Σελίδα 52 από 71 ΠρώτοΠρώτο ... 242474849505152535455565762 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 766 έως 780 από 1054

Θέμα: yamaha xj6 (diversion naked)- γνωμες?

  1. #766

  2. #767
    Μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2014
    Μηνύματα
    78
    Καλησπερα παιδες. Μεσα στα ολα μηχανακια που κοιταω προς αγορα επεσε το ματι μου και στο xj6. όμορφο μηχανακι αλλα προσωπικα το βρισκω λιγο μικρο (μηκος μηχανης εννοω) και λογω των 1.85 εκατοστων μου θεωρω πως θα μου ειναι κομματι αβολο... Ωστοσο κοιτουσα την εκδοση diversion και πραγματικα για μεταχειρσμενα 3-4 ετων οι τιμες δειχνουν πολυ προσιτες..
    Αλλά, δεν εχω βρει ουτε μια με abs και αυτο ειναι που με προβληματιζει... Γενικως τοτε δεν εβγαιναν εκδοσεις με abs? η απλα δεν εχει τυχει να βρω αγγελιες με abs καθως αν παω σε τετοια μηχανη το ψιλο θεωρω απαραιτητο..
    Τελος θα ηθελα να ρωτησω αν η εκδοση diverson ειναι και αυτο μικρο σαν μηχανακι ή δειχνει τουλαχιστον λιγο πιο μακρυ? Ευχαριστω εκ των προτερων

  3. #768
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    22/03/2014
    Μηνύματα
    12
    Χμμμ !!! με προβληματισατε τωρα!! Μακαρι να μπορουσα να τα καταφερω και μονος μου αλλα δεν το χω με αυτα τα θεματα..! Μου φαίνεται θα μου φύγει το πακέτο... Ευχαριστω πολυ παντως!! Μια άλλη σκεψη που έχω ειναι να βάλω σωληνακια υψηλης μιας και που η έκδοση που το χω ειναι χωρις abs αλλα δεν ξερω τι παιζει με τιμες και αν όντος αξίζει τοσο πολύ... Τέλος το άλλο μικρόβιο ειναι να βάλω καμια εξατμηση για να ανεβάσω λιγο τους ιππους (αν οντος γίνεται αυτο)..

  4. #769
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper35mk Προβολή μηνύματος
    Καλησπερα παιδες. Μεσα στα ολα μηχανακια που κοιταω προς αγορα επεσε το ματι μου και στο xj6. όμορφο μηχανακι αλλα προσωπικα το βρισκω λιγο μικρο (μηκος μηχανης εννοω) και λογω των 1.85 εκατοστων μου θεωρω πως θα μου ειναι κομματι αβολο... Ωστοσο κοιτουσα την εκδοση diversion και πραγματικα για μεταχειρσμενα 3-4 ετων οι τιμες δειχνουν πολυ προσιτες..
    Αλλά, δεν εχω βρει ουτε μια με abs και αυτο ειναι που με προβληματιζει... Γενικως τοτε δεν εβγαιναν εκδοσεις με abs? η απλα δεν εχει τυχει να βρω αγγελιες με abs καθως αν παω σε τετοια μηχανη το ψιλο θεωρω απαραιτητο..
    Τελος θα ηθελα να ρωτησω αν η εκδοση diverson ειναι και αυτο μικρο σαν μηχανακι ή δειχνει τουλαχιστον λιγο πιο μακρυ? Ευχαριστω εκ των προτερων
    Γειά σου φίλε μου,yamaha xj6 έχουν βγει με abs εκείνη την χρονιά που ψάχνεις μάλλον δεν θα έχεις βρει τέτοιες αγγελίες,όσον αφορά το μέγεθος το diversion δείχνει λιγο πιο μακρύ απο το γυμνό. για το ύψος που λες είμαι 1.86 και δεν μου είναι καθόλου άβολο και με 140 με 150 κάνω άνετα πορεία και με καλύπτει επαρκώς η ζελατίνα,γενικά είναι ευκολοδηγητο μηχανάκι που θα σου αρέσει και μέσα στην πόλη και σε ταξίδι, στο προτείνω ανεπιφύλακτα.
    Όποιος φοβάται πέφτει και κοιμάται

  5. #770
    Μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2014
    Μηνύματα
    78
    Οι σκεψεις μου κυριως ειναι για το diversion λογω οτι μου φαινεται τουλαχιστον πιο ανετο και λογω fairing αλλα και λογω οτι μπορεις να βαλεις μια μπαγκαχιερα χωρις να χαλαει η ομορφια του. Μεταχειρισμενο diversion με abs δεν εχω βρει κανενα τουλαχιστον στο car οπως δεν δειχνει αγγελιες ακομα και για καινουριο. Από κει και πέρα ηθελα να ρωτησω το F που ειναι ολο ντυμενο ποιες οι κυριες διαφορες του απο το κανονικο diversion καθως μονο ο κινητηρας ειναι εκτεθειμενος που πιστεθω πως με μανιταρια δεν αγχωνεσε μην τον χτυπησεις.. Καλυπτει αρκετα τον οδηγο απο θεμα θερμοκρασιας ωστε να μην οδηγαμε χερια ποδια ανοιχτα σαν να πεταξουμε?

  6. #771
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper35mk Προβολή μηνύματος
    Οι σκεψεις μου κυριως ειναι για το diversion λογω οτι μου φαινεται τουλαχιστον πιο ανετο και λογω fairing αλλα και λογω οτι μπορεις να βαλεις μια μπαγκαχιερα χωρις να χαλαει η ομορφια του. Μεταχειρισμενο diversion με abs δεν εχω βρει κανενα τουλαχιστον στο car οπως δεν δειχνει αγγελιες ακομα και για καινουριο. Από κει και πέρα ηθελα να ρωτησω το F που ειναι ολο ντυμενο ποιες οι κυριες διαφορες του απο το κανονικο diversion καθως μονο ο κινητηρας ειναι εκτεθειμενος που πιστεθω πως με μανιταρια δεν αγχωνεσε μην τον χτυπησεις.. Καλυπτει αρκετα τον οδηγο απο θεμα θερμοκρασιας ωστε να μην οδηγαμε χερια ποδια ανοιχτα σαν να πεταξουμε?
    Καλημέρα φίλε sniper από το diversion f δεν έχω προσωπική εμπειρία γιαυτό και σου παραθέτω κάποια αποσπάσματα από το περιοδικό moto τεύχος 461 που έκανε παρουσίαση το συγκεκριμένο μοντέλο.''μπορεί η προστασία από τον αέρα να είναι στα ίδια επίπεδα με η χωρίς το ολόκληρο φαιρινγκ, όμως η έκδοση F προσφέρει καλύτερη σταθερότητα στις υψηλές ταχύτητες. επηρεάζεται περισσότερο από τον πλευρικό άνεμο, λόγω μεγαλύτερης επιφάνειας αλλά αν αυτός απουσιάζει η διαφορά στην σταθερότητα γίνεται παραπάνω από εμφανής και στην εθνική οδό το diversion f αποκαλύπτει έναν νέο χαρακτήρα που δεν τον τρομάζουν οι αποστάσεις.'' '' Σε γενικές γραμμές το f με την σύγχρονη αισθητική και τους μεγάλους αεραγωγούς σου δημιουργεί εντυπώσεις που ξεπερνούν την κατηγορία του. η σύγκριση με το ημίγυμνο diversion γίνεται και σε αυτόν τον τομέα, αφού σταματημένο ή περιμένοντας στο φανάρι το ντυμένο συγκεντρώνει περισσότερα βλέμματα.'' ''Εντός της πόλης το diversion f δεν έχει χάσει καθόλου από τον χαρακτήρα του και παραμένει εύκολο και ευχάριστο. η σημαντικοτερη διαφορά είναι ότι η ζέστη του κινητήρα διαφεύγει πλέον ακριβώς εκεί που βρίσκονται τα πόδια του αναβάτη και σε συνδυασμό με την όχι και τόσο συνηθισμένη τοποθέτηση της εξάτμισης κάτω από τον κινητήρα αρχίζει να προβληματιζει μετά από ώρα μέσα στο μποτιλιαρισμα. Παρόλο που το diversion f δεν ζεσταίνεται περισσότερο από τον ημίγυμνο αδερφό του ζεσταίνει πολύ περισσότερο το δεξί πόδι του αναβάτη αν μπλοκαριστεί μέσα στα αυτοκίνητα.'' ελπίζω να κάλυψα της απορίες σου καλή σου μέρα!
    Όποιος φοβάται πέφτει και κοιμάται

  7. #772
    Μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2014
    Μηνύματα
    78
    Κ με το παραπάνω. Δεν το ειχα βρέι αυτό το άρθρο. Άρα εφόσον δεν βρίσκω μεταχειρισμενο f κ εφόσον ζεσταινει περισσότερο το δεξι μια κ το θέλω για κυριως μεσα στην πόλη θα παω για το απλό diversion. μια ερωτηση. Τα μαγαζιά που έχουν μεταχειρισμενα φαντάζομαι το δινουν για ένα τεστ ride σωστά? Να το δω πως παει

  8. #773
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper35mk Προβολή μηνύματος
    Κ με το παραπάνω. Δεν το ειχα βρέι αυτό το άρθρο. Άρα εφόσον δεν βρίσκω μεταχειρισμενο f κ εφόσον ζεσταινει περισσότερο το δεξι μια κ το θέλω για κυριως μεσα στην πόλη θα παω για το απλό diversion. μια ερωτηση. Τα μαγαζιά που έχουν μεταχειρισμενα φαντάζομαι το δινουν για ένα τεστ ride σωστά? Να το δω πως παει
    λογικά θα πρέπει να στο δώσουν τώρα απτήν άλλη είναι και στην διάθεση του καταστηματαρχη κανε μια ερώτηση και βλέπεις!!
    Όποιος φοβάται πέφτει και κοιμάται

  9. #774
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper35mk Προβολή μηνύματος
    Τα μαγαζιά που έχουν μεταχειρισμενα φαντάζομαι το δινουν για ένα τεστ ride σωστά? Να το δω πως παει
    Δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση αλλά δεν χάνεις τίποτα να ρωτήσεις.

  10. #775
    Μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2014
    Μηνύματα
    78
    Να ρωτησω κατι? και σορρυ κιολας γιατι μονο καινουρια μηχανακια εχει τυχει να αγορασω ως τωρα και σε καποιες λεπτομερειες εχω αγνοια . Οταν λενε δεκτος καθε ελεγχος, αυτος ο ελεγχος πως γινεται απο τον μαστορα σου? Τον πας εκει για να το δει ή του το πανε οι ιδιοι στο μαγαζι του? Πάντως οταν πηγα σε ενα μαγαζι που ειχα ρωτησει για το Gladius για ενα φιλο μου ειχαν πει αν θελει να ερθει να το δει, να το οδηγησει για να εχει ο ιδιος αποψη... Βασικα ειχα κανει μαλακια που δεν ειπα οτι το ηθελα κ εγω ωστε να το εκανα μια βολτα να το δω πως παει. Επίσης ειδα ενα σημερα στο δρομο (μωβ εμοιαζε ισως ξεθοριασμενο μπλε) που ηταν το F και εδειχνε ομορφο και με ωραια θεση οδηγησης

  11. #776
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    22/03/2014
    Μηνύματα
    12
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper35mk Προβολή μηνύματος
    Να ρωτησω κατι? και σορρυ κιολας γιατι μονο καινουρια μηχανακια εχει τυχει να αγορασω ως τωρα και σε καποιες λεπτομερειες εχω αγνοια . Οταν λενε δεκτος καθε ελεγχος, αυτος ο ελεγχος πως γινεται απο τον μαστορα σου? Τον πας εκει για να το δει ή του το πανε οι ιδιοι στο μαγαζι του? Πάντως οταν πηγα σε ενα μαγαζι που ειχα ρωτησει για το Gladius για ενα φιλο μου ειχαν πει αν θελει να ερθει να το δει, να το οδηγησει για να εχει ο ιδιος αποψη... Βασικα ειχα κανει μαλακια που δεν ειπα οτι το ηθελα κ εγω ωστε να το εκανα μια βολτα να το δω πως παει. Επίσης ειδα ενα σημερα στο δρομο (μωβ εμοιαζε ισως ξεθοριασμενο μπλε) που ηταν το F και εδειχνε ομορφο και με ωραια θεση οδηγησης
    κοιτα όταν πρόκυτε για ιδιώτη , τοτε ο κανονας λέει οτι τον πας εσύ στον μαστορά σου για να γίνει ο έλεγχος, φυσικα και υπάρχει περίπτωση να αρνηθεί και αυτό σε σπάνιες περιπτωσεις (αν πχ ο μαστορας σου είναι στην αλλη ακρη της πολης και δεν εχει χρονο να έρθει). Οταν πας σε μαγαζί κοινος "μαντρα" σπανια θα στο δώσουν βολτα ή να το πας στον μαστορά σου εκτός αν το συνεργειο ειναι πολύ κοντα στο μαγαζί και αυτο γιατι τα μηχανάκια τους ειναι ανασφάλιστα και φοβούνται για τα χειρότερα.. Αυτα απο την προσωποπική μου εμπειρία μιας και που εγω με την σειρα μου και τις τεσσερισ μηχανες που είχα αλλάξει τις είχα αγοράσει μεταχειρισμένες.

  12. #777
    Μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2014
    Μηνύματα
    78
    Δλδ όταν λένε ακόμη κ σε μάντρα δεκτός κάθε έλεγχος ποιος τα κοιτάει? Σιγά μην τρέχει ο μαστόριας μαζι σου. Καλύτερα ιδιώτης κ άστα να τα κάνουν συλλογή. Ευτυχως εμένα ο μαστορας ειναι σχεδόν κοντά σε όλες τις περιοχές χαχαχα

  13. #778
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    22/03/2014
    Μηνύματα
    12
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper35mk Προβολή μηνύματος
    Δλδ όταν λένε ακόμη κ σε μάντρα δεκτός κάθε έλεγχος ποιος τα κοιτάει? Σιγά μην τρέχει ο μαστόριας μαζι σου. Καλύτερα ιδιώτης κ άστα να τα κάνουν συλλογή. Ευτυχως εμένα ο μαστορας ειναι σχεδόν κοντά σε όλες τις περιοχές χαχαχα
    Σου είπα δεν είναι σίγουρο αυτό είναι και μερικες μάντρες που δέχονται να τις πας στον μαστορα σου!! άλλωστε ακομα και σε μάστορα να το πας μπορει να κοιταξει μονο τα χοντρα, οποτε και εκει να τον φέρεις το ίδιο πραμα ειναι.. Απο την εμπειρία μου θα έλεγα καλυτερα να αγορασεισ απο μια γνώστη εταίρια μεταχειρισμενο γιατι ετσι εξασφαλιζεις και ενα είδος εγγυησης και το μαγαζι απο την μερια του δεν μπορει να σου δώσει μια "φόλα" γιατι έτσι θα αποκτηθει δυσφήση σε αυτη , οχι όμως οτι δεν έχουν γίνει και σκάνδαλα... Απο ιδιώτη ειναι καλες περιπτωσεις αν ο αλλος καιγετε να την δώσει και πετυχεις κατι καλο σε ευκαιρία αλλα ειναι και εκει ρίσκο γιατι μετα την συναλλαγή "μην το είδατε τον παναγή ". Τελος να σου πω οτι αν παρεις απο μαντρα μηχανη μπορεις και να εξασφαλισεις με λιγη πιεση και δωρακια που θα τα χρειαστει πχ εγω εχω παρει μπαγαζιερα και βάση givi tank bag της kappa

  14. #779
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.746
    νομίζω πως υπεραναλύσαμε το θέμα ελέγχων/μαντρών/ιδιωτών...

    ας επιστρέψουμε στο θέμα τώρα

  15. #780
    Δεν ξέρω αν έχει ξανατεθεί το ερώτημα, μπαίνει το fairing του diversion στο γυμνό;
    Θέλει άλλες βάσεις;
    Υπάρχουν αναμονές από το εργοστάσιο ή θέλουν όλα από την αρχή;

Παρόμοια θέματα

  1. Yamaha XJ6 Diversion Full Fairing
    από makis206 στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 28/09/2009, 08:30
  2. Yamaha XJ6 Diversion ABS vs Honda CBF-600S ABS
    από ilion10 στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 30/07/2009, 11:05
  3. yamaha xj6 diversion
    από dimdil στο forum Yamaha
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 12/02/2009, 14:46
  4. Yamaha XJ6 (Diversion) Naked
    από el_hymador στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2008, 20:02
  5. yamaha xj6 diversion
    από st.John στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 20/10/2008, 16:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF