Σελίδα 13 από 14 ΠρώτοΠρώτο ... 3891011121314 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 181 έως 195 από 200

Θέμα: ΠΟΣΟ ΑΣΧΕΤΟΙ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ?

  1. #181
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.861
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Ντάξει, χρειάζεται κι αυτό.

    Ψυχοθεραπεία είναι

    Πραγματικότητα:
    Βλέπω ένα TDM στο φανάρι, ξέρω ότι θεωρητικά τον έχω, και τον αρχίζω στα βρουμ βρουμ.
    Μόλις ανάβει πράσινο, κουμπώνει μια πρώτη, και φεύγει με σούζα κάνοντας μου κωλοδάχτυλο με το αριστερό χέρι, κι εγώ πίνω το τσάι μου με γουρλωμένα μάτια.

    Στο "Σε είδα":
    Σε είδα φίλε ΤιΝτιΕμάκια σήμερα στο φανάρι.
    Ξεκράνωτος, να κοιτάς τη μηχανή μου σαν ξερολούκουμο επειδή έχει τα διπλάσια άλογα από το 'ρδέλο σου.
    Μόλις άναψε πράσινο άρχισες τις σούζες και τα καραγκιοζιλίκια.
    Μπράβο αγόρι μου.
    Αυτόν που θα πάρεις στο λαιμό σου λυπάμαι


    Ε κάπως έτσι τέλος πάντων
    Το έκλεισες το θέμα , μια και καλή.
    Τέλος.


  2. #182
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος


    Ε κάπως έτσι τέλος πάντων
    Τι μαλακα είναι


    Παρεπιπτώντος, το ΣΕ ΕΙΔΑ θεωρητικά έχει να κάνει με τις τυχαίες συναντήσεις μελών που δεν γνωρίζονται προσωπικά.

    Απλά έχει καταλήξει χώρος γκρίνιας.

    ΠΡΟΤΑΣΗ : Να ανοιχθεί ένα θρεντ : "ΣΕ ΕΙΔΑ ΜΑΛ....ΚΑ" και να αφήσουμε το κανονικό απείραχτο;

  3. #183
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.205
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Ντάξει, χρειάζεται κι αυτό.

    Ψυχοθεραπεία είναι

    Πραγματικότητα:
    Βλέπω ένα TDM στο φανάρι, ξέρω ότι θεωρητικά τον έχω, και τον αρχίζω στα βρουμ βρουμ.
    Μόλις ανάβει πράσινο, κουμπώνει μια πρώτη, και φεύγει με σούζα κάνοντας μου κωλοδάχτυλο με το αριστερό χέρι, κι εγώ πίνω το τσάι μου με γουρλωμένα μάτια.

    Στο "Σε είδα":
    Σε είδα φίλε ΤιΝτιΕμάκια σήμερα στο φανάρι.
    Ξεκράνωτος, να κοιτάς τη μηχανή μου σαν ξερολούκουμο επειδή έχει τα διπλάσια άλογα από το 'ρδέλο σου.
    Μόλις άναψε πράσινο άρχισες τις σούζες και τα καραγκιοζιλίκια.
    Μπράβο αγόρι μου.
    Αυτόν που θα πάρεις στο λαιμό σου λυπάμαι


    Ε κάπως έτσι τέλος πάντων


    enough said

  4. #184
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    535
    Πάντως έχουν μειωθεί αρκετά σε σχέση με προηγούμενα χρόνια τα "έχε χάρη που με είχε πιάσει κόψιμο", "είσαι τυχερός που γένναγε η γυναίκα και βιαζόμουν", "έφυγες του σκοτωμού με το Χαγιαμπούσα και δεν μπορούσα να ακολουθήσω με το C50 κότα, έ κότα " κλπ

  5. #185
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/08/2015
    Μηνύματα
    1.093
    Οι 7 στους 10 (τουλάχιστον) είναι λαλάκες και κομπλεξικοί. Ιδιο ποσοστό κυκλοφορεί στους δρόμους.

    Αμα είναι να δέρνεσαι με κάθε βλάκα που κανει λαλακίες στο δρόμο, στο τελος θα γίνεις επαγγελματίας ΜΜΑ fighter (mixed martial arts).

    όμως καλό είναι να κανουμε μια ευγενική σύσταση σε αυτόν που δεν αναψε φλας, αλαρμ, παραβιασε προτεραιότητα, κλπ. Με μια ευγενική σύσταση έχω δει πολύ καλύτερα αποτελέσματα, απο μια μουντζα.
    Τελευταία τροποποίηση από duke200; 13/12/2015 στις 08:44.

  6. #186
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από duke200 Προβολή μηνύματος
    Οι 7 στους (τουλάχιστον) είναι λαλάκες και κομπλεξικοί. Ιδιο ποσοστό κυκλοφορεί στους δρόμους.

    Αμα είναι να δέρνεσαι με κάθε βλάκα που κανει λαλακίες στο δρόμο, στο τελος θα γίνεις επαγγελματίας ΜΜΑ fighter (mixed martial arts).

    όμως καλό είναι να κανουμε μια ευγενική σύσταση σε αυτόν που δεν αναψε φλας, αλαρμ, παραβιασε προτεραιότητα, κλπ. Με μια ευγενική σύσταση έχω δει πολύ καλύτερα αποτελέσματα, απο μια μουντζα.







    ΜΠΡΑΒΟ



    Επιτέλους ,και πάλι μπράβο για την άποψη σου.

  7. #187
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/11/2009
    Μηνύματα
    892
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostas777 Προβολή μηνύματος
    Ο Συνιώρης όταν ζουσε, τα ίδια έλεγε σε όλους. Δεν σκοτώθηκε επειδή πήγαινε έτσι, από βλακεία άλλου έγινε που παραβίασε κόκκινο φανάρι, κάτι τέτοιο μόνο αρκεί χωρίς να κάνεις καραγκιοζιλίκια. Το βίντεο λέγεται «Moto Madness», ήταν για χαβαλέ (τότε ο χαβαλές δεν ήταν politically correct) και για να δείξει τι μπορεί να κάνει ένα ZX-9 του τότε στους δρόμους της Αθήνας και το είχε κάνει για να μπει στο CD του περιοδικού ΜΟΤΟ που έγραφε (και το έχω). Δεν πήγαινε έτσι κάθε μέρα, αν θυμάμαι καλά σε επόμενο τεύχος είχαν απολογηθεί για αυτό και έλεγαν ότι είναι παράδειγμα προς αποφυγή. Τότε δεν είχαμε youtube. Τώρα στο youtube βλέπω στα σχόλια να γράφουν από κάτω ότι είναι άσχετος, ότι δεν ξέρει από μοτοσυκλέτα, ότι δεν ξέρει να φρενάρει κλπ. Ο Άλκης όμως ήταν από τους πιο γρήγορους δημοσιογράφους στον κόσμο μέσα στις πίστες, πάντα στην κορυφή σε χρόνους.
    οταν μαθουμε οτι ο σωστος οδηγος ειναι αυτος που γυρναει ασφαλης σπιτι του κι οχι ο γρηγορος!!
    ισως καποτε ξυπνησουμε εδω στο Ελλαντα το θυμαμαι το περιοδικο μου ειχε κανει μεγαλη εντυπωση!
    δεν το ξερα οτι ηταν ο Αλκης Συνιωρης ο οδηγος δυστυχως τωρα εξηγουνται πολλα πραγματα!!
    Οποιος κραξει δεν λεω τιποτα κακο!το παλικαρι ηταν φοβερος οδηγος!αλλα οπως ειπα καλος οδηγος δεν ειναι ο
    γρηγορος!

  8. #188
    never hold back Το avatar του/της Ohm
    Εγγραφή
    08/12/2015
    Μηνύματα
    371
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από duke200 Προβολή μηνύματος
    όμως καλό είναι να κανουμε μια ευγενική σύσταση σε αυτόν που δεν αναψε φλας, αλαρμ, παραβιασε προτεραιότητα, κλπ. Με μια ευγενική σύσταση έχω δει πολύ καλύτερα αποτελέσματα, απο μια μουντζα.
    Πάτρα, προσπαθώ να διασχίσω τον δρόμο, ένας με αμάξι και το ένα χέρι έξω από το παράθυρο να κρατάει την πόρτα, δηλαδή χωρίς φλας, στρίβει και τελευταία στιγμή γλυτώνω να με χτυπήσει. Του φωνάζω "Αν έβγαζες φλας, θα βοηθούσε".

    Απάντηση;

    "Άντε γαμήσου"

    Τέλος οι ευγενικές συστάσεις. Δεν μιλάμε σε δεκάχρονα, τουλάχιστο έτσι νομίζω. Η οδήγηση στον δρόμο δεν είναι δικαίωμα, είναι προνόμιο και νισάφι πια με την ευγένεια, αρκετά χρόνια την προσπαθήσαμε. Ξέρουν πολύ καλά τι είναι υποχρεωμένοι να κάνουν, δεν θα τους κάνω και κουπεπέ για να οδηγήσουν όπως πρέπει.
    I live to learn. I learn to think. I think to create. I create to be.

  9. #189
    Η λύση δεν είναι η αγένεια.

    Η λύση είναι να τους πλακώνεις στο ξύλο.

  10. #190
    Καρχάριος προχωρημένος Το avatar του/της kostas777
    Εγγραφή
    25/11/2009
    Μηνύματα
    786
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Μικe777 Προβολή μηνύματος
    οταν μαθουμε οτι ο σωστος οδηγος ειναι αυτος που γυρναει ασφαλης σπιτι του κι οχι ο γρηγορος!!
    ισως καποτε ξυπνησουμε εδω στο Ελλαντα
    Γιατί, ποιός είπε ότι καλός οδηγός θεωρείται ο γρήγορος;

    Ούτε αυτός που γυρνάει πάντα σπίτι του θεωρείται κατ'ανάγκη καλός οδηγός. Ούτε ο αργός. Άλλο η αιτία, άλλο το αποτέλεσμα.

  11. #191
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostas777 Προβολή μηνύματος
    Γιατί, ποιός είπε ότι καλός οδηγός θεωρείται ο γρήγορος;

    Ούτε αυτός που γυρνάει πάντα σπίτι του θεωρείται κατ'ανάγκη καλός οδηγός. Ούτε ο αργός. Άλλο η αιτία, άλλο το αποτέλεσμα.
    Ακριβώς. Από το αποτέλεσμα δεν μπορείς να είσαι σίγουρος για την αιτία.

  12. #192
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Μικe777 Προβολή μηνύματος
    οταν μαθουμε οτι ο σωστος οδηγος ειναι αυτος που γυρναει ασφαλης σπιτι του κι οχι ο γρηγορος!!
    ισως καποτε ξυπνησουμε εδω στο Ελλαντα το θυμαμαι το περιοδικο μου ειχε κανει μεγαλη εντυπωση!
    δεν το ξερα οτι ηταν ο Αλκης Συνιωρης ο οδηγος δυστυχως τωρα εξηγουνται πολλα πραγματα!!
    Οποιος κραξει δεν λεω τιποτα κακο!το παλικαρι ηταν φοβερος οδηγος!αλλα οπως ειπα καλος οδηγος δεν ειναι ο
    γρηγορος!
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostas777 Προβολή μηνύματος
    Γιατί, ποιός είπε ότι καλός οδηγός θεωρείται ο γρήγορος;

    Ούτε αυτός που γυρνάει πάντα σπίτι του θεωρείται κατ'ανάγκη καλός οδηγός. Ούτε ο αργός. Άλλο η αιτία, άλλο το αποτέλεσμα.
    Δεν σου μιλαει για καλο αλλα για σωστο,υπαρχει διαφορα.

  13. #193
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.107
    Τίποτα από αυτά δεν ισχύει, φυσικά. Ούτε πρέπει να είναι κάποιος απαραίτητα σωστός ή καλός οδηγός για να γυρίσει σπίτι, ούτε αν είναι οποιοδήποτε από τα 2, είναι εγγυημένο ότι θα γυρίσει σπίτι του. Πάμε παρακάτω
    Life begins at 45°.

  14. #194
    Καρχάριος προχωρημένος Το avatar του/της kostas777
    Εγγραφή
    25/11/2009
    Μηνύματα
    786
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pan (dvs) Προβολή μηνύματος
    Δεν σου μιλαει για καλο αλλα για σωστο,υπαρχει διαφορα.
    Παρακάτω λέει καλός. Τώρα εννοείς ότι ο καλός δεν είναι απαραίτητα σωστός και τούμπαλιν. Ενώ ο κακός δεν είναι λάθος επίσης. Ένας κακός οδηγός μπορεί να είναι σωστός, ενώ ένας καλός, να είναι λάθος. Λες και δίνουμε διαγώνισμα κάθε φορά που βγαίνουμε στον δρόμο.

  15. #195
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/11/2009
    Μηνύματα
    892
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostas777 Προβολή μηνύματος
    Παρακάτω λέει καλός. Τώρα εννοείς ότι ο καλός δεν είναι απαραίτητα σωστός και τούμπαλιν. Ενώ ο κακός δεν είναι λάθος επίσης. Ένας κακός οδηγός μπορεί να είναι σωστός, ενώ ένας καλός, να είναι λάθος. Λες και δίνουμε διαγώνισμα κάθε φορά που βγαίνουμε στον δρόμο.
    ο σωστος ειναι ο αργος και προσεκτικος η ειμαι λαθος?
    o καλος ενας ειναι vr 46
    υπαρχει κι ο κακος ο Lorenzo!
    αλλα ολα ειναι υποκειμενικα!
    Σωστος και καλος ειναι αυτος που φτανει με ασφαλεια στον προορισμο του..
    ειδικα αν εχει τον συνεπιβατη στην θεση του!σημαντικο!!

Σελίδα 13 από 14 ΠρώτοΠρώτο ... 3891011121314 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ποσο μεγαλα
    από idi στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 24/11/2004, 23:01
  2. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 22/09/2004, 14:30
  3. Ποσο Ποναει.........
    από niko13g στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 26/04/2004, 16:17
  4. Πόσα ταξί κυκλοφορούν στην Αθήνα ?
    από tifozif1 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2003, 20:49
  5. Πόσο έχει το Ducati
    από Godfather στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2003, 11:38

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF