Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 26

Θέμα: αιτίες για την κακή πορεία του Παναθηναϊκού

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450

    αιτίες για την κακή πορεία του Παναθηναϊκού

    ΦΙΛΟΙ Παναθηναϊκοί (και όσοι λοιποι επιθυμείτε) ακούω τι πιστεύευαι ότι φταίει για την κακή πορεία του ΠΑΟ....
    θάνατος στον Μαλεζάνι????
    πέτρες στους παίχτες??/
    Βαρδινογιάννη..π.....αρά βάλε στον κώλο τα λεφτά????
    εγώ είμαι Μαλεζανικός πάντως...μου αρέσει γιατί φαίνεται ότι ο άνθρωπος ξέρει από ποδόσφαιρο...σίγουρα είναι εκτός ελληνικής πραγματίκότητας, ελληνικής νοοτροπίας ενώ δεν έχει και αντίληψη του τι εστί Παναθηναϊκός και ελληνικό πρωτάθλημα, αλλά πιστεύω ότι μπορεί να προσφέρει...
    Διακρίνο κυρίως πρόβλημα σε θέματα αντίληψης των παιχτών και ψυχολογίας....κοινώς παίζουν σαν κότες...παίζουν σαν μια μικρομεσαία ομάδα του πρωταθλήματος που δεν ενδιαφέρεται για τίποτα....
    θα μας κάνουν να αναπωλούμε τον Καραγκούνη....(ιεροσυλία αλλά τουλάχιστον αυτός δέν ήθελε να χάνει ούτε στο διπλό της προπόνησης)
    ....
    επίσης παρακαλώ να το παίξουμε και λίγο προπονητές...έχει πλάκα...ακούω αναλύσεις για το σύστημα κτλ κτλ....
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της x-rider
    Εγγραφή
    13/08/2002
    Μηνύματα
    504
    1. ΠΡΟΕΔΡΑς

    2. ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ

    3. ΑΤΥΧΙΑ - ΑΣΤΟΧΙΑ στις μεταγραφες


    εν ολιγοις, γιατι υπαρχουν και αλλοι παραμετροι

    π.χ. τον ΦΥΛΑΚΟΥΡΗ (που ειναι & γνωστος μου) γιατι τον

    "πουλησες" ρε ΠΡΟΕΔΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

  3. #3
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224
    Αρχικά δημιουργήθηκε από x-rider
    1. ΠΡΟΕΔΡΑς
    2. ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ
    3. ΑΤΥΧΙΑ - ΑΣΤΟΧΙΑ στις μεταγραφες
    εν ολιγοις, γιατι υπαρχουν και αλλοι παραμετροι
    π.χ. τον ΦΥΛΑΚΟΥΡΗ (που ειναι & γνωστος μου) γιατι τον
    "πουλησες" ρε ΠΡΟΕΔΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

    Εσυ ΔΕΝ πιανεσαι γιατι εισαι γαυρος βαμενος ...


    :rotflmao:
    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της x-rider
    Εγγραφή
    13/08/2002
    Μηνύματα
    504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
    Εσυ ΔΕΝ πιανεσαι γιατι εισαι γαυρος βαμενος ...


    :rotflmao:

    ενταξ, ενταξ, με επιασες:a13:


    αλλα συμφωνεις η οχι σε αυτα που εγραψα?


    για πε , για πε

  5. #5
    με το ποστακι αυτο ακρη δεν θα βγαλουμε, πιο πολυ μπουρδελο θα γινουμε...

    Προσωπικα πιστευω οτι φταινε οι παιχτες και κανενας αλλος.
    Δεν εχω ξαναδει ομαδα να παιζει τοσο αδιαφορα, χωρις παθος, χωρις φαουλ, χωρις τακλιν, χωρις χωρις χωρις..
    Η αληθεια ειναι οτι και ο Ιταλος κανει κατι αψυχολογητες ενεργειες αλλα δεν νομιζω οτι ειναι εκει το προβλημα.
    Επισης πιστευω οτι φταιει οτι δεν υπαρχει ΕΝΑΣ ΕΛΛΗΝΑΣ ΑΡΧΗΓΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΟΝΑΕΙ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ

    Αυτα αν και νομιζω οτι αυτες οι μεμψιμοιριες δεν ταιριαζουν σε μας τους βαζελους

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450
    Αρχικά δημιουργήθηκε από x-rider
    1. ΠΡΟΕΔΡΑς

    2. ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ

    3. ΑΤΥΧΙΑ - ΑΣΤΟΧΙΑ στις μεταγραφες


    εν ολιγοις, γιατι υπαρχουν και αλλοι παραμετροι

    π.χ. τον ΦΥΛΑΚΟΥΡΗ (που ειναι & γνωστος μου) γιατι τον

    "πουλησες" ρε ΠΡΟΕΔΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
    ε όχι και τον Φυλακούρη στον πάγκο του Παναθηναϊκού.....
    οσο για τις μεταγραφές θα διαφωνήσω...ο Παναθηναϊκός έχει ένας πλήρες δυναμικό με προοπτικη πολλών χρόνων..εξαίρεση φυσικά ο Κονσεισάο...το πρόβλημα ίσως εστιάζεται στην πολυεθνικότητα των ποδοσφαιριστών...πολλοί ξένοι ποδοσφαιριστές από διαφορετικές χώρες με τελείως διαφορετικές νοοτροπίες...
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  7. #7
    Μουλιάσαμε Το avatar του/της marine521
    Εγγραφή
    06/04/2005
    Μηνύματα
    276
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kalgeorge
    Αυτα αν και νομιζω οτι αυτες οι μεμψιμοιριες δεν ταιριαζουν σε μας τους βαζελους
    Σώστός σε όλα εκτός το μεμψιμοιρίας, εγώ θα το έβλεπα περισσότερο σαν αυτοαξιλόγηση.


    Δεν είναι κακό να γίνεται από όλους.

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της x-rider
    Εγγραφή
    13/08/2002
    Μηνύματα
    504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zzr2005
    ε όχι και τον Φυλακούρη στον πάγκο του Παναθηναϊκού.....
    οσο για τις μεταγραφές θα διαφωνήσω...ο Παναθηναϊκός έχει ένας πλήρες δυναμικό με προοπτικη πολλών χρόνων..εξαίρεση φυσικά ο Κονσεισάο...το πρόβλημα ίσως εστιάζεται στην πολυεθνικότητα των ποδοσφαιριστών...πολλοί ξένοι ποδοσφαιριστές από διαφορετικές χώρες με τελείως διαφορετικές νοοτροπίες...


    δεν ειπα για πρωτο προπονητη, - αν & σε ξελασπωσε περυσι

    αν θυμαμαι καλα και σε ευρωπαικο παιχνιδι-

    και οταν ηταν μαζι με τον Ιταλο αυτος δεν εκανε μαμακιες

    ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ?

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kalgeorge
    με το ποστακι αυτο ακρη δεν θα βγαλουμε, πιο πολυ μπουρδελο θα γινουμε...

    Προσωπικα πιστευω οτι φταινε οι παιχτες και κανενας αλλος.
    Δεν εχω ξαναδει ομαδα να παιζει τοσο αδιαφορα, χωρις παθος, χωρις φαουλ, χωρις τακλιν, χωρις χωρις χωρις..
    Η αληθεια ειναι οτι και ο Ιταλος κανει κατι αψυχολογητες ενεργειες αλλα δεν νομιζω οτι ειναι εκει το προβλημα.
    Επισης πιστευω οτι φταιει οτι δεν υπαρχει ΕΝΑΣ ΕΛΛΗΝΑΣ ΑΡΧΗΓΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΟΝΑΕΙ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ

    Αυτα αν και νομιζω οτι αυτες οι μεμψιμοιριες δεν ταιριαζουν σε μας τους βαζελους
    καταρχήν δεν χρειάζεται να βγάλουμε άκρη....τις απόψεις μας θα πούμε...τα καφριλίκια μας και θα κάνουμε χαβαλέ....
    αλλά και εγώ επικεντρώνομαι στην παντελή έλλειψη πάθους στο παιχνίδι....ένα τάκλιν ρε παιδιααααααααα......
    επίσης διαφωνώ με το 4-4-2 με τους αμυντικούς σε σειρά....αναγκάζεται η ομάδα να παίξει πολύ ψηλά για να έχει συνοχή και μένει απίστευτα μεγάλος κενός χώρος...για να το παίξεις πρέπει να έχει δύο σέντερ μπακ σφαιρες και με αντίληψη παιχνιδιού αλλά Χένρικσεν...Δηλαδή μιλάμε για παίχτες επιπέδου Νέστα....οπότε ξέχνα το....
    παράλληλα θέλεις και τα δύο χαφ σου να κόβουν και να ράβουν καλύπτοντας απίστευτα χιλιόμετρα...κανένα απο τα χαφ μας δεν το κάνει αυτό....οπότε το σύστημα παρουσιάζει απίστευτα κενά...
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450
    Αρχικά δημιουργήθηκε από x-rider
    δεν ειπα για πρωτο προπονητη, - αν & σε ξελασπωσε περυσι

    αν θυμαμαι καλα και σε ευρωπαικο παιχνιδι-

    και οταν ηταν μαζι με τον Ιταλο αυτος δεν εκανε μαμακιες

    ΑΛΑ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ?
    Πιστεύεις ότι ο Φυλακούρης μπορεί να εξελίξει ποδοσφαιρικά τα νέα παιδιά που έχει ο Παναθηναϊκός?να τους μάθει πως παίζεται το σύγχρονο ποδόσφαριο...δεν το πιστεύω φίλε...
    το θέμα δεν είναι μόνο να κάνουμε κάποια αποτελέσματα...αλλά να μάθουν οι έλληνες παίχτες κάποια πράγματα που δεν γνωρίζουν...
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  11. #11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zzr2005
    καταρχήν δεν χρειάζεται να βγάλουμε άκρη....τις απόψεις μας θα πούμε...τα καφριλίκια μας και θα κάνουμε χαβαλέ....
    αλλά και εγώ επικεντρώνομαι στην παντελή έλλειψη πάθους στο παιχνίδι....ένα τάκλιν ρε παιδιααααααααα......
    επίσης διαφωνώ με το 4-4-2 με τους αμυντικούς σε σειρά....αναγκάζεται η ομάδα να παίξει πολύ ψηλά για να έχει συνοχή και μένει απίστευτα μεγάλος κενός χώρος...για να το παίξεις πρέπει να έχει δύο σέντερ μπακ σφαιρες και με αντίληψη παιχνιδιού αλλά Χένρικσεν...Δηλαδή μιλάμε για παίχτες επιπέδου Νέστα....οπότε ξέχνα το....
    παράλληλα θέλεις και τα δύο χαφ σου να κόβουν και να ράβουν καλύπτοντας απίστευτα χιλιόμετρα...κανένα απο τα χαφ μας δεν το κάνει αυτό....οπότε το σύστημα παρουσιάζει απίστευτα κενά...
    αρχιζουμε λοιπον τα προπονητηλικια
    παιχτες εχεις για να παιξεις το συστημα, δυο σεντραμπακ(που λεει και ο αλεφα) τα εχεις. Χαφ για να καλυπτουν την αποσταση μεταξυ των δυο γραμμων εχεις, ροστερ εχεις, πολλα εχεις εκτος απο την θεληση των παιχτων.Τελος.

    Καποιοι αν οχι ολοι, θελουν να φυγει ο μαλεζανι. Το γιατι και πως, αγνωστο. Εχει πολλες ευθυνες και αυτος, οπως:
    - το εχει παραγαμισει με τους νεους σε κρισιμα παιχνιδια, ειδικα οταν βλεπουν εντεκαδα μονο στα οικογενειακα διπλα
    - το εχει παραγαμισει με το rotation!!!!!
    - τοποθετηση παιχτων σε λαθος θεσεις

    ΚΑΙ ΤΟ ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ, δεν εχει καταλαβει ακομα που εχει ερθει και πως λειτουργει η Ελλαδα.

    Δεν υπαρχουν περιθωρια για να δειξει οποιαδηποτε ομαδα στο μελλον , και να φτιαχτει σιγα σιγα κλπ κλπ.
    Εδω ή φερνεις αμεσα αποτελεσματα, ή γεια σας

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kalgeorge
    αρχιζουμε λοιπον τα προπονητηλικια
    παιχτες εχεις για να παιξεις το συστημα, δυο σεντραμπακ(που λεει και ο αλεφα) τα εχεις. Χαφ για να καλυπτουν την αποσταση μεταξυ των δυο γραμμων εχεις, ροστερ εχεις, πολλα εχεις εκτος απο την θεληση των παιχτων.Τελος.

    Καποιοι αν οχι ολοι, θελουν να φυγει ο μαλεζανι. Το γιατι και πως, αγνωστο. Εχει πολλες ευθυνες και αυτος, οπως:
    - το εχει παραγαμισει με τους νεους σε κρισιμα παιχνιδια, ειδικα οταν βλεπουν εντεκαδα μονο στα οικογενειακα διπλα
    - το εχει παραγαμισει με το rotation!!!!!
    - τοποθετηση παιχτων σε λαθος θεσεις

    ΚΑΙ ΤΟ ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ, δεν εχει καταλαβει ακομα που εχει ερθει και πως λειτουργει η Ελλαδα.

    Δεν υπαρχουν περιθωρια για να δειξει οποιαδηποτε ομαδα στο μελλον , και να φτιαχτει σιγα σιγα κλπ κλπ.
    Εδω ή φερνεις αμεσα αποτελεσματα, ή γεια σας
    το δεύτερο σέντερ μπακ πιο είναι??ο Γκούμας???αργός και άτεχνος....ο Κώτσιος? εξίσου ίσω πιο τσαμπουκάς....ο Μπίσκαν?δεν την ξέρει τη θέση και δεν θέλει να την μάθει...επίσης αργός και αυτός...αν σου φύγουν στην πλάτη της άμυνας ξέχνα το...
    όσο για την θέληση των παιχτών συμφωνώ απόλυτα...αποδίδω τις περισσότερες ευθύνες σε αυτούς....
    το rotation αν και λίγο υπερβολικό το κρίνω σκόπιμο για να γαλουχίσεις να νέα παιδιά και να καλλιεργείς κλίμα ανταγωνισμού στις προπονήσεις...να ξέρει΄ο άλλος ότι δεν είναι ξεχασμένος να τα δίνει όλα....
    όσο για το κλίμα στην Ελλάδα ..κάποτε πρέπει να αλλάξει ρε γαμώτο....πρέπει να κοιτάξουμε πιο μακροπρόθεσμα....το κακό πιστεύω είναι ο τρόπος που έρχονται οι ήττες όχι οι ήττες αυτές καθαυτές....
    μην ξεχνάμε ότι οι νέοι βοήθησαν την ομάδα όταν δεν υπήρχαν λύσεις (βλέπε Δάρλα με Μπάρτσα, Τζιόλη και Λεοντίου με Βίσλα κτλ)
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της x-rider
    Εγγραφή
    13/08/2002
    Μηνύματα
    504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zzr2005
    Πιστεύεις ότι ο Φυλακούρης μπορεί να εξελίξει ποδοσφαιρικά τα νέα παιδιά που έχει ο Παναθηναϊκός?να τους μάθει πως παίζεται το σύγχρονο ποδόσφαριο...δεν το πιστεύω φίλε...
    το θέμα δεν είναι μόνο να κάνουμε κάποια αποτελέσματα...αλλά να μάθουν οι έλληνες παίχτες κάποια πράγματα που δεν γνωρίζουν...

    δεν με καταλαβες, τεσπα

    μια τελ. φορα - θα μπορουσε να βοηθεισει στην ΣΥΝΟΧΗ των

    παικτων σε ΠΑΘΟΣ & ΜΑΓΚΙΑ -

    τα αλλα θα τα εκανε ο ΠΡΩΤΟΣ προπονητης


    ΟΥΦ! αυτο ηθελα να πω

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450
    Αρχικά δημιουργήθηκε από x-rider
    δεν με καταλαβες, τεσπα

    μια τελ. φορα - θα μπορουσε να βοηθεισει στην ΣΥΝΟΧΗ των

    παικτων σε ΠΑΘΟΣ & ΜΑΓΚΙΑ -

    τα αλλα θα τα εκανε ο ΠΡΩΤΟΣ προπονητης


    ΟΥΦ! αυτο ηθελα να πω
    οκ ...αποδεκτό...
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της x-rider
    Εγγραφή
    13/08/2002
    Μηνύματα
    504
    επι του πιεστηριου


    απο οτι εμαθα ο μαλεζανις εχει συναντηση πριν τη προπονηση


    με τον προεδρα


    μαλλον ΑΝΤΙΑΜΟ προβλεπεται



    αντε και το τελευταιο χτυπημα για την παναθα


    ΜΠΑΓΙΕΒΙΤΣ

    :rotflmao: :rotflmao:

    θα σας κοψει στα δυο

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 34
    Τελευταίο μήνυμα: 28/11/2008, 10:44
  2. Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 31/12/2005, 17:55
  3. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 05/01/2005, 12:34
  4. ΑΝΑΚΗΝΩΣΗ για την κινητοποίηση του Σαββάτου.
    από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 30/09/2004, 22:48
  5. Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 31/12/2003, 14:48

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF