Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 35

Θέμα: Στεγνό καθάρισμα

  1. #16
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/09/2004
    Μηνύματα
    14
    file moy to diko moy einai 2004..!to phra to dekembrh arxes.
    pantos mhn parekshghs ta paidia..asteieyontai gi ayto na eisai sigoyros den exoyn tipota me sena...!!!
    an meinhs edo sto forum ennoo 8a dhs oti 8a ma8hs arketa pragmata kai an xreiasths boh8eia se oti afora thn moto soy,arketa paidia 8a soy thn prosferoyn na eisai sigoyros gi ayto.apla opos eipa kai sthn arxh kanoyn asteiakia!!!!na eisai kala...!

  2. #17
    ^ΒΟΟΜΒΟΟΜ Το avatar του/της IKE
    Εγγραφή
    23/08/2004
    Μηνύματα
    58
    Αρχικά δημιουργήθηκε από alnotas
    Να 'σαι καλά φίλε. Ο πρώτος που μίλησε σοβαρά. Ποιο μοντέλο έχεις (χρονιά);
    Δηλαδή όσα σου είπαν στην προηγούμενη σελίδα:

    Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
    γιατι αν πλύνεις καλα το μηχανάκι με τα κατάλληλα και ειδικά για μηχανιές καθαριστικά και μετα το περάσεις με πετσί... δεν αφήνει τίποτα αλλο εκτος απο αστραφτερή γυαλάδα...
    Αρχικά δημιουργήθηκε από IKE
    Ολος ο κόσμος ξέρει, αυτό που ξέρει είναι πως μετά το μπουγέλωμα και τη σαπουνάδα ακολουθεί το σκούπισμα (όπως με τα κακάκια λέει :rotflmao: ). Πάρε ενα καλό πετσί απο καταστήματα με αξεσουάρα αυτοκινήτου



    Εγω είμαι του μεταχειρισμένου αλλα δεν είμαι μπίχλας

    Μη φοβάσαι, το νερό και ηυ μπουγάδα δε θα σου δίωξει την καινουργίλα, αν φοβάσαι μη φύγει το κερί βάλε μια καλή προσταυετική αλοιφή (όχι για γρατζουνιές!) και θα είσαι μια χαρά.
    Δεν ήταν σοβαρά??

  3. #18
    Χιλιομετροφάγος Το avatar του/της SF
    Εγγραφή
    14/05/2002
    Μηνύματα
    2.903

    Gillette Sensor

    Προσωπικά δε βρίσκω το νέο μας συνάδελφο μυγιάγγιχτο, αλλά σοβαρό και μετρημένο. Ζητώ συγνώμη εκ μέρους όλων αυτών που παραφέρονται, κι επανερχόμαστε στο θέμα του πλυσίματος. Τα μόνα μηνύματα εκτός θέματος που τυχγάνουν ευνοϊκής μεταχείρισης, είναι αυτά που εκθειάζουν τη μαμά Χόνδα και τη σειρά CB! Τα άσχετα τα έφαγε η μαρμάγκα


    ---
    Προσέχουμε για να τρέχουμε

  4. #19

    Προς skorpios1

    Τώρα που σε βρήκα φίλε συν-CB-α (skorpios1 και φυσικά όποιος άλλος έχει-είχε cb1300) κάτσε να σου κάμω 1-2 ρωτησούλες άσχετες πλησίματος.

    α). "Manual says..." αλλαγή λαδιών στα 12.000 και βαλβίδες 24.000. Στον αντιπρόσωπο μου είπαν αλλαγή στα 6.000 και σε κάθε 2η αλλαγή, άλλαγμα φίλτρου. Εσύ τι κάνεις;

    β) Σε τι θερμοκρασίες δουλεύει το δικό σου μέσα στην πόλη γιατί είχα προβληματιστεί λιγουλάκι. Το θερμόμετρο έπαιζε 102-110, άναβε συνέχεια το βεβιλαντέρ, κατέβαζε στα 104 και πάλι απ' την αρχή. Ξέρω πως σαν άστρωτο μοτόρι ανεβάζει παραπάνω. Σε εθνική δουλέυει στους 80-82. Θα βελτιωθούν οι θερμοκρασίες;

    Αυτά για αρχή. Έπεται συνέχεια...

  5. #20
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/09/2004
    Μηνύματα
    14
    File kalhmera..
    H allagh ladion einai ka8e 6.000 xlm etsi leei h antiprosopeia etsi kanhs...to manuals leei ka8e 12.000 alla kalo einai ka8e 6.000 na to allazhs an kanhs xrhsh ka8hmerinh sthn polh.

    h 8ermokrasia se anoixto dromo doyleyei 82-90 se kinhsh 102-108 den 8a allaksh dramatika an to stroshs kai meta..alloste to bentilater exei dyo skales an to prosekshs 8a akoushs sto doylema stis xamhles 8ermokrasies 84-95 einai pio argo an anebei pio pano doyleyei pio grhgora,pantos mhn se fobizh ayta ta moter einai sxediazmena na doyleboyn pshla.

    manitaria ths ebales;einai aparaithta..!

  6. #21
    Μανιτάρια δεν έβαλα γιατί μου φαίνονταν άσχημα και άκουσα ότι σε περίπτωση πτώσης μπορεί να κάνουν περισόττερη ζημιά παρά καλό αν στραβώσουν και πληγώσουν το μοτέρ. Αντίθετα έβαλα καγκελάκια της SW-Motech (http://www.mo-tech.de/schutzbuegel/p...52d1c4c8511687). Θα τα προσέξεις αν δεις καλύτερα την φώτο. Μικρά, όμορφα και φαίνεται να προστατεύουν.
    Ελπίζω μόνο να μην χρειαστεί να το μάθω...

  7. #22

    Crashbars

    ...loading


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	crashbars.jpg 
Προβολές:	165 
Μέγεθος:	21,6 KB 
ID:	19541

  8. #23
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/09/2004
    Μηνύματα
    14
    symfono oti den xreiazetai na ma8oyme ti 8a ginh se periptosh ptoshs...makrya apo oloys tetoies katastaseis..ego ebala manitaria oxi mama xonda..ta bgazh se leyko mono xroma..ebala agglika rg..nomizo kati tetio..mayro xroma denei pio omorfa..alla kai to kagkelaki poy eida sto diko soy omorfo einai..na einai axreiasta!!

  9. #24
    Κάτι άλλο.
    Που κυμαίνεται η κατανάλωσή σου; (εντός/εκτος πόλης)
    Και αν αυτή θα καλυτερέψει μετά το στρώσιμο.

  10. #25
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/09/2004
    Μηνύματα
    14
    Koita an nomizhs oti phres ena oikonomiko mhxanaki...ksexaseto...............!!!

    sthn kinhsh kaiei..kaiei poly....ka8e gkazia 8a thn martyras..!!
    sto taksidh an doylepsei normal taxythtes.120-150 einai oikonomiko an piesth 150-=+ kai ekei 8a to martyrhshs..
    pisteyo omos oti opoios agorazei to sygkekrimeno mhxanaki to mono poy den skeftetai einai h katanalosh kaysimoy soy dinh tosa polla sthn odhghsh toy poy den metras ka8oloy ti kaiei...alla pos to kaiei...

  11. #26
    Ο,τι μηχανακι και να οδηγεις στα 1000κυβικα και να το ανοιγεις καταπινει.
    Εξαλλου κανεις δεν αγοραζει 1000αρι για να οδηγει οικονομικα, αν ηθελε οικονομια θα επερνε κανενα 600αρι on-off να κανει τη δουλεια του.

    Βεβαια με το CB 1300 πανω απο τα 170-190χλμ, αν κρινω απο το souper four που ειχα δεν αισθανεσαι και πολυ ανετα λογω αερα, οποτε σε ταξιδι με 150 πιστευω πως και την οδηγηση θα χαιρεσαι και δε θα καταναλωνεις και πολλα...


    Όταν η πόλη κοιμάται.......

  12. #27
    Εννοείται ρε παιδιά, δεν ζω στο φεγγάρι. Ξέρω ότι "πίνει" πολύ. Απλά από άρθρα είχα διαβάσει για 238 (ταξιδιάρικα) χιλιόμετρα πριν μπει στην ρεζέρβα (δηλ. 17 lt) και 187 χιλ. μέσα σε πόλη. Άρα μικτά υπέθεσα γύρω στο 200άρι χιλιόμετρα αλλά διαπίστωσα ότι πέφτω έξω 20-30 χιλιόμετρα.
    Δεν με νοιάζει τόσο για το πόσο πίνει (...βρε με νοιάζει, αλλά λέμε τώρα ) αλλά για το αν ένα τεπόζιτο θα με βγάζει άνετα για ταξίδια 200-250 χιλιομέτρων με top ταχύτητες 150-160.

    Επ' ευκαιρίας. Απλή ή 100 οκτανίων; Αξίζει τον κόπο; Χρειάζεται να το στρώσω για να την δοκιμάσω;

  13. #28
    Γυρολόγος-Λασπολόγος! Το avatar του/της adam_tsouk
    Εγγραφή
    03/10/2003
    Μηνύματα
    5.430
    Αρχικά δημιουργήθηκε από alnotas
    Εννοείται ρε παιδιά, δεν ζω στο φεγγάρι. Ξέρω ότι "πίνει" πολύ. Απλά από άρθρα είχα διαβάσει για 238 (ταξιδιάρικα) χιλιόμετρα πριν μπει στην ρεζέρβα (δηλ. 17 lt) και 187 χιλ. μέσα σε πόλη. Άρα μικτά υπέθεσα γύρω στο 200άρι χιλιόμετρα αλλά διαπίστωσα ότι πέφτω έξω 20-30 χιλιόμετρα.

    Κοίτα, τα "ταξιδιάρικα" χλμ είναι με χαλαρούς ρυθμούς ως κατά το πλήστον οπότε είναι λογικό η κατανάλωση να είναι χαμηλή.
    Αλλά.... 1300 κυβικά έχεις μην περιμένεις και τρελή οικονομία.

    Όσο για την βενζίνη........ διάβασε παλιότερα σχετικά ποστ (και άμα βγάλεις άκρη...)



    Καλορίζικο είπα; Δεν είπα.... καλορίζικο και καλοτάξιδο.
    kawasaki street warriors


    "δεν είναι η πτώση είναι η σύγκρουση..."
    One more dies one more lives
    One baby cries one mother grieves
    For all the sins you will commit
    You'll beg forgiveness and none I'll give

    Δεν θα πεθάνουμε ποτέ κουφάλα νεκροθάφτη!!!


  14. #29
    Βελτιωμένος Ύπνος...... Το avatar του/της maintenance
    Εγγραφή
    06/10/2004
    Μηνύματα
    1.504
    ΤΟ ΞΕΧΑΣΑ............

    ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ ΤΟ ΤΟΥΜΠΑΝΟ!!!

    BOL´DOR THΣ ΔΕΚΑΕΤΙΑΣ ΤΟΥ 80, ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ!!!

    ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ!
    η επιβίωση του Ηλιθίου!

    www.icon-decoration.gr

  15. #30
    Με βάλατε σε σκέψεις....
    Λες τελικά να είμαι λίγο υπερβολικός;

    Μήπως έχει δίκιο η κοπέλα μου που φωνάζει ότι αφήνω βρωμιές και σημάδια από ρόδες όταν την παρκάρω στο σαλόνι; :wacko:

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF