Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 64

Θέμα: ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΑΠΟ ΑΜΕΡΙΚΗ

  1. #1

    Exclamation ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΑΠΟ ΑΜΕΡΙΚΗ

    Εχοντας μπουχτισει απο τις τιμες του εξοπλισμου στην ελλαδα αποφασισα να ψαξω εκτος συνορων δηλαδη ευρωπη και αμερικη! στην ευρωπη και συγκεκριμενα στην αγγλια βρηκα αρκετα χαμηλες τιμες αλλα και παλι ηθελα κατι το καλυτερο οπου το βρηκα σε ενα μαγαζι στην αμερικη που οι τιμες ειναι πραγματικα ασυναγωνιστες και οριστε και το σιτε http://www.btosports.com/ opoy brhka στολες fox και thor και με 80 ευρω μπλουζα και παντελονι! Το θεμα μου ομως ειναι για τον εκτελωνισμο και τα μεταφορικα! Θα ηθελα να μαθω αν εχει παραγγειλει καποιος απο αυτο το σιτε για να μου πει περιπου ποσα ειναι τα μεταφορικα και τι παιζει με τον εκτελωνισμο! αμα φερω προιον μικρου κοστους δλδ εως 100 ευρω γινεται να γλιτωσω τον εκτελωνισμο ή οτι και να γινει θα πληρωσω?? ??

  2. #2
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.973
    Εάν ψάξεις από το search θα βρεις πολύ πράμα για τις απορίες σου...Κοντολογίς, το ποσό των €100 ή και λιγότερο δεν σε διασφαλίζει ότι δε θα περάσεις τελωνείο, εάν η αποστολή γίνει με USPS (το αντίστοιχο ΕΛΤΑ των ΗΠΑ) μπορεί και να τη γλυτώσεις, εάν γίνει με εταιρεία courier π.χ. FedEx δεν το γλυτώνεις το τελωνείο γιατί είναι ολόκληρη μαφία εκεί μέσα με εκτελωνιστές δικούς τους και παίζει πολύ χρήμα.

  3. #3
    Kαι με 99 έχει από εδώ Ελλαδιστάν . http://www.car.gr/parts/?offertype=&...on=&condition=

    Εκτός αν λες στολή φουλ (γυαλιά ,μποτες ,κράνος ) που δεν το νομίζω

  4. #4
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    δεν αξιζει.θα βγει πολυ ακριβοτερα.
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  5. #5
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lioulios Προβολή μηνύματος
    Kαι με 99 έχει από εδώ Ελλαδιστάν . http://www.car.gr/parts/?offertype=&...on=&condition=

    Εκτός αν λες στολή φουλ (γυαλιά ,μποτες ,κράνος ) που δεν το νομίζω
    Στο Ελλαδισταν fox στολη που θελω εγω h thor εχει απο 130 και πανω ενω στο συγκεκριμενο σιτε εχω βρει και με 70 ευρω ! και ρε μαγκες επειδη ειμαι τελειως ανηξερος με το θεμα παραγγελιων ο εκτελωνισμος ποσο παει και μπορω να μαθω πως τα στελνουν και αν γλιτωνων το τελωνειο ή οχι?

  6. #6
    Στο site που ανέφερες στο πρώτο σου μήνυμα ( http://www.btosports.com/ ) , λίγο πριν την ολοκλήρωση της αγοράς σου υπολογίζει και τα μεταφορικά ανάλογα τη χώρα προορισμού. Για την Ελλάδα, ξεκινάνε από τα 39 δολάρια και φτάνουν τα 70 ανάλογα τον τρόπο μεταφοράς.

    Για τέλη δασμούς ΦΠΑ κλπ, ρίξε μια ματιά εδώ για συνοπτικές πληροφορίες.

    Για να βρεις ακριβώς τους δασμούς που επιβάλλονται σε κάθε εισαγόμενο αγαθό θα ψάξεις εδώ:
    Think faster than you ride

  7. #7
    Υπάρχουν και οι τυχεροί (usps, αλλά πάλι παίζεται), αλλά πρέπει να είσαι προετοιμασμένος και για ένα τέτοιο ενδεχόμενο..
    safety doesn't happen by accident

  8. #8
    αν και ασχετος επί των εντουράδικων, κοίτα και εδώ αν σου κάνει κάτι......

  9. #9
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Γιαννης κορο Προβολή μηνύματος
    [...] ο εκτελωνισμος ποσο παει [...]
    Δε θες να ξέρεις...
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.988
    υπαρχει τροπος να μειωσεις στο ελαχιστο το ρισκο για το τελωνειο...
    προσωπικα εχω κανει 6-7 αγορες απο Αμερικη, χωρις κανενα προβλημα...

  11. #11
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    υπαρχει τροπος να μειωσεις στο ελαχιστο το ρισκο για το τελωνειο...
    προσωπικα εχω κανει 6-7 αγορες απο Αμερικη, χωρις κανενα προβλημα...
    αν μπορεις γινε λιγο πιο συγκεκριμενος δλδ τι πρεπει να κανω ή υπαρχει τροπος να μαθω ?

  12. #12
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt. Haddock Προβολή μηνύματος
    Δε θες να ξέρεις...
    πραγματικα δεν θελω να ξερω αλλα επιβαλλεται για να μην κανω καμια χαζομαρα και παραγγειλω και μετα τρεχω και δνε φτανω η αγνοια νομιζω θα επιφερει χειροτερα αποτελεσματα για αυτο αν ξερεις δωσε μου τα φωτα σου και θα το αντεξω :P

  13. #13
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.973
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Γιαννης κορο Προβολή μηνύματος
    πραγματικα δεν θελω να ξερω αλλα επιβαλλεται για να μην κανω καμια χαζομαρα και παραγγειλω και μετα τρεχω και δνε φτανω η αγνοια νομιζω θα επιφερει χειροτερα αποτελεσματα για αυτο αν ξερεις δωσε μου τα φωτα σου και θα το αντεξω :P
    Ενδεικτικά για ένα ζευγάρι γυαλιά ηλίου από HΠΑ αξίας €90 μου ζήτησαν για εκτελωνισμό €137...Πήραν με το συμπάθειο τα παπάρια μου από εμένα και παρέλαβα τελικά το εμπόρευμα άνευ εκτελωνιστικών κερατιάτικων.

  14. #14
    εχω παραγγειλει πολλες φορες απο αμερικα χωρις τελωνειο, παντα σε καθε αγορα παιζει να φας τελωνιο, οποτε αγοραζα μονο οταν το εβρισκα στην μιση τιμη απο εδω ωστε και τελωνιο να περναγε, παλι κερδος θα ειχα... αυτα ομως παλια κατα το 2007 μερια οταν ειχε παρει ο στονερ το πρωταθλημα, τωρα δεν ξερω τι παιζει αλλα οι τιμες απο αμερικα εχουν αλλαξει και βρισκεις ευρωπη πολυ καλυτερες και χωρις καθολου αγχος...
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  15. #15
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    και εγω εχω φερει παρα πολλα αντικειμενα απο αμερικα μερια,και μικρα σε μεγεθος και μεγαλα και με λιγα ευρα και με πολλα,μια φορα μονο πληρωσα τελωνειο,γιατι ειχα επιλεξει αποστολη με ups

Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορές από Αμερική
    από crazykiller στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 04/12/2011, 13:45
  2. Arai RX-7 Corsair από Αμερική, μέσω ebay
    από npat στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 98
    Τελευταίο μήνυμα: 23/12/2008, 14:36
  3. Πληροφορίες για παραγγελία από Αμερική
    από DIUK13 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 11/02/2008, 16:17
  4. help για κράνος από αμερική!!!
    από Alx 84 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 02/10/2005, 03:01
  5. ΤΕΛΩΝΕΙΟ ΑΠΟ ΑΜΕΡΙΚΗ...help
    από banditgr στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 13/09/2005, 14:24

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF