Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 82

Θέμα: Πώς κερδίζεις έναν πελάτη

  1. #31
    Μέλος
    Εγγραφή
    09/07/2015
    Μηνύματα
    89
    το έχω αντιμετωπίσει και εγώ, το θέμα με τις δόσεις στο εν λόγω κατάστημα. ΑΛΛΗ συνεννόηση στην τοποθέτηση, ΑΛΛΗ στην πληρωμή ("ωχ δεν μου το είπες"=νο άτοκες).
    την τελευταία φορά που πήγα, να βάλω λάστιχα στο μικρό, η τιμή προσφοράς που είχα κερδίσει σε κοπή πίτας, δεν είχε άτοκες.....
    σε ότι αφορά τα ραντεβού και τους χρόνους εξυπηρέτησης-ειδικά στη Μιχαλακοπούλου κλάφτα Χαράλαμπε....
    μετά από τα παραπάνω και για μένα τέλος, το εν λόγω μαγαζί, ας κονομήσει και κανένας άλλος.
    τέλος και σχετικά με τις τιμές, ας ψαχνόμαστε όλοι γενικότερα, ο ανταγωνισμός είναι αρκετά μεγάλος....

  2. #32
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.105
    Σε γνωστό μαγαζί, στην αρχή της Βουλιαγμένης, εκτός του ότι μου έκανε ήδη ειδική τιμή, δε μου χρέωσε μια πίσω σαμπρέλα, που χρειάστηκε το μηχανάκι μου, το οποίο δε γνώριζα από πριν. Του το ανέφερα ο ίδιος όταν πήγα στο ταμείο με την κάρτα μου, αλλά επέμεινε και με χρέωσε την προσυμφωνημένη τιμή.
    Life begins at 45°.

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.470
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Σε γνωστό μαγαζί, στην αρχή της Βουλιαγμένης, εκτός του ότι μου έκανε ήδη ειδική τιμή, δε μου χρέωσε μια πίσω σαμπρέλα, που χρειάστηκε το μηχανάκι μου, το οποίο δε γνώριζα από πριν. Του το ανέφερα ο ίδιος όταν πήγα στο ταμείο με την κάρτα μου, αλλά επέμεινε και με χρέωσε την προσυμφωνημένη τιμή.

    Λες για τον Γιωργο στο tyre shop ?

  4. #34
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kalampokas Προβολή μηνύματος
    το έχω αντιμετωπίσει και εγώ, το θέμα με τις δόσεις στο εν λόγω κατάστημα. ΑΛΛΗ συνεννόηση στην τοποθέτηση, ΑΛΛΗ στην πληρωμή ("ωχ δεν μου το είπες"=νο άτοκες).
    την τελευταία φορά που πήγα, να βάλω λάστιχα στο μικρό, η τιμή προσφοράς που είχα κερδίσει σε κοπή πίτας, δεν είχε άτοκες.....
    σε ότι αφορά τα ραντεβού και τους χρόνους εξυπηρέτησης-ειδικά στη Μιχαλακοπούλου κλάφτα Χαράλαμπε....
    μετά από τα παραπάνω και για μένα τέλος, το εν λόγω μαγαζί, ας κονομήσει και κανένας άλλος.
    τέλος και σχετικά με τις τιμές, ας ψαχνόμαστε όλοι γενικότερα, ο ανταγωνισμός είναι αρκετά μεγάλος....
    Εγω παντως παλαιοτερα(1-1,5 χρονο) εκανα κανονικα αγορα με 6 ατοκες δοσεις(πειραιως).
    Μερικες καρτες εχουν κ απο μονες τους δοσεις(ατοκες) στο ποσο που πληρωνεις(diners).
    Ride(s) the wind of change...

  5. #35
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.105
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PortisHead Προβολή μηνύματος
    Λες για τον Γιωργο στο tyre shop ?
    Ναι.
    Life begins at 45°.

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.470
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Ναι.
    O Γιωργος (TyreShop) ειναι εγγύση , πολλα τα παραδειγματα (προσωπικά).
    Απο το '94 εκει και μόνο βαζω λάστιχα, ουτε καν ψαχνω για τιμές αλλου.

  7. #37
    original Mελος Το avatar του/της nic mor
    Εγγραφή
    13/03/2008
    Μηνύματα
    1.016
    Εκεί τα βάζω και εγώ, έχω πάει και στα δύο μαγαζιά τους
    και δεν είχα κανένα παράπονο!
    no one will judge me..


    Μ.Γ.Δ

  8. #38
    Μέλος
    Εγγραφή
    11/11/2014
    Μηνύματα
    47
    +1 στο Tyre Shop κι απο μενα

  9. #39
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kalampokas Προβολή μηνύματος
    η τιμή προσφοράς που είχα κερδίσει σε κοπή πίτας, δεν είχε άτοκες.....
    Γέλιο με παλιότερο δώρο, όπου λέω στον έμπορο έχεις δώσει κουπονάκι τόσο %, άρα πόσο παίρνω τα λάστιχα για το Ζ; "Τόσο". Μα αυτή είναι η τιμή που διαφημίζεις ρε φίλε. "Ε, αν πάρεις τον κατάλογο της εταιρίας και αφαιρέσεις το δώρο τόσο βγαίνει". Τι δώρο είναι αυτό τότε; "Ε και τι θέλεις, να μπούμε μέσα;" Πέθανα στο γέλιο. Η τιμή του ήταν καλή και τα έβαλα, αλλά δεν ξαναπάτησα και δεν θα ξαναπατήσω...


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Σε γνωστό μαγαζί, στην αρχή της Βουλιαγμένης, εκτός του ότι μου έκανε ήδη ειδική τιμή, δε μου χρέωσε μια πίσω σαμπρέλα, που χρειάστηκε το μηχανάκι μου, το οποίο δε γνώριζα από πριν. Του το ανέφερα ο ίδιος όταν πήγα στο ταμείο με την κάρτα μου, αλλά επέμεινε και με χρέωσε την προσυμφωνημένη τιμή.
    Εγώ μετά από πρόταση του ελ-γάτου είχα πάει στην Θηβών στο ίδιο μαγαζί. Μιά χαρά εξυπηρέτηση και εκεί. Χρέωσε τα πάντα μεν, έκανε τρεις δόσεις όπως είπε δε.

  10. #40
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.333
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    παω να αλλαξω λαστιχα στο αμαξι για δευτερη φορα στον ιδιο γιατι την πρωτη ηταν οκ και με εκανε πελατη
    τα παραγγελνω και μου φερνει 3 μαυρα και 1 λιγοτερο μαυρο
    κοιταω ημερομηνιες και ειναι τα 3 4 εβδομαδων και το 1 8 μηνων
    ζηταω να μου βαλει ομοειδη τουλαχιστον ζευγαρια
    αρχιζει τις αστειες δικαιολογιες οτι δεν τρεχει τιποτα και οτι τυχαια τα φερνουν απο τις αποθηκες (αν ειναι τυχαια πως πετυχαν 3 ολοιδια
    ενω εχει ζανταρει ηδη τα δυο προτιμαει να τα παρει πισω και να φυγω παρα να μου φερει αυτο που ζητουσα

    ειμαι ασχετος που νομιζω οτι τα ξερω ολα;
    τα λαστιχα με διαφορετικο χρωμα εχουν διαφορα στη γομα τους λογω χρονου ή αποθηκευσης και τι σημαινει αυτο αν μπουν στον ιδιο αξονα (που θα μπουν γιατι ειναι 3 και 1)
    εχω ή δεν εχω δικαιωμα να επιλεξω το προιον που αγοραζω;

    το ιδιο σετ λαστιχα το εβαλα σε αλλον ο οποιος μου σακατεψε τα μπουζονια με αποτελεσμα το ενα να κοπει σαν αγγουρι και μετα εκανε τον κινεζο
    μαλλον ειμαι κακος πελατης

    να σημειωσω επισης οτι δεν πηρα σβαρνα τα μαγαζια για να γλυτωσω το 10ρικο αλλα πηγα σε 2 συνοικιακα για να τα στηριξω
    ο λαστιχας καλα σου τα ελεγε.. η διαφορα στο χρωμα είναι απλα γιατι στο παλιοτερο εχουν στεγνωσει τα γυαλιστικα που τους βαζουν από το εργοστασιο.. το ότι προτιμησε όπως λες να τα παρει πισω και να σε διωξει παρα να σου φερει αυτό που ζητας πρεπει να σου λεει κατι.. αυτό σημαινει ότι δεν είναι θεμα δικο του, αλλα είναι θεμα προμηθευτη..
    αφου λοιπον επιμενεις ότι ξερεις καλυτερα, και μας αντιμετωπίζεις σαν λαμογια και ασχετους με τη δουλεια μας τοτε ναι εισαι κακος πελατης!

    μπουζονια εχω διαλυσει απειρα, γιατι καποιος μαλακας πριν από εμενα τα ειχε στραβοπιασει.. ο κακος πελατης όμως αυτό δεν το αναγνωριζει.. σου λεει εσυ την εκανες τη ζημια, εσυ βγαλε το φιδι από τη τρυπα...
    Τελευταία τροποποίηση από mikes; 14/04/2016 στις 22:46.

  11. #41
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.333
    επισης σημερα ηρθε στο μαγαζι ένα μαλακισμενο με κρυπτονΧ να του περασω κατι λάστιχα που μου τα εφερε στο χερι.. το παξιμαδι του πισω αξονα στρογγυλεμενο και καρασφιγμενο.. σχολιαζω το γεγονος και μου απανταει ότι αυτος το εχει σφιξει ετσι με καστανια.. του λεω ότι θα του βαλω καινουριο.. ο αξονας τρεμα πισω τραβηγμένος να ακουμπάει στο χειλος του οδηγου για να κραταει τεντομενη τη ξεχειλωμενη αλυσιδα.. φυσικα το σπειρωμα του την ειχε ακουσει.. του λεω θα προσπαθήσω να το συνεφερω λιγάκι, και χρησιμοποιώντας ένα παξιμαδι σαν φιλιερα μου μαγκωνει στο φαγωμα της βολτας και δεν γυρναγε καν.. του λεω ότι δεν γινεται και θελουμε αξονα, για να παρω την απαντηση ότι ο αξονας δεν ειχε πρόβλημα μιας και την τελευταια φορα μια χαρα τον βιδωσε.. του εξηγω πως εγινε το φαγωνα στο σπειρωμα και επεμενε ότι ο αξονας ηταν μια χαρα.. ενημερωνω το αφεντικο, και αναγκαστηκα να παω ο ιδιος να αγορασω αξονα από τη τσεπη μου, (10€) για να του βαλω το τροχο, και φυσικα του ειπα ότι δεν αναλαμβανω να του λυσω το μπροστινο για να του περασω το άλλο λαστιχο και τον εστειλα στην ευχη του θεου.. πειτε μου τωρα είμαι εγω ο μαλακας που φερθηκε αντιεπαγγελματικα, η ο πελατης που φερθηκε μαλακισμενα και κουτοπονηρα??

  12. #42
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.333
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ichigo Προβολή μηνύματος
    Και καπου εδω μπαινουμε στη ζωνη κραξιματος των αεροκλειδων των εν λογω "επαγγελματιων" και τα λεφτα που δωσαμε μετα για να μας φτιαξουν νεα σπειρωματα και να μας ισιωσουν τον πισω αξονα.. :a37:
    το αεροκλειδο στο τερμα ρυθμισμενο μπορει με να σου πηδησει το σπειρωμα αλλα σε καμια περιπτωση να σου στραβωσει τον αξονα..

  13. #43
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.524
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mikes Προβολή μηνύματος
    ο λαστιχας καλα σου τα ελεγε.. η διαφορα στο χρωμα είναι απλα γιατι στο παλιοτερο εχουν στεγνωσει τα γυαλιστικα που τους βαζουν από το εργοστασιο.. το ότι προτιμησε όπως λες να τα παρει πισω και να σε διωξει παρα να σου φερει αυτό που ζητας πρεπει να σου λεει κατι.. αυτό σημαινει ότι δεν είναι θεμα δικο του, αλλα είναι θεμα προμηθευτη..
    αφου λοιπον επιμενεις ότι ξερεις καλυτερα, και μας αντιμετωπίζεις σαν λαμογια και ασχετους με τη δουλεια μας τοτε ναι εισαι κακος πελατης!

    μπουζονια εχω διαλυσει απειρα, γιατι καποιος μαλακας πριν από εμενα τα ειχε στραβοπιασει.. ο κακος πελατης όμως αυτό δεν το αναγνωριζει.. σου λεει εσυ την εκανες τη ζημια, εσυ βγαλε το φιδι από τη τρυπα...
    πρωτον εγω δεν ειπα εκφρασεις τυπου λαμογια και ασχετοι για κανεναν
    δευτερον τα γυαλιστικα ειναι δικη σου εκδοχη αυτος μου ειπε αλλη
    τριτον οταν πληρωνω καινουρια λαστιχα εχω δικαιωμα να θελω να ειναι ομοια τουλαχιστον ανα αξονα
    τεταρτον μιλωντας για κινησιμα λαστιχα εγω ειδα μια σπασμενη τεραδα η οποια συμπληρωθηκε προχειρα με οτι υπηρχε στην αποθηκη γιατι ολες τις αλλες φορες που εχω βαλει λαστιχα οι ημερομηνιες τους ειναι ιδιες ή κοντινες τουλαχιστον ανα ζευγη κατι το οποιο ζητησα να γινει
    πεμπτον ειμαι σιγουρος οτι την ιδια τετραδα την πουλησε αμεσα σε καποιον που ειναι καλος=ανιδεος πελατης και οχι κακος σαν εμενα
    ετσι γλυτωσε απο ενα τσουρμο κακους πελατες που ημουν εγω η οικογενεια και οι φιλοι μου που θα τον συστηνα........

    επειδη κανω δουλιτσες στο αυτοκινητο μου ειμαι σε θεση να ξερω ποιος και ποτε διελυσε τα μπουζονια
    και ο ιδιος το ηξερε και το παραδεχθηκε απλα μετα απο αλλες 2 φορες που με τραβηξε εκει τελικα δεν εκανε τιποτα
    εχασε κι αυτος εναν κακο πελατη.............

  14. #44
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.333
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    πρωτον εγω δεν ειπα εκφρασεις τυπου λαμογια και ασχετοι για κανεναν
    δευτερον τα γυαλιστικα ειναι δικη σου εκδοχη αυτος μου ειπε αλλη
    τριτον οταν πληρωνω καινουρια λαστιχα εχω δικαιωμα να θελω να ειναι ομοια τουλαχιστον ανα αξονα
    τεταρτον μιλωντας για κινησιμα λαστιχα εγω ειδα μια σπασμενη τεραδα η οποια συμπληρωθηκε προχειρα με οτι υπηρχε στην αποθηκη γιατι ολες τις αλλες φορες που εχω βαλει λαστιχα οι ημερομηνιες τους ειναι ιδιες ή κοντινες τουλαχιστον ανα ζευγη κατι το οποιο ζητησα να γινει
    πεμπτον ειμαι σιγουρος οτι την ιδια τετραδα την πουλησε αμεσα σε καποιον που ειναι καλος=ανιδεος πελατης και οχι κακος σαν εμενα
    ετσι γλυτωσε απο ενα τσουρμο κακους πελατες που ημουν εγω η οικογενεια και οι φιλοι μου που θα τον συστηνα........

    επειδη κανω δουλιτσες στο αυτοκινητο μου ειμαι σε θεση να ξερω ποιος και ποτε διελυσε τα μπουζονια
    και ο ιδιος το ηξερε και το παραδεχθηκε απλα μετα απο αλλες 2 φορες που με τραβηξε εκει τελικα δεν εκανε τιποτα
    εχασε κι αυτος εναν κακο πελατη.............
    ότι πεις... παω πασο...
    το λαμογια και ασχετοι δεν το ειπες μεν το αφησες ξεκάθαρα να εννοηθει
    τα βλεπω κάθε μερα.. εσυ μπορει να θεωρεις τον εαυτο σου καλο πελατη, και ξυπνιο, εγω που είμαι μεσα στα λάστιχα 13 χρονια και αλλα 8 σε συνεργεια και ξερω πολύ καλα τι εστι λαστιχο, επετρεψε μου να εχω διαφορετικη γνωμη.. από τη στιγμη που επιμενεις σε μια αποψη για θεμα που δε γνωρίζεις, επειδή ετσι σχηματισες στο μυαλο σου ότι πρεπει να είναι τοτε ναι εισαι κακος πελατης..
    και το μαλακιστηρι που περιεγραψα πιο πανω, μονος του το μαστορευει το μηχανακι, και ηταν σε θεση να κρινει αν ο πειρος ηταν ενταξει η όχι... βεβαια για να πω και του στραβου το δικιο, το λαθος του μαστορα δεν ηταν που ξεκωλιασε τα μπουζονια, αυτά συμβαινουν.. είναι το ότι μετα εκανε τον κινεζο.. δεν ηταν τιποτα να στα αλλαξει..

    αληθεια.. όταν σκισεις καποιο λαστιχο θα πληρωσεις ΖΕΥΓΑΡΙ καινουρια, η θα θα βαλεις ένα μεταχειρισμενο αλλης μαρκας στον πισω αξονα και δε πα να γαμηθει, γιατι ετσι απλα βολευει τη τσεπη σου? γιατι συνηθως αμα πρεπει να ξαναμπει το χερι στη τσεπη απροβλεπτα μια χαρα είναι το εντελως διαφορετικο λαστιχο μιας και κοστιζει πολύ λιγοτερο..

    αυτά και τελος από μενα.. αλλωστε δεν εχει νοημα να συνεχιστεί η αντιπαραθεση αυτή, από τη στιγμη που εισαι πελατης εχεις παντα δικιο.. αλλωστε το λεει και η παροιμια: "με τον παρα μου γαμω και τη κυρα μου"

  15. #45
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Σε γνωστό μαγαζί, στην αρχή της Βουλιαγμένης, εκτός του ότι μου έκανε ήδη ειδική τιμή, δε μου χρέωσε μια πίσω σαμπρέλα, που χρειάστηκε το μηχανάκι μου, το οποίο δε γνώριζα από πριν. Του το ανέφερα ο ίδιος όταν πήγα στο ταμείο με την κάρτα μου, αλλά επέμεινε και με χρέωσε την προσυμφωνημένη τιμή.
    +1 στο Tyre Shop και στο Γιωργο και απο μενα
    Ride to the end of time!!!!

Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Πως χειριζομαστε εναν επιμονο πιτσιρικα...
    από el_hymador στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2011, 19:24
  2. Πώς κρίβεις έναν ελέφαντα
    από sergiosm στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 02/02/2009, 04:11
  3. Πως να πέσετε ακολουθώντας έναν γρηγορότερο
    από zireous στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 07/06/2007, 13:34
  4. Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 05/06/2007, 00:48
  5. Πως κερδιζεις 8 χιλιομετρα σε 5 μετρα
    από ktm640lc4 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 02/03/2007, 15:24

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF