Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 33

Θέμα: Για ποιο λόγο να ταξιδέψει κάποιος μόνος του...

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της fz6man
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    357

    Για ποιο λόγο να ταξιδέψει κάποιος μόνος του...

    Πρόσφατα έκανα ενα ταξίδι με ενα φίλο ποιο πολυ γνωστό ο οποίος αποδειχτικε πολύ εκνευριστικός , τόσο σε θέμα οδήγησης άλλα και σε τρόπο συμπεριφοράς που μερικές φορές μου την έσπασε πολύ άσχημα σε φάση που κοντεψα να σηκωθω να φύγω!
    Το θεμα ειναι οτι αυτό έγινε μόνο κατα την διάρκεια του ταξιδιού απο εκεί και ύστερα ολα καλά οταν φτάναμε στο προορισμό και γενικα στη παρέα που κανουμε ειναι ολα καλα απλά μερικοί άνθρωποι δεν μπορούν να συγχρονιστούν θα έλεγα.. παρολαυτα ενώ πέρασα καλά σχετικά υποσχέθηκα στον εαυτό μου οτι τα επόμενα μου ταξίδια (λιγα η πολλά ) θα τα κάνω μόνος μου για λίγο καιρο
    Επίσεις θα ηθελα να μαθω πως θα βλεπατε εναν μοναχικο ταξιδιωτη πχ να κανει camping μονος του στην Ελλαδα οπως θα τον κοιταζατε περιεργα η οχι ? και τι θα λεγατε απο μεσα σας ? (δεν μιλαω εξωτερικο γιατι αυτο μπορει να ειναι ενα ταξίδι ζωής και απλα να μην βρήκε παρέα )
    οπωτε εχουμε και λεμε

    1) Σταματαμε οπου γουσταρουμε για φωτογραφιες φαι υπνο

    2 ) Παμε οπου γουσταρουμε

    3) κανουμε οτι οδηγηση θελουμε

    4) Τρωμε οτι θελουμς οπου θελουμε

    5) εχουμε να συνχρονιστουμε γενικα μονο με τον εαυτο μας αλλα και να τα βρουμε .

    κτλ το θεμα ειναι να μπορεις να δυκτιωθεις ευκολα εκεί στα ξενα.. πείτε τα δικά σας επιχειρηματα !

    το καλυτερο ταξιδι ειναι αυτο που δεν καναμε ακόμα!

  2. #2
    Για ολους τους παραπανω λογους που αναφερεις φιλε μου !!!! Συν οτι δεν <σερνεις > κανεναν στο προγραμμα σου η την διαδρομη σου,τα ταξιδια δεν τα κανουμε καθε μερα και ιδιαιτερα στο εξωτερικο , αν λοιπον δεν εχεις ξαναταξιδεψει με καποιον μαζι σε μερικα ταξιδια να ξερεις αν ταιριαζετε στο δρομο και γενικοτερα να ειστε τις ιδιας φιλοσοφιας ανθρωποι , αποψη μου ειναι ΚΑΝΤΟ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ το ταξιδι,θα το χαρεις καλυτερα απο το να παθεις οτι επαθες με τον <γνωστο-φιλο>που περιγραφεις,ασε που οταν ταξιδευεις με μηχανη ποτε δεν εισαι μονος,ολο και καποιους συνταξιδιωτες θα βρεις στον δρομο,για μια κουβεντα ενα καφε και μια φωτογραφια

  3. #3
    Μέλος Το avatar του/της FJ
    Εγγραφή
    26/09/2007
    Μηνύματα
    82
    Ενα ταξιδι ειναι καλυτερα να γινεται με εναν ακομη φιλο(ή και φιλη), για να μπορεις να μοιραστεις εικονες-σκεψεις-προβληματισμους-συναισθηματα εκεινες ακριβως τις στιγμες.

    Εαν ομως δεν ειναι τσεκαρισμενη η παρεα σε μικροτερες βολτες και σε πολυωρες συζητησεις και ανταλλαγη αποψεων πρεπει να αποφευγεται ειδικα στο εξωτερικο που και τα χλμ ειναι πολλα και οι μερες ειναι πολλες, διοτι κινδυνευουμε και εμεις και το ταξιδι να παει στραφι...

  4. #4
    Αρχικά δημιουργήθηκε από G/S
    ασε που οταν ταξιδευεις με μηχανη ποτε δεν εισαι μονος,ολο και καποιους συνταξιδιωτες θα βρεις στον δρομο,για μια κουβεντα ενα καφε και μια φωτογραφια

    +1


  5. #5
    κι εγω ταξιδεύω μόνος πολλές φορές και γουστάρω!αλλά το καλύτερο είναι να έχεις καλή παρέα!νιώθεις πιο άνετα(εγώ τουλάχιστον).

    τώρα όσον αφορά ταξίδια σε βουνά χώματα λαγκάδια και γενικώς απομακρυσμένες περιοχές, παρέα επιβάλλεται

  6. #6

    Re: Για ποιο λόγο να ταξιδέψει κάποιος μόνος του...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από fz6man

    Επίσεις θα ηθελα να μαθω πως θα βλεπατε εναν μοναχικο ταξιδιωτη πχ να κανει camping μονος του στην Ελλαδα οπως θα τον κοιταζατε περιεργα η οχι ? και τι θα λεγατε απο μεσα σας ?

    Μη σε απασχολει καθολου τι λεει ο καθε ενας, αν αισθανεσαι καλυτερα μονος σου... να πας μονος σου, ειναι στον χαρακτηρα αυτο.

    Τοσος κοσμακης υπαρχει εκει εξω... μπορει να κανεις κ γνωριμια καλη


    Εδω υπαρχει κοσμος που γουσταρει να πηγαινει σινεμα μονος του ή να πηγαινει κ για καφε...

    Κ εγω θελω να το κανω καποια στιγμη αυτο, μοναχικος ταξιδιωτης κ ετσι

  7. #7
    Μηπως να βρεις αλλον συνταξιδιωτη που να ταιριαζουν οι χημειες σας?Δεν σημενει οτι επειδη ενας δεν σου ταιριαζε ολοι θαναι ετσι.Θαναι πολυ πιο διασκεδαστικο με καλη παρεα απο οτι μονος..ειμαι σιγουρος
    T(w)o beer or not t(w)o beer? :P
    Two beeeeeeeerr!!!!

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της fz6man
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    357
    πως εισαι τοσο σιγουρος?
    το καλυτερο ταξιδι ειναι αυτο που δεν καναμε ακόμα!

  9. #9
    Καλή η μοναξιά ,

    είμαι και γω ένας από αυτούς που γράφουν χλμ μοναχικά ,

    αλλά .......όταν φθάνω και πάω να πιω ένα καφέ ,

    και δεν έχω με ποιον να κουβεντιάσω όλες αυτές τις εικόνες που είδα ,

    σκέφτομαι τι ωραία που θα ήταν να είχα παρέα !!!

  10. #10
    D-11 Earth Mover Το avatar του/της Tpap
    Εγγραφή
    11/10/2007
    Μηνύματα
    2.954

    Re: Για ποιο λόγο να ταξιδέψει κάποιος μόνος του...

    Για πολλούς λόγους...

    Αντίθετα για να ταξιδέψει κάποιος με κάποιον άλλον παρέα, χρειάζονται ελάχιστοι.

    Καλούς δρόμους φίλε, και να προσέχεις πολύ με ποιούς βγαίνεις βόλτες...

  11. #11
    φανατικα ANTIFAνατικος! Το avatar του/της giannis21
    Εγγραφή
    24/10/2009
    Μηνύματα
    693
    φιλε μεχρι να βρεις ατομο/α που να ταιριαζεις απολυτα ως προς τον τροπο σκεψης και αντιμετωπισης του ταξιδιου καλυτερα να ταξιδευεις μονος.τουλαχιστον αυτο θα κανω εγω στα επομενα ταξιδια για ολους τους λογους που αναφερεις και εσυ..
    ισως ειναι καλυτερα να εχεις παρεα για να μοιραζεσαι τις σκεψεις του ταξιδιου αλλα και για να νοιωθεις πιο ασφαλης,ομως αν δεν γνωριζεις και δεν εμπιστευεσαι τους συνταξιδιωτες σου το μονο που καταφερνεις ειναι να χαλασεις το ταξιδι σου.
    Καμία ιδέα δεν ευθύνεται για τους μαλάκες που την ενστερνίζονται..-Κωστάκης Ανάν-

    http://www.tokoulouri.com/

  12. #12
    φιλε εχω κανει και εγω ταξιδια με παρεα που μετα με ξενερωσε τοσο που δν ηθελα να ξανακουσω για ταξιδι μαζι τους... Αλλα απο το παθημα μαθαινεις...

    πλεον εχω καταληξει με ποια ατομα συνενοουμαι...
    Συγκεκριμενα μονο ατομα... που γνωριζομαστε χρονια και ειμαστε αποδεδειγμενα καλοι φιλοι και το σημαντικοτερο επικοινωνουμε και συνενοουμαστε αψογα...

    και τα ταξιδια μας ειναι παντα επιτυχημενα...

    κανω και μονος κανα ταξιδακι συντομο αλλα για να πω την αληθεια το ψιλοβαριεμαι....

    θες να πεις μια κουβεντα ρε αδερφε... να μοιραστεις εικονες και συναισθηματα...

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της jimmis5
    Εγγραφή
    20/11/2008
    Μηνύματα
    2.116
    Ας ειμαι ο πρωτος που διαφωνει..
    Το οτι πηγες μια φορα με καποιον τσαρκα και βγηκε μαπα το καρπουζι δεν εχει να κανει με το συνολο των ταξιδιων.Εγω δεν θα πηγαινα με τιποτα μονος μου.Ειναι σαν το ανεκδοτο με τον Μητσο στην ερημο ακομα και αν πηδας την Κλοντια θελεις να το μοιραστεις.Ο χαβαλες το δεσιμο η βοηθεια η τσαντηλα και η ασφαλεια που σου προσφερει ενας ακομα καλος συνοδοιπορος νομιζω δεν υπαρχει στο μοναχικο ταξιδι.Οταν ποια δεν θα μπορεις για χ λογους να ταξιδευεις θα πηγαινεις στο φιλαρακι θα πινεις μια μπυρα και θα λες ολες τις ιστοριες που κανατε μαζι.Αν το κανεις μονος μαλλον για μελανχολια και για κανα κοψιμο φλεβας θα πηγαινα.
    Οποτε ψαξε ανθρωπους δυσκολο δεν ειναι πολυ κανεις λιγο πισω κανουν λιγο πισω και πατε παρεακι ταξιδια
    Οι μοτοσυκλέτες δεν εχουν πια ψυχή γιατί οι άνθρωποι δεν εχουν πια ψυχή
    Είτε έχεις είτε δεν έχεις αν δεν σε τρέχουνε μην τρέχεις...
    Αν δεν ξερεις που πας γυρνα πισω!!!

  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από jimmis5
    .Ειναι σαν το ανεκδοτο με τον Μητσο στην ερημο ακομα και αν πηδας την Κλοντια θελεις να το μοιραστεις.
    Ακριβως αυτο ειχα σκεφτει με το που διαβασα το θεμα

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της calmen
    Εγγραφή
    25/10/2008
    Μηνύματα
    102
    παντα μαθαινεισ νεα ατομα στο ταξιδι σου!!
    μην φοβασαι τιποτα..αρκει να εισαι προσεκτικοσ!

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 24/09/2010, 12:36
  2. Για ποιο Γιώργο να λέει?...
    από z_armagedon στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 30/08/2010, 09:23
  3. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 08/02/2009, 17:02
  4. Για ποιό λόγο...
    από motaba στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 38
    Τελευταίο μήνυμα: 09/08/2007, 20:31

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF