Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 30

Θέμα: Σκέψη για αγορά Shoei XR-1000 (απογοήτευση)

  1. #1
    ε! τι να πω? Το avatar του/της xtapodias
    Εγγραφή
    19/07/2005
    Μηνύματα
    154

    Σκέψη για αγορά Shoei XR-1000 (απογοήτευση)

    Αποφάσισα μετά από αρκετό καιρό που έχω το κράνος μου, να το αντικαταστήσω.
    Έχω ένα Arai Astro-R 4άρων ετών που δεν έχει κα΄τι σοβαρό αφού δεν έχω φάει καμιά καλή (απλά κάτι πεσίματα από το ύψος της σέλας).
    Το κράνος το έχω καταευχαριστηθεί, αλλά επειδή ακούω καλά λογια και για τα Shoei είπα να πάω να δοκιμάσω το XR-1000.
    (Σκεφτόμουν και για X-Spirit αλλά δε βρήκα κάτι που να μου κάνει κλικ με τη μία).
    Πήγα λοιπόν σε ένα μαγαζί και μου άρχισε ο πωλητής να εκθειάζει το shoei απίστευτα.
    Μου έλεγε διάφορα αλλά κυρίως για το πόσο αθόρυβο είναι το XR-1000.
    Του λέω κι εγώ να δοκιμάσω ένα και μου το φέρνει.
    Απο θέμα εφαρμογής κανένα πρόβλημα. Αυτό που με χάλασε πάρα πολύ ήταν η ποιότητα.
    Στην αρχή σκέφτηκα οτι ήταν ιδέα μου, οτι δε μπορεί το Arai των 4άρων ετών να είναι τόσο ανώτερο κλπ.
    Οπότε λέω στον πωλητή να φέρει και ένα X-Spirit.
    Ρε παιδιά καμία σχέση. Το X-Spirit είναι κορυφή, η υφή απο μέσα κυρίως, και από ότι είδα και οι αεραγωγοί. (δεν πήγα βόλτα φυσικά!!!!).
    Τώρα σκάλωσα πάλι αφού αφού για τα δικά μου δεδομένα δεν με κάλυψε το XR-1000 απέναντι στο X-Spirit και θεωρώ οτι μάλλον και στο Arai RX7.

    Θα μου πέιτε βέβαια ότι πληρώνεις πέρνεις συνήθως, και νομίζω οτι εδώ ισχύει κανονικά.
    Μάλλον θα τα σκάσω χοντρά τελικά.



  2. #2
    Γατάκιαααααα....... Το avatar του/της arxaios
    Εγγραφή
    18/11/2004
    Μηνύματα
    1.553
    Το έχω πει πολλές φορές ότι το xr 1000 ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΖΗΤΑΝΕ !!!
    Και μόνο το ότι ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ η επένδυση παρά μόνο τα μάγουλα για πλύσιμο, είναι απαράδεκτο για κράνος που κάνει σχεδον 500 Ε. Υπάρχουν κράνη με τα ίδια λεφτά πολύ καλύτερα συνολικά !!!
    Το X-Spirit αντίθετα μαζί με το RX-7 Corsair είναι τα κορυφαία .......

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    εκτός από την εσωτερική επένδυση (που πολύ κακώς δεν αφαιρείται)
    τι άλλο πρόβλημα εντοπίζετε στο xr-1000????

  4. #4
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
    εκτός από την εσωτερική επένδυση (που πολύ κακώς δεν αφαιρείται)
    τι άλλο πρόβλημα εντοπίζετε στο xr-1000????




    AYTO EINAI IΣΩΣ ΤΟ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ..........


    Γιατί τό πλένω όλόκληρο με χλιαρό νερό χωρίς κανένα πρόβλημα....!!!!
    Λεκανίτσα ,χλιαρό νεράκι,μαλακτικό.......τό άφήνεις καμμιά ώρα έπειτα τό
    τρίβεις έλαφρά καί μετά στέγνωμα....
    Όταν στεγνώσει είναι σάν καινούργιο ,μοσχομυρίζει........

    Άλλο είναι τό πρόβλημα του........
    Ή γωνία πού βλέπεις άν έχεις SS είναι πολύ μικρή.......
    Είναι ένα κράνος γιά 200-220 τό πολύ χιλιόμετρα καί γιά σχετικά όρθια θέση
    όδήγησης.......
    Είναι καλό γιά on-off μηχανή...ίσως τό x-spirit πού δέν τό δοκίμασα κάνει γιά
    τά SS.......
    Όχι ίδιαίτερα άθόρυβο........ή ζελατίνα σέ σχέση μέ τά Arai ρυθμίζεται πολύ
    δύσκολα καί κατά προσέγγιση ώς πρός τήν έφαρμογή της....
    Πολύ δύσκολη ή ρύθμιση,γιατί πρέπει νά τή βγάλεις νά σφίξεις τούς ρεγουλατόρους
    καί μετά νά τήν ξαναβάλεις.
    Τό έκανα 20 φορές γιά νά πετύχω τήν πλήρη στεγανότητα καί έφαρμογή...
    Στό Arai πατάς καί σφίγγεις μέ τή ζελατίνα έπάνω....!!!! Μεγάλη διαφορά
    Στήν ποιότητα κατασκευής.....δέν είδα διαφορές μέ Arai.....έμένα μού φάνηκε
    ίσως καί καλύτερη....!!!!
    Τό μεγάλο μείον όμως είναι ή έφαρμογή στό κεφάλι........
    Στό Shoei όταν τό φοράω είναι σάν νά φοράω καπέλλο .........
    ΤΟ ARAI...........ΕΙΝΑΙ ΣΑ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ....
    ΑΠΛΑ............ΤΕΛΕΙΟ.....!!!!!!!
    Έπίσης είναι πολύ κοντό,στό λαιμό καί στό σαγώνι........δέν κάθεται όλο τό
    κεφάλι μέσα....!!!!
    Άποτέλεσμα ,τό χειμώνα άν δέν έχεις αύτό τό Γουίσπερ-κίτ παγώνεις.....άπό
    παντού....!!!!
    Άν τό βάλεις όμως .........καί άν χωρέσει ό λαιμός σου,γιατί έγώ πού είμαι
    χοντρός δέ μού καθόταν καλά μέ έπνιγε στό λαιμό,
    νιώθεις τόσο κλειστά σάν νά μήν άναπνέεις φρέσκο άέρα άλλά τήν έκπνοή σου
    δηλαδή διοξείδιο....!!!!

    Άν κάποιος θέλει γκάζια........μή τό ψάχνετε.......ARAI........RX7
    Tό x-spirit δέν τό έχω δοκιμάσει ,δέ μού ταίριαζε τό νούμερο.......
    Γιά on-off μηχανές ή καί άλλα μηχανάκια μέ όρθια σχετικά θέση όδήγησης ύπάρχουν καί άλλα
    καλά κράνη,όπως τό Σούμπερθ πού είναι σούπερ άθόρυβο.
    Δέν μπορώ νά ξέρω άν οί ρέπλικες τών άγωνιζόμενων άπό όλες τίς άλλες μάρκες πού βλέπουμε
    στά G.P. καί σέ όλους τούς άγώνες τών μοτό είναι ίδια μέ αύτά πού κοκλοφορούν
    στό έμπόριο......
    Έκείνο πού θά πώ όμως μέ σιγουριά είναι πώς αύτό RX-7.......πού πουλιέται στά μαγαζιά
    άν τό βάλεις ,μπορείς νά πάς στόν άγώνα μέ μεγάλη σιγουριά....
    Τό δικό μου έχει φάει πολύ γκάζι........καί είναι άπλά τέλειο....
    Δέν είναι κράνος όμως γιά βόλτα απλή.........ούτε φοριέται τό χειμώνα.
    Μιά φορά πού ξεγελάστηκα καί τό φόρεσα Νοέμβριο μέ κρύο καιρό γιά 50 χιλιόμετρα,
    πάγωσε τό κεφάλι μου.......
    Άερίζεται άπό παντού.........καί κλειστοί νά είναι οί άεραγωγοί....
    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΡΑΝΟΣ ΒΟΛΤΑΣ........πολύ θόρυβος κ.λ.π.....
    ΕΙΝΑΙ ΚΡΑΝΟΣ ΑΓΩΝΑ.........!!!!!!
    Όπως καί τό x-spirit ύποθέτω......
    Αύτά γιά τό xr-1000 φίλε.........έπειτα άπό προσωπικές έμπειρίες.....!!!!





  5. #5
    ε! τι να πω? Το avatar του/της xtapodias
    Εγγραφή
    19/07/2005
    Μηνύματα
    154
    1. Αυτό που λεει ο φίλος terens, ότι είναι πολύ κοντό, ξέχασα να το πώ.
    Οταν το δοκίμασα είχα μια φοβερή αίσθηση, οτι το σαγόνι μου είναι έξω από το κράνος.
    Απο τον καθρέφτη που που το κοίταξα δεν φάνηκε κάτι τέτοιο αλλά η αίσθηση ήταν πολύ έντονη.

    2. Για τα μη αποσπόμενα μέρη δεν το ανέφερα διότι κι εγώ όταν το πλένω, το πλένω σε λεκάνη ολόκληρο, και δε με απασχόλει.

    3. Στο θέμα θορύβου ένα σας λέω μόνο (χωρίς να σημαίνει απαραίτητα κάτι). Ο πωλήτης ορκιζόταν σε ότι έχει ιερό οτι είναι το Σ Ο Υ Π Ε Ρ Α Θ Ο Ρ Υ Β Ο κράνος. Με έπριξε ο τύπος. Φυσικά δεν έχω δική μου άποψη γι' αυτό.

  6. #6
    Γατάκιαααααα....... Το avatar του/της arxaios
    Εγγραφή
    18/11/2004
    Μηνύματα
    1.553
    @ Ζεύκα ........... αν το κράνος έκανε 250 Ε τότε το να μην έβγαινε η επένδυση ίσως δικαιολογήται στα 490 Ε που το δίνει ο Τζωρτζόπουλος ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ !!! Και η ποιότητα της επένδυσης είναι υπό συζήτηση ........

    @ Terens .......... ΔΕΝ είναι το μικρότερο πρόβλημα ............ αν μένεις Κρήτη με ιδιαίτερα ψηλές θερμοκρασίες !!! Στο Arai και στα άλλα κράνη ΠΑΝΤΑ παίρνω 1 πρόσθετη εσωτερική επένδυση και τις ανταλλάσω ανά 15 μέρες για να τις πλένω ενώ το κράνος είναι πάντα διαθέσιμο και δεν χρειάζεται να έχω 2ο (όχι πως δεν έχω, αλλά άμα τα φοράω μου φαίνονται κουβάδες σε σχέση με το RX 7)............ Προσωπικά ιδρώνω πολύ !!!
    Κατά τα άλλα δεν διαφωνούμε ............

    @ xtapodias ............ το θέμα θόρυβος λύνεται με το whisper kit αλλά αν το βάλεις καλοκαίρι θα πας από ασφυξία !!!

    Πάντως 500 Ε ΔΕΝ ΤΑ ΑΞΙΖΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΜΙΑ !!!
    Έχει πάντως πολύ όμορφα γραφικά ......

    Εδώ έχω γράψει την άποψή μου συγκρίνοντας Arai RX - 7 με το Shoei X Spirit
    http://www.moto.gr/forums/showthread...5&pagenumber=2

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Ωραία, να σας πώ κ εγώ την γνώμη μου σαν κάτοχος xr-1000.

    1.ποιότητα κατασκευής:σχεδόν κορυφαία.μόνο τα schuberth πρέπει να είναι πιο ποιοτικά.
    2.εξαερισμός πολύ καλός.στα ταξίδια και τις πίστες εγώ δν είχα πρόβλημα.
    3.εγώ που είμαι τζόβενο δεν με πολυχαλάει που δεν βγαίνει η εσωτερική επένδυση.
    τώρα οι γηραιότεροι που έχουν καθαρίσει πολλές φορές τέτοια κράνη έχουν κάθε λόγο να γκρινιάζουν.
    4.έχω μακρόστενο κεφάλι και δεν νομίζω ότι το κράνος είναι πολύ κοντό.έχετε δοκιμάσει UVEX?
    5.ΑΘΟΡΥΒΟ (με whisper kit).
    γαϊδούρι ύψους 1,87 στο μικροκαμωμένο 675 με 220 χλμ/ωρα ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ δεν ένιωθα αντίσταση από αέρα!απλά θα πρέπει το κράνος να είναι όσο το δυνατόν πιο παράλληλα με την άσφαλτο.
    6.όσοι είχαν προβλήματα με το να αλλάζουν τις ζελατίνες ή να ρυθμίζουν το πινλοκ πολύ απλά δεν ρώτησαν ποτέ έναν αντιπρόσωπο της shoei πως να το κάνουν!είναι πραγματικά γελοίο να αλλάζεις ζελατίνα.

    Σημείωση:αραι δεν είχα την τύχη να δοκιμάσω ποτέ ως τώρα.


  8. #8
    Γατάκιαααααα....... Το avatar του/της arxaios
    Εγγραφή
    18/11/2004
    Μηνύματα
    1.553
    @ Ζεύκα Για ζελατίνες κανείς δεν είπε κάτι για το pinlock αλλά για το πόσο αεροστεγώς εφαρμόζουν μετωπικά και το ότι τα Arai είναι πιό εύκολα σε αυτό ............ το whisper kit δεν έρχεται με το κράνος άρα +++ στο αρχικό κόστος και καλοκαίρι δεν παλεύεται !!!
    Προσωπικά δεν είπα ότι είναι κακό κράνος ΑΛΛΑ ότι η ΤΙΜΗ του σε σχέση με αυτά που προσφέρει και σε σχέση με τον ανταγωνισμό ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ ΨΗΛΗ !!!
    Ακόμα ένα κράνος με μη αφαιρούμενη επένδυση ΣΕ ΥΠΟΧΡΕΩΝΕΙ να έχεις και ένα δεύτερο για τις 3 περίπου μέρες που κάνει να στεγνώσει ή να ρισκάρεις χωρίς κράνος (κλήσεις, ατυχήματα κ.λ.π.)
    Ένα ποσό της τάξης των 300 Ε με άντε βία 350 Ε είναι μια σωστή τιμή για αυτό το κράνος ........ πάντα κατά την άποψη μου ......

  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2004
    Μηνύματα
    1.661
    Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
    Ένα ποσό της τάξης των 300 Ε με άντε βία 350 Ε είναι μια σωστή τιμή για αυτό το κράνος ........ πάντα κατά την άποψη μου
    Μα τόσο το είχε αγοράσει και ο Respect από ελληνικό κατάστημα. Αναλογίσου σε τι τιμές αγοράζουν από το εξωτερικό.

  10. #10
    Γατάκιαααααα....... Το avatar του/της arxaios
    Εγγραφή
    18/11/2004
    Μηνύματα
    1.553
    Αρχικά δημιουργήθηκε από apav
    Μα τόσο το είχε αγοράσει και ο Respect από ελληνικό κατάστημα. Αναλογίσου σε τι τιμές αγοράζουν από το εξωτερικό.
    Ο αντιπρόσωπος (Τζωρτζόπουλος) το έχει 490 Ε και σ' αυτή την τιμή αναφέρομαι ............ αν κάποιος το έχει βγάλει σε προσφορά είναι άλλη περίπτωση !!! (μιλάμε για κράνος ΜΕ ΓΡΑΦΙΚΑ πάντα)

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
    Ο αντιπρόσωπος (Τζωρτζόπουλος) το έχει 490 Ε και σ' αυτή την τιμή αναφέρομαι ............ αν κάποιος το έχει βγάλει σε προσφορά είναι άλλη περίπτωση !!! (μιλάμε για κράνος ΜΕ ΓΡΑΦΙΚΑ πάντα)
    βρε αρχαίε κάθεσε κ ασχολήσαι με κεντρικούς εισαγωγείς?

    δλδ τα arai που τα πουλάνε εδώ 800 ευρώ αξίζουν τα λεφτά τους?

    εγώ αγόρασα το xr-1000 diabolic3 450 ευρώ με εξτρά τη φιμέ ζελατίνα,το επιρύνιο κ το whisper kit!

  12. #12
    Vroum Vroum μέλος Το avatar του/της native
    Εγγραφή
    04/04/2008
    Μηνύματα
    51

    Re: Σκέψη για αγορά Shoei XR-1000 (απογοήτευση)

    Αρχικά δημιουργήθηκε από xtapodias
    Αποφάσισα μετά από αρκετό καιρό που έχω το κράνος μου, να το αντικαταστήσω.
    Έχω ένα Arai Astro-R 4άρων ετών που δεν έχει κα΄τι σοβαρό αφού δεν έχω φάει καμιά καλή (απλά κάτι πεσίματα από το ύψος της σέλας).
    Το κράνος το έχω καταευχαριστηθεί, αλλά επειδή ακούω καλά λογια και για τα Shoei είπα να πάω να δοκιμάσω το XR-1000.
    (Σκεφτόμουν και για X-Spirit αλλά δε βρήκα κάτι που να μου κάνει κλικ με τη μία).
    Πήγα λοιπόν σε ένα μαγαζί και μου άρχισε ο πωλητής να εκθειάζει το shoei απίστευτα.
    Μου έλεγε διάφορα αλλά κυρίως για το πόσο αθόρυβο είναι το XR-1000.
    Του λέω κι εγώ να δοκιμάσω ένα και μου το φέρνει.
    Απο θέμα εφαρμογής κανένα πρόβλημα. Αυτό που με χάλασε πάρα πολύ ήταν η ποιότητα.
    Στην αρχή σκέφτηκα οτι ήταν ιδέα μου, οτι δε μπορεί το Arai των 4άρων ετών να είναι τόσο ανώτερο κλπ.
    Οπότε λέω στον πωλητή να φέρει και ένα X-Spirit.
    Ρε παιδιά καμία σχέση. Το X-Spirit είναι κορυφή, η υφή απο μέσα κυρίως, και από ότι είδα και οι αεραγωγοί. (δεν πήγα βόλτα φυσικά!!!!).
    Τώρα σκάλωσα πάλι αφού αφού για τα δικά μου δεδομένα δεν με κάλυψε το XR-1000 απέναντι στο X-Spirit και θεωρώ οτι μάλλον και στο Arai RX7.

    Θα μου πέιτε βέβαια ότι πληρώνεις πέρνεις συνήθως, και νομίζω οτι εδώ ισχύει κανονικά.
    Μάλλον θα τα σκάσω χοντρά τελικά.



    Αγαπητέ φίλε καλημέρα,


    εγώ προσωπικά που δοκίμασα shoei και κυρίως το xr1000 δεν την πάλευα. Και μιλάμε

    τώρα για ένα κεφαλάκι γυναικίο xsmall

    Προτείνω ασυζητητεί ΑRAI ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΝΑ ΣΚΑΣΕΙΣ ΤΗΝ 800αρα -900αρα για

    το rx7.


    Μαγική λέξη που λέγεται e-bay. Θα ψαχτείς λίγο αλλά θα γλιτώσεις μέχρι και 50% της τιμής.


    Σου προτείνω ή τον Bajaron ή τον Riders Gear.

    Κοίταξε το έτσι από περιεργια.


    Εγώ τώρα περιμένω με ΤΡΕΛΗ ΑΝΥΠΟΜΟΝΗΣΙΑ ΤΟ ARAI MOU
    Πόσο μου λείπουν οι 2 ρόδες και η αίσθηση του κράνους στο κεφάλι μου...

  13. #13
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
    Ωραία, να σας πώ κ εγώ την γνώμη μου σαν κάτοχος xr-1000.

    1.ποιότητα κατασκευής:σχεδόν κορυφαία.μόνο τα schuberth πρέπει να είναι πιο ποιοτικά.
    2.εξαερισμός πολύ καλός.στα ταξίδια και τις πίστες εγώ δν είχα πρόβλημα.
    3.εγώ που είμαι τζόβενο δεν με πολυχαλάει που δεν βγαίνει η εσωτερική επένδυση.
    τώρα οι γηραιότεροι που έχουν καθαρίσει πολλές φορές τέτοια κράνη έχουν κάθε λόγο να γκρινιάζουν.
    4.έχω μακρόστενο κεφάλι και δεν νομίζω ότι το κράνος είναι πολύ κοντό.έχετε δοκιμάσει UVEX?
    5.ΑΘΟΡΥΒΟ (με whisper kit).
    γαϊδούρι ύψους 1,87 στο μικροκαμωμένο 675 με 220 χλμ/ωρα ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ δεν ένιωθα αντίσταση από αέρα!απλά θα πρέπει το κράνος να είναι όσο το δυνατόν πιο παράλληλα με την άσφαλτο.
    6.όσοι είχαν προβλήματα με το να αλλάζουν τις ζελατίνες ή να ρυθμίζουν το πινλοκ πολύ απλά δεν ρώτησαν ποτέ έναν αντιπρόσωπο της shoei πως να το κάνουν!είναι πραγματικά γελοίο να αλλάζεις ζελατίνα.

    Σημείωση:αραι δεν είχα την τύχη να δοκιμάσω ποτέ ως τώρα.

    +599 Μπαμπη!!

    Να προσθεσω και γω οτι το οτι αφαιρειται το εσωτερικο ενος κρανος δεν ειναι απαραιτητα καλο να προσθαφαιρειται εκτος και μονο για το πλυσιμο.Το shoei στο επισημο σαιτ λεει μπλουμ αφοβα (εγω δεν προλαβα το εβγαλα off το xr 1000 σε δυο εβδομαδες ) μεσα σε λεκανη.Δεν παθαινει τιποτα απο το να μην εχεις απλα κρανος για δυο μερες (εγω εχω το παλιο ).

    Πες οτι το βγαλατε το εσωτερικο?Θα ξαναμπει σωστα?Θα εχει την ιδια εφαρμογη μετα απο 5-6 βαλε βγαλε??Θα αγκαλιαζει σωστα το κεφαλι??Απορειες που πρεπει να προβληματισουν.Το παλιο μου premier avenger που εχει προσθαφαιρουμενο ολο το μεσα ειναι μανικι να το ξαναβαλεις σωστα και επεσε-διαβρωθηκε πολυ γρηγορα το εσωτερικο του γιατι ειμαι ψειρας και το επλενα καθε μηνα τελικα κατεληξα στην λυση μπαλακλαβα και την πλενω καθε 15 μερες και το κρανος ειναι πεντακαθαρο παντα!

    Το xr 1000 μπορειται να το παρετε με γραφικα πολυ πιο φθηνα και οχι απο την αντιπροσωπια,ολα τα γυρω μαγαζια εχουν πολυ καλυτερες τιμες ψαξτε το!

    Προσωπικα ειναι το καλυτερο κρανος που εβαλα ποτε στο κεφαλι μου το xr-1000 και να παω ταξιδι,ενοιωθα συνεχεια αερα στο κεφαλι μου και το μονο κακο ειναι οτι οι αεραγωγοι επειδη φερνουν πολυ αερα σφυριζουν λιγακι αλλα οι ωτοασπιδες εκαναν πολυ καλα την δουλεια τους και οταν εβγαλα το κρανος θεσσαλονικη απο αθηνα ημουν πολυ ανετος και κουλ(με το μαλλι ολιγον χαλια )!
    Keep spamming!!!:a13:

  14. #14
    KTM ως το κοκκαλο Το avatar του/της OzZzZzY
    Εγγραφή
    26/11/2006
    Μηνύματα
    1.340
    σορρυ λιγο για πειτε λεπτομερειες για το πλυσιμο του xr..ολοκληρο μεσα σε λεκανη με τι ομως? μαλακτικο ή τιποτα tide? κ πως το ξεπλενουμε?ριχνοντας αφθονο νερο?
    Πωλουνται ζαντες mx-enduro excel πορτοκαλι ανωδιομενο και μαυρο για ΚΤΜ (το λεω λογω χρωματος ) και super moto did (tubeless). Μαζι προεραιτικα δινονται κεντρα και ακτινες με ergal καψουλια. Πμ για πληροφοριες!

  15. #15
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Αρχικά δημιουργήθηκε από OzZzZzY
    σορρυ λιγο για πειτε λεπτομερειες για το πλυσιμο του xr..ολοκληρο μεσα σε λεκανη με τι ομως? μαλακτικο ή τιποτα tide? κ πως το ξεπλενουμε?ριχνοντας αφθονο νερο?
    http://www.moto.gr/forums/showthread...threadid=59156

    Keep spamming!!!:a13:

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF