Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 65

Θέμα: ΑΠΟ ΤΟ Free Press ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ Traction ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΦΟΡΑ

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135

    ΑΠΟ ΤΟ Free Press ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ Traction ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΦΟΡΑ

    Χθες έπεσε τυχαία στα χέρια μου το περιοδικό traction του γνωστού Κώστα Στεφανή

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    το εξώφυλλο


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	traction-ekswfyllo.jpg 
Προβολές:	883 
Μέγεθος:	438,9 KB 
ID:	235613

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    και μέσα ένα άρθρο υπογεγραμμένο από τον κ. Θωμά Κ. Ευθυμίου


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	traction.jpg 
Προβολές:	876 
Μέγεθος:	197,5 KB 
ID:	235614

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    τα σχόλια δικά σας

  5. #5
    Ένα μέλος... Το avatar του/της Aggelos_SV
    Εγγραφή
    07/08/2006
    Μηνύματα
    1.533
    To άρθρο είναι αυτό μόνο που σκάναρες?

    Δεν μπορώ να καταλάβω τι θέλει να περάσει ο συντάκτης του,πέραν από το να κάνει μια επίθεση τύπου "τουτού vs μοτοσακό".

    Λέει πουθενά ότι η στάθμευση επιτρέπεται μόνο σε αυτοκίνητα? Νομίμως παρκαρισμένοι είναι..κι επίσης χωράνε κι άλλα μηχανάκια ενδιάμεσα,πολλά περισσότερα από τα 3(?δε νομίζω?) αυτοκίνητα που λέει.Και μάλιστα αυτοκίνητα που μεταφέρουν κατά πλειοψηφία 1 επιβάτη,γεγονός που επιβαρύνει τον κυκλοφοριακό φόρτο και κατά συνέπεια δυσχεραίνει την έυρεση "θέσης"

    Έπρεπε να τον πλακώσει στις μάπες ,τελικά ο κάτοχος του μοτοσακού (αν δεν έιναι φανταστικό γεγονός.. )

    Το εξώφυλλο πάντως γ@μ3ι!!!
    Μην απορείτε γιατί κάποιοι καβαλάν χωρίς κράνος...το κάνουν για να μη χαλάσει το τυρί που έχουν μεσ'το κεφάλι τους

  6. #6
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.973
    Ο συντάκτης ας πάει να κάνει και κανα ρεπορτάζ για τους κατόχους αυτοκινήτου που μετακινούν μοτοσυκλέτες - ξένη περιουσία γιατί έτσι τους βολεύει...Αφού δεν υπάρχουν ειδικοί χώροι στάθμευσης για δίτροχα αναγκαστικά θα παρκάρουμε εκεί που παρκάρουν και αυτοκίνητα...και άμα θέλαμε πραγματικά να εκδικηθούμε τους κατόχους αυτοκινήτων θα παρκάραμε κστά μήκος του πεζοδρομίου και όχι κάθετα προς το πεζοδρόμιο.

  7. #7
    skid in broadside Το avatar του/της chr1s_86
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    3.162
    Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT
    αναγκαστικά θα παρκάρουμε εκεί που παρκάρουν και αυτοκίνητα...

    Μα έτσι κι αλλιώς έτσι ορίζει και ο ΚΟΚ ότι πρέπει να παρκάρουμε.... Ας μας πει ο "αρθρογράφος" που είδε γραμμένο το "θέσεις αυτοκινήτων" τις οποίες προασπίζεται....
    Give me fuel, Give me fire

  8. #8
    'Οπως βλέπω τις μοτό , φαίνεται να είχαν παρκάρει μπρος πίσω από ΙΧ που ήταν εκεί και έφυγε ...

    ...Ποιός ξέρει αν θα σκούντηξε και λίγο το παπί για να γύγει ...

    Για την συμπεριφορά τώρα του μοτ/στή ...Ποιός ξέρει τί θα έχει τραβήξει ο άνθρωπος !!

    Εμένα μετά από μαλακία που μου έκεναν στο ξεν/χείο που εργάζομαι (στην παλιά μου μηχανή )
    τώρα παρκάρω επειδεικτικά σε σκεπασμένο΄πάρκινγκ για αυτοκίνητα και καταλαμβάνω επίτηδες μια ολόκληρη θέση


  9. #9
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    το διάβασα και γω χθες...

    Δε περίμενα από άνθρωπο που ο τομέας είναι η αυτοκίνηση να μην γνωρίζει τη προβλέπει ο κώδικας...

    μου έκανε πραγματικά εντύπωση...

    Μάλλον ψάχνει για την κοινωνική αλληλεγγυη που πρέπει να υπάρχει σε όλους τους χρήστες του δρόμου...

    Ποιος ιχης έχασε την αλληλεγγυη του για να την βρουν οι μοτοσυκλετιστές...



  10. #10
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.973
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
    το διάβασα και γω χθες...

    Δε περίμενα από άνθρωπο που ο τομέας είναι η αυτοκίνηση να μην γνωρίζει τη προβλέπει ο κώδικας...

    μου έκανε πραγματικά εντύπωση...

    Μάλλον ψάχνει για την κοινωνική αλληλεγγυη που πρέπει να υπάρχει σε όλους τους χρήστες του δρόμου...

    Ποιος ιχης έχασε την αλληλεγγυη του για να την βρουν οι μοτοσυκλετιστές...



    Θυμάμαι μια φορά,κινόμουν με τη βέσπα και ξαφνικά βλέπω ταξιτζή να σταματάει σε στόπ,με κοιτάει και ξαφνικά αρχίζει να κινείται...του κορνάρω να τον προλάβω,ξανακορνάρω και τελικά κόβω και φρενάρω γιατί βλέπω πως θα με κλείσει και πράγματι παραβιάζει το στόπ και με κλείνει...σταματάω λίγο πριν την πόρτα του με την ψυχή στο στόμα και τον ρωτάω "Γιατί με έκλεισες,έχω προτεραιότητα και παραβιάζεις και το STOP, και όχι μόνο αυτό αλλά σου έχω κορνάρει και με έχεις δει"...Η απάντησή του;;; "Εσύ έχεις μηχανάκι,εσύ πρέπει να σταματήσεις"...κι ήταν και επαγγελματίας υποτίθεται!!!!!

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της balakia
    Εγγραφή
    10/04/2010
    Μηνύματα
    223
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
    και μέσα ένα άρθρο υπογεγραμμένο από τον κ. Θωμά Κ. Ευθυμίου
    απλα νομιζω οτι θελη να πει ας παρκαρουν η μια διπλα στην αλλη (οι μοτο) για να μεινουν οι υπολοιπες θεσεις για τα αλλα 2 κουτια,εγω αυτο καταλαβαινω γιατι αυτο εχω παρατητηση παντου στην ελλαδα,σιγουρα θα το εχεται δει παρα πολοι απλα δεν το δωσατε την δεουσα προσοχη.παρατηρηστε το ιδιαιτερα σε χωρους σταθμευσης για πολλα οχηματα,οι περισοτεροι καταλαμβανουν 2 θεσεις(οχι μονο τα κουτια.ολα μα ολα τα οχηματα)

  12. #12
    Ημιτρελο Μέλος Το avatar του/της imitrelos
    Εγγραφή
    29/03/2010
    Μηνύματα
    557
    Δυστηχώς το διάβασα το κακό ότι το περιοδικό (ο θεός να το κάνει .....) έχει πάρει μορφή για αυτοκίνητα και μόνο (δείτε και το υπόλειπο περιοδικό) και ναι γίνεται επίθεση στήν μοτοσυκλέτα

    οι δημοσιογράφοι ενός περιοδικού είναι ανάλογη τής ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ του περιοδικου

    εδώ απλά ο δημοσιογράφος ήθελε να το παίξει επαναστάτης κατά τής αδικίας τών μηχανόβιών (ποτε δεν μου άρεσε σαν εκφραση )

    Ε να μήν το παίξουμε σε αδαείς ότι αγωνιζόμαστε για τα δίκια του πολίτη :rotflmao:

    Η ειρωνία ότι μπορεί να μήν το πληρώνουμε σαν περιοδικό αλλά το πληρώνουμε με κρατικές χορηγήσεις σάν free-press

    ......δές σε τί περιοδικά πάνε τα λεφτά μας
    Ηξερα πώς απάνω στη γή όσο ζούμε αυτό δέν είναι το λιμάνι όπου αράζεις είναι το λιμάνι απ'όπου ξεκινάς, ξανοίγεσαι σέ άγρια τρικυμισμένη θάλασσα και μάχεσαι ολοζωής ν'αράξεις

  13. #13
    Δεν καταλαβα τι θελει να πει ο συντακτης.

    Εγω κυκλοφορω με μηχανη κ ρυπαινω λιγοτερο, πιανω σαφως λιγοτερο χωρο με ανταλαγμα τον κινδυνο της ακεραιοτητας μου

    Γιατι θα πρεπει να χωνω την μηχανη σε μια γωνια, να να διευκολυνω τους παπαρες που γουσταρουν να κουβαλανε 2 τονους παλιοσιδερα στο κεντρο ?
    Πληρωνω τελη κ μπορω να την βαζω σε μια θεση για οχημα, αν δεν γουσταρει ο αγαπητος συντακτης κ αφου οι θεσεις ειναι δυσευρετες, να παιρνει ταξι.

    Λιγος σεβασμος...

  14. #14
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT
    Θυμάμαι μια φορά,κινόμουν με τη βέσπα και ξαφνικά βλέπω ταξιτζή να σταματάει σε στόπ,με κοιτάει και ξαφνικά αρχίζει να κινείται...του κορνάρω να τον προλάβω,ξανακορνάρω και τελικά κόβω και φρενάρω γιατί βλέπω πως θα με κλείσει και πράγματι παραβιάζει το στόπ και με κλείνει...σταματάω λίγο πριν την πόρτα του με την ψυχή στο στόμα και τον ρωτάω "Γιατί με έκλεισες,έχω προτεραιότητα και παραβιάζεις και το STOP, και όχι μόνο αυτό αλλά σου έχω κορνάρει και με έχεις δει"...Η απάντησή του;;; "Εσύ έχεις μηχανάκι,εσύ πρέπει να σταματήσεις"...κι ήταν και επαγγελματίας υποτίθεται!!!!!
    γιατί κανείς παράθεση σε μενα;























    μη μου πεις ότι ήμουν εγώ;

  15. #15
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.973
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
    γιατί κανείς παράθεση σε μενα;























    μη μου πεις ότι ήμουν εγώ;
    Το έκανα αντιπαράθεση σε εσένα γιατί έγραψες για κοινωνική αλληλεγγύη στο δρόμο και από άνθρωπο που ο τομέας του είναι η αυτοκίνηση να μην γνωρίζει τη προβλέπει ο ΚΟΚ

Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 12/12/2010, 13:15
  2. Απαντήσεις: 47
    Τελευταίο μήνυμα: 17/09/2009, 13:01
  3. γκολ απο το ενα τερμα στο αλλο!!!
    από nic mor στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 24/03/2009, 21:32
  4. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 08/12/2006, 11:37

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF