Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 2 από 2

Θέμα: Χανιώτες! Προσοχή!

  1. #1

    Χανιώτες! Προσοχή!

    Αν με τέτοιο καιρό κιανείς είναι αρκετά κουζουλός ώστε να βγει όξω από το σπίτι του (ειδικά με δίτροχο) να τον προειδοποιήσω ότι στο Πλατάνι της Σούδας (στη μεγάλη κατηφόρα από Σούδα προς Πλατάνι, μερικές εκατοντάδες μέτρα πριν το σημείο με τα αγροτικά μπλόκα) έχει "σκάσει" από τα βουνό χείμαρος λάσπης και έχει γεμίσει το οδόστρωμα πέτρες και λάσπη που γλυστράει πάρα πάρα πολύ!
    Τα μάθια σας 1000! Έχω ειδοποιήσει τροχαία και μου είπαν ότι θα πάνε άμεσα να καθαρίσουν τουλάχιστον τις πέτρες.
    Προσοχή!
    Συνέβη δε ως λέγουσιν, άνδρα εν τη μάχη παρείναι το είδος και την σκευήν άγροικον. Ούτος των βαρβάρων πολλούς καταφονεύσας αρότρω, μετά το έργον ην αφανής. Ερόμενοις δε Αθηναίοις άλλο μεν ο θεός ες αυτόν έχρησεν ουδέν, τιμάν δε Εχετλαίον εκέλευσεν ήρωα." (Παυσανίας βιβλ. 1, κεφ. 32)

  2. #2
    Mε τη σειρά μου να ενημερώσω ότι συμβαίνει το ίδιο από τον κόμβο του Πλατανιά μέχρι τον κόμβο του Βαμβακόπουλου, όχι σε τέτοιο σημείο βέβαια όμως υπάρχουν αρκετές πέτρες που κατέβηκαν το βουνό και κατέληξαν στο οδόστρωμα στο ρεύμα από Πλατανιά προς Χανιά. Λόγω της περιορισμένης ορατότητας οι πέτρες είναι πολύ δύσκολο να εντοπιστούν έγκαιρα από τους οδηγούς ειδικά αν έχουν αναπτύξει ταχύτητα κι εγώ από μεριά μου σταμάτησα να παραμερήσω μια κοτρώνα που λίγο έλειψε να με κάνει αεροπλάνο..

    Μέχρι να φτάσω στον κόμβο του Βαμβακόπουλου στις 7:30 περίπου το πρωί είδα ήδη την τροχαία να κατευθύνεται προς τα εκεί πάντως, λογικά αυτή τη στιγμή δεν θα υπάρχει πρόβλημα αλλά καλού κακού έχετε τον νου σας μιας και η βροχή σταματημό δεν έχει σήμερα.

Παρόμοια θέματα

  1. Προσοχή Χανιώτες!
    από Εχετλαίος στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 05/12/2009, 14:02
  2. Χανιώτες Προσοχή!
    από Εχετλαίος στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 20/10/2009, 13:46
  3. Προσοχή Χανιώτες!
    από Εχετλαίος στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 29/12/2008, 08:38
  4. Προσοχή Χανιώτες!
    από Εχετλαίος στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 22/11/2008, 07:39
  5. ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ
    από live_2_ride στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 21/11/2003, 07:39

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF