Σελίδα 1 από 9 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 129

Θέμα: Λάστιχα για motard

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987

    Cool Λάστιχα για motard

    ηρθε ο καιρος να αλλαξω τα λαστιχα στον εξαρία μετα απο 7 χρονια συμβιωσης..
    το ξερω ειμαι απαραδεκτος αλλα επειδη οι απαιτησεις ηταν σχετικα χαμηλες και επειδη το προηγουμενο λαστιχο δεν τρωγοταν με τιποτα το αφησα στην ακρη για ..οποτε..
    ε, αυτο το οποτε ηρθε φετος και λεω να αλλαξω τα pirelli scorpion sync που του ειχα βαλει πανω το 2008..

    τα εν λογω λαστιχα αργουσαν να ζεσταθουν αλλα μολις ζεσταινοντουσαν επιαναν αρκετα καλα...ακομα και μετα απο τοσα χρονια...δεν μιλαμε για ακραιες κλισεις...ουτε για βρεγμενο..εκει επρεπε να κανεις κανα σταυρο και να πηγαινεις κλωσαινοντας τ'αυγα σου...
    πριν απο 2 χρονια εφαγαν και ενα γυαλοχαρταρισμα για να φυγει το πουρι και κανα 2 στρωματα υλικου και επιαναν εξαιρετικα...

    το μονο προβλημα ηταν το ζεσταμα...επρεπε να κανει χλμ(>20) το μηχανακι και με αρκετα χλμ (>160) για να πεις οτι ζεσταθηκαν και τα εμπιστευομαι...
    και Μεγαρα και Αγιο δεν ειχα θεμα αλλα εκει οι συνθηκες ηταν ιδανικες...

    ψαχνω λοιπον κατι που να ζεσταινεται σχετικα γρηγορα και ας τρωγεται γρηγοροτερα...(τα scorpion οποιος τα δει, θα πει οτι ειναι ακομα καινουργια)
    χρηση κυριως αστικη, περιαστικη και ολιγον απο καρτο-πιστα...
    οι μαρκες που εχω σε υποληψη ειναι Dunlop, Pirelli, Bridgestone...
    συγκεκριμενα απο τα Bridgestone BT090 εχω πολυ καλη γνωμη απο το cb1 που τα φορεσα 2 φορες (που ηταν ιδιας δυναμικοτητας σε ταχυτητα με το XR αλλα οχι ιδιου βαρους)...
    pirelli τα συμπαθω αλλα δεν ξερω καθολου απο τα μοταρνταδικα που βγαζει (δλδ τα rosso2, diablo rosso corsa και τα mt60)..το mt60 το ψιλοαντιπαθω καθαρα λογω εμφανισης...
    dunlop επσιης δεν ξερω τι παιζει στα motard...βγαζει τα mutant, τα quallifier και τα sportsmart2...επισης δεν βλεπω με καλο ματι το mutant λογω εμφανισης...


    εδω ειναι ενα site που τα εχει ολα μαζεμενα...και με τιμες αναφορας...
    οι διαστασεις ειναι οι κλασικες 120/70/17 και 160/60/17...θα προτιμησω με δεικτη Η και οχι V γιατι το μηχανακι ειναι "κοντο" και δεν βγαζει μεγαλη τελικη...

    αν καποιος εχει καποιο απο τα παραπανω στο motard του ή φιλου του που εχει ακουσει καλα λογια κλπ ας το πει...
    γενικοτερα θα ηθελα γνωμες...

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.967
    τι διαστάσεις είναι τα σκόρπιον?

    ανανήψαντας

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    τι διαστάσεις είναι τα σκόρπιον?



    αυτες που εγραψα απο πανω ρε παρατηρητικε...
    120/70/17
    160/60/17

    τα θες?

  4. #4
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.504
    Άντε πάλι… έχουμε και λέμε.
    Pirelli mt60 : θα ανεβαίνεις την βρεμένη βεικου με καμία 100χλμ και δεν θα κουνήσει το μηχανάκι και αυτό χωρίς ζέσταμα!!! Πίστεψε το , το έχω κάνει!!!!
    Στα πρώτα 6000χλμ άγριας χρήσεις είναι άριστο. Μετά πέφτει λίγο και τελειώνει στα 12000.
    Εάν πας πιο νορμάλ θα βγάλει πιο πολλά σίγουρα. Με λίγα λόγια είναι γόμα για τον δρόμο.

    Dunlop mutant : νομίζω ότι είναι η πιο ιδανική επιλογή. Θέλουν λίγο ζέσταμα , ποτέ δεν θα σε τρομάξουν όταν είναι κρύα , εκτός και εάν τους ζητήσεις τίποτα τρελό.
    Σίγουρα 15000 χλμ με άγρια χρήση , παραπάνω δεν τα έχω κρατήσει και λόγο ψυχολογικού.

    Quallifier : μακριά όσο μπορείς. Τρισαπεσιο λάστιχο. Δεν ζεστάθηκε ποτέ! Γεωμετρία που δεν ταίριαξε σε motar στιλ μηχανή , με πρόδωσε ακόμα και μετά από 20 χλμ συνεχείς οδηγήσεις. Τα έβγαλα στα 2000χλμ!
    Όλα τα λάστιχα που αναφέρω παραπάνω τα δουλεύω μονοκαβαλο όντος πόλης σε πιέσεις 30 πίσω 28 εμπρός. Στα mt και παραπάνω να πας δεν χάνεις τίποτα άντε να κερδίσεις σε μακροζωία . τα mutant είναι ιδικά σχεδιασμένα να μπορούν να δουλεύουν με χαμηλές πιέσεις χωρίς να έχει θέμα ο σκελετός τους .

    Αυτά…
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από S705 Προβολή μηνύματος
    Άντε πάλι… έχουμε και λέμε.
    Pirelli mt60 : θα ανεβαίνεις την βρεμένη βεικου με καμία 100χλμ και δεν θα κουνήσει το μηχανάκι και αυτό χωρίς ζέσταμα!!! Πίστεψε το , το έχω κάνει!!!!
    Στα πρώτα 6000χλμ άγριας χρήσεις είναι άριστο. Μετά πέφτει λίγο και τελειώνει στα 12000.
    Εάν πας πιο νορμάλ θα βγάλει πιο πολλά σίγουρα. Με λίγα λόγια είναι γόμα για τον δρόμο.

    Dunlop mutant : νομίζω ότι είναι η πιο ιδανική επιλογή. Θέλουν λίγο ζέσταμα , ποτέ δεν θα σε τρομάξουν όταν είναι κρύα , εκτός και εάν τους ζητήσεις τίποτα τρελό.
    Σίγουρα 15000 χλμ με άγρια χρήση , παραπάνω δεν τα έχω κρατήσει και λόγο ψυχολογικού.

    Quallifier : μακριά όσο μπορείς. Τρισαπεσιο λάστιχο. Δεν ζεστάθηκε ποτέ! Γεωμετρία που δεν ταίριαξε σε motar στιλ μηχανή , με πρόδωσε ακόμα και μετά από 20 χλμ συνεχείς οδηγήσεις. Τα έβγαλα στα 2000χλμ!
    Όλα τα λάστιχα που αναφέρω παραπάνω τα δουλεύω μονοκαβαλο όντος πόλης σε πιέσεις 30 πίσω 28 εμπρός. Στα mt και παραπάνω να πας δεν χάνεις τίποτα άντε να κερδίσεις σε μακροζωία . τα mutant είναι ιδικά σχεδιασμένα να μπορούν να δουλεύουν με χαμηλές πιέσεις χωρίς να έχει θέμα ο σκελετός τους .

    Αυτά…

    κατ'αρχην σ'ευχαριστω για το πληρες review...

    εχω ξανακουσει καλα λογια για τα mt60, αλλα οπως ειπα, πασχουν στο οπτικο κομματι...+οτι ειναι απο τα πιο ακριβα...('νταξει, αυτο ψιλοδιορθωνεται με ψαξιμο καθ'οτι δεν ειναι τρελες οι διαφορες)
    επισης εχουν δεικτη V που ισως σημαινει οτι θελουν περισσοτερα χλμ για να ζεσταθουν...
    πες μου λιγο και σε τι μηχανακι τα δοκιμασες τα λαστιχα που εγραψες και αν εχεις μπει σε πιστα...

    απ'οτι καταλαβα δινεις ενα + στα mt60 οσον αφορα το κρατημα σε σχεση με τα mutant και ενα + στα mutant στην διαρκεια σε σχεση με τα mt60, σωστα?

  6. #6
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.504
    Μην μπερδεύεις τον δείκτη ταχύτητας με το ζέσταμα. Δεν είναι απόλυτα συνυφασμένα.
    Ένα λάστιχο με δείκτη ταχύτητας π.χ 190 χλμ εάν το πας με 220 για πολύ ώρα παίζει να έχει αποκόλληση γόμας η’ καταστροφή σκελετού.

    Από το site της Dunlop
    17" 120/70ZR17 M/C (58W) TL SPMAX MUTANT 669291
    17" 150/60ZR17 M/C (66W) TL SPMAX MUTANT 669308
    17" 160/60ZR17 M/C (69W) TL SPMAX MUTANT 669309

    Δείκτη ταχύτητας w δηλαδή 270!!! Το zr δίπλα στο ύψος του προφίλ είναι μορφή σκελετού , το r ράντα και το Z δεν θυμάμαι!!

    Τα mt δεν θέλουν ζέσταμα. Μόλις θα ξεκινάς είναι έτοιμα να ακούσουν σε ότι τους ζητήσεις. Έχουν πολύ μαλακή γόμα και για αυτό τελειώνουν νωρίς.

    τα mutant έχουν λίγο πιο νορμάλ γόμα ( γιατί σκληρή δεν την λες) και θέλουν λίγο ζέσταμα.

    Εγώ τα έχω φορέσει σε ένα strada 650.

    Πιστά δεν έχω μπει με κανένα από τα δυο. Αλλά τα έχω ζορίσει παρά πολύ σε καλοστρωμένους και μη δρόμους σε ρυθμούς που δεν πας συχνά…
    Και τα δυο έχουν δήξει καλή συμπεριφορά.

    Άποψη μου να μην σε λάστιχο για σπορ μηχανές απλά επειδή ταιριάζουν οι διαστάσεις. Αλλά κιλά αλλά άλογα άλλη γεωμετρία.
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από S705 Προβολή μηνύματος
    Μην μπερδεύεις τον δείκτη ταχύτητας με το ζέσταμα. Δεν είναι απόλυτα συνυφασμένα. Ένα λάστιχο με δείκτη ταχύτητας π.χ 190 χλμ εάν το πας με 220 για πολύ ώρα παίζει να έχει αποκόλληση γόμας η’ καταστροφή σκελετού.
    Από το site της Dunlop
    17" 120/70ZR17 M/C (58W) TL SPMAX MUTANT 669291
    17" 150/60ZR17 M/C (66W) TL SPMAX MUTANT 669308
    17" 160/60ZR17 M/C (69W) TL SPMAX MUTANT 669309
    Δείκτη ταχύτητας w δηλαδή 270!!! Το zr δίπλα στο ύψος του προφίλ είναι μορφή σκελετού , το r ράντα και το Z δεν θυμάμαι!!
    Τα mt δεν θέλουν ζέσταμα. Μόλις θα ξεκινάς είναι έτοιμα να ακούσουν σε ότι τους ζητήσεις. Έχουν πολύ μαλακή γόμα και για αυτό τελειώνουν νωρίς.
    τα mutant έχουν λίγο πιο νορμάλ γόμα ( γιατί σκληρή δεν την λες) και θέλουν λίγο ζέσταμα.
    Εγώ τα έχω φορέσει σε ένα strada 650.
    Πιστά δεν έχω μπει με κανένα από τα δυο. Αλλά τα έχω ζορίσει παρά πολύ σε καλοστρωμένους και μη δρόμους σε ρυθμούς που δεν πας συχνά…
    Και τα δυο έχουν δήξει καλή συμπεριφορά.
    Άποψη μου να μην σε λάστιχο για σπορ μηχανές απλά επειδή ταιριάζουν οι διαστάσεις. Αλλά κιλά αλλά άλογα άλλη γεωμετρία.


    μα δεν θελω να παω σε λαστιχο για σπορ μηχανες...
    κοιταω καθαρα για motard χρηση...
    το οτι τα εχεις φορεσει σε motard μονοκυλινδρο ιδιου κυβισμου με το δικο μου, κανει τον λογο σου πιο "βαρυ"...
    εδω μπορεις να δεις τον δεικτη ταχυτητας και τον δεικτη βαρους οπως και ολα τα αλλα "σηματα"..
    το θεμα ειναι οτι οντως τα mutant εχουν ασυνηθιστα μεγαλο δεικτη ταχυτητας για motard χρηση...συνηθως αυτα τα βαζουν σε naked μηχανες μεγαλου κυβισμου...


    ρπμ ειναι κακασχημα και τα mt60 και τα mutant...

  8. #8
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.504
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος

    ρπμ ειναι κακασχημα και τα mt60 και τα mutant...
    Άμα γυρνάμε όλα τα ιδία φαίνονται. Το θέμα είναι να σε κρατανε όρθιο!!
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από S705 Προβολή μηνύματος
    Άμα γυρνάμε όλα τα ιδία φαίνονται. Το θέμα είναι να σε κρατανε όρθιο!!
    δικιο εχεις σ'αυτο...
    απο κορωνα πως ειναι?
    ειναι flat ή τριγωνικη? πεφτουν σχετικα ευκολα ή θελει προσπαθεια?

  10. #10
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.504
    Από αυτά που φόρας νομίζω ότι και τα δυο είναι πιο τριγωνικά αλλά όχι απότομα.
    Εάν δεν κάνω λάθος έχω διαβάσει ότι τα δικά σου έχουν αργή κορόνα.
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από S705 Προβολή μηνύματος
    Από αυτά που φόρας νομίζω ότι και τα δυο είναι πιο τριγωνικά αλλά όχι απότομα.
    Εάν δεν κάνω λάθος έχω διαβάσει ότι τα δικά σου έχουν αργή κορόνα.
    ναι, γρηγορη δεν την λες...
    προς το μεσαιο θα την κατετασα...
    απ'οσο μπορω να καταλαβω αυτα που φοραω φτιαχτηκαν πρισσοτερο για naked μηχανακια με περισσοτερο βαρος (εξου και το οτι δεν ζεσταινονται στο xr), με περισσοτερα αλογα και με περισσοτερη αντοχη στα χλμ...
    αρα ηταν ακαταλληλα για motard χρηση εξ αρχης...
    http://tiresunlimited.com/ALL%20TIRE...rpion_sync.htm
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Pirelli_Scorpion_Sync_specs.JPG 
Προβολές:	459 
Μέγεθος:	65,4 KB 
ID:	333606

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panos_zip
    Εγγραφή
    01/02/2012
    Μηνύματα
    662
    Εάν θέλεις σκέψου και τα metzeler rennsport
    Σχετικά φθηνό λάστιχο λόγω παλιάς τεχνολογίας, μονόγομο, με χάραξη μόνο στο κέντρο αλλά στα πλάγια "σλικ".
    Τα γνώρισα σε ένα 749 ducati φίλου. Γρήγορο ζέσταμα και εμπιστοσύνη από νωρίς.
    Στη συνέχεια τα βρήκα σε πολύ καλή προσφορά από τον Μπούκη τυχαία και είπα να τα δοκιμάσω στο tiger. Έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος, έστριβα από την πρώτη στροφή. Λόγω βάρους όμως της μηχανής, στο 1 μπροστινό είχα αλλάξει 2 πίσω από τα πολλά χλμ δικάβαλος σε ταξίδια.
    Όλα αυτά σε διαστάσεις 120/180.
    Γενικά τα είχα για στριτάδικα λάστιχα μέχρι που οδήγησα το 690 ενός φίλου (βλέπε άβαταρ) στα μέγαρα με αυτά και τρελάθηκα!
    Γλιστρούσαν λίγο μέχρι τον 2ο γύρο αλλά από τον 3ο μπορούσες να τα πιέσεις όσο ήθελες. Μου έδωσαν φοβερή εμπιστοσύνη και το κατά ευχαριστήθηκα.
    Γενικά τα θεωρώ πολύ Value For Money λύση και γι αυτό τα προτείνω. Για βαρύτερο μηχανάκι δεν θα τα πρότεινα γιατί είναι μαλακά και τρώγονται γρήγορα για sm όμως πιστέυω ότι είναι πολύ καλά.
    Για βροχή δεν μπορώ να βοηθήσω, με το tiger όμως δεν γλίστρησα ποτέ και πουθενά.
    Σίγουρα θα υπάρχουν και καλύτερα καθαρά μοταρντάδικα λάστιχα, αλλά νομίζω ότι και τα rennsport αξίζουν μια δοκιμή.

  13. #13
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Νομίζω ότι καλό θα ήταν να ακούσεις τον s705.

    Το ότι είναι κακάσχημα τα δύο καλύτερα λάστιχα που σου προτείνει δε νομίζω ότι είναι τυχαίο.
    Έχουν τελείως διαφορετική χάραξη από όλα τα υπόλοιπα.
    Ειδικά τα mt60 είναι λες και προορίζονται για enduro και τους έχουν κουτσουρέψει το τακούνι (που λέει ο λόγος).
    Καμία σχέση με τα υπόλοιπα.

    Ούτε μοτάρντ έχω ούτε τις απαιτήσεις τις δικές σου έχω, απλά επειδή φοράω τα Rosso II στο super four αυτό που μπορώ να σου πω είναι ότι ζεσταίνονται γρήγορα, η κορώνα είναι λίγο απότομη, αλλά όλα αυτά για τα δικά μου δεδομένα και τις δικές μου απαιτήσεις.
    Χώρια που το super four δεν έχει και καμία σχέση με το xr.

    Τα rosso II είναι "σλικάτα" στο κέντρο (σε μια πολύ λεπτή νοητή γραμμή) και αρχίζουν οι χαράξεις δεξιά αριστερά. Στα corsa αυτό το φαινόμενο είναι ακόμα πιο έντονο.
    Δεν ξέρω κιόλας, αλλά δε νομίζω ότι είναι κι ό,τι καταλληλότερο για μοτάρντ.

    Εγώ τα pirelli τα καραγουστάρω γιατί είναι μαλακά και ζεσταίνονται γρήγορα.
    Και τώρα που πήρα το μεγάλο, όταν αλλάξω λάστιχα μάλλον σε pirelli θα πάω.

    Αλλά τα rosso και τα corsa δεν πιστεύω ότι κάνουν γι'αυτό που θες.

    Η ταπεινή μου άποψη, απλά και μόνο γιατί φοράω τα rosso II σε μηχανάκι μου.

    Καλές αγορές

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panos_zip Προβολή μηνύματος
    Εάν θέλεις σκέψου και τα metzeler rennsport
    Σχετικά φθηνό λάστιχο λόγω παλιάς τεχνολογίας, μονόγομο, με χάραξη μόνο στο κέντρο αλλά στα πλάγια "σλικ".
    Τα γνώρισα σε ένα 749 ducati φίλου. Γρήγορο ζέσταμα και εμπιστοσύνη από νωρίς.
    Στη συνέχεια τα βρήκα σε πολύ καλή προσφορά από τον Μπούκη τυχαία και είπα να τα δοκιμάσω στο tiger. Έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος, έστριβα από την πρώτη στροφή. Λόγω βάρους όμως της μηχανής, στο 1 μπροστινό είχα αλλάξει 2 πίσω από τα πολλά χλμ δικάβαλος σε ταξίδια.
    Όλα αυτά σε διαστάσεις 120/180.
    Γενικά τα είχα για στριτάδικα λάστιχα μέχρι που οδήγησα το 690 ενός φίλου (βλέπε άβαταρ) στα μέγαρα με αυτά και τρελάθηκα!
    Γλιστρούσαν λίγο μέχρι τον 2ο γύρο αλλά από τον 3ο μπορούσες να τα πιέσεις όσο ήθελες. Μου έδωσαν φοβερή εμπιστοσύνη και το κατά ευχαριστήθηκα.
    Γενικά τα θεωρώ πολύ Value For Money λύση και γι αυτό τα προτείνω. Για βαρύτερο μηχανάκι δεν θα τα πρότεινα γιατί είναι μαλακά και τρώγονται γρήγορα για sm όμως πιστέυω ότι είναι πολύ καλά.
    Για βροχή δεν μπορώ να βοηθήσω, με το tiger όμως δεν γλίστρησα ποτέ και πουθενά.
    Σίγουρα θα υπάρχουν και καλύτερα καθαρά μοταρντάδικα λάστιχα, αλλά νομίζω ότι και τα rennsport αξίζουν μια δοκιμή.

    δεν ειμαι τυπος metzeler...δεν ημουν ποτε..
    γενικοτερα την θεωρω "2η μαρκα"...
    το feedback σου ομως ειναι θετικο...
    το θεμα ειναι οτι αυτο που λες εσυ οτι εκανες στα Μεγαρα, το εκανα και με τα scorpion sync...δλδ χαζογλιστρουσαν στον 1ο, αντε 2ο γυρο, αλλα μολις ζεσταινοντουσαν εστριβα το motard με γονατο κατω σε στυλ ss και δεν ενοιωθαν...επισης μετα απο td, Ρωσσο, καμποσα χλμ στον δρομο, και τοσα χρονια αν τα ζεστανεις καλα..κρατανε ακομη...
    και επισης δεν τρωγονται με τιποτα, που τα κανει και value for money, αν θες να τα κρατησεις παραπανω...

    αλλα δεν ψαχνω αυτο...
    ψαχνω λαστιχο να ζεσταινεται γρηγορα και να μου εμπνεει εμπιστοσυνη με το καλημερα...ειναι εντελως ακυρο να πρεπει να ζεστανω πρωτα σε μια διαδρομη 10-20χλμ τα λαστιχα και μετα να μπορω να πιεσω...το xr αλλωστε δεν εινα για διαδρομες 40 και 50χλμ...το χαιρεσαι στα "κοντα"...

    σ'ευχαριστω παντως...

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος

    Καλές αγορές


    απ'οτι καταλαβα Παναγιωτη, τα pirelli τα θεωρεις καλα ελαστικα γενικα...αλλα δεν νομιζεις οτι κανουν σε φιλοσοφια motard λογω της χαραξης τους?

Σελίδα 1 από 9 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. λάστιχα για XT 600 motard
    από blackpit στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 07/04/2006, 22:09
  2. Λαστιχα για transalp..
    από derd στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 15/09/2004, 10:05
  3. λαστιχα για KTM LC4 SM
    από dez στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 25/05/2004, 15:26
  4. λαστιχα για cbr400-RR
    από PALADIN στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 17/02/2004, 17:29

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF