Σελίδα 6 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 103

Θέμα: Ειδικός τύπος

  1. #76
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.161
    Αν όντως προσπάθησαν γι' αυτό είναι μικροπρέπεια.
    Οι μοτό να πωλούνται μόνες τους και αυτοί να επενδύουν σε ανούσια απάτη;

  2. #77
    κινεζόφιλος συντάκτης. είναι πλέον δογματικοί
    πάμ'παρακάτ'
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  3. #78
    πρώην crywolf74 Το avatar του/της Garfield
    Εγγραφή
    09/05/2009
    Μηνύματα
    248
    Δεν ξέρω αν το έβαλα στο σωστό topic αλλά αφορά παλαιότερο άρθρο του περιοδικού ΜΟΤΟ.

    Όπως βλέπετε και στην παρακάτω εικόνα όλοι εσείς που οδηγάτε σκούτερ και παπιά είστε "γίδια" για τον συντάκτη του άρθρου (και ίσως για το ίδιο το περιοδικό)!

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	viber_image_2023-11-05_12-58-06-900.jpg 
Προβολές:	140 
Μέγεθος:	107,7 KB 
ID:	450455

    Εδώ και το σχετικό link https://www.motomag.gr/news/dokimes-...erduke-gt-2019

  4. #79
    Dog Days Are Over Το avatar του/της giorgosb
    Moderator
    Εγγραφή
    06/01/2014
    Μηνύματα
    1.100
    Πιο πολύ μου φαίνεται να βγάζει το άχτι του ο αρθρογράφος γι αυτούς που πατάνε διάβαση/αφηρημένους στο φανάρι, παρά ότι κράζει κατόχους σκουτερόπαπων..

  5. #80
    πρώην crywolf74 Το avatar του/της Garfield
    Εγγραφή
    09/05/2009
    Μηνύματα
    248
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giorgosb Προβολή μηνύματος
    Πιο πολύ μου φαίνεται να βγάζει το άχτι του ο αρθρογράφος γι αυτούς που πατάνε διάβαση/αφηρημένους στο φανάρι, παρά ότι κράζει κατόχους σκουτερόπαπων..
    Αν ήταν έτσι αντί να γράφει "τα γίδια με τα παπιά και τα scooter" δεν θα έγραφε "τα γίδια με τα δίκυκλα"; Δεν στοχοποιεί έτσι μόνο των συγκεκριμένων τύπων δικύκλων τους οδηγούς; Ή μήπως, όπως ξέρουμε όλοι, ότι αυτή η συμπεριφορά έχει να κάνει με τον οδηγό και όχι με το είδος δικύκλου που οδηγά;

    Και για του λόγου το αληθές η παρακάτω φωτογραφία είναι από βίντεο γνωστού motoblogger

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	viber_image_2023-11-07_12-48-16-118.jpg 
Προβολές:	125 
Μέγεθος:	99,8 KB 
ID:	450456

  6. #81
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.742
    Ολοι οσοι εχουν παπια και σκουτερ δεν ειναι γιδια, αλλα τα περισσοτερα γιδια οδηγανε παπια και σκουτερ.

    Με βρισκει συμφωνο προσωπικα το αρθρο. Η πλειονοτητα των ευκαιριακων δικυκλιστων που εξαφανιζονται το χειμωνα και επιστρεφουν σαν τα χελιδονια οταν ανοιγει ο καιρος -για να πιασουν θεση πανω στις διαβασεις- οδηγανε αυτες τις δυο κατηγοριες δικυκλου. Μπαρμπας ακρανοβιτς με τα ποδια να κρεμονται δεξια κι αριστερα σαν ροδακια ποδηλατου φαση...

  7. #82
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.846
    Ενώ οι δημοσιογράφοι που οδηγούν με 150 ακούγοντας άνετα το ραδιόφωνο...

  8. #83
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.767
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Garfield Προβολή μηνύματος
    Δεν ξέρω αν το έβαλα στο σωστό topic αλλά αφορά παλαιότερο άρθρο του περιοδικού ΜΟΤΟ.

    Όπως βλέπετε και στην παρακάτω εικόνα όλοι εσείς που οδηγάτε σκούτερ και παπιά είστε "γίδια" για τον συντάκτη του άρθρου (και ίσως για το ίδιο το περιοδικό)!

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	viber_image_2023-11-05_12-58-06-900.jpg 
Προβολές:	140 
Μέγεθος:	107,7 KB 
ID:	450455

    Εδώ και το σχετικό link https://www.motomag.gr/news/dokimes-...erduke-gt-2019
    Δεν λέει αυτό που ισχυρίζεσαι το άρθρο. Το συμπερασμα το κατάλαβες εσύ, είναι εμφανώς ψευδές, εμφανώς για όποιον μπορεί να κατανοήσει κείμενο.

    Γίδια λέει αυτούς με τα παπιά που ΚΑΤΙ ΚΑΝΟΥΝ (πατάνε την διάβαση).

    Δεν λέει γίδια όσους έχουν παπιά γενικά.

    Να τους την λέμε όταν γράφουν μαλακίες, αλλά μην τις βγάζουμε και από την στομάχα μας.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  9. #84
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.454
    καλά για τις μ@λ@κίες περί ''σεβασμού'' και ''μπουμπουνιτών με ξερογκαζιές'' μόνο εγώ σκάλωσα;
    Από την μία τον ενοχλεί η ηχορύπανση από τα παπάκια αλλά αν είναι από ''εργαλείο'' Its ok.
    Να ξέρω όταν ξαναδω καμιά Χάρλευ ή ψευτοχάρλευ να μπουμπουνίζει να της αποδώσω σεβασμό στο φανάρι.
    Δεν έχει άδικο για αυτό που γράφει και εμένα μου την σπάει αλλά τα άλλα είναι περί πίπας το ανάγνωσμα.
    Σεβασμός στον κάθε διαστημόβλαχο *με τα 198 αυστριακά καθαρόαιμα.
    Αυτά.

    edit * δεν αναφέρομαι στον συντάκτη συγκεκριμένα με αυτόν τον χαρακτηρισμό αλλά σε όποιον καβαλάει με ύφος ''δοξάστε με'' λόγο του οχήματος.
    Τελευταία τροποποίηση από katsar; 05/02/2024 στις 23:18.
    when life gets complicated... i ride.

  10. #85
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.846
    Εγώ πάντως παραδέχομαι ότι είμαι γίδι, δεδομένου ότι πάντα ανοίγομαι μπροστά από τα αυτοκίνητα προκειμένου να περάσουν και τα υπόλοιπα μηχανάκια και να μην αναγκάζονται να ξεκινάνε ανάμεσα από τα αυτοκίνητα.

  11. #86
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.086
    Εν τω μεταξύ τα γίδια είναι απ' τα πιο έξυπνα και συμπαθή ζώα.

  12. #87
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    628
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Δεν λέει αυτό που ισχυρίζεσαι το άρθρο. Το συμπερασμα το κατάλαβες εσύ, είναι εμφανώς ψευδές, εμφανώς για όποιον μπορεί να κατανοήσει κείμενο.

    Γίδια λέει αυτούς με τα παπιά που ΚΑΤΙ ΚΑΝΟΥΝ (πατάνε την διάβαση).

    Δεν λέει γίδια όσους έχουν παπιά γενικά.

    Να τους την λέμε όταν γράφουν μαλακίες, αλλά μην τις βγάζουμε και από την στομάχα μας.
    Αν ηταν ετσι θα ελεγε για τα γιδια δικυκλους που πατανε την διαβαση, αλλα δεν..... Του δωσανε εργαλειο για δοκιμη και τους βλεπει ολους απο ψηλα

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    καλά για τις μ@λ@κίες περί ''σεβασμού'' και ''μπουμπουνιτών με ξερογκαζιές'' μόνο εγώ σκάλωσα;
    Από την μία τον ενοχλεί η ηχορύπανση από τα παπάκια αλλά αν είναι από ''εργαλείο'' Its ok.
    Να ξέρω όταν ξαναδω καμιά Χάρλευ ή ψευτοχάρλευ να μπουμπουνίζει να της αποδώσω σεβασμό στο φανάρι.
    Δεν έχει άδικο για αυτό που γράφει και εμένα μου την σπάει αλλά τα άλλα είναι περί πίπας το ανάγνωσμα.
    Σεβασμός στον κάθε διαστημόβλαχο *με τα 198 αυστριακά καθαρόαιμα.
    Αυτά.

    edit * δεν αναφέρομαι στον συντάκτη συγκεκριμένα με αυτόν τον χαρακτηρισμό αλλά σε όποιον καβαλάει με ύφος ''δοξάστε με'' λόγο του οχήματος.
    και ο συντακτης "διαστημοβλαχος" ειναι. Αυτο που τον ενοχλει ειναι οτι μπαινουν μπροστα του τα μικρα και δεν εχει χωρο να ορμηξει με τα 198 αλογα του θηριου που καβαλαει. Γι' αυτο τους τρομαζει με ξερογκαζιες, αλλωστε αυτες των παπιων ενοχλουν μονο, οι δικες του ειναι μελωδια στα αυτια

    Την επομενη βδομαδα που θα εχει το Xingyiang 125 για δοκιμη θα ισιωσει

  13. #88
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.766
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Garfield Προβολή μηνύματος
    Δεν ξέρω αν το έβαλα στο σωστό topic αλλά αφορά παλαιότερο άρθρο του περιοδικού ΜΟΤΟ.

    Όπως βλέπετε και στην παρακάτω εικόνα όλοι εσείς που οδηγάτε σκούτερ και παπιά είστε "γίδια" για τον συντάκτη του άρθρου (και ίσως για το ίδιο το περιοδικό)!

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	viber_image_2023-11-05_12-58-06-900.jpg 
Προβολές:	140 
Μέγεθος:	107,7 KB 
ID:	450455

    Εδώ και το σχετικό link https://www.motomag.gr/news/dokimes-...erduke-gt-2019
    μεγάλο φάουλ και του συντάκτη αλλα κυρίως του αρχισυντάκτη που το άφησε να περάσει.

  14. #89
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.848
    Το μόνο πρόβλημα εδώ είναι τα "γίδια" με τα παπιά και τα scooter, που έρχονται από πίσω και σταματούν μπροστά σου πάνω στη διάβαση. Όχι μόνο γιατί εμποδίζουν τους πεζούς, ούτε γιατί δεν βλέπουν πότε θα γίνει πράσινο το φανάρι αναγκάζοντας τους κανονικούς ανθρώπους να κορνάρουν, δημιουργώντας άσκοπη ηχορύπανση. Κυρίως γιατί νομίζουν ότι η “ελεύθερη” εξάτμιση έχει μεταμορφώσει το ταϊλανδέζικο παπί τους σε superbike. Κάποια στιγμή πρέπει να καταλάβουν πως άλλο πράγμα είναι τα db κι άλλο πράγμα τα hp.

    1. Ο χαρακτηρισμός πάει στον αναβάτη και όχι στον τύπο μηχανής.
    Φυσικά προβοκατόρικη , φυσικά ωμή ως διατύπωση αλλά πέρα για πέρα αληθινή. Στατιστικά μιλώντας για κάθε 1 μηχανή εκεί έξω κυκλοφορούν 10 παπιά-σκούτερ.
    Επίσης στατιστικά αυτοί που καβαλάνε παπιά σκούτερ και οδηγούν ως γίδια είναι άτομα που δεν έχουν ΚΑΝ δίπλωμα-εμπειρία μηχανής , είναι με την τροποποίηση του ΚΟΚ με το Β2 , είναι επομένως κουτάκιδες σε σκούτερ για να γλιτώσουν κίνηση-παρκάρισμα.
    Ε αυτοί οδηγούν ΑΤΣΑΛΑ.

    2. Κυρίως γιατί νομίζουν ότι η “ελεύθερη” εξάτμιση έχει μεταμορφώσει το ταϊλανδέζικο παπί τους σε superbike. Κάποια στιγμή πρέπει να καταλάβουν πως άλλο πράγμα είναι τα db κι άλλο πράγμα τα hp.
    Θέλει επεξήγηση?
    Έχω δει GLX να ακούγεται από 3 τετράγωνα και να πηγαίνει με 50 γιατί η ροπή είναι πεθαμένη από το λάθος σετάρισμα.
    Εϊναι κακό?
    ΝΑΙ.
    Είναι καγκουριά που δε θα έπρεπε να κάνουν?
    ΝΑΙ.
    Έχουν δικαίωμα να το κάνουν?
    ΟΧΙ. Ανεξαρτήτως μηχανής.
    Αλλάζει κάτι αν ήταν ένα σουπερσπορτ?
    ΝΑΙ, πέραν του ήχου έχει πρακτική χρήση σε σωστό σετάρισμα. Παίζει να είναι λάθος το σετάρισμα σε καλύτερο μηχανάκι?
    Σίγουρα, όχι όμως τόσο συχνά όσο στα παπιά.




    Το πέτυχε τον σκοπό του το άρθρο όμως.
    Συζητείται.
    where was Gondor when the Westfold fell?

  15. #90
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της est
    Εγγραφή
    10/10/2012
    Μηνύματα
    990
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Εγώ πάντως παραδέχομαι ότι είμαι γίδι, δεδομένου ότι πάντα ανοίγομαι μπροστά από τα αυτοκίνητα προκειμένου να περάσουν και τα υπόλοιπα μηχανάκια και να μην αναγκάζονται να ξεκινάνε ανάμεσα από τα αυτοκίνητα.
    Το ίδιο κι εγώ, αλλά προτιμώ να το κάνω μόλις το ανθρωπάκι γίνει κόκκινο.

Σελίδα 6 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Στην κατηγορια αυτη μπηκε ειδικος mod
    από hornet στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2006, 08:23
  2. Ο "ειδικός τύπος" και το σωστό παράδειγμα
    από SF στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 04/08/2005, 16:43
  3. ο τυπος ειναι ....
    από idi στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 12/05/2005, 09:05
  4. μπαίνει ένας τύπος λιώμα
    από afrotwin στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 22/12/2003, 23:20
  5. Ένας τύπος πηγαίνει μια μέρα σε ένα μπαρ
    από niko13g στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 14/11/2003, 08:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF