΗ ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ

    ΚΑΘΟΛΟΥ,Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ ΑΣ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ!!!!!!!!!!


    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  8. #8
    ΟΔΗΓΟΣ ΜΟΤΟΣΑΚΟ Το avatar του/της BILL VUZAS
    Εγγραφή
    08/04/2004
    Μηνύματα
    400
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ZAHAR24
    ΕΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΑΠΑΝΤΗΣΑΝ ΣΤΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΜΟΥ,ΕΒΓΑΛΑ ΑΡΚΕΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ!!!

    ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΡΙΝ 3 ΜΕΡΕΣ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΒΡΩ ΕΝΑ 950 ADVENTURE ΑΣΗΜΙ
    ΜΕ

    ACRAPOVIC ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΒΟΛΤΙΤΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΚΛΕΙΣΤΟ ΟΡΕΙΝΟ ΣΤΡΟΦΙΛΙΚΙ!ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ

    ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ!ΠΑΡΑ ΤΟ ΥΨΟΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΟΓΚΟ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΕΛΑΦΡΥ ΣΤΗΝ

    ΟΔΗΓΗΣΗ (ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΕΛΑΦΡΥ ΑΠΟ ΤΟ TDM 900) ΠΟΥ ΕΧΩ, Ο ΚΙΝΗΤΗΡΑ ΕΧΕΙ ΑΦΘΟΝΗ ΔΥΝΑΜΗ

    ΑΠΟ ΧΑΜΗΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΡΑΔΑΣΜΟΥΣ,ΟΙ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΔΕ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ,ΔΕΝ

    ΚΟΥΝΑΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΤΗ ΣΤΡΟΦΗ!ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΑ ΝΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΣΕ

    ΕΘΝΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΕ ΧΩΜΑ, ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΙ ΕΞΙΣΟΥ ΚΑΛΑ.

    ΔΕΝ ΣΑΣ ΚΡΥΒΩ ΟΤΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΜΕΡΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΡΦΩΘΕΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΝΑ

    ΒΓΕΙ. ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗ ΖΕΣΤΗ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΞΑΤΜΙΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΥΝΕΠΙΒΑΤΗ ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ

    ΚΑΘΟΛΟΥ,Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ ΑΣ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ!!!!!!!!!!


    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Φιλε εισαι πολυ καυλομενος (ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΡΑΔΑΣΜΟΥΣ) χα!χα!χα!χα!

  9. #9
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    10
    BILL VUZA EXEIΣ ΔΙΚΙΟ!!!!ΕΧΩ ΤΡΕΛΑΘΕΙ!!!ΠΕΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΒΛΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ!!!!

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  10. #10
    sotris like motoris Το avatar του/της taxydromos
    Εγγραφή
    29/11/2005
    Μηνύματα
    3.890
    ζαχαρ, προσεχε με το γκαζι γιατι δεν ειναι tdm..
    η στροφη ερχεται πολυ γρηγορα...
    [font=courier]"Its going to be a hell of a ride.!"[/font]


    My Dirty Blog!!
    ^-^-^-^-^-^-^ جسارة أن يركب


    Athenians Enduro Lovers

    Γιούπι!!...ο δικός μας 6ήρεμος..

    Η 5ήμερη στη Πίνδο!!!!!

    Η ΠΑΓΩΜΕΝΗ ΒΟΛΤΑ ΣΤΟΝ ΠΑΡΝΩΝΑ!μπρρρρ
    [color=light blue][font=courier]Jolly Rider[/color][/font]

  11. #11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ZAHAR24
    ΕΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΑΠΑΝΤΗΣΑΝ ΣΤΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΜΟΥ,ΕΒΓΑΛΑ ΑΡΚΕΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ!!!

    ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΡΙΝ 3 ΜΕΡΕΣ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΒΡΩ ΕΝΑ 950 ADVENTURE ΑΣΗΜΙ
    ΜΕ

    ACRAPOVIC ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΒΟΛΤΙΤΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΚΛΕΙΣΤΟ ΟΡΕΙΝΟ ΣΤΡΟΦΙΛΙΚΙ!ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ

    ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ!ΠΑΡΑ ΤΟ ΥΨΟΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΟΓΚΟ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΕΛΑΦΡΥ ΣΤΗΝ

    ΟΔΗΓΗΣΗ (ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΕΛΑΦΡΥ ΑΠΟ ΤΟ TDM 900) ΠΟΥ ΕΧΩ, Ο ΚΙΝΗΤΗΡΑ ΕΧΕΙ ΑΦΘΟΝΗ ΔΥΝΑΜΗ

    ΑΠΟ ΧΑΜΗΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΡΑΔΑΣΜΟΥΣ,ΟΙ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΔΕ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ,ΔΕΝ

    ΚΟΥΝΑΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΤΗ ΣΤΡΟΦΗ!ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΑ ΝΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΣΕ

    ΕΘΝΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΕ ΧΩΜΑ, ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΙ ΕΞΙΣΟΥ ΚΑΛΑ.

    ΔΕΝ ΣΑΣ ΚΡΥΒΩ ΟΤΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΜΕΡΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΡΦΩΘΕΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΝΑ

    ΒΓΕΙ. ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗ ΖΕΣΤΗ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΞΑΤΜΙΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΥΝΕΠΙΒΑΤΗ ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ

    ΚΑΘΟΛΟΥ,Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ ΑΣ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ!!!!!!!!!!


    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Δλδ, μετα απο αυτα που έγραψες υπάρχει περίπτωση να σου αλλάξει κανείς γνώμη???
    το μονο που θα σου πω ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ!!!

  12. #12
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.830
    Καλορίζικο λοιπόν.
    Συμβουλή μου να πάρεις μοντέλο μετά το 2004.


  13. #13
    ΟΔΗΓΟΣ ΜΟΤΟΣΑΚΟ Το avatar του/της BILL VUZAS
    Εγγραφή
    08/04/2004
    Μηνύματα
    400
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ZAHAR24
    BILL VUZA EXEIΣ ΔΙΚΙΟ!!!!ΕΧΩ ΤΡΕΛΑΘΕΙ!!!ΠΕΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΒΛΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ!!!!

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    ΖΑΧΑΡΙ,Εχω αλλαξει πολλες μοτοσυκλετες,ενα θα σου πω,νοιωθω πολυ χαρουμενος που οδηγω αυτην την υπεροχη μοτοσυκλετα.Εχω το 990/2006,το πηρα μεταχειρω.Ενα βασικο στοιχειο στην οδηγηση του 950/990 ειναι η ασφαλεια που νοιωθεις οδηγωντας την.Ολα τα κανει ευκολα,μονον μην παρασυρθεις.Στριβει σαν σουπερ σπορ,φρεναρει με αισθηση και ακριβεια,προστατευει απο τα στοιχεια της φυσης,για βρωμιαρηδες βγαζει και αγωνα εντουρο,ειναι τσαχπινα και δεν την βαριεσαι.Τι αλλο να πω?Αντε,καλοταξιδη!

  14. #14
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    10
    ΜΑΓΚΕΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ!ΕΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ!950 Η' 990!

    ΚΑΙ ΑΝ 950 ΤΙ ΧΡΟΝΟΛΟΓΙΑ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΩ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ!ΒΑΣΙΚΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΤΟ ΦΕΡΩ ΑΠΟ ΓΕΡΜΑΝΙΑ,

    ΕΧΩ ΕΝΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΟΝΙΣΕΙ!

    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΡΕΛΑΜΕΝΟΙ ΚΤΜ RIDERS!!!!!!!!!!!!

  15. #15
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ZAHAR24
    ΜΑΓΚΕΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ!ΕΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ!950 Η' 990!

    ΚΑΙ ΑΝ 950 ΤΙ ΧΡΟΝΟΛΟΓΙΑ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΩ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ!ΒΑΣΙΚΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΤΟ ΦΕΡΩ ΑΠΟ ΓΕΡΜΑΝΙΑ,

    ΕΧΩ ΕΝΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΟΝΙΣΕΙ!

    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΡΕΛΑΜΕΝΟΙ ΚΤΜ RIDERS!!!!!!!!!!!!

    αν πας για 950 πηγαινε για '04 και ανω.
    αν πας για 990 θα εχεις injection, ABS και πιο ηπιο γκαζι. Αλλοι τα θεωρουν υπερ αλλοι κατά, η επιλογή ειναι καθαρά δική σου και της τσέπης σου.

    Οτι και να επιλέξεις καλά χλμ να 'χεις....

    Α!!! με το 990 θα έχεις και λιγότερη ζέστη στα ποδια

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 19/04/2007, 16:08
  2. KTM 990 Adventure vs. KTM 950 Adventure
    από Nik0s στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 67
    Τελευταίο μήνυμα: 13/01/2006, 02:07

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF