Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 19

Θέμα: Απαραιτητα Εγγραφα για Τουρκια??

  1. #1

    Απαραιτητα Εγγραφα για Τουρκια??

    Καλησπερα παιδια!!ειμαι νεος εδω και θα ηθελα λιγο τα φωτα σας,προκειται να ταξιδεψω Τουρκια μεσω Σαμου και απο εκει Μυτιληνη,ξερει κανεις τι εγγραφα χρειαζεται??οποιαδηποτε πληροφορια και για τον δρομο,ξενοδοχεια,γκαραζ κτλ θα ηταν ευπροσδεκτα,βλεπετε η γυναικα φοβαται και πρεπει να τα εχω ολα ετοιμα για να την ψησω

    Ευχαριστω εκ των προτερων!!Παντα Ορθιοι και καλα Ταξιδια!!

  2. #2
    Πράσινη κάρτα από την ασφαλιστική σου θα χρειαστεις.
    Ουτε διαβατηριο δε χρειαζεσαι, μπορεις να μπεις και με ταυτοτητα.

    Πες στη γυναικα να μη μασαει, εγω τετοια φιλοξενια στην ελλαδα δεν εχω συναντησει.

    Καναμε περσι τον κυκλο της, οι Τουρκοι οταν μαθαιναν απο που ειμαστε ηταν απο ενθουσιασμενοι μεχρι αδιαφοροι.

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    167
    θέλει και το διαβατήριο που το σφραγίζουν στο τελωνείο

  4. #4
    δεν το πουλαω το ζετακι Το avatar του/της veletzas
    Εγγραφή
    30/11/2005
    Μηνύματα
    120
    πρασινη καρτα απο την ασφαλεια σου κ καινουργιες ταυτοτητες, αλλιως διαβατηρια ...ποιον δρομο λες να ακολουθησεις -παραλιακα απο το υψος της σαμου να βγεις στο υψος της λεσβου?γκαραζ βρισκεις παντου, το μονο θεμα που μπορει να συναντησεις ειναι με τον αερα, ποτε λες να πας?
    panta vromikoi panta laspomenoi

  5. #5
    δεν το πουλαω το ζετακι Το avatar του/της veletzas
    Εγγραφή
    30/11/2005
    Μηνύματα
    120
    Αρχικά δημιουργήθηκε από g.kounoupis
    θέλει και το διαβατήριο που το σφραγίζουν στο τελωνείο

    δεν θελει διαβατηριο αν εχεις καινουργια ταυτοτητα, σου δινει το τελωνειο ενα χαρτακι(που απλα δεν θες να το χασεις αν θες να βγεις απο την χωρα)
    panta vromikoi panta laspomenoi

  6. #6
    Σας Ευχαριστω πολυ ρε παιδια!!Η γυναικα μασαει αλλα θελει κατα βαθος τωρα πηραμε κρανακι κτλ να μπαινει στο κλιμα σιγα σιγα!!εχω καινουργια ταυτοτητα οποτε κομπλε λογικα,ναι veletza θα περασουμε απο Σαμο απεναντι στο Κουσαντασι απο εκει μετα Σμυρνη και απο εκει Δικιλι οπου θα περασουμε Λεσβο!!

    και παλι σας Ευχαριστω πολυ!!

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kiloMeater
    Εγγραφή
    02/08/2006
    Μηνύματα
    200
    να μη μασαει...
    θα περάσει καλύτερα και απο τα greek islands
    (καλύτερο value for money, καλύτερη εξυπηρέτηση)

  8. #8
    καλα σιγουρα!!εδω εχουν ξεφυγει εντελως θελω για να παω με καμπινα και την μηχανη γυρω στο 200αρι μονο για να παω!!απο την στιγμη που ταξιδευα Ολλανδια με 180 και 190 ευρω πηγαινε ελα!!σε 2 ωρες οχι 10 και 11!!ασε τα ξενοδοχεια και τα εκει εξοδα!μαγκες επισης θελω αυτοκολλητο Moto.gr

  9. #9
    δεν το πουλαω το ζετακι Το avatar του/της veletzas
    Εγγραφή
    30/11/2005
    Μηνύματα
    120
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vagelisexarheia
    Σας Ευχαριστω πολυ ρε παιδια!!Η γυναικα μασαει αλλα θελει κατα βαθος τωρα πηραμε κρανακι κτλ να μπαινει στο κλιμα σιγα σιγα!!εχω καινουργια ταυτοτητα οποτε κομπλε λογικα,ναι veletza θα περασουμε απο Σαμο απεναντι στο Κουσαντασι απο εκει μετα Σμυρνη και απο εκει Δικιλι οπου θα περασουμε Λεσβο!!

    και παλι σας Ευχαριστω πολυ!!

    θελει κ η γυναικα σου καινουργια ταυτοτητα-)
    η γυναικα σου για την τουρκια "μασαει" η για το ταξιδι με μοτο?
    -θα σου γραψω 2 ενναλακτικες διαδρομες-ποτε λες να πας?
    panta vromikoi panta laspomenoi

  10. #10
    και για τα 2 veletza xaxaxa tha tis perasei more den exoume kanei kanena taxidi me tin mixani eina to proto tis gia auto:smilea: ενναλακτικες??

  11. #11
    Αυγουστο θα παμε!!

  12. #12
    δεν το πουλαω το ζετακι Το avatar του/της veletzas
    Εγγραφή
    30/11/2005
    Μηνύματα
    120
    η διαδρομη αυτη δεν ειναι κ πολυ ομορφη κοντα στο κουσαντασι κατι λεει,κ σιγουρα αξιζει μια επισκεψη στην εφεσο, απο σμυρνη για δικιλι ο δρομος ειναι γεματος ρανταρ κ φορτηγα, θα προτεινα να ανεβειτε αιβαλι, ειναι πιο μακρια αλλα πιο γραφικο...

    -τα εισητηρια ειναι λιγο ακριβα δεν ξερω αν εχεις υποψην σου-επισης αυγουστο περισι που πηγα εγω εφριξα με τα μποφορ-

    κατα τα αλλα μια χαρα
    panta vromikoi panta laspomenoi

  13. #13
    θα το ψαξω!!ποσο ακριβα?εγω αυτα που ειδα ελεγαν γυρω στα 10-15 ευρω το ατομο,απο αιβαλι ειναι πιο ακριβα απο οτι ειδα γυρω στο 50αρι,δεν αξιζει λες σαν διαδρομη??
    απλα ελεγα να το συνδιασω ετσι ωστε να μην παρουμε καραβι απο Σαμο για Λεσβο και να το καναμε μεσω Τουρκιας τωρα αν δεν αξιζεϊ σαν διαδρομη δεν λεει,γενικα τα παραλια της Τουρκιας τι λενε??ποια μερη αξιζει να δεις??

  14. #14
    δεν το πουλαω το ζετακι Το avatar του/της veletzas
    Εγγραφή
    30/11/2005
    Μηνύματα
    120
    μπορεις να το κανεις κ μεσω χιου...
    αν δεν θες να πας απο σαμο λεσβο

    δεν μπορω να σου πω ποια αξιζει να δεις ο καθενας εχει διαφορετικα κριτηρια, περισι μετα το ταξιδι το δικο μου γνωρισα ενα ζευγαρι που εκαναν ακριβως το ιδιο ταξιδι με μενα κ τους φανηκε πεταμενα χρηματα,ενω εμενα γαμω τα ταξιδια...

    εγω νομιζω οτι ειχα δωσει αρκετα περισσοτερα απο αυτα που λες ,γυρω στα 80 για να περασω εγω κ η μηχανη

    ψαξε το κ δες κ πια καραβακια παιρνουν μηχανη γιατι δεν περνουν ολα
    panta vromikoi panta laspomenoi

  15. #15
    τελικα θα παω απο Χιο!!Χιο Τσεσμε,Τσεσμε-Σμυρνη,Σμυρνη-Αιβαλι,Αιβαλι-Μυτιληνη!!

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. για τουρκια?
    από LARISEOS στο forum Πληροφορίες
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 23/06/2011, 00:03
  2. ferry για Τουρκία
    από apapadop στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 16/02/2010, 04:23
  3. πληροφοριες για Τουρκια
    από ΚΟΜΠΙΝΙΕΡΗΣ στο forum Πληροφορίες
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 06/01/2010, 08:21
  4. Αύγουστο για F1 στην Τουρκία?
    από PLUTON στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 08/06/2005, 20:29

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF