Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 68

Θέμα: Όλα τα σφάζω , όλα τα μαχαιρώνω...

  1. #16
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
    Εννοείς , μετά την εγχείρηση έτσι?

    Το βιολί μου εγώ , μήπως και πάρω έστω και μία απάντηση που να λέει ότι γλυτώνω το νυστέρι!


    κι εγω ειχα ρηξη εμπρόσθιου, ο γιατρος μου ειπε τα ιδια, δεν την εκανα, ξεκινησα γυμναστηριο μετα απο 5 μηνες και μολις δυναμωσε τετρακεφαλους μπορουσα να τρεχω κιόλας...

    αν κανεις επεμβαση, και διχως γυμναστικη την βγαζεις, αν δεν κανεις πρεπει οπωσδηποτε να δυναμωσεις τετρακεφαλους.


    θα σου ελεγα να επισκεφθεις και 2ο γιατρο.

    αν μπορεις γενικα να αποφυγεις νυστερι απεφυγε το...

    το ανοιγεις τερμα το ποδι τωρα; κλεινει τερμα;

    επισης τι επεμβαση σου προτεινε ο γιατρος; με αυτομοσχευμα ή ξενο μοσχευμα;

    εμενα μου ειχε πει για αυτομοσχευμα, θα εκοβε κομματι (λουριδα)της επιγονατιδας και με δυο κατσαβιδοβιδες θα εφτιαχνε καινουργιο χιαστο (απ'οσα ειχα καταλαβει)

    τιμη το 2006 γυρω στα 3500

    στο στρατο χρησιμοποιουν εξωτερικο μοσχευμα μου εχουν πει, προκειμενου οι γιατροι να βγαζουν κατιτις απο τις προμηθευτριες εταιρειες αλλα λενε πως δεν αντεχει πανω απο 10-15 χρονια


    οπως και να χει ευχομαι να γλιτωσεις το νυστερι

  2. #17
    afrikanos paliouras Το avatar του/της miscelano
    Εγγραφή
    18/11/2005
    Μηνύματα
    395
    Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
    κι εγω ειχα ρηξη εμπρόσθιου, ο γιατρος μου ειπε τα ιδια, δεν την εκανα, ξεκινησα γυμναστηριο μετα απο 5 μηνες και μολις δυναμωσε τετρακεφαλους μπορουσα να τρεχω κιόλας...

    αν κανεις επεμβαση, και διχως γυμναστικη την βγαζεις, αν δεν κανεις πρεπει οπωσδηποτε να δυναμωσεις τετρακεφαλους.


    θα σου ελεγα να επισκεφθεις και 2ο γιατρο.

    αν μπορεις γενικα να αποφυγεις νυστερι απεφυγε το...

    το ανοιγεις τερμα το ποδι τωρα; κλεινει τερμα;

    επισης τι επεμβαση σου προτεινε ο γιατρος; με αυτομοσχευμα ή ξενο μοσχευμα;

    εμενα μου ειχε πει για αυτομοσχευμα, θα εκοβε κομματι (λουριδα)της επιγονατιδας και με δυο κατσαβιδοβιδες θα εφτιαχνε καινουργιο χιαστο (απ'οσα ειχα καταλαβει)

    τιμη το 2006 γυρω στα 3500

    στο στρατο χρησιμοποιουν εξωτερικο μοσχευμα μου εχουν πει, προκειμενου οι γιατροι να βγαζουν κατιτις απο τις προμηθευτριες εταιρειες αλλα λενε πως δεν αντεχει πανω απο 10-15 χρονια


    οπως και να χει ευχομαι να γλιτωσεις το νυστερι
    εγω που την εκανα στο ΝΝΑ απο στρατιοτικο γιατρο μοσχευμα πηρε απο την επιγονατιδα μου παντως...
    τα βυζια της Παολα δεν εχουν σιλικονη....ΜΠΑΤΣΟΙ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ

  3. #18
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    ΑΝ ειναι ολικη τη βιδα δε τη γλιτωνεις (180.000 δρχ η πλατινα πριν 14 χρονια)(η μια ετσι )

    Ολα τα θα κανεις κανονικοτατα (και μπαλα επαιξα, και μπασκετακι και γυμναστηριο(νταξ οχι 250 κιλα σκουοτ βεβαια :rotflmao: ) αλλα ολα μια χαρα ειναι μεχρι τωρα.

    Αν δεν ειναι ολικη η ριξη παιζει να τη γλιτωσεις και με μια αρθροσκοπιση (ή καπως ετσι).


    Οπως και να εχει να πας και σε 2ο και σε 3ο για μια γνωμη και να μπεις το ταχυτερο δυνατο στο χειρουργιο. (πηγαινε σε κανα αθλιατρο μιας και τα αντιμετωπιζουν συχνα αυτοι τετοια περιστατικα)

    Υπομονη κανα 4μηνο μετα και ολα σιγα σιγα επανερχονται στο κανονικο

  4. #19
    Αιώνιος Νεανίας! Το avatar του/της Lupo
    Εγγραφή
    17/05/2005
    Μηνύματα
    626
    Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
    ...........
    Σίγουρα θα επισκεφθώ και 2ο και 30ο αν μπορώ να γλυτώσω το νυστέρι.

    Μου είπε για αυτομόσχευμα , αλλά δεν μου το ανέλυσε και τόσο ώστε να καταλάβω κάτι για βίδες.



    Βασικά , το έχω ξανακούσει για την ενδυνάμωση του τετρακέφαλου, τώρα τελευταία αλλά πάντα στο περίπου.
    Δηλαδή, ο τετρακέφαλος θα μπορέσει ν'αντικαταστήσει την δουλειά του χιαστού , λες?
    5/2/2008 Καλωσόρισες!
    22/1/2013 Καλωσόρισες!
    :a07:

  5. #20
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
    Δηλαδή, ο τετρακέφαλος θα μπορέσει ν'αντικαταστήσει την δουλειά του χιαστού , λες?
    Οχι οχι δεν παιζει τετοιο σεναριο.


    Κοιτα να γελασεις.

    Οταν το επαθα αργησα λογο μαλακιας γιατρων να μπω χειρουργειο με αποτελεσμα να χρειαστω φυσικοθεραπειες πριν την εγχειριση γιατι το μοσχευμα μου θα το επερνε απο τετρακεφαλο και επρεπε να μεγαλωσει ωστε να μου τον κουρεψει

    σε 2 μηνες το ποδι (με σπασμενους 2 χιαστους, 2 μηνισκους και ενα καταγμα) το περπατουσα κανονικα και το ψιλοετρεχα)
    Δεν το ανοιγα πληρως βεβαια καθως και δεν το εκλεινα πληρως αλλα περπατουσα κανονικα.

    Στο χειρουργειο να φανταστεις πηγα περπατωντας και τις πατεριτσες και το ναρθηκα παραμασχαλα

    Θα μπορουσα να μεινω ετσι θα μπορουσε να σκεφτει καποιος, αλλα δεν θα επενερχομουν 100% οπως τωρα

  6. #21
    Αιώνιος Νεανίας! Το avatar του/της Lupo
    Εγγραφή
    17/05/2005
    Μηνύματα
    626
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Sapadak
    ...........
    Ο γιατρός , στον έλεγχο μου είχε πει ότι δεν το έβλεπε για χιαστό , αλλά μόνο για μηνίσκο.
    Η μαγνητική έδειξε πλήρη ρήξη , αλλά και ο ίδιος γιατρός μου είχε πει ότι του έτυχε περιστατικό να δείχνει πλήρη ρήξη η μαγνητική , και στο δια ταύτα ( στο άνοιγμα ουσιαστικά ) να δει ότι ήταν μερική ρήξη.
    :hypnotize

    Και τότε? Τι κάνουνε κύριε πρόεδρε?
    5/2/2008 Καλωσόρισες!
    22/1/2013 Καλωσόρισες!
    :a07:

  7. #22
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo

    Δηλαδή, ο τετρακέφαλος θα μπορέσει ν'αντικαταστήσει την δουλειά του χιαστού , λες?
    δεν ξερω, μη πω καμμια βλακεια, αυτο που εχω καταλαβει και στην πραξη πως ο δυνατος τετρακεφαλος δενει καλα (αγκαλιαζει) το γονατο και δεν το αφηνει να φυγει μπροστα τοσο ευκολα.

  8. #23
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
    Ο γιατρός , στον έλεγχο μου είχε πει ότι δεν το έβλεπε για χιαστό , αλλά μόνο για μηνίσκο.
    Η μαγνητική έδειξε πλήρη ρήξη , αλλά και ο ίδιος γιατρός μου είχε πει ότι του έτυχε περιστατικό να δείχνει πλήρη ρήξη η μαγνητική , και στο δια ταύτα ( στο άνοιγμα ουσιαστικά ) να δει ότι ήταν μερική ρήξη.
    :hypnotize

    Και τότε? Τι κάνουνε κύριε πρόεδρε?
    Πηγαινε σε αλλον γιατρο και οπως σου πα πριν πηγαινε σε αθλιατρο

  9. #24
    Αιώνιος Νεανίας! Το avatar του/της Lupo
    Εγγραφή
    17/05/2005
    Μηνύματα
    626
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Sapadak
    ...........

    Οταν το επαθα αργησα λογο μαλακιας γιατρων να μπω χειρουργειο με αποτελεσμα να χρειαστω φυσικοθεραπειες πριν την εγχειριση γιατι το μοσχευμα μου θα το επερνε απο τετρακεφαλο και επρεπε να μεγαλωσει ωστε να μου τον κουρεψει

    σε 2 μηνες το ποδι (με σπασμενους 2 χιαστους, 2 μηνισκους και ενα καταγμα) το περπατουσα κανονικα και το ψιλοετρεχα)
    Δεν το ανοιγα πληρως βεβαια καθως και δεν το εκλεινα πληρως αλλα περπατουσα κανονικα.

    Στο χειρουργειο να φανταστεις πηγα περπατωντας και τις πατεριτσες και το ναρθηκα παραμασχαλα

    Θα μπορουσα να μεινω ετσι θα μπορουσε να σκεφτει καποιος, αλλα δεν θα επενερχομουν 100% οπως τωρα
    Άρα γι ' αυτό μου ζήτησε να κάνω φυσιοθεραπείες , και να το ξαναδούμε στο τέλος του μήνα!!!


    Πάντως , θέλω να έχω το 100% και να μην σκέφτομαι με φόβο το πως θα πατήσω όταν σταματάω την μηχανή π.χ.
    5/2/2008 Καλωσόρισες!
    22/1/2013 Καλωσόρισες!
    :a07:

  10. #25
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo


    Πάντως , θέλω να έχω το 100% και να μην σκέφτομαι με φόβο το πως θα πατήσω όταν σταματάω την μηχανή π.χ.
    βρε εδω κανουμε εντουρο λεμε, και σπρωχνουμε στα βραχια και συ φοβασε να κατεβασεις ποδι;

  11. #26
    afrikanos paliouras Το avatar του/της miscelano
    Εγγραφή
    18/11/2005
    Μηνύματα
    395
    εχει δικιο ο κατανας....εγω οταν το ειχα πρωτοχτυπησει επειδη ημουν στην σικελια και σπουδαζα δεν ειχα ουτε ασφαλεια ουτε τπτ...το γονατο ηταν πρισμενο για 4 μηνες περιπου τουμπανο λεμε...τοτε ειχα ενα xt600 με μανιβελα....τι αλλο θες να σου πουμε...χαλλλλλαρα φιλε το χεις μη μασας
    τα βυζια της Παολα δεν εχουν σιλικονη....ΜΠΑΤΣΟΙ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ

  12. #27
    Αιώνιος Νεανίας! Το avatar του/της Lupo
    Εγγραφή
    17/05/2005
    Μηνύματα
    626


    Ok boys .
    Θα κάνω τούμπανο τους τετρακέφαλους , και θα πάω σε αθλίατρο να δω τι θα μου πει μετά.

    5/2/2008 Καλωσόρισες!
    22/1/2013 Καλωσόρισες!
    :a07:

  13. #28
    D-11 Earth Mover Το avatar του/της Tpap
    Εγγραφή
    11/10/2007
    Μηνύματα
    2.954
    Περαστικά φιλαράκι.


  14. #29
    Αόρατο Μέλος Το avatar του/της dark1n
    Εγγραφή
    12/01/2010
    Μηνύματα
    26
    εχω ενα φιλαρακι, θα μας κανει καλη τιμη και απο ποιοτητα οτι θες
    μαονι, καρυδια, πευκο, με επενδυση, φωτακια.. οτι τραβαει η καρδουλα σου

    ανεβα αθηνα να το δει κανενας γιατρος με εμπειρια ρε κ ασε τα ψοφια
    εκτος αν εμπιστευεσαι τοους γιατρους που ειχαν δει απλη κακωση σε παλικαρι που ειχε σπασιμο σε 4 σημεια στο ποδι του

    εφυγες λεμεεεεεε




    -εντιτ-

    kalesin απο λογαριασμο καμουφλαζ σπικιν

  15. #30
    Τα καλύτερα έρχονται Το avatar του/της christostr
    Εγγραφή
    08/08/2009
    Μηνύματα
    552
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
    Σίγουρα θα επισκεφθώ και 2ο και 30ο αν μπορώ να γλυτώσω το νυστέρι.

    Μου είπε για αυτομόσχευμα , αλλά δεν μου το ανέλυσε και τόσο ώστε να καταλάβω κάτι για βίδες.



    Βασικά , το έχω ξανακούσει για την ενδυνάμωση του τετρακέφαλου, τώρα τελευταία αλλά πάντα στο περίπου.
    Δηλαδή, ο τετρακέφαλος θα μπορέσει ν'αντικαταστήσει την δουλειά του χιαστού , λες?
    Λοιπόν φιλαράκο μου, επειδή αυτά τα "να πας σε 2ο και 3ο και 4ο" τα άκουγα και γω και καθυστέρησα 4 μήνες το χειρουργείο, άκου πως έχουν τα πράγματα.
    Αν η ρίξη είναι ολική ΑΝ ΘΕΣ να μπορείς να ζήσεις την υπόλοιπη ζωή σου φυσιολογικά ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ!
    Αν πάλι θες να ζεις με πολλή μα πολλή προσοχή και με παυσίπονα στη τσέπη, μην το κάνεις.

    Ο τετρακέφαλος υποστηρίζει το γόνατο δεν αντικαθιστά τον χιαστό.

    Αυτά τα ξέρω γιατί το έπαθα.

    Αν και μπορεί να σε βοηθήσει με τη γνώμη του ο TROOPER


    Περαστικά
    Φεύγω... πάω ταξίδι να επισκευτώ τον εαυτό μου...

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Μιλαμε τα ειδα ΟΛΑ!
    από gcrook στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 37
    Τελευταίο μήνυμα: 14/02/2009, 21:25
  2. Για Τα Λεφτα Τα Κανεισ Ολα
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2005, 16:13
  3. δυο προσωπα που τα λενε ολα
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 29/01/2005, 20:56

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF