Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 25

Θέμα: τελικά wings σε KTM 690sm

  1. #1

    τελικά wings σε KTM 690sm

    Καλησπέρα,

    Μόλις σήμερα, μπήκαν πάνω στο κτμ, wings τελικά τιτανίου με τελειώματα carbon.
    Αυτές που έβαλα έχουν πολυγωνικό σχήμα και δεν είναι οι απλές οι οβάλ, αν και βγάζουν και απλές οβάλ και οβάλ με τελικά carbon.

    Η πρώτη μου επαφή με την εταιρεία wings, έγινε μετά από αρκετές αναφορές που πήρε το μάτι μου στο ktmforum.co.uk, όπου οι πρώτοι που έβαλαν έκαναν λόγο για ποιοτικές εξατμίσεις( μάλιστα δεν άργησαν οι συγκρίσεις με τις akra), καθώς και για τις τιμές τους, που πάνω κάτω είναι μισή τιμή απο τις akrapovic.

    Από ότι κατάλαβα, ο head leader της εταιρείας είναι ο Gorazd Marovic, ο οποίος μου έκανε αρκετά καλή εντύπωση για τα άμεσα replιes του στα mails μου, καθώς και στο ότι και να το ρώτησα είχα σαφή απάντηση (ακούγεται, δεν ξέρω αν αληθεύει, πώς ήταν αρχιμηχανικός στην Akra, και δημιούργησε την δικιά του εταιρεία στην Σλοβενία, βασιζόμενος στην ίδια τεχνογνωσία καθώς και χρησιμοποιώντας ποιοτικώς ίδια υλικά με αυτά της Akrapovic), προφανώς γιαυτό και μοιάζουν τόσο πολύ.

    Αν κάποιος ενδιαφέρεται και έχει ktm, μπορεί να μπει στο www.wings.si, και να στείλει mail για τιμές ή οτιδήποτε άλλο θέλει να ρωτήσει. Στην ουσία επειδή γενικότερα δεν έχει αντιπροσώπους(όπως αναφέρει και ο ίδιος για να κρατηθεί η τιμή σε χαμηλά επίπεδα) μπορεί να τις παραγγείλει μέσω νετ, πληρώνοντας η σε κατάθεση απευθείας σε λογαριασμό της εταιρείας, είτε πλέον μέσω paypal.
    Σημειώνω πως αν και στην αρχή είχα αμφιβολίες να στείλω λεφτά σε μια άγνωστη εταιρεία για μένα, τελικά ο Gorazd κέρδισε την εμπιστοσύνη μου και ήταν απόλυτα τυπικός. Μπορώ να πω κιόλας πως μου έστειλε τις εξατμίσεις πολύ πιο γρήγορα απο τον εκτιμώμενο χρόνο που μου είχε δώσει αρχικά. Ακριβώς όπως με είχαν ενημερώσει και άλλα μέλη εδώ που έχουν βάλει wings και τους ευχαριστώ, βλέπε HFK.
    Μιας και με έπιασε η νύχτα δεν μπόρεσα να βγάλω πολλές photos, αλλά ακολουθούν 2-3εις

  2. #2
    δώσε φοτο!!!

  3. #3
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    μας πόσταρέις αυτό το κείμενο ,περιμένω να δω φωτό με τα σαλία να τρέχουν και στο τέλος τζίφος.μας αφίσες με την τσαπου στο χέρι...είσαι σαδιστης ρε...

  4. #4
    :rotflmao: :rotflmao:
    σόρυ παίδες, απλά είναι μεγάλες και δεν τις δέχεται.
    τώρα ψάχνομαι να μειώσω το μέγεθός τους
    καλά μην περιμένετε και ΤΙΣ photos. βλέπεις νύχτα κλειστός χώρος, δεν είχε τα κατάλληλα αποτελέσματα

  5. #5
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
    μας πόσταρέις αυτό το κείμενο ,περιμένω να δω φωτό με τα σαλία να τρέχουν και στο τέλος τζίφος.μας αφίσες με την τσαπου στο χέρι...είσαι σαδιστης ρε...
    +1

  6. #6
    το τελικό πάνω σε ζυγαριά δείχνει ακριβώς 2 kg.
    Μόλις έβγαλα το μαμά τελικό, τότε κατάλαβα ακριβώς την διαφορά στο βάρος. θεωρώ ότι το μαμά τελικό , μαζί με το προστατευτικό που έχει στο κάτω μέρος είναι αρκετά παραπάνω απο τα διπλάσια κιλά.Δυστυχώς δεν πρόλαβα να το μετρήσω.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dscn1241ad.jpg 
Προβολές:	400 
Μέγεθος:	56,1 KB 
ID:	202787

  7. #7
    τα τελικά τοποθετημένα


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dscn1245a.jpg 
Προβολές:	406 
Μέγεθος:	57,2 KB 
ID:	202784

  8. #8
    και από άλλη γωνία
    Συγνώμη και πάλι για την καθυστέρηση και την ποιότητα των φώτογραφιών. Θα προσπαθήσω να βγάλω και πιο φωτεινές
    Και επίσης ένα μεγάλο ευχαριστώ στον brother για την βοήθεια και την υπομονή του. Μπορώ να πω πως τον παίδεψα λίγο για να τοποθετηθούν ομοιόμορφα, αλλά το αποτέλεσμα είναι αρκετά καλο


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dscn1247a.jpg 
Προβολές:	404 
Μέγεθος:	53,0 KB 
ID:	202788

  9. #9
    μεγιες!!!!!
    γαματες ειναι!!

  10. #10
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.169
    Οι wings είναι πολύ καλές για τα λεφτά τους.
    Να προσέξεις τις ανθρακονημάτινες τάπες, ασπρίζουν πολύ γρήγορα αν μένει στον ήλιο.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    αφου εχεις ενα μηχανακι επιδοσεων γιατι δεν εβαλες ενα ολοκληρωμενο συστημα εξατμισης και αρκεστηκες στα τελικα?

    δεν βγαζει η συγκεκριμενη εταιρεια και λαιμους για το συγκεκριμενο?


    ωραια δειχνουν παντως...

  12. #12
    2 κιλά έ?

    Μεγειά φίλος !!
    Μετά την ετήσια 2008, γνωστός στην πιάτσα και ως "Το σαλιγκάρι που έτυχε σε άλλους..."

    XR
    XTR
    XJR

    There are old pilots and there are bold pilots, but there are no old bold pilots.

  13. #13
    Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
    αφου εχεις ενα μηχανακι επιδοσεων γιατι δεν εβαλες ενα ολοκληρωμενο συστημα εξατμισης και αρκεστηκες στα τελικα?

    δεν βγαζει η συγκεκριμενη εταιρεια και λαιμους για το συγκεκριμενο?


    ωραια δειχνουν παντως...
    Mηπως δεν ειχε ο φιλος κανα 1.800αρι ευρω (Αkrapovic) να του περισσευει?
    Υπαρχουν βεβαια και αλλες μαρκες ( GPR, SC project) με ολοσωμα συστηματα με λιγοτερο απο
    τα μισα λεφτα
    Παντως ειναι κουκλια
    Τιμη δεν μας ειπες με μεταφορικα
    Typhoon 125, NX 250, WR200, LC4 400E, M 600, Canyon 500, LC4 640 SM, 640 ADV, Speed 4, Z1000, 404 DS, ADV 950S , SDuke 990, SM 950 , 440 SM, 690 SM, TUONO 660!

  14. #14

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TOMASKTM
    Εγγραφή
    27/07/2006
    Μηνύματα
    922
    μερικές ακόμα πληροφορίες

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΑΡΥΘΜΙΕΣ ΣΕ Ktm Duke
    από famfis στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 05/12/2006, 10:35
  2. ΕΞΑΤΜΙΣΕΙΣ Wings ΣΕ ΤΙΜΕΣ ΖΟΥΠΕΡ...
    από BAD BOY στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 28/09/2005, 08:35
  3. Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 03/06/2005, 13:07

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF