Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 57

Θέμα: Δολιοφθορά σε κάλυμμα και προσεχώς; στη μηχανή.

  1. #31
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/03/2004
    Μηνύματα
    200
    Αν πάρω τη μηχανή από εκεί που τη βάζω και την πάω σε parking, θα κάνω αυτό ακριβώς που θέλει να πετύχει.

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.854
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Infini Προβολή μηνύματος
    Αν πάρω τη μηχανή από εκεί που τη βάζω και την πάω σε parking, θα κάνω αυτό ακριβώς που θέλει να πετύχει.
    Εγω θα την πηγαινα σε parking την μοτο μου,αλλα δεν εχεις αδικο.
    Καμερα παιζει να μπει εκει;;

  3. #33
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/03/2004
    Μηνύματα
    200
    Έκανα μια μικρή αναζήτηση για κάμερα, αλλά επειδή μένουμε στον έβδομο ανεβαίνει πολύ το κόστος για να κάνει σωστή λήψη από τόσο μεγάλη απόσταση, και ειδικά όταν έχει σκοτάδι. Επίσης μου είπαν οτι επειδή το πεζοδρόμιο είναι δημόσιος χώρος, αν χρησιμοποιήσεις το video ως αποδεικτικό στοιχείο μπορεί να φας πρόστιμο από την αρχή προστασίας.

  4. #34
    ηλικιωμενο μελος Το avatar του/της sugariasgeorge
    Εγγραφή
    30/01/2016
    Μηνύματα
    536
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Infini Προβολή μηνύματος
    Έκανα μια μικρή αναζήτηση για κάμερα, αλλά επειδή μένουμε στον έβδομο ανεβαίνει πολύ το κόστος για να κάνει σωστή λήψη από τόσο μεγάλη απόσταση, και ειδικά όταν έχει σκοτάδι. Επίσης μου είπαν οτι επειδή το πεζοδρόμιο είναι δημόσιος χώρος, αν χρησιμοποιήσεις το video ως αποδεικτικό στοιχείο μπορεί να φας πρόστιμο από την αρχή προστασίας.
    οχι απαραιτητα....
    συμβουλεψου δικηγορο...
    .
    και σου ξαναλεω...
    1ο βημα: καταγγελια στην αστυνομια
    2ο βημα: εξωδικο
    3ο βημα: μήνυση
    :ZZZ:

  5. #35
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/03/2004
    Μηνύματα
    200
    Εννοείς να κάνω τα 3 βήματα ανεξάρτητα από το αν έχω video με αποδεικτικό υλικό;

  6. #36
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/03/2004
    Μηνύματα
    200
    Αν έχει κάποιος υπίψη του κάμερα αξιόπιστη θα παρακαλούσα να την αναφέρει γιατί όσο και να έψαξα δε βρήκα κάτι που να ταιριάζει στην περίπτωση.

  7. #37
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mouse112
    Εγγραφή
    15/04/2011
    Μηνύματα
    113
    ip camera ...ασε 3 μερες ανοιχτο ενα pc ...δες αν όντως ειναι αυτοί...δεν αναφερεις πουθενα το video
    και μετα προχορας τα 1.2.3

    εγω θα τα εκανα πανω μου... μην εβλεπα καμια μερα ξάπλα την μοτο...
    πωλούνται καρμπιρατέρ για μηχανάκι η μηχανή 36 mm

  8. #38
    Ρε αγορι μου, βρες ενα γκαραζ να μη δεις τιποτα σελες η ρεζερβουαρ με κοπιδιες την επομενη φορα.....
    πουτσ@@@@@@@@@

  9. #39
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.453
    μη σου κάτσει είναι καλά ξεμπερδέματα
    ο τρελός της πολυκατοικίας / χωριού βρίσκεται παντού και λόγο της δυστυχίας της κρίσης αποτρελαίνονται ακόμη περισσότεροι

    κινήσου νόμιμα και ψύχραιμα
    you rise you fall you're down then you rise again

  10. #40
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.788
    Πλάκα έχετε με αστυνομίες κλπ. Δεν πιάνουν στους κάφρους αυτά.

    Εγώ θα έστηνα Καραούλι κοντά στην μοτο, και όταν εμφανιζόταν με το κοπίδι θα την τακτοποιούσα καταλλήλως με τέτοιο τρόπο που να κουνηθεί το μυαλό της και να έρθει στα ίσα του. Το τονίζω, εγώ έτσι θα έκανα, δεν προτρέπω εσένα να το κάνεις αλλά έχεις πολλούς τρόπους να αντιδράσεις πχ πας νύχτα που χρειάζονται το φως και κλείνεις τον διακόπτη από τον μετρητή της του ρεύματος. Μία δυο τρεις κάποια στιγμή θα συνέλθει. ή τους κλείνεις το νερό (δοκιμασμένη λύση με ππρα γείτονα στην πολυκατοικία που έμενα παλιότερα). Μας είχε ζαλίσει τα ούμπαλα με διάφορους τρόπους μέχρι και καραμπίνα έβγαλε σε άγνωστο που παρκάρισε το αυτοκίνητό του σε θέση που θεωρούσε δικιά του. Είχαμε κοινό φωταγωγό μπάνιου οπότε όποτε έμπαινε για μπάνιο τον άκουγα και του έκλεινα το νερό χαχαχαχαχα το θυμάμαι και γελάω ακόμα. Κατέβαινε με την ρόμπα και τις σαπουνάδες να ανοίξει την βάνα αφού πρώτα ρωτούσε τους άλλους αν είχαν νερό. Πρέπει να το έκανα πάνω από 10 φορές και τελικά κατάλαβε. Δεν μας ξαναενόχλησε.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  11. #41
    never hold back Το avatar του/της Ohm
    Εγγραφή
    08/12/2015
    Μηνύματα
    371
    επόμενη φορά που θα πας για τρέξιμο, μου λες να έρθω με τον τηλεφακό και να στηθώ στο παραδίπλα τετράγωνο

    θα το κάνουμε αυτό τρεις τέσσερεις φορές και θα τις πάρεις και θα πας στο τμήμα

    αν σου πει κανείς γιατί βγάζεις φωτογραφίες, τους λες εγώ τη μηχανή μου βγάζω φωτογραφία, τρέχει τίποτα;

    αν δεν βαριέσαι να στήσεις κάμερα στο κάγκελο του μπαλκονιού

    το ότι η φθορά έγινε στο κάλυμμα μόνο είναι αδιάφορο. δεν επιτρέπεται ούτε τη σκόνη που έχουν οι καθρέφτες να πειράξουν, που λέει ο λόγος.
    I live to learn. I learn to think. I think to create. I create to be.

  12. #42
    non serviam Το avatar του/της kachius
    Εγγραφή
    18/10/2002
    Μηνύματα
    816
    Η εισαγγελική παραγγελία δεν είναι και τίποτα, κάν'το!
    Πας στον εισαγγελέα (στην Ευελπίδων πχ, αν είσαι Αθήνα),
    παίρνεις εκεί μια φόρμα (με κάτι ψιλο-παράβολα, 2-3 ευρώ? δε θυμάμαι),
    γράφεις τα όποια παράπονά σου από τον γείτονα,
    το παίρνει ο εισαγγελέας (έχει ουρά, εσένα δε σε βλέπει, τα χαρτιά παίρνει),
    το υπογράφει και στο επιστρέφει
    και το πας μετά στο αστυνομικό τμήμα της περιοχής σου.

    Αυτοί καλούν τον γείτονα και του λένε το και το.
    Δε συμβαίνει κάτι άλλο...(εκτός από την πιθανότητα να κάνει και αυτός μια εισαγγελική παραγγελία σε εσένα , ο "δικός μου" έτσι έκανε).
    Δείχνει όμως στον έτσι ότι τα έχεις "πάρει", σοβαρολογείς και ετοιμάζεσαι να κινηθείς νομικά.

    Αν δε σταματήσει να σε ενοχλεί, στέλνεις και εξώδικο (αυτό στοιχίζει κάτι τις παραπάνω).
    Από εκεί και πέρα..βλέπεις.

    Ειδικά πάντως από τη στιγμή που λες πως είναι θρασύδειλοι, υπάρχει μεγάλη πιθανότητα με την εισαγγελική παραγγελία (είτε "απαντήσουν" είτε όχι) να σε αφήσουν ήσυχο.

    Στη δική μου περίπτωση (όπου μας έβριζαν οικογενειακώς και συχνά πυκνά με απειλούσαν με ξύλο ή και τη ζωή μου (τ.κ. ...)), αν και μου έκανε στα καπάκια εισαγγελική παραγγελία (με ψέματα, αλλά δεν έχει σημασία), τη συμπεριφορά αυτή την έκοψαν μαχαίρι (κότες λειράτες ).
    Συνέχισαν άλλη σκατένια συμπεριφορά βέβαια (που την είχαν και από πριν), αλλά οι βρισιές/απειλές κόπηκαν μαχαίρι..
    (μετά 2ου εξώδικου, κόψανε και τη 2η συμπεριφορά).

    Όπως λοιπόν σου τα είπαν και νωρίτερα, ξεκίνα με την εισαγγελική παραγγελία, δεν είναι τίποτα (λίγο χρόνο μόνο).
    Μπορεί να ησυχάσεις.
    Αποδείξεις σε αυτή τη φάση δε χρειάζονται, μόνο τον πόνο σου λες
    Συνεχίζεις με εξώδικο. Ούτε αυτό θέλει αποδείξεις. Τον πόνο σου λες, πιο επίσημα.

    Κατά πάσα πιθανότητα, με κάτι από τα παραπάνω θα ησυχάσεις (από τα χοντρά, γιατί μλκες γείτονες θα συνεχίσουν να είναι).

    Δεν πιστεύω ότι θα χρειαστεί να πας δικαστήρια...
    Ξέρω από βέσπα!

  13. #43
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motoexelixis
    Εγγραφή
    11/08/2009
    Μηνύματα
    258
    sorry κιολας αδερφε, αν αν σε περιπτωση που πιστευεις οτι εισαι 100% σωστος, και δεν εχεις κανει καμια μ@λακια ωστε να τους μπαινεις στο ματι, αν και μονο τοτε, το τονιζω αυτο, θα επιανα το κωλοπαιδι που εβγαλε μαχαιρι και θα το εκανα αχρηστο, οχι δυο τρεις σφαλιαρες, αλλα απλως αχρηστο για καμια εβδομαδα, και θα το εκανα αμεσως οταν με απειλουσε με το κωλομαχαιρο του. Εννοειται οτι θα φροντιζα να το μαθει οχι μονο η πολυκατοικια, αλλα ολη η γειτονια.

    Ενα πραγμα εχω μαθει στη ζωη μου μεχρι τωρα, για να φερθεις πολιτισμενα, πρεπει ο απεναντι να ξερει, η να ειναι σε θεση να καταλαβει τι θα πει πολιτισμος, ανθρωπος που βγαζει μαχαιρι με το τιποτα, εστω και αν ειναι απλα τσαμπα μαγκας, δε μπορει να καταλαβει διαφορετικης αντιμετωπισης, και οτι κανει θα στο κανει στα υπουλα.

    Δε σε προτρεπω, ουτε εσενα ουτε καποιον αλλο να φερθεις ετσι, τη γνωμη μου λεω απλως εστω και αν κρινεται ως λαθος.

    Δε μπορω πραγματικα να φανταστω να με απειλησει το γ@μηδακι με μαχαιρι εμπρος στη μουρη μου, και να μη χρησιμοποιησω οτι γνωριζω για να αμυνθω, και να το ριχνω στην πολιτισμενη συζητηση, με τον ουγκανο!!!
    Καρτερ ημων το εν της μηχανης,αγιασθητω το βολαν σου,ελθετω η μπαταρια σου,γεμισθητωτο ρεζερβουαρ σου,ως εν λιπαντικον και επι της μηχανης,το στροφαλον ημων τον επιουσιον,σωσε ημην σημερον και αφες ημηναπο τα μικροπροβληματα των ηλεκτρικων,ως και ημεις αφιωμεν τις βαλβιδες ημων,στων αντιπροσωπων και τωνμηχανικων,αλλα ρησε ημας απο τα ιμιτασιον,
    AVIN

  14. #44
    never hold back Το avatar του/της Ohm
    Εγγραφή
    08/12/2015
    Μηνύματα
    371
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Infini Προβολή μηνύματος
    Επίσης μου είπαν οτι επειδή το πεζοδρόμιο είναι δημόσιος χώρος, αν χρησιμοποιήσεις το video ως αποδεικτικό στοιχείο μπορεί να φας πρόστιμο από την αρχή προστασίας.
    το λένε συχνά αυτό...

    ... έχουμε καταλήξει να προστατεύουμε τους εγκληματίες

    ΤΙΙΙ?!? ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΟΣ?! ΠΡΟΣΤΙΜΟΟΟΟ

    yaaaay
    I live to learn. I learn to think. I think to create. I create to be.

  15. #45
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tycho Moon
    Εγγραφή
    13/11/2014
    Μηνύματα
    398
    @Ιnfini: Φίλε μου, διάβασα την ιστορία σου, και είναι όντως ενοχλητικό αυτό που σου συμβαίνει. Το γεγονός όμως ότι παρκάρεις τη μηχανή σου στο πεζοδρόμιο (που απαγορεύεται), δεν σε βοηθάει και ιδιαίτερα. Αυτό βέβαια δεν σημαίνει ότι ο καθένας έχει το δικαίωμα να απλώνει το χέρι του στην περιουσία του άλλου. Απλά στο επισημαίνω, γιατί στην περίπτωση που κινηθείς νομικά, ενδέχεται να ζημιωθείς ΚΑΙ εσύ...

    Καλά ξεμπερδέματα..
    Ἀπὸ τὸ πάρκο στὴ Μυροβόλο τὸ μηχανάκι ἀστράφτει στὸν ἥλιο,
    ἀντανακλᾶ τὸ χαμόγελό σου καὶ μὲ διαλύει στὸ φῶς.

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 09/07/2010, 12:27
  2. Για όσους έχουν το Destinator σε PPC και μηχανή Yamaha
    από billy_BMW στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 08/01/2007, 23:37
  3. Καλημερα Σε Ολουσ Και Χρονια Πολλα!!
    από XTMPAM στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 30/12/2003, 00:42
  4. Καλημερα Σε Ολουσ Και Ξαναπροτεινω......
    από kalgeorge στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 18/12/2003, 21:54
  5. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 08/12/2003, 15:57

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF