Σελίδα 1 από 6 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 85

Θέμα: gsxr 1000k7

  1. #1
    Αέρα Πατέρα!!!! Το avatar του/της gousouxourou
    Εγγραφή
    19/12/2006
    Μηνύματα
    88

    Lightbulb gsxr 1000k7

    επειδη σκεφτομαι σοβαρα την αλλαγή του gsxr600k5 που εχω τωρα με το κ7 θα ηθελα να ακουσω εντυπωσεις μεχρι στιγμης απο όσους το εχουν ηδη. επειδη παιρνω αρκετα συχνα το 1000κ6 ενος φιλου εχει μεγαλη διαφορα στο γκαζι? οχι οτι πολυκαιγομαι αλλωστε και εκεινο παει σαν διαολος αλλα οπως και να εχει ειναι καινουργιο μοντελακι

  2. #2
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Αχ και να χα λεφτα ρεεεε!!!


    Θα επαιρνα οτι after market υπαρχει για το 600αρακι μου να παταω τα Κ7αρια στις πιστες!!


    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Keep spamming!!!:a13:

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της T.R.E
    Εγγραφή
    03/02/2007
    Μηνύματα
    1.062

    Re: gsxr 1000k7

    Αρχικά δημιουργήθηκε από gousouxourou
    επειδη σκεφτομαι σοβαρα την αλλαγή του gsxr600k5 που εχω τωρα με το κ7 θα ηθελα να ακουσω εντυπωσεις μεχρι στιγμης απο όσους το εχουν ηδη. επειδη παιρνω αρκετα συχνα το 1000κ6 ενος φιλου εχει μεγαλη διαφορα στο γκαζι? οχι οτι πολυκαιγομαι αλλωστε και εκεινο παει σαν διαολος αλλα οπως και να εχει ειναι καινουργιο μοντελακι
    Για γκαζι δεν ξερω να σου πω αν εχει τοοοοσο μεγαλη διαφορα,γιατι παρ'ολο που το εχω οδηγησει το εστρωνα...Λογικα τα 8-9 παραπανω αλογα θα φαινονται ψηλα...
    (Αυτα περι 164-165 τροχο ειναι λογια των Γιαμαχαιων )

    Σε σχεση με το Κ6,το Κ7 εχει λιγο πιο επιθετικη θεση οδηγησης,καθεσαι πιο ψηλα...Τα φρενα μου φανηκαν λιγο πιο δυνατα απο του Κ6,ισως και τα δικα μου να εχουν κουραστει λιγο ομως...

    Βασικα δεν μπορω να καταλαβω γιατι το σκεφτεσαι...:rotflmao: Τι σε απασχολει?:rotflmao:
    Αμα εχεις τα γκαφρα παρτο χωρις δευτερη σκεψη...


    Καλα να περνας...

  4. #4
    Αέρα Πατέρα!!!! Το avatar του/της gousouxourou
    Εγγραφή
    19/12/2006
    Μηνύματα
    88
    Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
    Αχ και να χα λεφτα ρεεεε!!!


    Θα επαιρνα οτι after market υπαρχει για το 600αρακι μου να παταω τα Κ7αρια στις πιστες!!


    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    αυτο με προβληματιζει να δωσω καποια χρηματα και να το κανω τουμπανο η να παρω ενα πιο καινουργιο και μεγαλυτερο? απο το 600 μας ειμαι σουπερ ευχαριστημενος παντως

  5. #5
    Απλά Μέλος Το avatar του/της ntinlanden
    Εγγραφή
    16/02/2007
    Μηνύματα
    283
    ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ ΑΤΟ Κ7 ΚΑΙ Η ΤΙΜΗ ΜΕ ΤΑ 2 ΤΕΛΙΚΑ GP EVO 2 (ΑΠΟ ΔΙΚΤΥΟ SUZUKI ) ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΑΜΑ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΕΙΣ.ΑΛΛΑ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΑΓΧΩΣΕΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΕΡΙ ΠΛΑΙΣΙΟΥ. ΤΡΕΛΗ...ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΟΜΩΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΤΑ GSXR!: (TO ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΕΤΣΙ..) ΤΩΡΑ ΤΟ Κ7 ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΒΑΡΥΝΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΙΛΑΚΙΑ ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟΥ ΠΛΑΙΣΙΟΥ-ΤΟ ΕΛΠΙΖΩ- ΚΑΙ ΟΧΙ ΛΟΓΟ ΕΞΑΤΜΙΣΕΩΝ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΥΤΗ... ΤΙ ΝΑ ΠΩ..
    ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ, ΤΟΥΜΠΑΝΟ ΕΙΝΑΙ..

  6. #6
    Ama exeis ta fragka parto mi to skeftese kan.

  7. #7
    FFWD Το avatar του/της DimST
    Εγγραφή
    13/09/2002
    Μηνύματα
    866
    Λίγο πιο δυνατό ψηλά, λίγο πιο αδύνατο χαμηλομεσαίες και λίγο πιο βαρύ σε αίσθηση. Τρίχες δηλαδή.

    Τρομερή ευκαιρία θεωρώ το 12000Ε για κ6 καινούργιο αντιπροσωπείας... που ίσως μπορεί να κατέβει και παρακάτω.
    Άραγε παραεισαγωγής θα μπορείς να πάρεις με κάτω απο 11000Ε.

    Ότι και να πάρεις καλόστριφτό και πάντα όρθιο.

  8. #8
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DimST
    Λίγο πιο δυνατό ψηλά, λίγο πιο αδύνατο χαμηλομεσαίες και λίγο πιο βαρύ σε αίσθηση. Τρίχες δηλαδή.

    Τρομερή ευκαιρία θεωρώ το 12000Ε για κ6 καινούργιο αντιπροσωπείας... που ίσως μπορεί να κατέβει και παρακάτω.
    Άραγε παραεισαγωγής θα μπορείς να πάρεις με κάτω απο 11000Ε.

    Ότι και να πάρεις καλόστριφτό και πάντα όρθιο.
    εγω θα σου πω απλα, οτι Κ5 με ολοσωμες, αντικοφτη, φιλτρο, ενα δοντι κοντο πισω, και βγαλμενες τις δευτερες πεταλουδες, παλευει για να κρατηθει διπλα μου......

    εχω δοκιμασει και με αλλα δυο με παρομοιες βελτιωσεις, τα οποια δεν στεκονται καν διπλα......
    στιγμές ...


    Τα βόδια τα δένουν απ' τα κέρατα, τον άνθρωπο απ' το λόγο του ...

  9. #9
    ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ Το avatar του/της SvsGreek
    Εγγραφή
    23/05/2002
    Μηνύματα
    152

    Μια διαφορετικη αποψη...

    Μετα απο καιρο κ διαβαζοντας τα παντα περι του Κ7, ειπα κ εγω να παω να το δω κ απο κοντα.
    Να καταλαβετε οτι αλλαζα μηχανη καθε χρονο(ή ακομα κ καθε 6 μηνες). Αρα δεν παιζει θεμα χρηματων για οσα αναφερω παρακατω.

    Απο τις φωτο που ειχα δει ειχα μια απιστευητη απογοητευση για αυτο το χαλι που ονομαζοταν Κ7.
    Διαβαζοντας για βαρος μεγαλυτερο κ βλεποντας 2 εξατμισεις εκει αηδιασα(τα παραπανω αλογα με αφηνουν αδιαφορο, εξαλλου τα 160+ του Κ5 μου δεν τα εκμεταλευομαι σε καμια περιπτωση).

    Το ειδα κ απο κοντα σε μαγαζι κ τοτε πραγματικα αποφασισα καποια απλα πραματα.
    -Μεχρι τωα καθε 2 χρονια βλεπαμε ενα νεο GSXR 1000 ΠΟΛΥ καλυτερο απο το προηγουμενο. Το Κ7 ειναι για μενα το χειροτερο αναμεσα σε Κ3-4 κ Κ5-6.

    - Που ακουστηκε μηχανη πιστας να βαρενει? εμενα προσωπικα με ενδιαφερει πρωτιστος να ΕΛΑΦΡΕΝΕΙ οσο παει. αυτα περι πλαισιου με αφηνουν αδιαφορο. Ειμαι 67 κιλα κ προσπαθω να ελαφρυνω τη μηχανη οσο μπορω για να εχω ακομα καλυτερη αισθηση.Ακου εκει πιο βαρια μηχανη!!
    ΠΡΟΣΟΧΗ, μιλαω για αισθηση βαρους κ οχι για τα γκαζια....εγω δεν θελω παραπανω γκαζι.

    - ΔΥΟ εξατμισεις σε gsxr???!!!! θα τρελαθουμε? τι το καναμε TLR???? ακομα κ οι yoshi που ειναι ομορφες ειναι παλι 2!!!!

    - Η εμφανση ειναι αυτο που με χαλασε πραγματικα....περιμενα κατι πολυυυυ διαφορετικο κ καλυτερο του Κ5 κ οχι χειροτερο....τι ειναι αυτο? που ειναι τα πλαστικα του φαιρινγκ? μεσα στις τρυπες ειναι αυτο...τυρι αγοραζω? Ασε που ειναι μια φτηνη αλλαγη του Κ5 κ οχι μια βελτιωση. Δεν θεωρω το Κ5 το πιο ομορφο μηχανακι της κατηγοριας, αλλα το R1. Αλλα το κ7 δεν βλεπετε(σε σχεση με κ5)


    Ολα τα παραπνω ειναι μια προσωπικη αποψη....ο καθενας κανει τις επιλογες του, κ εγω σιγουρα δεν θα εδινα ΠΟΤΕ'''' το κ5-6 για να παρω ενα κ7.....ασε που κ εγω θεωρω ΤΡΟΜΕΡΗ ευκαιρια το κ6 αντιπροσωπειας με 11.900!!!!!!!!
    Ο παλιος ειναι αλλιως....

  10. #10

    Re: Μια διαφορετικη αποψη...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από SvsGreek
    Μετα απο καιρο κ διαβαζοντας τα παντα περι του Κ7, ειπα κ εγω να παω να το δω κ απο κοντα.
    Να καταλαβετε οτι αλλαζα μηχανη καθε χρονο(ή ακομα κ καθε 6 μηνες). Αρα δεν παιζει θεμα χρηματων για οσα αναφερω παρακατω.

    Απο τις φωτο που ειχα δει ειχα μια απιστευητη απογοητευση για αυτο το χαλι που ονομαζοταν Κ7.
    Διαβαζοντας για βαρος μεγαλυτερο κ βλεποντας 2 εξατμισεις εκει αηδιασα(τα παραπανω αλογα με αφηνουν αδιαφορο, εξαλλου τα 160+ του Κ5 μου δεν τα εκμεταλευομαι σε καμια περιπτωση).

    Το ειδα κ απο κοντα σε μαγαζι κ τοτε πραγματικα αποφασισα καποια απλα πραματα.
    -Μεχρι τωα καθε 2 χρονια βλεπαμε ενα νεο GSXR 1000 ΠΟΛΥ καλυτερο απο το προηγουμενο. Το Κ7 ειναι για μενα το χειροτερο αναμεσα σε Κ3-4 κ Κ5-6.

    - Που ακουστηκε μηχανη πιστας να βαρενει? εμενα προσωπικα με ενδιαφερει πρωτιστος να ΕΛΑΦΡΕΝΕΙ οσο παει. αυτα περι πλαισιου με αφηνουν αδιαφορο. Ειμαι 67 κιλα κ προσπαθω να ελαφρυνω τη μηχανη οσο μπορω για να εχω ακομα καλυτερη αισθηση.Ακου εκει πιο βαρια μηχανη!!
    ΠΡΟΣΟΧΗ, μιλαω για αισθηση βαρους κ οχι για τα γκαζια....εγω δεν θελω παραπανω γκαζι.

    - ΔΥΟ εξατμισεις σε gsxr???!!!! θα τρελαθουμε? τι το καναμε TLR???? ακομα κ οι yoshi που ειναι ομορφες ειναι παλι 2!!!!

    - Η εμφανση ειναι αυτο που με χαλασε πραγματικα....περιμενα κατι πολυυυυ διαφορετικο κ καλυτερο του Κ5 κ οχι χειροτερο....τι ειναι αυτο? που ειναι τα πλαστικα του φαιρινγκ? μεσα στις τρυπες ειναι αυτο...τυρι αγοραζω? Ασε που ειναι μια φτηνη αλλαγη του Κ5 κ οχι μια βελτιωση. Δεν θεωρω το Κ5 το πιο ομορφο μηχανακι της κατηγοριας, αλλα το R1. Αλλα το κ7 δεν βλεπετε(σε σχεση με κ5)


    Ολα τα παραπνω ειναι μια προσωπικη αποψη....ο καθενας κανει τις επιλογες του, κ εγω σιγουρα δεν θα εδινα ΠΟΤΕ'''' το κ5-6 για να παρω ενα κ7.....ασε που κ εγω θεωρω ΤΡΟΜΕΡΗ ευκαιρια το κ6 αντιπροσωπειας με 11.900!!!!!!!!
    Me tis mama eksatmisis einai asximo simfono apla thelei 2-3 alages na kaneis opos ola ta mixanakia ti opoies kano idi.Se 2 bdomades tha balo kai photos.Bazeis mia olosomi 4se1 aneta kai sto k7.An kai ego goustaro me 2 eksatmisis de mu arese palia ala tora mu aresei

  11. #11
    ΜΑΝΟΣ para siempre Το avatar του/της vangelis 64
    Εγγραφή
    06/11/2005
    Μηνύματα
    1.431
    Περί γούστου,κολοκυθόσπορος......

    Εμένα μού αρέσει το Κ7 με τα δύο τελικά.Το θεωρώ συμμετρικό και πιο τσαμπουκαλεμένο,κοιτάζοντάς το από πίσω.

    Για το βάρος,τι να πω.Δεν φαντάζομαι να ήθελε η Suzuki την αύξησή του.Ας είναι καλά οι προδιαγραφές.
    moto perpetuo



    Todo eso de la creacion es mentira, el sufrimiento de la creación es mentira, lo que pasa que los artistas somos unos charlaores (habladores)
    y lo que queremos es engañar a la gente. Los artistas de verdad como vivimos es así, to el día echao, no sufrimos ni na, lo pasamos muy bien,
    hasta luego.
    -------------------------------------------------------------------
    [FONT=courier new]Paco de Lucia[/FONT]

  12. #12
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
    Περί γούστου,κολοκυθόσπορος......

    Εμένα μού αρέσει το Κ7 με τα δύο τελικά.Το θεωρώ συμμετρικό και πιο τσαμπουκαλεμένο,κοιτάζοντάς το από πίσω.

    Για το βάρος,τι να πω.Δεν φαντάζομαι να ήθελε η Suzuki την αύξησή του.Ας είναι καλά οι προδιαγραφές.
    Eidika apo pano ama to koitas einai ola ta lefta.poli gamato

  13. #13
    φιλε SvsGreek το εχεις οδηγησει? ειναι το πιο ολοκληρωμενο gsxr που εχε βγει, με σημαντικοτατες βελτιωσεις ουσιας!

    δεν εχει απολυτως καμια σχεση σε στριψιμο, φρεναρισμα, και δυναμη με το κ5-6!

    ....δεν το λεω μονο εγω, το λενε ολοι οι φιλοι μου, που εχουν κ5-κ6 και οδηγησανε το κ7....
    στιγμές ...


    Τα βόδια τα δένουν απ' τα κέρατα, τον άνθρωπο απ' το λόγο του ...

  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
    φιλε SvsGreek το εχεις οδηγησει? ειναι το πιο ολοκληρωμενο gsxr που εχε βγει, με σημαντικοτατες βελτιωσεις ουσιας!

    δεν εχει απολυτως καμια σχεση σε στριψιμο, φρεναρισμα, και δυναμη με το κ5-6!

    ....δεν το λεω μονο εγω, το λενε ολοι οι φιλοι μου, που εχουν κ5-κ6 και οδηγησανε το κ7....
    +1000

    An kai den eixa k5 ala eixa R1 kamia sxesi me frena kai stripsimo me exei entiposiasei

  15. #15
    Απλά Μέλος Το avatar του/της ntinlanden
    Εγγραφή
    16/02/2007
    Μηνύματα
    283
    OTI NA'NAI OMΩΣ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ!!
    ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΑΛΛΑ ΠΡΟΤΙΜΩ -ΕΜΦΑΝΙΣΗ -R1..

Σελίδα 1 από 6 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Gsxr 1000k7
    από JIMK7 στο forum Suzuki GSXR's
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 25/12/2008, 09:19
  2. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 19/11/2007, 09:36

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF