Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 29

Θέμα: superfast ferries τον κακο σας τον καιρο

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/10/2009
    Μηνύματα
    1.502

    superfast ferries τον κακο σας τον καιρο

    Οικογενειακα αυτη τη φορα και με το αυτοκινητο,αποφασισαμε να παμε απο την Ηγουμενιτσα στο Μπαρι,με τελικο προορισμο την Ακτη του Αμαλφι.
    Τελευταια φορα που χρησιμοποιησα αυτη τη γραμμη ηταν το 2006 με τη μηχανη και ειχα μεινει σχετικα ευχαριστημενος.
    Αυτη τη φορα ομως ηρθαμε αντιμετωποι με καταστασεις τριτοκοσμικες.Και καλα εγω ειμαι μαθημενος τοσα χρονια με τη μηχανη,η γυναικα μου ομως και ο γιος μου δεν φταιγανε σε τιποτα.Και εξηγουμαι.
    Ειχαμε θεσεις στις air type seats.Μεσα στην αιθουσα γινοταν πανηγυρι.Κυριως Βουλγαροι μεταναστες(δεν ειμαι ρατσιστης,η γυναικα μου ειναι ρουμανα)ξαπλωμενοι παντου,γεροι και γριες να εχουν ανοιξει στρωματα στους διαδρομους,αλλοι να τσακωνονται,αλλοι να φωναζουν ,μια κατασταση δυσκολη
    Ακομα και στο ενα και μοναδικο μπαρ υπηρχε το αδιαχωρητο.Δεν εκατσα και πολυ και απευθυνθηκα στο λογιστηριο να πληρωσω τη διαφορα και να παρω καμπινα.Τους τα εσκασα κανονικα και μας δωσανε καμπινα με εξαερισμο περιεργο. Εκανε πολυ κρυο
    Επισημανα το προβλημα στη ρεσεψιον και η απαντηση τους ηταν οτι θα ζεστανει σε λιγο.Δυστυχως περνουσε η ωρα και μετα απο τρεις ενοχλησεις στα τζιμανια της ρεσεψιον και δυο ωρες απο τη στιγμη που μπηκαμε στην καμπινα,αποφασισα να παρω κουβαλητο αν χρειαζοταν καποιον απο κει να δει το προβλημα.Ηρθε ο ΠΑΝΕΞΥΠΝΟΣ καμαρωτος τελικα και εβγαλε πορισμα. Εχετε δικιο κυριε,ειναι χαλασμενο
    Τι λε ρε μεγαλε σοβαρα??
    Ξεροκαταπιε και χωρις ουτε ενα ανθρωπινο συγνωμη απο ΚΑΝΕΝΑΝ μας πηγανε σε αλλη καμπινα.
    Αυτα για τη διαμονη.Για τις οικονομικης φυσεως διαφορες που εχω με την εταιρια,θα απευθυνθω και στο ΙΝΚΑ και στην ιδια την εταιρια.Δεν ξερω αν θα βγαλω κατι ,παντως με super fast ΤΕΛΟΣ.
    J.T.R

  2. #2

    Re: superfast ferries τον κακο σας τον καιρο

    Αρχικά δημιουργήθηκε από J.T.R
    Για τις οικονομικης φυσεως διαφορες που εχω με την εταιρια,θα απευθυνθω και στο ΙΝΚΑ και στην ιδια την εταιρια.
    δηλαδη???

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/10/2009
    Μηνύματα
    1.502
    Τι δηλαδη?Πληρωνω για θεση αεροπορικου τυπου και ειναι ολες κατειλημενες,πληρωνω για καμπινα και εχω αχουρι.
    J.T.R

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/10/2009
    Μηνύματα
    1.502

    Re: Re: superfast ferries τον κακο σας τον καιρο

    Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
    δηλαδη???
    Αν εννοεις τι θα καταφερω,δεν ξερω.
    J.T.R

  5. #5
    Αρχικά δημιουργήθηκε από J.T.R
    Τι δηλαδη?Πληρωνω για θεση αεροπορικου τυπου και ειναι ολες κατειλημενες,πληρωνω για καμπινα και εχω αχουρι.
    απο τα γραφομενα σου δεν ηταν κατειλημενες οι θεσεις σας αλλα γινοταν πανικος...και η καμπινα δεν ηταν αχουρι...ειχε απλα ενα προβλημα με τον κλιματισμο (που νομιζω αν θες τον κλεινεις απο την καμπινα σου) και σε εβαλαν σε αλλη χωρις προβλημα...τις οικονομικες διαφορες δεν καταλαβα...τι εχεις σκοπο να απαιτησεις...και για πιο λογο...


  6. #6
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
    απο τα γραφομενα σου δεν ηταν κατειλημενες οι θεσεις σας αλλα γινοταν πανικος...και η καμπινα δεν ηταν αχουρι...ειχε απλα ενα προβλημα με τον κλιματισμο (που νομιζω αν θες τον κλεινεις απο την καμπινα σου) και σε εβαλαν σε αλλη χωρις προβλημα...τις οικονομικες διαφορες δεν καταλαβα...τι εχεις σκοπο να απαιτησεις...και για πιο λογο...

    τι δεν καταλαβαινεις???

    κατ αρχην μπορω να σου γεμισω τις αεροπορικες με μπαγαζια (κλπ) και ο κοσμος να κοιματε στο πατωμα.αντε πες μου μετα εσυ που θα κατσεις.σου λεει κοσμος τσακωνοτανε,φασαρια κλπ (3τοκοσμικη κατασταση που την εχουμε ζησει ολοι) και ολοι θα θελαμε οι υπευθυνοι του πλοιου να διευθετησουνε τα θεματα αυτα προκειμενου να ταξιδεψουμε σαν ανθρωποι.
    ετσι τον υποχρεωσαν τον ανθρωπο να πληρωσει για καμπινα η οποια ειχε προβλημα με τον κλιματισμο (οπως διεγνωσε ο καμαρωτος) και ασχοληθηκαν με το συγκεκριμενο αφοτου τους εσπασε τα @@ να ασχοληθουνε με το προβλημα του.τι επρεπε να κανουν δλδ για να παραπονεθει ο ανθρωπος?να τους πεταξουν οικογενειακως στη θαλασσα??

    μα μωρε πανο δε σε καταλαβαινω...
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  7. #7
    ΜΙΝΟΑΝ παιδια..δν θελω να κανω διαφημιση,αλλα ειναι κατα την γνωμη μου η καλυτερη.Δν το βγαζω απο το μυαλο μου.Ταξιδιωτικος πρακτορας ειμαι, και η εμπειρια μου αυτο μου λεει.Βεβαια εχω παει Ιταλια με SUPERFAST και το ταξιδι ηταν σουπερ,αλλα ηταν εκπαιδευτικο και ηταν ολα πληρωμενα,σε lux καμπινα, φαγητα κλπ...αρα δν ειμαι εγκυρο δειγμα.

  8. #8
    Λόγω Σενγκεν πλέον οι Βουλγαροι μεταναστεύουν κατα δεκάδες....

    Επίσης εαν έχετε πετύχει τσιγγάνους οι οποίοι σας φαινονται πιο ανοιχτόχρωμοι απ' οτι συνηθως, ειναι Βούλγαροι και Ρουμάνοι Ρομς που έχουν ερθει στην Ελλαδα.


    Όσο για τα πλοια της Ιταλίας... που να πετύχετε τους τουρκους όταν επιστρέφουν στη Γερμανία
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  9. #9
    της γειτονιας σας Το avatar του/της BELZEBOYLIS
    Εγγραφή
    09/11/2005
    Μηνύματα
    872
    Μετά το Ρομίλντα του Αγούδημου δεν με χαλάει τίποτα !!! Όλα κρουαζιερόπλοια τα βλέπω....

  10. #10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
    τι δεν καταλαβαινεις???

    κατ αρχην μπορω να σου γεμισω τις αεροπορικες με μπαγαζια (κλπ) και ο κοσμος να κοιματε στο πατωμα.αντε πες μου μετα εσυ που θα κατσεις.σου λεει κοσμος τσακωνοτανε,φασαρια κλπ (3τοκοσμικη κατασταση που την εχουμε ζησει ολοι) και ολοι θα θελαμε οι υπευθυνοι του πλοιου να διευθετησουνε τα θεματα αυτα προκειμενου να ταξιδεψουμε σαν ανθρωποι.
    ετσι τον υποχρεωσαν τον ανθρωπο να πληρωσει για καμπινα η οποια ειχε προβλημα με τον κλιματισμο (οπως διεγνωσε ο καμαρωτος) και ασχοληθηκαν με το συγκεκριμενο αφοτου τους εσπασε τα @@ να ασχοληθουνε με το προβλημα του.τι επρεπε να κανουν δλδ για να παραπονεθει ο ανθρωπος?να τους πεταξουν οικογενειακως στη θαλασσα??

    μα μωρε πανο δε σε καταλαβαινω...
    δεν καταλαβαινω τι οικονομικες απαιτησεις μπορει να εχει και τι να ζητησει...αν ηθελε να μεινει στις αεροπορικες θα φωναζε καποιον και θα καθοταν στις θεσεις του...τεσπα...ισως φταιει που εχω ταξιδεψει τοσες φορες προς Ιταλια και αυτα γινονται συνεχεια και δεν μου κανουν πια εντυπωση...


  11. #11
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    Τι είπες τώρα;... το Ρομίλντα ταξιδεύει ακόμα;... νόμιζα οτι το είχαν τραβήξει εκτός!!!


    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  12. #12
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.369
    εγω πιστευω οτι δεν ειναι λογικο να καταδικαζεις μια εταιρια για τη συμπεριφορα του
    πληρωματος ενος συγκεκριμενου πλοιου της! σαφως και θα διεκδικησεις οτι ειναι να
    διεκδικησεις αλλα δεν νομιζω οτι θα επρεπε να ροξεις το βαρος στην εταιρια για τη
    συμπεριφορα του πληρωματος! μην ξαναταξιδεψεις με αυτο το πλοιο οχι ομως και
    με κανενα αλλο της εταιριας αυτης!

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της GABBER
    Εγγραφή
    18/11/2003
    Μηνύματα
    107
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
    Τι είπες τώρα;... το Ρομίλντα ταξιδεύει ακόμα;... νόμιζα οτι το είχαν τραβήξει εκτός!!!


    Gandalf
    Το Ρομιλντα είναι LUX!!!!


    Πριν από 10 χρόνια έπαιζε ακόμα το Ποσειδών Express...

    Πειραιάς - Σαντορίνη ....16 ώρες

    Ελλαδιστάν

  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
    Μετά το Ρομίλντα του Αγούδημου δεν με χαλάει τίποτα !!! Όλα κρουαζιερόπλοια τα βλέπω....

    +600

    Πειραιά - Ρόδο 24 ώρες

  15. #15
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
    Τι είπες τώρα;... το Ρομίλντα ταξιδεύει ακόμα;... νόμιζα οτι το είχαν τραβήξει εκτός!!!


    Gandalf

    Τέλος ο Αγούδημος. Απο πέρυσι περίπου. Σαπίζουν στον Πειραιά τα πλοία του.

    Τώρα μόνο blue - star για Δωδεκαννησα

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τηλεειδοποίηση για τον συναγερμό σας..
    από MakeMyDay στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 29/04/2010, 09:10
  2. Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 26/02/2010, 15:59
  3. Καντε τον εαυτο σας ξοτικο!
    από el_hymador στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 15/12/2007, 16:15
  4. Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 29/08/2005, 18:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF