Σελίδα 5 από 41 ΠρώτοΠρώτο 1234567891015 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 605

Θέμα: Virago xv 400....το πηρα!!!

  1. #61
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gi_4ce
    Να προτείνω κατι?

    Μαύρο ματ σπρευ υψηλών θερμοκρασιών.

    Περνάς τα κύλινδρα.

    Τα αφήνεις να στεγνωσουν και μετά με ενα γυαλόχαρτο περνάς ισα ισα τις ψυκτρες για να φυγει εκει το χρώμα.

    θα θείξει πολύ! Τώρα πιστεύω με ΟΛΟ το μοτέρ ασημένιο ειναι πολύ **bling***

    Τσεκαρε εδω την πρωτη με τη δευτερη φωτο.

    Στη δεύτερη εχω κανει αυτό που σου λέω.

    ενδιαφερον!...που να τσεκαρω φιλε?
    πετσα μη συμβατη , bye bye love

  2. #62
    Δίτροχος Κένταυρος Το avatar του/της Gi_4ce
    Εγγραφή
    22/05/2008
    Μηνύματα
    1.133
    δεν περασα λινκ ε?

    Ωραιος ειμαι...



    http://www.moto.gr/forums/showthread...hreadid=107471
    ::Τάσος::
    παπιοανταλλακτικά, ζάντα πίσω για άφρικα και ανταλλακτικά απο ΑΧ-1 σε καλές τιμές λέμε...

  3. #63
    thanx!....καλο!
    πετσα μη συμβατη , bye bye love

  4. #64
    ...καιρο τωρα ελεγα οτι ηθελα να βγαλω την πινακιδα απο την στανταρ (εργοστασιακη) θεση και να την βαλω στο πλαι!


    ....και βεβαια το εκανα!
    Πριν λιγο ξεμπερδεψα!

    Δεν μιλαμε απλα για μια βαση στον αξονα και μετα στερεωμα της πινακιδας και τελειωσαμε.......
    Η πινακιδα τοποθετηθηκε στην βαση της αναρτησης και οχι του αξονα , ειναι πανω σε μια γωνιακη βαση για ραφια βαρεως τυπου , η οποια με την σειρα της στηριζει μια βαση πινακιδας απο kawasaki η οποια τροποποιηθηκε για να ταιριαξει , και φερει φωτιστικο σωμα κανονικα και με τον νομο! (χεστηκα για τον νομο , αλλα ειναι σαν αποτελεσμα πολυ ομορφο!)

    Η βαση αυτη βαφτηκε στο χρωμα της μηχανης αφου εβγαλα απο πανω της περιπου 10 κιλα σκουρια και εχει τοποθετηθει πολυ σταθερα οπως και η ιδια η πινακιδα με παξιμαδια ασφαλειας.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	p1120257.jpg 
Προβολές:	579 
Μέγεθος:	80,2 KB 
ID:	204225
    πετσα μη συμβατη , bye bye love

  5. #65
    Αρχικά δημιουργήθηκε από jimmis5
    ..... θα εσβηνα και εκεινο το χρυσο στο λαστιχο
    ....ΟΥΠΣ!!! sorry φιλαρακι!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	p1120254.jpg 
Προβολές:	581 
Μέγεθος:	59,0 KB 
ID:	204226
    πετσα μη συμβατη , bye bye love

  6. #66
    Αιώνιος Νεανίας! Το avatar του/της Lupo
    Εγγραφή
    17/05/2005
    Μηνύματα
    626
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zefos1100xx
    ...καιρο τωρα ελεγα οτι ηθελα να βγαλω την πινακιδα απο την στανταρ (εργοστασιακη) θεση και να την βαλω στο πλαι!


    ....και βεβαια το εκανα!
    Πριν λιγο ξεμπερδεψα!

    ..........
    Φαντάζομαι ότι έχεις ως δεδομένο στο μυαλό σου ότι πλέον κάθε μπλούζα σου ή της γυναίκας σου θα έχει νέο design στην πλάτη , περνώντας από νερά , ε?



    Καλές βόλτες φίλε μου. Η ροπή από τις 0 στροφές , άλλη φάση ε?



    Υ.Γ. Ψάχνω ένα τέτοιο τιμονάκι . Ξέρεις που μπορώ να βρώ?
    5/2/2008 Καλωσόρισες!
    22/1/2013 Καλωσόρισες!
    :a07:

  7. #67
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
    Φαντάζομαι ότι έχεις ως δεδομένο στο μυαλό σου ότι πλέον κάθε μπλούζα σου ή της γυναίκας σου θα έχει νέο design στην πλάτη , περνώντας από νερά , ε?



    Καλές βόλτες φίλε μου. Η ροπή από τις 0 στροφές , άλλη φάση ε?



    Υ.Γ. Ψάχνω ένα τέτοιο τιμονάκι . Ξέρεις που μπορώ να βρώ?


    ποιο τιμονακι?...αυτο που φοραω τωρα?....εγω ψαχνω να το αντικαταστησω!

    ...μολις βρω αυτο που θελω κανε μια βολτα και παρτο!
    πετσα μη συμβατη , bye bye love

  8. #68
    Μεχρι στιγμης το ποστ/ημερολογιο σχετικα με το virago ξεπερασε το αντιστοιχο που ειχα ανοιξει απο περσι για το R1 μου......

    ...και εχει πολυ δουλεια ακομα (την οποια φυσικα θα ποσταρω) , καθως μεχρι στιγμης τα ανταλλακτικα που εχω τοποθετησει ειναι ΕΛΑΧΙΣΤΑ και με πολυ χαμηλο κοστος.....και βεβαια σαν συνολικη αξια δεν αγγιζουν ουτε το 1/30 απο τα χρηματα που εχω διαθεσει για το R1.

    Κυριως τα ''φτιαξιματα'' εως τωρα αφορουν εργασιες που μπορουσα να κανω μονος μου , κρατωντας το κοστος σε παρα πολυ χαμηλα επιπεδα εστω και αν εγιναν διαφορα οπως για παραδειγμα το βαψιμο ολοκληρης της μηχανης (που σε αλλη περιπτωση ουτε εγω δεν ξερω ποσο θα κοστιζε).

    ....καποια στιγμη αρχιζουν τα παλουκια και λεγοντας αυτο εννοω οτι θα πρεπει να αρχισω να βαζω το χερι στην τσεπη , και επειδη ειναι περιεργες οι εποχες που διανυουμε αυτο ειναι και το δυσκολοτερο.

    Βεβαια κανω οση περισσοτερη υπομονη μπορω περιμενοντας να βρεθουν καποια εξαρτηματα που χρειαζομαι ειτε σαν μεταχειρισμενα σε ''παλιατζιδικα/καταστηματα'' , ειτε απο ιδιωτες μεσω σχετικων αγγελιων που εχω αναρτησει.
    Καποια ελαχιστα ανταλλακτικα εχουν ηδη βρεθει , αλλα η ποσοτητα τους δεν θα χαρακτηριζοταν η επιθυμητη , το αντιθετο!
    ..... το Virago προκειται για ενα μηχανημα αρκετα παλιο , και για να εισαι πλεον κατοχος πρεπει να χαρακτηριζεσαι απο ''καψουρα'' και μερακι.

    ....ομολογω απο την αλλη οτι βλεπω (σχετικα) συχνα καποια τετοια μηχανακια να κυκλοφορουν ακομα , ελαχιστα σε καλη κατασταση , ακομα πιο ελαχιστα σε αριστη , και τα περισσοτερα αν και χρεπια επιμενουν να λειτουργουν ακομα , καθως οπως ειπε και ενας φιλος ''εχουν τον ασπαστο!''....καμια σχεση με την ''viragomania'' που ειδα απο το 1990 εως και το 1997 με πρωτοστατη φυσικα το 250αρι αντιπροσωπειας και σε μικροτερους αριθμους (διολου ευκαταφρονητους) τα 535 αντιπροσωπειας και τα 400αρια παραεισαγωγης.

    ....πιο συχνα βλεπω xv παρατημενα σε στενακια και αλανες , παρα στον δρομο , φανταζομαι οχι επειδη χαλασαν και δεν λειτουργουν , αλλα μαλλον επειδη πεσανε θυματα της ιδιου τους του λανσαρισματος στην αγορα ως ''μοδα'' και μια γενικοτερη νοοτροπια που ειχε επικρατησει σε στυλ: ''virago: η harley του φτωχου!''

    .....τα θυμαμαι μαζι με τα rebel 250 , τα steed & shadow , τα intruder & savage , τα eliminator (κλπ κλπ) , που τους ειχε βγει η ονομασια ''τσοπερι''!

    ...ευκολα μηχανακια στην οδηγηση , χαμηλα να τα φτανουν ολοι και χαμηλων τονων , παρολα ταυτα εντυπωσιακα , με τα νικελακια τους , τα καγκελακια τους , τα ψηλα τιμονια και (πλην του zl400) με χαρακτηριστικη αδιαφορια για τις επιδοσεις....

    Ισως να φταιει οτι οι περισσοτεροι που τα απεκτησαν τοτε να μην ηταν βαθια στην καρδια μηχανοβιοι , να ηθελαν να κανουν το ''κομματι'' τους με μια μοτοσυκλετα για το καλοκαιρι (ποτε δεν καταλαβα αυτους που εχουν μηχανη μονο για τα καλοκαιρια.....!....) , η για να βαλουν πανω καμια γκομενιτσα να πανε τσαρκα στο μικρολιμανο και οπου αλλου εχει περατζαδες να αποσπασουν λιγο απο τα βλεμματα και τον θαυμασμο που διαμοιραζοταν καθημερινα και δη τα σαββατοκυριακα (ποτε δεν καταλαβα αυτους που εχουν μηχανη μονο για τα σαββατοκυριακα.....!.....) , και τελος παντων καποια στιγμη βαρεθηκαν την φαση και κλειστηκαν μεσα στο αμαξι μονιμα με μονιμο προορισμο τον καναπε.

    ....ετσι λοιπον οσοι δεν καταφεραν να τα πουλησουν ειτε γιατι δεν ''εκατσε η φαση'' , ειτε γιατι ετρεφαν ελπιδες να ξανακαβαλησουν καποτε - (αλλα μπααααα....) - , ειναι και οι υπαιτιοι (πιθανως/υποθετω) για τα περισσοτερα απο τα παρατημενα - σαπια - σκουριασμενα μηχανακια που βλεπουμε γυρω γυρω και τα λυπαται η ψυχη μας.

    ... καταλαβατε οτι δεν μιλαω μονο για τα τσοπερακια που κατακλυζαν καποτε τους δρομους , αλλα γενικοτερα για πολλα ''καποτε εργαλεια τωρα σκουρια'' δικυκλα!

    ...οσοι βεβαια ηξεραν τον λογο για τον οποιο ειχαν μοτοσυκλετα και τον λογο που αυτη ηταν supersport, τσοπερακι, εντουρακι (μιλαω για την μειοψηφια μαλλον) τουλαχιστον καβαλουσαν για την παρτη τους και οχι για τους αλλους και η ιστορια εξελισσοταν διαφορετικα...νορμαλ θα ελεγα...

    Τι ψαχνεις τωρα μωρε μ@λκα ωχου?.....τι και πως και γιατι και ποιοι παρατησανε τα μηχανακια σε ενα πεζοδρομιο μεχρι να αποσυντεθουν απο την σηψη και πρατειν αλογα...(πρασινα αλογα)!

    Ετσι θα ειναι σε καμποσα χρονια πολλες απο τις απαστραπτουσες μοτοσυκλετες που βλεπουμε σημερα και απορουμε πως γινεται να ειναι τοσο ακριβες!....πεταμενες σε καποιο πεζοδρομιο οι περισσοτερες!

    ...αντε παρατα μας τωρα!

    Ξεκινησα να γραφω τουτο το κειμενο που εγινε τελικα μονολογος απλα για να αναφερθω στην ζητηση ανταλλακτικων που θα χρειαστω και στα λεφτα που διαθετω και κοιτα να δεις που με βολταρισε η σκεψη και οι αναμηνησεις μου.....


    ....γεραματα!
    πετσα μη συμβατη , bye bye love

  9. #69
    Σημερα διεθεσα λιγοτερο απο μιση ωρα για να κανω κατι πολυ απλο που ηθελα εδω και καιρο , αλλα συνεχως το ανεβαλα....

    ...πηγα σε ενα καταστημα με ανοξειδωτα και αγορασα καμποσες βιδες με τις οποιες αντικατεστησα πρωτα αυτες που ειχαν υποστει την περισσοτερη ταλαιπωρια....ειδικα τις πιο σκουριασμενες.

    Οσοι ενδιαφερεστε σημειωστε οτι βρηκα ανοιξειδωτες Α2 σε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΤΙΜΕΣ!!(πληροφοριες με πμ)


    Η διαφορα εχει να λεει......κοιταχτε τις πρωτες φωτο!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc03160.jpg 
Προβολές:	542 
Μέγεθος:	41,2 KB 
ID:	204490
    πετσα μη συμβατη , bye bye love

  10. #70
    ...με λιγοτερο απο 5? σημερα εφτιαξα αυτη τη μικρη λεπτομερεια και αντικατεστησα βιδες σε ενα σωρο σημεια απο καβαλετα μεχρι στον κινητηρα , και βεβαια αξιζε τον κοπο...

    Εδω τα καβαλετα!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc03156.jpg 
Προβολές:	542 
Μέγεθος:	77,9 KB 
ID:	204491
    πετσα μη συμβατη , bye bye love

  11. #71
    ..το κακο ειναι οτι οσο προχωρας με την επαναφορα μιας μοτοσυκλετας σε αριστη κατασταση , μεχρι να την τελειοποιησεις τα σημεια που χρηζουν επισκευης ''χτυπανε'' στο ματι ολοενα και πιο ασχημα....

    ...οταν ολο το μηχανακι ειναι χρεπι , τιποτα δεν δειχνει να χρειαζεται αμεση επισκευη!:rotflmao: :rotflmao:
    πετσα μη συμβατη , bye bye love

  12. #72
    Αιώνιος Νεανίας! Το avatar του/της Lupo
    Εγγραφή
    17/05/2005
    Μηνύματα
    626
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zefos1100xx
    ποιο τιμονακι?...αυτο που φοραω τωρα?....εγω ψαχνω να το αντικαταστησω!

    ...μολις βρω αυτο που θελω κανε μια βολτα και παρτο!
    Βασικά θα ψάξω για drag bar κι εγώ , απλά γι' αλλαγή στις "γκλίτσες" που φοράει το εφτάμιση.


    Καλή λεπτομέρεια οι βίδες!
    5/2/2008 Καλωσόρισες!
    22/1/2013 Καλωσόρισες!
    :a07:

  13. #73
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
    Βασικά θα ψάξω για fat bar κι εγώ ...
    fat bar τι λεει με τους διακοπτες και την γκαζιερα?...αλλαγη ολα?
    πετσα μη συμβατη , bye bye love

  14. #74
    Αιώνιος Νεανίας! Το avatar του/της Lupo
    Εγγραφή
    17/05/2005
    Μηνύματα
    626
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zefos1100xx
    fat bar τι λεει με τους διακοπτες και την γκαζιερα?...αλλαγη ολα?
    Το ψάχνω. Θα σου πω νεώτερα.
    Η γκαζιέρα με προβληματίζει πιο πολύ.
    5/2/2008 Καλωσόρισες!
    22/1/2013 Καλωσόρισες!
    :a07:

  15. #75
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
    Το ψάχνω. Θα σου πω νεώτερα.
    Η γκαζιέρα με προβληματίζει πιο πολύ.
    Να μου πεις γιατι με ενδιαφερει!
    ...καβαλετα θα θελει σιγουρα!
    πετσα μη συμβατη , bye bye love

Σελίδα 5 από 41 ΠρώτοΠρώτο 1234567891015 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. το πηρα το kle 400
    από gregogti στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 38
    Τελευταίο μήνυμα: 12/05/2013, 16:44
  2. Το Πηρα!!!
    από pablack στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 09/08/2004, 11:07
  3. Το Πηρα Το Πηρα!!!!!
    από BIKENEST στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 19/02/2004, 13:40

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF