Σελίδα 169 από 201 ΠρώτοΠρώτο ... 69119159164165166167168169170171172173174179 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 2.521 έως 2.535 από 3015

Θέμα: ΣΕ ΕΙΔΑ vol. XΙ

  1. #2521
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    536
    Το καινούργιο που παρατηρώ τώρα τελευταία είναι το σφάξιμο του κόκκινου με κόρνα για να μην πέσεις πάνω τους. Προνοητικοί και προσεκτικοί....

  2. #2522
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.345
    ειμαι στο πλυντηριο και περιμενω τη μηχανη που κανει μπανακι...
    σκηνικο στο φαναρι απ'εξω: σταματημενα στο κοκκινο, ενα κορσα, ενα κορολα, ενα ταξι, ενα φορντ
    και κανα δυο ακομα...
    αναβει πρασινο, ο κορολας κορναρει μανιασμενα στο κορσα που ψιλοκαθυστερησε να ξεκινησει, και ο
    ταριφας βριζει τον φορντ πισω του γιατι νομισε οτι κορναρε αυτος..
    εχει σαλεψει ο κοσμος..

  3. #2523
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.529
    3-5 ατομα σφαζουν το κοκκινο
    σε καθε κοκκινο.....
    σε καθε διασταυρωση.....

  4. #2524
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.971
    Σε είδα δύστυχη μελισσούλα να αφήνεις το κεντρί σου στο χέρι μου...

  5. #2525
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της macdeath_s
    Εγγραφή
    27/04/2008
    Μηνύματα
    1.344
    Σας είδα πριν κανα μήνα περίπου αλλά κάλιο αργά παρά ποτέ. Ομάδα με 1000+ ss/superbikes στην εθνική Ηρακλείου - Ρεθύμνου. Όλα σχεδόν καινούργια μοντέλα και εντόπισα και 2 Panigale. Όλοι ήσασταν προβλεπέ αλλά προσοχή σε αυτό τον κωλόδρομο. Επίσης είδα πολλούς με εξοπλισμό στον ίδιο δρόμο και πολλοί να χαιρετάτε οπότε διπλή η χαρά.

    Σε άλλη φάση πάλι στον ίδιο δρόμο όμως σας είδα δύο κορίτσια, η οδηγός φουλ εξοπλισμό με Duke 390. Πήγαινες αρκετά γρήγορα και προσπέρναγες λίγο άσχημα αλλά στις στροφές που ήμασταν πολύ κοντά δν ξέρω αν θεώρησες ότι θέλω να πιέσω ή ναι "παίξω". Τπτ από τα δύο γιατί δεν νομίζω ότι θα είχε νόημα σύν ότι είναι επικινδυνό στους σκατόδρομους εκεί. Με το που πιάσαμε ευθεία σε είδα να βγαίνεις αντίθετο και να προσπερνάς αμάξια πριν από τη διαχωριστική. Τοοοοοσο πολύ βιαζόσουν ? Ειδικά με τους μλκες που χει εκεί κάτω που οδηγάνε σαν ζώα δεν νομίζω ότι άξιζε αυτό που έκανες ούτε για να δειχτείς ούτε για να βιαστείς. Είδα πλαίσιο στην πινακίδα από γνωστό KTMάδικο της Ηλιούπολης οπότε μάλλον Αθηναία ήσουν. Να προσέχεις και ειδικά Κρήτη προσοχή με τις προσπεράσεις.

  6. #2526
    Μέλος Το avatar του/της asxetost
    Εγγραφή
    28/08/2022
    Μηνύματα
    342
    Σε είδα στην Αθηνών Σουνίου μετά τις τρύπες του καραμαν-αλη κωνε απο αυτούς τους εκατονταδες που τοποθέτησε μόνιμα η τροχαία πολύ πρόσφατα κατά μήκος της διαχωριστικής, να αράζεις ξαπλα χαλαρός καταμεσής της στροφής.
    Είπαμε ένα χρόνο τώρα απεφτος την περιμένω τη σαβούρα από ώρα σε ώρα, αλλά όχι και έτσι ρε παιδιά.
    Ρε τροχαία..;
    Ρε τροχαία;;...?

  7. #2527
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.168
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από asxetost Προβολή μηνύματος
    ...Είπαμε ένα χρόνο τώρα απεφτος την περιμένω τη σαβούρα από ώρα σε ώρα...
    Είναι που είναι ζεστες οι μέρες, έχω και εγώ περίεργη σύνταξη, δεν μπορώ να στο εξηγήσω από εδώ.
    Αν θες πάντως απέφευγε το σαν σκέψη, στην αρχή δίνοντας λογικά παραδείγματα στον εγκέφαλό σου
    πχ: έκανα αυτή την διαδρομή, είμαι προσεκτικός με εξοπλισμό, ο σωστός χειρισμός μου κάλυψε τις πιθανότητες πτώσης.

    Αν θες να πας με φίλους σε γκαζον να πέσεις με 0km/h μερικές φορές, καλό κάνει, χαλαρώνει.
    Εγώ θα τσέκαρα και το μπροστινό λεπτομερώς όπως και τα λάστιχα. Καμιά φορά μπορεί να αντιληφθούμε κάτι που
    δεν γνωρίζουμε για να εξηγήσουμε. Δεν τρέχει τίποτα, ας προχωράμε στο επόμενο βήμα.

  8. #2528
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tsber
    Εγγραφή
    13/06/2019
    Μηνύματα
    1.401
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από macdeath_s Προβολή μηνύματος
    Σας είδα πριν κανα μήνα περίπου αλλά κάλιο αργά παρά ποτέ. Ομάδα με 1000+ ss/superbikes στην εθνική Ηρακλείου - Ρεθύμνου. Όλα σχεδόν καινούργια μοντέλα και εντόπισα και 2 Panigale. Όλοι ήσασταν προβλεπέ αλλά προσοχή σε αυτό τον κωλόδρομο. Επίσης είδα πολλούς με εξοπλισμό στον ίδιο δρόμο και πολλοί να χαιρετάτε οπότε διπλή η χαρά.

    Σε άλλη φάση πάλι στον ίδιο δρόμο όμως σας είδα δύο κορίτσια, η οδηγός φουλ εξοπλισμό με Duke 390. Πήγαινες αρκετά γρήγορα και προσπέρναγες λίγο άσχημα αλλά στις στροφές που ήμασταν πολύ κοντά δν ξέρω αν θεώρησες ότι θέλω να πιέσω ή ναι "παίξω". Τπτ από τα δύο γιατί δεν νομίζω ότι θα είχε νόημα σύν ότι είναι επικινδυνό στους σκατόδρομους εκεί. Με το που πιάσαμε ευθεία σε είδα να βγαίνεις αντίθετο και να προσπερνάς αμάξια πριν από τη διαχωριστική. Τοοοοοσο πολύ βιαζόσουν ? Ειδικά με τους μλκες που χει εκεί κάτω που οδηγάνε σαν ζώα δεν νομίζω ότι άξιζε αυτό που έκανες ούτε για να δειχτείς ούτε για να βιαστείς. Είδα πλαίσιο στην πινακίδα από γνωστό KTMάδικο της Ηλιούπολης οπότε μάλλον Αθηναία ήσουν. Να προσέχεις και ειδικά Κρήτη προσοχή με τις προσπεράσεις.
    Μου έδωσε χαρά το γεγονός ότι εκεί φορούν τουλάχιστον εξοπλισμό πλήρη ή όχι...

    Εδώ πλέον το δίχαλο - σορτσάκι - φανελάκι Στάθη Ψάλτη, διάτρητο για να μην ανάψουμε κιόλας, πάει σύννεφο

    Και δεν μιλώ για μέσα στη Θεσσαλονίκη αλλά και στους ανοικτούς δρόμους και με μικρά παιδιά συνεπιβάτες.

    Προχθές γνώρισα ένα ζευγάρι από τη Σουηδία στη Χαλκιδική και ήρθαν να με χαιρετήσουν πριν επιστρέψω.
    Οι άνθρωποι πραγματικά ξέσπασαν όταν με είδαν να φορώ την καλοκαιρινή στολή, δεν μπορούσαν να πιστέψουν
    ότι όλοι οι μοτοσικλετιστές γυρίζουν εντελώς απροστάτευτοι, τους φαινόταν πραγματικά αδιανόητο...

    Τέλος πάντων, ξαλάφρωσα κι εγώ, από τον χειμώνα ήθελα να τα γράψω αυτά οπότε δεν φταίει καμία εποχή και καμία ζέστη.

  9. #2529
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.301
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrval Προβολή μηνύματος
    Το καινούργιο που παρατηρώ τώρα τελευταία είναι το σφάξιμο του κόκκινου με κόρνα για να μην πέσεις πάνω τους. Προνοητικοί και προσεκτικοί....
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    3-5 ατομα σφαζουν το κοκκινο
    σε καθε κοκκινο.....
    σε καθε διασταυρωση.....
    Ρε παίδες είδα προχθές 4-5 σκούτεροπαπιο δε ξέρω τι σκατά τουρκόγυφτοι ήταν, να περνούν όλοι μαζί στο χαλαρό το κόκκινο και να εισέρχονται σε λεωφόρο.

    Συνεχίζω απτόητος και αναγκάζω τον έναν να κόψει απότομα πριν μπει στο ρεύμα μου με το έτσι θέλω. Μπαίνω μπροστά από έναν άλλο, τον κόβω τον κοιτάζω και είμαι έτοιμος να τον κατεβάσω έτσι και μου έλεγε το παραμικρό - αν και παχύδερμο.

    Ξέρω γίνομαι και εγώ τριτοτέταρτος αλλά κάποια στιγμή γκώνω απ τη λαϊκογυφτομλκια.

    Επίσης πρέπει να πάμε μπροστά. Εδώ κάνουμε άλματα προς τα πίσω.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  10. #2530
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.270
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Ρε παίδες είδα προχθές 4-5 σκούτεροπαπιο δε ξέρω τι σκατά τουρκόγυφτοι ήταν, να περνούν όλοι μαζί στο χαλαρό το κόκκινο και να εισέρχονται σε λεωφόρο.

    Συνεχίζω απτόητος και αναγκάζω τον έναν να κόψει απότομα πριν μπει στο ρεύμα μου με το έτσι θέλω. Μπαίνω μπροστά από έναν άλλο, τον κόβω τον κοιτάζω και είμαι έτοιμος να τον κατεβάσω έτσι και μου έλεγε το παραμικρό - αν και παχύδερμο.

    Ξέρω γίνομαι και εγώ τριτοτέταρτος αλλά κάποια στιγμή γκώνω απ τη λαϊκογυφτομλκια.

    Επίσης πρέπει να πάμε μπροστά. Εδώ κάνουμε άλματα προς τα πίσω.
    Δεν ξερω αν διαβασες πριν λιγο καιρο ενας τυπος εφαγε σφαιρα σε ενα βενζιναδικο και χαιρετησε.
    Ορθως σκεφτεσαι αλλα κανοντας μανουρα σε γυφτους ,που το γεγονος οτι καινε το κοκκινο δειχνει ποσο
    εκτιμανε την ανθρωπινη ζωη,δεν ειναι και το καλυτερο πραγμα που μπορεις να κανεις.

  11. #2531
    Μέλος Το avatar του/της asxetost
    Εγγραφή
    28/08/2022
    Μηνύματα
    342
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Είναι που είναι ζεστες οι μέρες, έχω και εγώ περίεργη σύνταξη, δεν μπορώ να στο εξηγήσω από εδώ.
    Αν θες πάντως απέφευγε το σαν σκέψη, στην αρχή δίνοντας λογικά παραδείγματα στον εγκέφαλό σου
    πχ: έκανα αυτή την διαδρομή, είμαι προσεκτικός με εξοπλισμό, ο σωστός χειρισμός μου κάλυψε τις πιθανότητες πτώσης.

    Αν θες να πας με φίλους σε γκαζον να πέσεις με 0km/h μερικές φορές, καλό κάνει, χαλαρώνει.
    Εγώ θα τσέκαρα και το μπροστινό λεπτομερώς όπως και τα λάστιχα. Καμιά φορά μπορεί να αντιληφθούμε κάτι που
    δεν γνωρίζουμε για να εξηγήσουμε. Δεν τρέχει τίποτα, ας προχωράμε στο επόμενο βήμα.
    Τον απέφυγα, ναι συγγνώμη αυτό δεν το έκανα σαφές.
    Μεταξύ σοβαρού και αστείου πάντως, πιο πολύ σοβαρού, δεν σου κρύβω οτι καθώς αναγκασμένος να κάνω κάποια από τα πιο προβληματικά κομμάτια της Αθήνας καθημερινά, όλο το κέντρο και όλη την Πατησίων, έχω δει τόσα πράγματα όπως ολοι(φυσικά και τηρώ τα όρια ταχύτητας και αρκετά πιο κάτω βασικά, φοράω εξοπλισμό από πάνω μέχρι κάτω) για αυτό λέω οτι περιμένω τη σαβούρα.
    Ο κόσμος έχει πραγματικά τρελαθεί και κάθε μέρα παρότι δεν εκπλήσσομαι ούτε διαπληκτίζομαι με κανέναν ακόμα και ας μου κόβει ξαφνικά 2 λωρίδες μαζί, ακόμα και αν παραβιάζει φανάρια, προτεραιοτητες, διπλές διαχωριστικές για να μπει στα στενά ακόμα και αν απαγορεύεται κ.ο.κ. είναι η σκέψη μου κάθε φορά αν θα γυρίσω σπίτι μου ακέραιος. Δεν είναι οτι κυνηγάω τη σούπα, απλά αποδέχομαι οτι δεν ξέρω τα πάντα και η ανθρώπινη βλακεία σίγουρα μπορεί να με ξεπεράσει μια μέρα. Ας μην το μελετάμε παρόλα αυτά, έχεις δίκιο.
    Καλές βόλτες σε όλους με προσοχή.

  12. #2532
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.191
    Σε είδα σήμερα κοπελιά στο κατέβασμα της γέφυρας που πάει από Κηφισό για λεωφόρο Αθηνών, με το ολοκαίνουργιο Cf 650 χάζεψα τις...κοτσίδες που είχες κολλήσει στο κράνος.
    Αυτός που σου είπε να έρθεις πιο μπροστά στο φανάρι για να μην σε βαράει ο ήλιος...
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  13. #2533
    Αμετανόητος Κριός... Το avatar του/της Manalishi
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    1.043
    Σε είδα μπάρμπα ξάπλα λίγο πριν την έξοδο για Μεταμόρφωση στην άνοδο του Κηφισσού. Η κόκκινη αρχαία βέσπα σου και αυτή λίγο πιο πίσω πεσμένη. Εσυ γυρτός στο δεξί πλευρό με το αρχαίο τζέτ κράνος σου, δεν κουνιόσουν άλλα δεν φαινόσουν και χτυπημένος... Ελπίζω να την γλύτωσες χωρίς πολλά πολλά....
    The mountain is you

  14. #2534
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/04/2016
    Μηνύματα
    44
    μπλε το cf moto και η κοπέλα με τζιν σορτσάκι;

  15. #2535
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.657
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Αυτός που σου είπε να έρθεις πιο μπροστά στο φανάρι για να μην σε βαράει ο ήλιος...
    Ρε λαλακα Μητσε...!!! Ελεος..!!!
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

Παρόμοια θέματα

  1. Σε είδα...... vol ΙΙΙ
    από MikeG στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 1183
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2010, 19:17
  2. Σε είδα...... vol ΙΙ
    από MikeG στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 255
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2009, 14:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF