Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 10 από 10

Θέμα: ψάχνω φτηνό 50cc αλλά του κουτιού

  1. #1

    ψάχνω φτηνό 50cc αλλά του κουτιού

    Καλησπέρα μηχανόβιοι,

    Δεν έχω και πολύ σχέση με το άθλημα γι' αυτό μπήκα να με φωτίσετε (μη με δουλέψετε πολύ μ' αυτά που θα πω). Η αλήθεια είναι ότι οδηγούσα ένα galaxy 50cc πριν κάτι χρόνια αλλά σε κάποια φάση τα έφτυσε, στο μεταξύ πήρα κι αμάξι και το παράτησα. Ήταν ήδη μεταχειρισμένο (μου το χάρισαν) και μου 'χε φάει ήδη πολλά χρήματα με μια το ένα μια το άλλο. Ήθελα να πάρω κάτι καλό σε μηχανάκι όπως το Honda ch αλλά λόγω της κρίσης αυτό είναι αδύνατον.
    Αυτό που θέλω λοιπόν παιδιά είναι το πιο φτηνό scooter πενηντάρι αλλά να το πάρω του κουτιού ώστε να μου κρατήσει μέχρι να πάει καλύτερα η δουλειά μου (δυο χρονάκια)και να μπορέσω να πάρω κάτι καλύτερο. Δεν θέλω να είναι καθόλου μεταχειρισμένο ώστε αυτό το λίγο χρόνο που θ' αντέξει τουλάχιστον να είμαι ήσυχη. Ελπίζω να καταλαβαίνετε το σκεπτικό μου. Με λίγα λόγια, αν περιμένω για να μαζέψω χρήματα και να πάρω κάτι καλό θα έχω δώσει αυτά τα χρήματα ήδη στη βενζίνη.
    Ας είναι και μάρκα μ' έκαψες, κι απ' την Κίνα κι απ' το φεγγάρι δε με νοιάζει αλλά κάτω από χίλια ευρώ και βγάλε! Μου 'χει μείνει ψυχολογικό με το άλλο να προχωράω στη βροχή σέρνοντάς το κάνοντας στην άκρη μη με πατήσουν τ' αυτοκίνητα! Στην ουσία το θέλω για ένα πήγαινε έλα Μαρούσι-Πετρούπολη πέντε φορές την εβδομάδα. Τι έχετε να προτείνετε και πότε λέτε ότι θα τα φτύσει;

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων

  2. #2
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    χμμ....50αρι για Μαρουσι-Πετρουπολη?Καλυτερα να παρεις κατι πιο δυνατο γιατι ουτως η αλλως θα ειναι σαν το σπρωχνεις με αυτα τα κυβικα για τοση μεγαλη διαδρομη και επικυνδυνο για εσενα πανω απ ολα.
    Keep spamming!!!:a13:

  3. #3
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896

    Re: ψάχνω φτηνό 50cc αλλά του κουτιού

    Αρχικά δημιουργήθηκε από cristina
    Καλησπέρα μηχανόβιοι,

    Δεν έχω και πολύ σχέση με το άθλημα γι' αυτό μπήκα να με φωτίσετε (μη με δουλέψετε πολύ μ' αυτά που θα πω). Η αλήθεια είναι ότι οδηγούσα ένα galaxy 50cc πριν κάτι χρόνια αλλά σε κάποια φάση τα έφτυσε, στο μεταξύ πήρα κι αμάξι και το παράτησα. Ήταν ήδη μεταχειρισμένο (μου το χάρισαν) και μου 'χε φάει ήδη πολλά χρήματα με μια το ένα μια το άλλο. Ήθελα να πάρω κάτι καλό σε μηχανάκι όπως το Honda ch αλλά λόγω της κρίσης αυτό είναι αδύνατον.
    Αυτό που θέλω λοιπόν παιδιά είναι το πιο φτηνό scooter πενηντάρι αλλά να το πάρω του κουτιού ώστε να μου κρατήσει μέχρι να πάει καλύτερα η δουλειά μου (δυο χρονάκια)και να μπορέσω να πάρω κάτι καλύτερο. Δεν θέλω να είναι καθόλου μεταχειρισμένο ώστε αυτό το λίγο χρόνο που θ' αντέξει τουλάχιστον να είμαι ήσυχη. Ελπίζω να καταλαβαίνετε το σκεπτικό μου. Με λίγα λόγια, αν περιμένω για να μαζέψω χρήματα και να πάρω κάτι καλό θα έχω δώσει αυτά τα χρήματα ήδη στη βενζίνη.
    Ας είναι και μάρκα μ' έκαψες, κι απ' την Κίνα κι απ' το φεγγάρι δε με νοιάζει αλλά κάτω από χίλια ευρώ και βγάλε! Μου 'χει μείνει ψυχολογικό με το άλλο να προχωράω στη βροχή σέρνοντάς το κάνοντας στην άκρη μη με πατήσουν τ' αυτοκίνητα! Στην ουσία το θέλω για ένα πήγαινε έλα Μαρούσι-Πετρούπολη πέντε φορές την εβδομάδα. Τι έχετε να προτείνετε και πότε λέτε ότι θα τα φτύσει;

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων
    Κάτι σκέφτεσαι λάθος..

    1) Το 50άρι μάλλον για αυτή την διαδρομή είναι μικρό

    2) Ένα επώνυμο 5ετίας θα σου κρατήσει 3 φορές περισσότερο από ένα μ'εκαψες - κινέζικο καινούριο.. εκτός και αν έχεις λεφτά για πέταμα

    3) Με 1000 ευρώ βρίσκεις επώνυμο αξιόπιστο 50ράκι.. το piaggio zip 50, με λίγα ακόμα 1300-1400 παίρνεις είτε αρκετά καλύτερο 50ράκι είτε κάποιο sym - kymco 125..
    “Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning.” - Rich Cook

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    για κάτω απο χιλιάρικο θα πρέπει να κοιτάξεις προς κινα μεριά δυστυχως...

    Αλλά!

    Επειδή μόλις την περασμένη εβδομάδα μια φίλη αγόρασε σκουτερ για τέτοια δουλειά(σπίτι δουλειά) ακου προσφορα που βρήκαμε.

    Sym
    symphony SR 150cc
    24 μήνες με 0 προκαταβολή
    μηνιαία δόση 83€

    Το ίδιο σε 50cc βγαίνει στα 71€ το μήνα, οπότε δεν ξέρω αν αξίζει.

    δε ξέρω τα οικονομικά σου, αλλά κοιταξέ το σα προσφορά δεν είναι άσχημη.Το ποσό ψιλοπαλεύεται και παίρνεις κανονικό μηχανάκι,αξιοπρεπέστατο,δυνατούτσικο να μπορείς να κινείσαι σαν άνθρωπος.

    Και θα είναι και καινούργιο!

  5. #5

    Re: Re: ψάχνω φτηνό 50cc αλλά του κουτιού

    Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
    Κάτι σκέφτεσαι λάθος..


    2) Ένα επώνυμο 5ετίας θα σου κρατήσει 3 φορές περισσότερο από ένα μ'εκαψες - κινέζικο καινούριο.. εκτός και αν έχεις λεφτά για πέταμα

    Εισαι σιγουρος ?

  6. #6
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896

    Re: Re: Re: ψάχνω φτηνό 50cc αλλά του κουτιού

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Panopticon7
    Εισαι σιγουρος ?
    Από αυτά που βλέπω.. ναι..
    “Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning.” - Rich Cook

  7. #7
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.333
    peugeot v-click στα 900 γιουργια

  8. #8

    Re: Re: Re: Re: ψάχνω φτηνό 50cc αλλά του κουτιού

    Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
    Από αυτά που βλέπω.. ναι..
    Εχεις συνεργειο ?

  9. #9
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896

    Re: Re: Re: Re: Re: ψάχνω φτηνό 50cc αλλά του κουτιού

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Panopticon7
    Εχεις συνεργειο ?
    όχι δεν έχω συνεργείο αλλά

    1) γνωρίζω ανθρώπους που είχαν ή έχουν και χτυπάνε το κεφάλι τους στον τοίχο

    2) έχω διαβάσει το rebuild.. ενός κινέζου από τον Σπύρο αν θυμάμαι καλά..

    3) το λέει ξεκάθαρα η εγγύηση των περισσοτέρων (12.000 χλμ ή 1 έτος..)

    Το μόνο θετικό είναι ότι υπάρχουν πλέον κάποια κινέζικα αρκετά πιο αξιόπιστα από άλλα.. από εταιρίες όπως η zongshen, η lifan κτλπ.. αλλά και πάλι θα το ρίσκαρες? Σε παπί άντε και το ρισκάρεις.. απλή κατασκευή.. αλλά σε σκουτεράκι.. έχεις δει ποτέ κάτι baotian.. cheetah κτλπ 6 μηνών?
    “Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning.” - Rich Cook

  10. #10
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mike.giann
    peugeot v-click στα 900 γιουργια
    designed & made in china με κάτι ροδάκια σαν πατίνι..

    νομίζω ότι παίζουν κάποια κομμάτια peugeot ludix stock.. 65 kgr 2χρονο.. πολύ σβέλτο και με λίγο πιο μεγάλους τροχούς νομίζω.. είχα δει ένα 1000 ευρώ στο car..
    “Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning.” - Rich Cook

Παρόμοια θέματα

  1. επανηλθε,αλλα του'μεινε η βλακεια
    από stavrogin στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 38
    Τελευταίο μήνυμα: 05/09/2006, 09:32

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF