Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 39

Θέμα: Dr-z400sm H Wr250x

  1. #1

    Exclamation Dr-z400sm H Wr250x

    Paidia 8a i8ela tin boh8eia sas , 8elw na agorasw ena apo ta 2 pou proanefera kai 8a i8ela tin gnwmi sas , psaxnw ena mixanaki pou na metakinitai ka8imerina stin a8ina alla na mporei na paei kai mia mikri diadromi p.x. kana kafedaki Xalkida


    sigoura prokiptei kai 8ema sintirisis....


    dwste kamia idea


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	suzuki_motocross_jump.jpg 
Προβολές:	407 
Μέγεθος:	51,2 KB 
ID:	131272

  2. #2
    drz 400 εννοειται τα κανει ολα πιο ευκολα απο το 250
    Τα αλογα ποτε δεν ειναι αρκετα

  3. #3
    DRZ , ειναι και κατι e' φθηνοτερο ! Θα σε βολεψει πολυ μες τη πολη και μια σβουρα παραεξω . Απο συντηρηση δε θελει τιποτα , λαδακια καθε 3.000χλμ ( 20-25ε ) και τιποτα αλλο . Απο αξιοπιστια δεν τιθεται θεμα . Στα + του DRZ ειναι οτι περνει αρκετα αλογακια ακομα , σχετικα ευκολα , και αξιοπιστα . Ναι , drz , ειναι 400cc και εχει και ενα πεντακοσαρικο κατω . Δε θα το μετανοιωσεις !
    Βασιλης

    DRZ4??sm k5 full extra!

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της georgis4
    Εγγραφή
    26/05/2008
    Μηνύματα
    297

    χμμ

    Και εγω το ιδιο διλλημα ειχα και κατεληξα στο WR250X μετα απο πολυ ψαξιμο....απο τεχνολογιας μερια να το δεις μονο το θεμα φωναζει...παρα πολυ καλο το DRZ και πραγματικο σκυλι που λενε απο οσα εχω ακουσει αλλα ειναι αρκετα απαρχαιομενο το μοτερ του και γενικα σαν μοντελο γιαυτο για μενα δεν αξιζει και να αγοραστει καινουριο και απο οτι μου ειπαν πλεον σταματαει σιγα σιγα...ηδη πουληθηκαν και τα περισσοτερα 2007...μακαρι να το παει σε ποιο ανανεομενο μοντελο η SUZUKI με την ιδια αξιοπιστια!

  5. #5
    Τρέχω και δεν φτάνω... Το avatar του/της Nefos
    Εγγραφή
    26/06/2007
    Μηνύματα
    152

    Re: χμμ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από georgis4
    Και εγω το ιδιο διλλημα ειχα και κατεληξα στο WR250X μετα απο πολυ ψαξιμο....απο τεχνολογιας μερια να το δεις μονο το θεμα φωναζει...παρα πολυ καλο το DRZ και πραγματικο σκυλι που λενε απο οσα εχω ακουσει αλλα ειναι αρκετα απαρχαιομενο το μοτερ του και γενικα σαν μοντελο γιαυτο για μενα δεν αξιζει και να αγοραστει καινουριο και απο οτι μου ειπαν πλεον σταματαει σιγα σιγα...ηδη πουληθηκαν και τα περισσοτερα 2007...μακαρι να το παει σε ποιο ανανεομενο μοντελο η SUZUKI με την ιδια αξιοπιστια!
    +250
    Βέβαια η τιμούλα του WR είναι τσιμπημένη....αλλά το μηχανάκι λέει.....
    Μη μου δείχνετε τα προβλήματα
    Δείξτε μου τις λύσεις

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της georgis4
    Εγγραφή
    26/05/2008
    Μηνύματα
    297

    Re: Re: χμμ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Nefos
    +250
    Βέβαια η τιμούλα του WR είναι τσιμπημένη....αλλά το μηχανάκι λέει.....
    Ναι ειναι τσιμπημενη και ειδικα σε σχεση ας πουμε με γερμανια εκει εχει το Χ ?5990 ελλαδα εχει ?6550!!Μη πω τιποτα πρωινιατικα....παντος δεν το μετανιωσα γιατι ειναι αλλο μηχανακι...κατι που δεν περιμενα να πω την αληθεια ασχετα με τα οσα καλα ειχα διαβασει πριν...1/4 απο R1 μοτερ ειναι αυτο!

  7. #7
    Τρέχω και δεν φτάνω... Το avatar του/της Nefos
    Εγγραφή
    26/06/2007
    Μηνύματα
    152

    Re: Re: Re: χμμ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από georgis4
    Ναι ειναι τσιμπημενη και ειδικα σε σχεση ας πουμε με γερμανια εκει εχει το Χ ?5990 ελλαδα εχει ?6550!!Μη πω τιποτα πρωινιατικα....παντος δεν το μετανιωσα γιατι ειναι αλλο μηχανακι...κατι που δεν περιμενα να πω την αληθεια ασχετα με τα οσα καλα ειχα διαβασει πριν...1/4 απο R1 μοτερ ειναι αυτο!
    Oh yeah....
    Μη μου δείχνετε τα προβλήματα
    Δείξτε μου τις λύσεις

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της georgis4
    Εγγραφή
    26/05/2008
    Μηνύματα
    297
    Θα το στρωσω που θα παει..

  9. #9
    καλο και το 250

    αλλα σε καμια περιπτωση δε συγκρινεται με δρζ

    πολυ ανωτερο το δρζ για μενα.. σε θεμα δυναμης ευκολιας κτλ κτλ
    το 250 σαν παπακι θα ακουγεται
    γνωμη μου βεβαια
    Τα αλογα ποτε δεν ειναι αρκετα

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nelson
    Εγγραφή
    17/11/2005
    Μηνύματα
    152
    στο ίδιο δίλημα είναι και ο αδερφός μου...

    η λογική (τέλος πάντων καταλαβαίνεις πως το λέω) λέει drz, ειδικά αν
    σκεφτείς οτι είναι ένα μηχάνημα σκυλί που το βρίσκεις μεταχειρισμένο
    κάτω απο 4.000 ενώ σηκώνει διαπιστωμένα τα κέρατά του σε
    φτιάξιμο.

    απο την άλλη, κακά τα ψέματα το wr-x είναι σαφώς ανώτερο μηχανάκι,
    απο σχεδόν όλες τις απόψεις. Απο αξιοπιστία δε ξέρω, όπως και κανείς άλλωστε.
    Ενδεικτικά σε ένα αμερκάνικο forum διάβαζα για ένα τυπάκι που είχε
    drz και πήρε wr-x και κατέβασε τον χρόνο του σε πίστα με τη μια!
    ok, δεν είναι πανάκεια αυτό αλλά ...
    NeLSoN

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της georgis4
    Εγγραφή
    26/05/2008
    Μηνύματα
    297
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Souza_me_240kmh
    καλο και το 250

    αλλα σε καμια περιπτωση δε συγκρινεται με δρζ

    πολυ ανωτερο το δρζ για μενα.. σε θεμα δυναμης ευκολιας κτλ κτλ
    το 250 σαν παπακι θα ακουγεται
    γνωμη μου βεβαια
    Κατ εμε δεν τιθετε συγκριση σε 2 μηχανακια διαφορετικου κυβισμου...Αλλο 400 αλλο 250...Οποτε τα αλογα δεν με ενδιεφεραν εξ αρχης ΑΛΛΑ....αν μιλουσαμε για μηχανακια καρμπυρατερ η εστω ιδιας γενικα τεχνολογιας ενοειτε DRZ θα επαιρνα και να μη πω πως θα επαιρνα και 2 κιολας! Αλλα να μπλεξω με FCR μετατροπες το ενα το αλλο....αυτο με εκανε να αποφυγω κατηγορηματικα το DRZ και ας ζηλευω την ροπη του σε σχεση με το WRαρακι...Να πω την αμαρτια μου για WR450F ημουνα (μονο καινουριο) αλλα δεν χαλαλιζω ρε γαμωτο ?9680 για ενα εντουρακι οσο και αν ειναι το στυλ που καραγουσταρω και αρμοζει πληρως στους κωλοδρομους μας....Το WRαρακι το πηρα με την ελπιδα σε 1-2 χρονια μηπως και βγει σε 450 και με ανταλλαγη το 250 το χτυπησω....αν δεν βγει 450 τι να κανουμε....αυτα εχει η ζωη!:rotflmao:
    Θα το στρωσω που θα παει..

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της georgis4
    Εγγραφή
    26/05/2008
    Μηνύματα
    297
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nelson
    στο ίδιο δίλημα είναι και ο αδερφός μου...

    η λογική (τέλος πάντων καταλαβαίνεις πως το λέω) λέει drz, ειδικά αν
    σκεφτείς οτι είναι ένα μηχάνημα σκυλί που το βρίσκεις μεταχειρισμένο
    κάτω απο 4.000 ενώ σηκώνει διαπιστωμένα τα κέρατά του σε
    φτιάξιμο.

    απο την άλλη, κακά τα ψέματα το wr-x είναι σαφώς ανώτερο μηχανάκι,
    απο σχεδόν όλες τις απόψεις. Απο αξιοπιστία δε ξέρω, όπως και κανείς άλλωστε.
    Ενδεικτικά σε ένα αμερκάνικο forum διάβαζα για ένα τυπάκι που είχε
    drz και πήρε wr-x και κατέβασε τον χρόνο του σε πίστα με τη μια!
    ok, δεν είναι πανάκεια αυτό αλλά ...
    Να πεις τον αδερφο σου να αποφασισει γρηγορα γιατι τα συγκεκριμενα WR ηρθαν μετρημενα στα δαχτυλα και ειδικα το μαυρο το μοταρντ που πηρα...ηθελα το ασπρο (τελειο!!!) εντουρακι αλλα θα αργουσε πααααρα πολυ και πηρα μοταρντ αλλα με ενα ζευγαρακι ζαντολαστιχα χωματινα μια χαρα θα ειναι και κερδισα και τον μπροστινο δισκο 298χιλιοστα που εχει το μοταρντ! Οσο για to DRZ ακουσα απο πολλα παιδια πως ετρεχαν να προλαβουν για καινουριο γιατι σαν 2008 μοντελα δεν υπαρχει τιποτα και ηδη ισως εχουν τελειωσει και τα 2007!(αλλα DRZ παιζουν και μεταχειρω WR X/R OXI!)
    Θα το στρωσω που θα παει..

  13. #13
    Αρχικά δημιουργήθηκε από georgis4
    Κατ εμε δεν τιθετε συγκριση σε 2 μηχανακια διαφορετικου κυβισμου...Αλλο 400 αλλο 250...Οποτε τα αλογα δεν με ενδιεφεραν εξ αρχης ΑΛΛΑ....αν μιλουσαμε για μηχανακια καρμπυρατερ η εστω ιδιας γενικα τεχνολογιας ενοειτε DRZ θα επαιρνα και να μη πω πως θα επαιρνα και 2 κιολας! Αλλα να μπλεξω με FCR μετατροπες το ενα το αλλο....αυτο με εκανε να αποφυγω κατηγορηματικα το DRZ και ας ζηλευω την ροπη του σε σχεση με το WRαρακι...Να πω την αμαρτια μου για WR450F ημουνα (μονο καινουριο) αλλα δεν χαλαλιζω ρε γαμωτο ?9680 για ενα εντουρακι οσο και αν ειναι το στυλ που καραγουσταρω και αρμοζει πληρως στους κωλοδρομους μας....Το WRαρακι το πηρα με την ελπιδα σε 1-2 χρονια μηπως και βγει σε 450 και με ανταλλαγη το 250 το χτυπησω....αν δεν βγει 450 τι να κανουμε....αυτα εχει η ζωη!:rotflmao:

    δε γουσταρεις το σφυριγμα απο το fcr η τα τρελα σκασιματα απο τιν εξατμιση ?

    καρμπυρατερ rulez φιλε μου.. κριμα που κανουν και τα μονοκυλινδρα με injection τωρα
    Τα αλογα ποτε δεν ειναι αρκετα

  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nelson
    στο ίδιο δίλημα είναι και ο αδερφός μου...

    η λογική (τέλος πάντων καταλαβαίνεις πως το λέω) λέει drz, ειδικά αν
    σκεφτείς οτι είναι ένα μηχάνημα σκυλί που το βρίσκεις μεταχειρισμένο
    κάτω απο 4.000 ενώ σηκώνει διαπιστωμένα τα κέρατά του σε
    φτιάξιμο.

    απο την άλλη, κακά τα ψέματα το wr-x είναι σαφώς ανώτερο μηχανάκι,
    απο σχεδόν όλες τις απόψεις. Απο αξιοπιστία δε ξέρω, όπως και κανείς άλλωστε.
    Ενδεικτικά σε ένα αμερκάνικο forum διάβαζα για ένα τυπάκι που είχε
    drz και πήρε wr-x και κατέβασε τον χρόνο του σε πίστα με τη μια!
    ok, δεν είναι πανάκεια αυτό αλλά ...

    αν καθεσαι να ακους τι λεει ο καθενας δε θα παρεις κανενα μηχανακι ολοι για καποιο λενε κατι

    παρε αυτο που γουσταρεις τελος παντων...

    απλα το 250 θα ειναι πολυ ψοφιο μπροστα στο 400

    και μολις παρεις το 250 θα θες να βαζεις εξατμισεις μπλα μπλα για να το κανεις να παει λιγο καλυτερα... ασκοπα λεφτα
    Τα αλογα ποτε δεν ειναι αρκετα

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της georgis4
    Εγγραφή
    26/05/2008
    Μηνύματα
    297
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Souza_me_240kmh
    δε γουσταρεις το σφυριγμα απο το fcr η τα τρελα σκασιματα απο τιν εξατμιση ?

    καρμπυρατερ rulez φιλε μου.. κριμα που κανουν και τα μονοκυλινδρα με injection τωρα
    Αμα ακουγες το XR που ειχα θα καταλαβαινες! Απλα βαρεθηκα μωρε με τα σκαλισματα και εκτος αυτου με τις δουλειες πλεον δεν υπαρχει και χρονος να ασχοληθω....
    Θα το στρωσω που θα παει..

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF