Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 8 από 8

Θέμα: ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΟΝ ΘΕΟ ΤΟΥΣ............

  1. #1

    ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΟΝ ΘΕΟ ΤΟΥΣ............

    Για να προσέχουν όσοι υπογράφουν ότι σύμβαση δανείου υπάρχει....

    Οταν αγόραζα το προηγούμενο μου μηχανάκι εθεώρησα καλύτερο να μην ξοδέψω χρήματα από αυτά που είχα στην άκρη και να την πάρω με δάνειο....
    Μόλις είχα γυρίσει από 2 χρόνια δουλειάς στην Ρουμανία και ήμουν θορυβημένος σχετικά με ότι άκουγα για κρίση,στάση πληρωμών κλπ....

    Ετσι λοιπόν παρέδωσα εκαθαριστικό και σε λίγες ώρες πήρα έγκριση....


    Εξι μήνες μετά ζήτησα την ολική προεξόφληση του δανείου.....και παραλίγο να πάθω εγκεφαλικό.....


    Το αρχικό ποσό δανείου ήταν 10400 ευρώ

    Είχα πληρώσει ήδη 6 δόσεις......1100 ευρώ....

    Το ποσό που μου ζήταγε η τράπεζα ήταν .........10640 ευρώ.....



    Την πλήρωσε φυσικά ο φίλος μου έμπορας που τα άκουσε χωρίς να φταίει....


    Αυτήν την στιγμή με προσωπική του παρέμβαση και με δική μου επιθυμία να τελειώνω με τους λωποδήτες μια ώρα αρχίτερα περιμένω να μου ανακοινώσουν το διαμορφωμένο υπόλοιπο...



    Προσεχετε τι τρυκ διαπίστωσα.:

    Χρεώνουν στο κεφάλαιο τα έξοδα φακέλλου (190 ευρώ) τα οποία δεν στα ζητάνε στην αρχή και προτιμούν να τα περνάνε στο κεφάλαιο για να τοκίζονται και αυτά...

    Ζήτησα στις 30/8/2010 την εκαθάριση και αυτοί μου στείλανε υπολογισμένο το άληκτο κεφάλαιο ως 30/9/2010///(ενας μήνας τοκοι παραπάνω)

    Χωρίς να ενημερωθώ είχα χρεωθεί ασφάλεια δανείου σε περίπτωση αδυναμίας αποπληρωμής

    Προσέξτε το παραπάνω....Είχαν εκτός από την ασφάλεια....κάνει και παρακράτηση...
    Η δε ασφάλεια σε μένα που είμαι μόνιμος δημόσιος υπάλληλος δεν υπήρχε ούτε μια περίπτωση να τεθεί σε λειτουργία..Εκτός από αυτό είχαν χρεώσει την ασφάλεια ολοκλήρου του χρόνου που αρχικά είχε συμφωνηθει το δάνειο(84 μήνες)...


    Ολά αυτά εμένα με έκαναν και αγόρασα την καινούργια μηχανή απολύτως μετρητοίς...Εκτός ότι δεν πλήρωσα γαμισιάτικα πέτυχα και μια γεναία έκπτωση στην τιμή που αρχικά ζήταγε ο πωλητής....


    Απο ότι κατάλαβα θα μου αφαιρέσουν το ποσό της ασφάλειας (κάνα 350 ευρώ)

    Μακρυά λοιπόν από τράπεζες που είναι νέες στον χώρο .....



    Οφείλω να πώ ότι ο πωλητής καθώς και ο εισαγωγέας παραδέχτηκαν αμέσως το παράλογο και βοήθησαν........

  2. #2
    Greg HondaYamahaκης Το avatar του/της moutoulos
    Εγγραφή
    14/05/2005
    Μηνύματα
    87
    Πέρα απο αυτό προεξοφλείς τους τόκους, και αφού τελειώσουν με αυτών, ξεκινάει το κεφάλαιο.

    Παράδειγμα:

    1η δόση 300ε, απο αυτά θα είναι πχ τα 275ε θα είναι απο τον τόκο, και τα 25ε απο το κεφάλαιο που πήρες ...

    2η δόση 270ε τόκος, και 30ε κεφάλαιο ...., και πάει λέγοντας ...
    Και να θυμάσαι ..., να προσέχεις .

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    δες εδω
    και εδω


    εχουν χιλιοπειπωθει ολα αυτα αλλα καλο ειναι να επανερχονται για να βλεπει και κανενας νεος...

  4. #4
    VW Bank μιλάμε φίλε?

  5. #5
    voodoo practitioner Το avatar του/της mikros boudas
    Εγγραφή
    12/02/2008
    Μηνύματα
    453
    αυτο με την ασφαλεια τι απατη

  6. #6
    Αυτο με την ασφαλεια απο οτι μου ειχανε πει απο την τραπεζα ειναι οτι σε περιπτωση που συμβει κατι χοντρο (θανατος κ.α) απλα ειναι για να μην κυνηγησουνε τους δικους σου. Τωρα δεν ξερω αν οντως γινεται ετσι παντως εμενα αυτο μου ειχανε πει

  7. #7
    To infinity...and beyond! Το avatar του/της argy_kap
    Εγγραφή
    11/08/2005
    Μηνύματα
    863
    Νομίζω οτι είναι προφανές οτι εσύ φταίς καθαρά και όχι η τράπεζα.....

    Εσύ πήγες στην τράπεζα, εσύ υπόγραψες χωρίς να διαβάσεις του όρους εσύ λοιπόν θα πληρώσεις....


    Μην τα ρίχνετε όλα στις τράπεζες, ένα μαγαζί είναι στο οποίο πρέπει να έχεις το θάρρος και την μαγκιά να κάνεις παζάρια ΠΡΙΝ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙΣ.

    Φιλικά πάντα

  8. #8
    Υπόψιν οτι οι 6 δόσεις περιλαμβάνουν και τόκους, όχι μονο κεφάλαιο αρα το 6 δοσεις = 1100 ειναι μάλλον λαθος.

    Οπως και να 'χει, προσοχή στο τι υπογράφετε παίδες. Εαν εχετε αμφιβολια μην υπογραψετε άμεσα και κοιτάξτε το κείμενο με καποιον που το γνωρίζει.
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

Παρόμοια θέματα

  1. ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΘΕΟ ΤΟΥΣ
    από natlan74 στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 13/02/2010, 16:26
  2. Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 29/08/2005, 18:15
  3. ΜΠΑΤΣΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΙΔΕΑ (read It)
    από fotografos στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 51
    Τελευταίο μήνυμα: 23/08/2005, 11:19
  4. Απαντήσεις: 37
    Τελευταίο μήνυμα: 09/06/2004, 14:37
  5. ποιος είπε ότι τα μωρά δεν έχουν δόντια;
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 27/02/2004, 11:41

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF