Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 28

Θέμα: Αγορά F650gs η G650gs

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    22/01/2010
    Μηνύματα
    11

    Smile ΑΓΟΡΑ F650gs η G650gs

    Γεια σας είμαι νέο μέλος στο φόρουμ και θέλω να μάθω από πιθανόν κατόχους τα πλεονεκτήματα και τα μειονεκτήματα των μοτοσικλετών f 650 gs δικύλινδρο & g 650 gs μονοκυλινδρο
    αυτό που με ενδιαφέρει να μάθω κυρίως είναι α) η οδική τους συμπεριφορά β) προστασία από αέρα γ) φρένα δ) ήχος κινητήρα ε) θέση οδήγησης
    όποιος φίλος επιθυμεί ας μου απαντήσει θα με βοηθήσει πολύ!!
    Ευχαριστώ,

  2. #2
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Καλωσήρθες φίλε στο φόρουμ.

    Λοιπόν σαν κάτοχος του μονοκίλυνδρου F650GS αλλά και έχοντας οδηγήσει αρκετά το δικύλινδρο F650GS έχω να σου πω τα παρακάτω :


    Αρχικά εδώ μπορείς να δεις τι είχα γράψει για το δικύλινδρο μετά από ένα εκτενές test ride. http://www.moto.gr/forums/showthread...EF%F0%DC%F4%E9

    Τώρα όσον αφορά αυτά που ζητάς σαφώς το δικύλινδρο υπερέχει, αν εξαιρέσεις ότι έχει αρκετά ψηλότερη τιμή από ότι το μονοκίλυνδρο. Σαφώς καλύτερα φρένα, αναρτήσεις, κινητήρα με περισσότερα άλογα ο οποίος τραβάει από χαμηλά, σχεδόν τα ίδια κιλά με το μονοκίλυνδρο, καλύτερη ποιότητα κατασκευής, πιο μπάσσος ήχος.

    Εκεί που υπερτερεί το μονοκίλυνδρο θα έλεγα ότι είναι η θέση οδήγησης καθώς έχεις σαφέστατα αναπαυτηκότερη σέλα , αλλά και καλύτερη κάλυψη από τον αέρα, που βέβαια αυτό λύνεται στο δικύλινδρο με μια άλλη ζελατίνα.

    Αν τα χρήματα δεν είναι πρόβλημα πήγαινε για το δικύλινδρο.



  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/11/2007
    Μηνύματα
    6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
    Καλωσήρθες φίλε στο φόρουμ.

    Λοιπόν σαν κάτοχος του μονοκίλυνδρου F650GS αλλά και έχοντας οδηγήσει αρκετά το δικύλινδρο F650GS έχω να σου πω τα παρακάτω :


    Αρχικά εδώ μπορείς να δεις τι είχα γράψει για το δικύλινδρο μετά από ένα εκτενές test ride. http://www.moto.gr/forums/showthread...EF%F0%DC%F4%E9

    Τώρα όσον αφορά αυτά που ζητάς σαφώς το δικύλινδρο υπερέχει, αν εξαιρέσεις ότι έχει αρκετά ψηλότερη τιμή από ότι το μονοκίλυνδρο. Σαφώς καλύτερα φρένα, αναρτήσεις, κινητήρα με περισσότερα άλογα ο οποίος τραβάει από χαμηλά, σχεδόν τα ίδια κιλά με το μονοκίλυνδρο, καλύτερη ποιότητα κατασκευής, πιο μπάσσος ήχος.

    Εκεί που υπερτερεί το μονοκίλυνδρο θα έλεγα ότι είναι η θέση οδήγησης καθώς έχεις σαφέστατα αναπαυτηκότερη σέλα , αλλά και καλύτερη κάλυψη από τον αέρα, που βέβαια αυτό λύνεται στο δικύλινδρο με μια άλλη ζελατίνα.

    Αν τα χρήματα δεν είναι πρόβλημα πήγαινε για το δικύλινδρο.










    +10000 σωστος και αμεροληπτος!!!

  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    22/01/2010
    Μηνύματα
    11
    ευχαριστω πολυ φιλε

  5. #5
    καλημέρα σε όλους .Είμαι νέο μέλος στο φόρουμ και σχεδιάζω να αγοράσω μηχανή στο προσεχές μέλλον. Έχω μια ερώτηση για κατόχους της F 650 GS είμαι 1.65 θα έχω πρόβλημα με την εν λόγω μηχανή? από ότι ξέρω χαμηλώνει αρκετά. Η χρήση θα είναι και για εκτός πόλης αλλά και πολύ εντός και θέλω να είμαι σίγουρος ότι θα μπορώ να την κουμαντάρω, η προηγούμενη εμπειρία μου είναι από παπάκι.Είναι δυσκολη γενικα στην χρηση?

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAG/FMX
    Εγγραφή
    01/04/2009
    Μηνύματα
    767
    Οτι γινεται, γινεται , το θεμα ειναι αν εσυ μπορεις ...........
    love will save the planet,hate is a good start.

  7. #7
    δεν μπορώ να πω ότι μου απάντησες εγώ ρώτησα αν ένας αναβάτης με αυτό το ύψος μπορεί να κινηθεί μέσα στην πόλη με αυτή την μηχανή ή πρέπει να είσαι πιο ψηλός.

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAG/FMX
    Εγγραφή
    01/04/2009
    Μηνύματα
    767
    Κ εγω τοσο μποι εχω κ μπορω ........... βασικα δεν ειναι κ καμια ψιλη μηχανη ........ κ μου φενεται βγαζει κ σελα κοντιτερη.........

    Απλα σου λεω οτι εγω οδηγω 12 χρονια ψιλοτερες μηχανες , απο αυτη που λες κ απλα με ποναει λιγο η μεση μου.......... εσυ μπορει στην αρχη να δυσκολευτεις αλλα μετα συνιθηζεται ........ απλα ο φοβος δεν ειναι καλος σημαχος να τον εχεις......
    love will save the planet,hate is a good start.

  9. #9
    Ευχαριστω φιλε για την απαντηση σου με εχεις καλυψει. Φοβος υπαρχει αλλα δεν ειναι τρομος, καλο ειναι να φοβασαι λιγο γιατι προσεχεις περισσοτερο, ειδικα με μηχανη θελει πιο πολυ προσοχη γιατι δεν σε προσεχουν οι αλλοι οδηγοι.

  10. #10
    HUSKY TE450 Το avatar του/της SeNNinhA
    Εγγραφή
    29/10/2002
    Μηνύματα
    2.019
    Για το ύψος σου η G650GS θα σε βολέψει περισσότερο από όλες. Υπάρχει και χαμηλότερη σέλα αλλά και σετάκι που χαμηλώνει όλη την ανάρτηση εμπρός-πίσω. Είναι ότι χαμηλότερο μπορείς να βρεις.

  11. #11
    THANKS

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAG/FMX
    Εγγραφή
    01/04/2009
    Μηνύματα
    767
    Να προσεχεις τις επιτοπιες στροφες ........... Να μην κλεινεις πολυ το τιμονι , μεχρι τερμα......
    love will save the planet,hate is a good start.

  13. #13
    ευχαριστω και παλι φιλε για την συμβουλη σου. Ελπιζω να την αποκτησω συντομα η γνωμη σου ειναι να κινηθω για μονοκυλυνδη η δυκυλινδρη; μπορω να διαθεσω μεχρι 4.000 ευρω, μεχρι ποια χρονια μπορω να βρω με αυτα τα λεφτα;

  14. #14
    HUSKY TE450 Το avatar του/της SeNNinhA
    Εγγραφή
    29/10/2002
    Μηνύματα
    2.019
    Με 4000 μόνο την μονοκύλινδρη μπορείς να πάρεις. Για την ακρίβεια βρίσκεις την F650GS όπως λεγόταν όταν πρωτοβγήκε.

    2000-2003 σίγουρα θα βρεις πολλά σε αυτή την τιμή.
    2004 μάλλον θα βρεις κάποια
    2005 εαν είσαι τυχερός ή ψάξεις πολύ

  15. #15
    2000 μοντελο δηλαδη 10ετιας ειναι πολλα τα 4.000 μαλλον οπως ειπες θελει ψαξιμο απο ποια χρονια και μετα βγαινει διμπουζο;

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Βοήθεια για αγορά BMW F650GS
    από sotos77 στο forum BMW
    Απαντήσεις: 34
    Τελευταίο μήνυμα: 18/08/2013, 12:09
  2. Αγορά F650gs
    από ROUMEL στο forum BMW
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 15/01/2011, 14:23
  3. Αγορα F650gs
    από Pshlos στο forum BMW
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 07/10/2010, 22:39
  4. F650gs - G650gs
    από bookie στο forum BMW
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 18/06/2009, 19:48

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF