Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 5 από 5

Θέμα: Αγορά Daelim Daystar 125 και προτάσεις

  1. #1

    Αγορά Daelim Daystar 125 και προτάσεις

    Γειά χαρά σε ολους

    ειμαι καινουργιος στο φορουμ αλλά οχι στον κόσμο των μηχανών.Δεν μπορώ να θεωρηθώ ως ειδήμων στις μοτοσυκλέτες αλλά οδηγώ 17 χρονια (Vespa παλαιοτερα) και τώρα εχω μια AX1 η οποία ειναι διαλυμένη και τελικά καταλήγει να ειναι επικινδυνη (15 ετιας).Δεν θα μπω στη διαδικασία να φτιάξω τη ΑΧ γιατί θελει τα πάντα.Ετσι κι αλλιώς τη εχω βαρεθεί και με 'χει κουράσει αν και ειναι πραγματικά σκυλι.Εχω πει να αλλάξω εντελώς ειδος μηχανής και να πάρω ενα σκουτερ της Piaggio και συγκεκριμένα το ΧΕVO άλλά τυχαία εινα το Daelim το 125 και το ερωτεύτηκα (και μαζί και η γυνάικα μου).Τα κορεατικο τα ψιλοφοβάμαι αλλά η χρηση του ειναι αποκλεστικά 14 χλμ πηγαινε -ελα στη δουλειά.Ουτε μεγάλα ταξίδια ουτε μεγάλες ταχυτητες.Δεν ειμαι παλαβός με τις μηχανες απλά με εξυπηρετουν γιαυτό διάλεξα το Daelim που και πανεμορφο ειναι και οικονομικο (γύρω στα 2890 ευρώ).
    Να το παρω;Υπαρχει κανένας χρήστης των μηχανών Daelim;Αξίζουν τον κόπο ή ειναι μουφες;
    Υπ οψιν πως τη μηχανή θα την πάρω απο τον Κατσουλα στη Μιχαλακοπουλου.Ειναι αξιοπιστος πωλητης;

    Ευχαριστώ
    Ολα τα μέτρια μυαλά σκέφτονται το ίδιο

  2. #2

    Re: Αγορά Daelim Daystar 125 και προτάσεις

    Αρχικά δημιουργήθηκε από elladion
    Γειά χαρά σε ολους

    ειμαι καινουργιος στο φορουμ αλλά οχι στον κόσμο των μηχανών.Δεν μπορώ να θεωρηθώ ως ειδήμων στις μοτοσυκλέτες αλλά οδηγώ 17 χρονια (Vespa παλαιοτερα) και τώρα εχω μια AX1 η οποία ειναι διαλυμένη και τελικά καταλήγει να ειναι επικινδυνη (15 ετιας).Δεν θα μπω στη διαδικασία να φτιάξω τη ΑΧ γιατί θελει τα πάντα.Ετσι κι αλλιώς τη εχω βαρεθεί και με 'χει κουράσει αν και ειναι πραγματικά σκυλι.Εχω πει να αλλάξω εντελώς ειδος μηχανής και να πάρω ενα σκουτερ της Piaggio και συγκεκριμένα το ΧΕVO άλλά τυχαία εινα το Daelim το 125 και το ερωτεύτηκα (και μαζί και η γυνάικα μου).Τα κορεατικο τα ψιλοφοβάμαι αλλά η χρηση του ειναι αποκλεστικά 14 χλμ πηγαινε -ελα στη δουλειά.Ουτε μεγάλα ταξίδια ουτε μεγάλες ταχυτητες.Δεν ειμαι παλαβός με τις μηχανες απλά με εξυπηρετουν γιαυτό διάλεξα το Daelim που και πανεμορφο ειναι και οικονομικο (γύρω στα 2890 ευρώ).
    Να το παρω;Υπαρχει κανένας χρήστης των μηχανών Daelim;Αξίζουν τον κόπο ή ειναι μουφες;
    Υπ οψιν πως τη μηχανή θα την πάρω απο τον Κατσουλα στη Μιχαλακοπουλου.Ειναι αξιοπιστος πωλητης;

    Ευχαριστώ

    Μην παρεις DAELIM και ας κανεις μονο 1 χλμ την ημερα.....το ειχε αγορασει ο παπαρας ο αδερφος μου και σε ενα χρονο ηταν για πεταμα....


  3. #3
    Παρε καλυτερα ενα Piaggio ή Yamaha .ή Honda.. για να σου κρατησεi καμια 15 χρονια ακομα....

  4. #4
    -Πάω με το λεωφορείο- Το avatar του/της Road67
    Εγγραφή
    20/06/2008
    Μηνύματα
    1.398
    Ακου τους προλαλησαντες και κοιτα σε καποια αλλη μαρκα. Πατα στην υπογραφη μου το πρωτο λινκ, ειναι η μικρη μου μηχανη. Ειναι 250 κυβικα κανονικη μηχανη στο στησιμο, εγω κανω και ταξιδια μ' αυτην αλλα το βασικο ειναι πως εχω κανει 11.000 χιλιομετρα απροβληματιστα κι οταν προεκυψε θεμα εγγυησης η Yamaha αμεσως αντικατεστησε το προβληματικο ανταλλακτικο. Και δε σου λεω να παρεις αυτο το μοντελο γιατι ειναι ακριβο, αλλα σου μιλαω για την αξιοπιστια των μεγαλων εταιριων αλλα και για τη μεταπωλησιμοτητα τους, την ευρεση ανταλλακτικων γνησιων και μη και την πληθωρα συνεργειων. Καλες βολτες
    Η μηχανη ειναι τροπος ζωης. Το αποδεικνυει ο αερας που αναπνεω, η ανεξαρτησια μου, η αισθηση πως μ' ''ακουει''...

    Honda Tact 50 1988, Honda C72 6V 1988, Honda MTX50R 1989, Suzuki GZ Marauder 125 2000, Kymco Hipster 125 2001, Yamaha XV250S Virago 1998, Honda CB400SF NC36, Yamaha FZ6 FI Fazer 2006, Yamaha Xmax250/YPR 2006, Honda VFR 800 Vtec, και τώρα...............................
    ----------------------> τίποτα!!
    σαν το λαλάκα πάω με το λεωφορείο

  5. #5
    Αρχικά δημιουργήθηκε από AntoD
    Παρε καλυτερα ενα Piaggio ή Yamaha .ή Honda.. για να σου κρατησεi καμια 15 χρονια ακομα....
    +1 εφόσον πας σε αυτά τα κυβικά δεν βλέπω λόγο να μην πας σε κάτι πιο καλό..σε αυτά τα χρήματα παίρνεις

    Yamaha YBR125 - που έχω εγώ - ευχαριστημένος, αλλά μην περιμένεις και κάτι τρελλό.. φοβερά τίμιο σκυλί commuter με καλή για τα δεδομένα της κατηγορίας ποιότητα, και απίστευτα οικονομικό (injection) - 2120 (Έχουν σε προσφορά και το 2006 μοντέλο με 1750!!)

    Honda XR125 - ψευτοεντουράκι με αστικό χαρακτήρα 2550 ευρώ..

    Honda cbr125 - δεν νομίζω να σας πολυκάνει αλλά και πάλι πολύ καλύτερο από το daelim

    Xt125 με 3000

    και άλλα πολλά.. για ψάξε λίγο καλύτερα.. κάτι θα βρεις..


Παρόμοια θέματα

  1. Αγορα Aprilia rs 125.
    από endj3 στο forum Aprilia
    Απαντήσεις: 103
    Τελευταίο μήνυμα: 27/02/2015, 21:12
  2. Αγορά νέας Daelim Daystar 125
    από elladion στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 27/06/2013, 05:28
  3. ΑΓΟΡΑ ΜΗΧΑΝΗΣ ΑΠΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΚΑΙ ΕΚΤΕΛΩΝΙΣΜΟΣ
    από tsiki στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 12/06/2006, 14:58
  4. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 02/09/2005, 20:09

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF