Σελίδα 25 από 41 ΠρώτοΠρώτο ... 15202122232425262728293035 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 361 έως 375 από 605

Θέμα: Virago xv 400....το πηρα!!!

  1. #361
    ......ζορι ξεζορι καποια στιγμη ''πηρε''....


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	p1130049.jpg 
Προβολές:	412 
Μέγεθος:	59,5 KB 
ID:	210684
    πετσα μη συμβατη , bye bye love

  2. #362
    ...και ηρθε η ωρα να μπει οπως βγηκε (μονο που τωρα ηταν πολυ πιο ομορφη!)


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	p1130050.jpg 
Προβολές:	410 
Μέγεθος:	57,1 KB 
ID:	210685
    πετσα μη συμβατη , bye bye love

  3. #363
    ...τωρα πραγματικα εδεσαν τα χρωμια μεταξυ τους!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	p1130054.jpg 
Προβολές:	407 
Μέγεθος:	63,8 KB 
ID:	210686
    πετσα μη συμβατη , bye bye love

  4. #364
    Ασκηση σε νικελ!



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	p1130058.jpg 
Προβολές:	408 
Μέγεθος:	75,9 KB 
ID:	210687
    πετσα μη συμβατη , bye bye love

  5. #365
    Ειναι μερικες εργασιες που οσο ''μπελαλιδικες'' και να ειναι , στο τελος λες:''χαλαλι ο κοπος!''


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	p1130065.jpg 
Προβολές:	404 
Μέγεθος:	66,2 KB 
ID:	210688
    πετσα μη συμβατη , bye bye love

  6. #366
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zefos1100xx
    εννοεις σφουγγαρακι scotch brite (το κλασσικο κουζινας) , η σφουγγαρενια γυαλοχαρτα νερου?

    Το σφουγγαρι δεν ξερω κατα ποσο θα τα καταφερνε στην αφαιρεση της εξωτερικης επιστρωσης του αλουμινιου και κατα ποσο θα συνεβαλλε στο να λειανθει και να κλεισουν οι ποροι ωστε να γυαλιστει στην συνεχεια.
    Ακολουθησα την ''πεπατημενη'' , καθως οπως προανεφερα δεν εχω ξανακανει βουρτσες σε αλουμινια , τουλαχιστον οχι απο την εποχη που βουρτσιζαμε τα 6v παπακια! (καταλαβες για ποτε μιλαω ε?)

    ....χρειαστηκα σεμιναρια απο τον φιλο μου ''τονυ'' ο οποιος μου δανεισε τις βουρτσες και τα σαπουνια , και χρησιμοποιησα καποια πραγματα που ηξερα με ''συνδυαστικο'' τροπο.....παντως ειχα καλα αποτελεσματα , και εμαθα αρκετα πραγματα ομολογω!
    oxi afto pou leo enoo iparxi vourtsa pou legete scots brite ke vgeni me gialoxarto ke xoris iparxi stin 3m ine san afti pou exis me sketo gialoxarto me tin diafora oti exi paromio iliko me afto apo ta sfougkaria se kokinopo xroma ke eno trivi to gialoxarto to scots brite apalini tis grames ke meta me to sketo scots apalini akomi perisotero ke me mia varta ketse me sapouni gializis ke ise etimos


    episis iparxoun ketsedes pou mpenoun se megalo troxo xiros ke gializoun me poles strofes ke me to telefteo aspro sapouni ginonte ka8reptis san nikel oxi to 8olo pou vgazis tora me to tripani
    afrotwin
    egkegramenos apo 9/12/2003

  7. #367
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    τωρα ειδα το θρεντ...περι ορεξεος κολοκυθοπιτα αλλα σημασια εχει να αρεσει μονο σε σενα...

    μ'αρεσει παντως η μερακληδικη δουλεια σου


    παντως θα ηταν πολυ πιο ωραιο αν το εκανες μονοσελο...




    ΥΓ:γιατι δεν ειανι στις ανακατασκευες το θρεντ?

  8. #368
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ego_o_idios
    oxi afto pou leo enoo iparxi vourtsa pou legete scots brite ke vgeni me gialoxarto ke xoris iparxi stin 3m ine san afti pou exis me sketo gialoxarto me tin diafora oti exi paromio iliko me afto apo ta sfougkaria se kokinopo xroma ke eno trivi to gialoxarto to scots brite apalini tis grames ke meta me to sketo scots apalini akomi perisotero ke me mia varta ketse me sapouni gializis ke ise etimos


    episis iparxoun ketsedes pou mpenoun se megalo troxo xiros ke gializoun me poles strofes ke me to telefteo aspro sapouni ginonte ka8reptis san nikel oxi to 8olo pou vgazis tora me to tripani
    Το τρυπανι μου ανεβαζει 3000 στροφες , οποτε ειμαι εντος προδιαγραφων για πανοβουρτσες.

    ...θολο?

    Αν μπορεις ριξε ενα λινκ απο αυτα που λες να τα δω.




    Αρχικά δημιουργήθηκε από ego_o_idios
    episis afta ta kinezika ka8reptakia me ta 16 dolaria pou pires apo to ebay skouriazoun ke skai to nikel gia plaka min ta afisis na vrexonte i na pianoun igrasia
    ke ine idanika gia na mpenoun kato apo to timoni me epipleon antaptora gia na ta vidonis
    ...αμα τα προσεχεις δεν σκουριαζει τιποτα!.....η σκουρια ειναι για τους ''παρατημενους''!
    Τα καθρεφτακια τα πηρα 20-25€ (δεν θυμαμαι ακριβως) απο καταστημα αξεσουαρ μοτο στην αμφιαλη.
    πετσα μη συμβατη , bye bye love

  9. #369
    Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
    τωρα ειδα το θρεντ...περι ορεξεος κολοκυθοπιτα αλλα σημασια εχει να αρεσει μονο σε σενα...
    οπως τα λες!... παντως δεν καθησα να εξετασω σε ποιον αρεσει η οχι , σε μερικα ζητηματα ρωτησα οσο περισσοτερο κοσμο μπορουσα (ειδικα σε οσα ειχα αμφιβολια για το αποτελεσμα).



    Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
    μ'αρεσει παντως η μερακληδικη δουλεια σου
    thanx φιλος!


    Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
    παντως θα ηταν πολυ πιο ωραιο αν το εκανες μονοσελο...
    ...επειδη εχει τεθει το ερωτημα με το μονοσελο και απο αλλους , εχω ηδη ποσταρει την μετασκευη της σελας οπως και του sissy bar.

    κατα πρωτο λογο μου αρεσουν και θελω να παρεχει το μηχανακι οση ανεση γινεται για την συνεπιβατισσα μου (καθως την εχω ταλαιπωρησει ηδη αρκετα με το R1 σε βολτες και ταξιδια).
    ...κατα δευτερο λογο το virago ειναι δωρο απο αυτην και δεν μπορω να φερθω τοσο εγωιστικα ωστε να το κανω μονοσελο!
    Κατα συνεπεια η προταση αποκλειεται!




    Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
    ΥΓ:γιατι δεν ειανι στις ανακατασκευες το θρεντ?

    ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΣΑΝ ΑΝΑΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΡΕ ΦΙΛΕ!!! ΧΑ ΧΑ ΧΑ!

    ....ολη η ιστορια ξεκινησε πριν λιγο καιρο οταν το αποκτησα και ειπα για αρχη να βαλω μια εξατμιση γιατι η παλια ηταν σαπακι!....μετα επειδη τα φτερα/καπακια/ντεποζιτο ηταν χρεπια ειπα:''δεν καθομαι να τα βαψω?''..και το εκανα!

    ...μετα το ενα εφερε το αλλο , σιγα σιγα πορωθηκα και ηθελα να ασχολουμαι ολοενα και περισσοτερο , ειδα και στην πορεια ποσο ευκολο ειναι να ασχοληθεις και με σχετικα μηδαμινο budget.....και να'μαστε!
    Εν τω μεταξυ δεν ξερω τι επαθα και ''καψουρευτηκα'' ετσι με το virago!
    ...(?)...λες να ειμαι κρυφοτσοπερας?? ΧΑ ΧΑ ΧΑ!

    Με ενα custom μηχανακι ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ!....στην κυριολεξια! Παιρνεις το κοντερ απο εδω , το βαζεις πιο κει , μετα βαζεις απο κατω και τα οργανα , μετα αλλαζεις ενα ντεποζιτακι , στην συνεχεια αλλαζεις 2-3 μπαρες τιμονιου ετσι για πλακα....οτι θες λεμε και μαλιστα χωρις να διαθετεις πολλες μηχανολογικες γνωσεις , ισως λιγη φαντασια!

    ...εχω παρει και ενα eliminator 400 και το εχω και καθεται προς το παρον!....μολις τελειωσω με το yamaha να δεις τι εχει να γινει με δαυτο!...πατιρντι κανονικο!
    Το kawasaki θα το customαρω βαση μιας αλλης αμερικανικης ''σχολης'' η οποια εχει συζητηθει πολλακις στο thread: θα γινει bobber!
    πετσα μη συμβατη , bye bye love

  10. #370
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zefos1100xx

    Το kawasaki θα το customαρω βαση μιας αλλης αμερικανικης ''σχολης'' η οποια εχει συζητηθει πολλακις στο thread: θα γινει bobber!


    Τώρα έγραψες.

  11. #371
    Κοιτα χαρες και πανηγυρια...(!)...βρε για το zl κανετε ετσι η επειδη θα γινει bobber?

    Aν δεν τελειωσω με το Virago , το eliminator ΔΕΝ ξεκιναει να φτιαχνεται!

    ....εχω το virago να ασχολουμαι , εχω το R1 σε παγια κατασταση upgrade , εεεε φτανει!



    ...και για του λογου το αληθες μια φωτο!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc03050.jpg 
Προβολές:	417 
Μέγεθος:	65,3 KB 
ID:	210744
    πετσα μη συμβατη , bye bye love

  12. #372
    ...βεβαια κατα ποσο θα γινει καλο ενα 4κ υδροψυκτο σαν Bobber , δεν γνωριζω....


    Δοκιμαζουμε και βλεπουμε!

    ψιτ....... ΚΑΙ μαυρο ε?...ΚΑΤΡΑΜΙ! ΧΑ ΧΑ ΧΑ!:rotflmao:
    πετσα μη συμβατη , bye bye love

  13. #373
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zefos1100xx
    Κοιτα χαρες και πανηγυρια...(!)...βρε για το zl κανετε ετσι η επειδη θα γινει bobber?

    Aν δεν τελειωσω με το Virago , το elliminator ΔΕΝ ξεκιναει να φτιαχνεται!

    ....εχω το virago να ασχολουμαι , εχω το R1 σε παγια κατασταση upgrade , εεεε φτανει!



    ...και για του λογου το αληθες μια φωτο!


    Το 'χεις λέμε, όρμα.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	honda-cb750-cafe-rac-3_460x0w.jpg 
Προβολές:	413 
Μέγεθος:	43,5 KB 
ID:	210745

  14. #374
    Αρχικά δημιουργήθηκε από notakos600
    Το 'χεις λέμε, όρμα.
    ...χμμμμμμμμ...καλο!....κανα τετοιο ντεποζιτο που θα βρουμε man?:a13:
    πετσα μη συμβατη , bye bye love

  15. #375
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zefos1100xx
    ...χμμμμμμμμ...καλο!....κανα τετοιο ντεποζιτο που θα βρουμε man?:a13:


    Γιατί, του eliminator? Μια χαρά τεπόζιτο ''δάκρυ'' έχει.

Παρόμοια θέματα

  1. το πηρα το kle 400
    από gregogti στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 38
    Τελευταίο μήνυμα: 12/05/2013, 16:44
  2. Το Πηρα!!!
    από pablack στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 09/08/2004, 11:07
  3. Το Πηρα Το Πηρα!!!!!
    από BIKENEST στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 19/02/2004, 13:40

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF