Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 28

Θέμα: λαστιχα για vstrom 1000

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της x-rider
    Εγγραφή
    13/08/2002
    Μηνύματα
    504

    λαστιχα για vstrom 1000

    καλημερα στους απανταχου


    θελω να αλλαξω λαστιχα για το vstrom1000 εχει κανεις


    καμια εμπειρια?

    για; βοηθατε ,για βοηθατε




  2. #2
    No bike.....No party Το avatar του/της zeli
    Εγγραφή
    24/02/2005
    Μηνύματα
    244
    Καλησπέρα ,

    Για ψάξε να δεις αν έχει έρθει η καινούρια σειρά της Brigdestone (Battle Wings) με κωδικό BW ειδάλλως κοίτα τα κλασικά BT Trailwings (εγω τουλάχιστον είμαι πολυ ευχαριστημένος μετά από 20000χλμ χρήσης.
    THE MORE WE SEE THE MORE WE KNOW...

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της x-rider
    Εγγραφή
    13/08/2002
    Μηνύματα
    504
    λες για bridgestone ,τα εχεις αλλαξει και ξαναφορεσες παλι

    bridgestone?

    ειδες καμια διαφορα στα καινουρια απο τα μαμισια?


    και τελος κατι καλο σε αλλη μαρκα εχει ακουστει?

  4. #4
    No bike.....No party Το avatar του/της zeli
    Εγγραφή
    24/02/2005
    Μηνύματα
    244
    Στο Capo είναι τα μαμήσια αλλαγή από Σεπτέμβρη...Φίλος που έχει αλλάξει (σε Caponord πάλι) τα μαμά Tourance και πήγε σε ΒΤ είναι πολύ ευχαριστημένος.
    Για άλλους τύπους ελαστικών στην κατηγορία των μοτό μας(95+άλογα 200+κιλά) δεν έχω ίδιαν άποψη.Στον Transalp που είχα ΒΤ,Anakee,Tourance περισότερο απο όλα μου άρεσαν τα πρώτα.Τα Michelin βρίσκω πολύ μαλακά και «τετράγωνα».
    THE MORE WE SEE THE MORE WE KNOW...

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της x-rider
    Εγγραφή
    13/08/2002
    Μηνύματα
    504
    thanks man


    τα battle wings τα εχει φορεσει κανεις


    να μας πει τι κανουν?





  6. #6
    No bike.....No party Το avatar του/της zeli
    Εγγραφή
    24/02/2005
    Μηνύματα
    244
    Link απο newsletter της bridgestone
    http://www.bridgestone-eu.com/bfe/v/...441articleRCRD (αν δεν τα πάς καλά με τα Γερμανικά μετεφρασε το με το word)

    Για κάποιο περίεργο λόγο έχει καθηστερήσει η διανομή τους οπότε λογικά αν τα βρεις και τα βάλεις μάλλον έσυ θα είσαι αυτός που θα δώσει τα φώτα του.
    Για πάρε τηλ τον Γιάννη στη Μοτορόδα έχουν καλή σχέση με την Bridgestone κάτι θα ξέρει παραπάνω.

    Πάντως απ τη φωτο ωραία φαίνονται και με ποιο street χάραξη... θα που πεις στο χώμα Πάντως εγω δεν ξέρω να κάνει κανεις enduro με τα μαστόδοντα αν εβρισκα ενα λάστιχο που πάει ακόμη καλύτερα στη ασφαλτο θα το έβαζα με κλειστά μάτια:ZZZ: :ZZZ: :ZZZ:
    THE MORE WE SEE THE MORE WE KNOW...

  7. #7
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2005
    Μηνύματα
    157
    Brigdestone Battle Wings Η ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ KAI METZELER SAHARA. OXI MICHELIN ΠΑΝΤΩΣ ΕΧΩ ΚΑΚΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΑ ΠΡΟΤΕΙΝΩ.

  8. #8
    Υιοθετημένο... ...μέλος Το avatar του/της athandim
    Εγγραφή
    21/04/2003
    Μηνύματα
    489
    Μπορείς να μου πεις τί διαφορές υπάρχουν μεταξύ battle και trail (τα μαμίσια δηλαδή) wings ;;
    'Ενα Jameson με πάγο...

  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2005
    Μηνύματα
    157
    ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΜΑΛΛΟΝ ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΤΩΡΙΝΟΥ ΤRAIL.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ Η ΩΡΑ ΓΙΑ ΑΛΛΑΓΗ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ ΘΑ ΤΑ ΛΑΒΩ ΣΟΒΑΡΑ ΥΠΟΨΙΝ ΓΙΑΤΙ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΩΝ ΤΩΡΙΝΩΝ.

  10. #10
    Υιοθετημένο... ...μέλος Το avatar του/της athandim
    Εγγραφή
    21/04/2003
    Μηνύματα
    489
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Grammarios
    ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΜΑΛΛΟΝ ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΤΩΡΙΝΟΥ ΤRAIL.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ Η ΩΡΑ ΓΙΑ ΑΛΛΑΓΗ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ ΘΑ ΤΑ ΛΑΒΩ ΣΟΒΑΡΑ ΥΠΟΨΙΝ ΓΙΑΤΙ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΩΝ ΤΩΡΙΝΩΝ.
    OK...εδώ θα είμαστε..
    'Ενα Jameson με πάγο...

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Αρχικά δημιουργήθηκε από athandim
    Μπορείς να μου πεις τί διαφορές υπάρχουν μεταξύ battle και trail (τα μαμίσια δηλαδή) wings ;;
    Είναι το καινούργιο μοντέλο, η μετεξέλιξη των προηγούμενων trail wings οπότε μάλλον θα προσφέρουν κάτι παραπάνω...

    Λένε ότι έχουν εξελιχθεί κυρίως για τα μεγάλα ον-οφφ των 200+κιλών και 200+ χιλιομέτρων/ώρα...

    Από ότι έχω ακούσει η ΜΕΓΑΛΗ διαφορά είναι ότι τώρα έρχονται ΚΑΙ με υψηλότερο δείκτη ταχύτητας και όχι μέχρι 210 όπως τα προηγούμενα...
    Για τους κατόχους του 1000αριού αυτό είναι ΜΕΓΑΛΗ υπόθεση μιας και ως γνωστόν το μηχανάκι (λόγω περιορισμού των ελαστικών) έχει ηλεκτρονικό ΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ ταχύτητας στις 2 τελευταίες ταχύτητες, ώστε να μην ανεβαίνει πάνω από τα 210 πραγματικά χλμ/ώρα...ενώ μια μοτοσυκλέττα με 100 άλογα λογικά έχει δυνατότητα για 10-15 παραπάνω...
    Το επιβεβαιώνουν μάλιστα κάποιοι που έχουν παρακάμψει τον περιοριστή (υπάρχει σχετικό κύκλωμα στην αγορά) και αυτόματα βλέπουν στο κοντέρ γύρω στα 235-240 (γύρω στα 225 πραγματικά) χωρίς άλλες αλλαγές στο μηχανάκι...

    ΑΝ είναι όντως έτσι, τότε αυτό και μόνο αποτελεί σοβαρή βελτίωση, αν και λογικά θα υπάρχουν και άλλες...

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της x-rider
    Εγγραφή
    13/08/2002
    Μηνύματα
    504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
    Είναι το καινούργιο μοντέλο, η μετεξέλιξη των προηγούμενων trail wings οπότε μάλλον θα προσφέρουν κάτι παραπάνω...

    Λένε ότι έχουν εξελιχθεί κυρίως για τα μεγάλα ον-οφφ των 200+κιλών και 200+ χιλιομέτρων/ώρα...

    Από ότι έχω ακούσει η ΜΕΓΑΛΗ διαφορά είναι ότι τώρα έρχονται ΚΑΙ με υψηλότερο δείκτη ταχύτητας και όχι μέχρι 210 όπως τα προηγούμενα...
    Για τους κατόχους του 1000αριού αυτό είναι ΜΕΓΑΛΗ υπόθεση μιας και ως γνωστόν το μηχανάκι (λόγω περιορισμού των ελαστικών) έχει ηλεκτρονικό ΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ ταχύτητας στις 2 τελευταίες ταχύτητες, ώστε να μην ανεβαίνει πάνω από τα 210 πραγματικά χλμ/ώρα...ενώ μια μοτοσυκλέττα με 100 άλογα λογικά έχει δυνατότητα για 10-15 παραπάνω...
    Το επιβεβαιώνουν μάλιστα κάποιοι που έχουν παρακάμψει τον περιοριστή (υπάρχει σχετικό κύκλωμα στην αγορά) και αυτόματα βλέπουν στο κοντέρ γύρω στα 235-240 (γύρω στα 225 πραγματικά) χωρίς άλλες αλλαγές στο μηχανάκι...

    ΑΝ είναι όντως έτσι, τότε αυτό και μόνο αποτελεί σοβαρή βελτίωση, αν και λογικά θα υπάρχουν και άλλες...



    καλο μου ακουγεται αυτο που γραφεις μηπως για αυτο (λαστιχο)

    οταν ειχα ανεβασει γυρω στα 215-220χλμ , η μηχανη "επαιζε"

    σαν τρελλη?


    ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΝΕΩΤΕΡΑ ΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ ΤΟ ΠΟΣΤΑΚΙ


  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Αρχικά δημιουργήθηκε από x-rider
    καλο μου ακουγεται αυτο που γραφεις μηπως για αυτο (λαστιχο)

    οταν ειχα ανεβασει γυρω στα 215-220χλμ , η μηχανη "επαιζε"

    σαν τρελλη?


    ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΝΕΩΤΕΡΑ ΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ ΤΟ ΠΟΣΤΑΚΙ

    Για μένα τα λάστιχα είναι ο υπ' αριθμόν 1 ύποπτος σε τέτοιες περιπτώσεις...

    Αν είναι αρκετά φθαρμένα (ίσως και λίγο ανομοιόμορφα) δεν αποκλείεται να προκαλούν ταλαντώσεις που σε αυτά τα χιλιόμετρα δεν σβήνουν, το αντίθετο μάλιστα...

    Στο έκανε από την αρχή ή τώρα που τα λάστιχα έχουν φθαρεί ?

    Τα καινούργια με υψηλότερο δείκτη ταχύτητας θα επιτρέψουν να βγεί ο περιοριστής ταχύτητας ώστε το μηχανάκι με ασφάλεια να πάει την πραγματική τελική του...Το αν κατά τα άλλα θα είναι καλύτερα δεν ξέρω. Ο καιρός θα δείξει, αν και λογικά θα είναι πιο βελτιωμένα....

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της x-rider
    Εγγραφή
    13/08/2002
    Μηνύματα
    504
    απο την αρχη το εκανε μολις το εστρωσα στην πρωτη ευκαιρια


    το ανοιξα , παντως μου εχουν πει οτι τα πρωτα λαστιχα μπορει

    να ειναι λιγο "ξερα"

    Το εχω δει στην προηγουμενη μηχανη αλλαξα τα μαμισια , εβαλα

    παλι τα ιδια αλλα ηταν αισθητα ,για να μην πω πολυ καλυτερα

    Ειδωμεν

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.471
    Υψηλο δεικτη ταχυτητας εχουν μονο τα Tourance της Metzeler που φορανε και τα καπονορντ.
    Γιατι δεν δοκιμαζετε τα BT020 της bridgestone που ειναι street λαστιχο? Βγαινει και σε 19'' εμπρος για τα μεγαλα on-off. Εχουν ειπωθει καλα λογια - τουλαχιστον σε Καπονορντ.
    Νομιζω εβγαλε και η michelin το αντιστοιχο pilot road αν δεν κανω λαθος.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Λάστιχα για Vstrom
    από Grammarios στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 540
    Τελευταίο μήνυμα: 24/12/2020, 08:59
  2. Λάστιχα για το 1000
    από κάφρος στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 02/04/2010, 08:39
  3. Λάστιχα για Fazer 1000??
    από stefi21 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 12/04/2009, 17:30

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF