Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 4 από 4

Θέμα: Ξανά οδηγός μετά από 25 χρόνια

  1. #1
    Πού να βολέψεις την κοιλιά;

    Βρέ παιδιά εσείς που είσαστε ταξιδιάρηδες, δεν μου λέτε τι προετοιμασία πρέπει να κάνω γιά ένα ταξίδι περίπου 1500 χλμ.;
    Είμαι 45άρης (...περίπου) σε ηλικία και σκέφτομαι να πάω (γιά πλάκα) να δώ τον γυιό μου που είναι φοιτητής στα Γιάννενα. Ξανακαβάλλησα μηχανή πέρυσι μετά από 25 χρόνια και έχω ξαναενθουσιαστεί. Η μηχανή μου είναι μιά street YAMAHA 250 SR του 1998 σε καλή κατάσταση. Παρουσιάζει μόνο ένα τρέμουλο στο τιμόνι μετά τα 40-50 χλμ.
    Και εγώ είμαι σε καλή κατάσταση.
    Μην κάνετε πλάκα με την ηλικία μου, άλλωστε σε 25 χρόνια πρόσθεσα μόνο 20 κιλά. Ασήμαντο!

  2. #2
    go copana... copacabana! Το avatar του/της periklisk
    Εγγραφή
    21/12/2003
    Μηνύματα
    2.404
    Αρχικά δημιουργήθηκε από interest
    Πού να βολέψεις την κοιλιά;

    Βρέ παιδιά εσείς που είσαστε ταξιδιάρηδες, δεν μου λέτε τι προετοιμασία πρέπει να κάνω γιά ένα ταξίδι περίπου 1500 χλμ.;
    Είμαι 45άρης (...περίπου) σε ηλικία και σκέφτομαι να πάω (γιά πλάκα) να δώ τον γυιό μου που είναι φοιτητής στα Γιάννενα. Ξανακαβάλλησα μηχανή πέρυσι μετά από 25 χρόνια και έχω ξαναενθουσιαστεί. Η μηχανή μου είναι μιά street YAMAHA 250 SR του 1998 σε καλή κατάσταση. Παρουσιάζει μόνο ένα τρέμουλο στο τιμόνι μετά τα 40-50 χλμ.
    Και εγώ είμαι σε καλή κατάσταση.
    Μην κάνετε πλάκα με την ηλικία μου, άλλωστε σε 25 χρόνια πρόσθεσα μόνο 20 κιλά. Ασήμαντο!
    Πολύ μεγάλη απόσταση για να την κάνεις με 250.... εκτός αν κάνεις πολλές στάσεις....
    Από προετοιμασία....
    το τρέμουλο στο τιμόνι να κοιτάξεις.... (ρουλεμάν τιμονιού???, ρουλεμάν τροχού????, ζυγοστάθμιση???) και ένα σερβις στο μηχανάκι αν έχεις να του κάνεις πολύ καιρό....
    Καλό ντύσιμο και προσοχή στο φόρτωμα...
    ΟΞΩ ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΙΕΝ!!!!

  3. #3
    Ζυγοστάθμιση ποιός κάνει; Η περιοχή μου είναι η Δυτική Αττική. Τα 1500 χλμ είναι πήγαινε-έλα και δεν θα γίνουν συνεχόμενα. Υπολογίζω οτι μπορώ να κάνω μέσο όρο 80 χλμ/ώρα. Άρα συνολικό ταξίδι περί τις 8 ώρες + δύο στάσεις της μισής ώρας + Ρίο-Αντίρριο σύνολο 10 ώρες.
    Είναι βαρύ αλλά νομίζω οτι θα τα καταφέρω. Άλλωστε δεν με κυνηγάει κανείς. Όπου βαρεθώ ή κουραστώ σταματάω ή γυρίζω πίσω. Την πλάκα μας κάνουμε. Ευχαριστώ.

  4. #4
    go copana... copacabana! Το avatar του/της periklisk
    Εγγραφή
    21/12/2003
    Μηνύματα
    2.404
    Αν θέλει ζυγοστάθμιση (μια περίπτωση είναι) την κάνουν οι λαστιχάδες.... Αν έχεις δικό σου ακόμα καλύτερα..... Ο ρυθμός που λες είναι λογικός νομίζω...
    ΟΞΩ ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΙΕΝ!!!!

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 06/03/2007, 09:46
  2. Μετα απο 15 χρονια. ....
    από patelis στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 60
    Τελευταίο μήνυμα: 19/11/2006, 14:50
  3. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 19/04/2006, 22:51
  4. Η λειτουργία στην Αγιά Σοφιά μετά από 466 χρόνια !!!!
    από efialtis στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 11/01/2006, 13:58
  5. Έετσι θα ειμαστε μετα απο 50 χρονια!!!
    από dela στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2003, 19:36

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF