Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 10 από 10

Θέμα: cbf 600 vs feizer600 s2

  1. #1
    παλι HONDA ρε παιδια??
    Εγγραφή
    28/11/2007
    Μηνύματα
    177

    Question cbf 600 vs feizer600 s2

    φιλοι μου γεια σας!!
    μετα απο 2 χρονια ευτυχους συμβιωσης με ενα er-6f ηρθε η ωρα να αλλαξω σελιδα!
    οχι οτι ειχα καποιο παραπονο αλλα νοιωθω οτι μου ελειψε το abs! μου ελειψε η καλη αισθηση και η αυτοπεποιθηση των φρενων--τεσπα!!
    υποψηφιες για το νεο βημα λοιπον (και με καλα φρενα απ οτι ακουω) η cbf 600 kai to feizer600s2
    καπου εδω αρχιζουν τα προβληματα μου
    δεν μπορω να αποφασισω:hypnotize
    η μηχανη προοριζεται κυριως για αττικη --μαραθωνος μεχρι...μαραθωνα και ελαχιστη χρηση πολεως---με 100 χλμ αποσταση την ημερα
    τι προτεινετε??
    ευχαριστω προκαταβολικα οποιον μπει στο κοπο να ασχοληθει με την...σπαζοκεφαλια μου
    ειμαι 45 χρονων 1.72 και 87 κιλα--δεν το λεω για να βρω νυφη:wacko: -απλα για τα δεδομενα των μηχανων--ελαφρα αισθητικα μ αρεσει περισσοτερο το φειζερ--αλλα με προβληματιζει η περιβοητη τρυπα στις χαμηλομεσαιες--τι διαολο τοσο μεγαλη ειναι??
    απ την αλλη πιο γραμμικο το honda αλλα δεν με...τρελαίνει κι ολλας!!
    τι κανω τωρα??
    δωστε τα φωτα σας μπας κι αποφασισω!!
    αα!! και κατι αλλο!!μιλαμε για καινουρια με abs (2009 ετος κατασκευης)
    θεε ποσο μπλε ξοδεψες για να μη σε βλεπω!!!
    Ο. ΕΛΥΤΗΣ

  2. #2
    παλιος αναγνωστης ... Το avatar του/της Themis_81
    Εγγραφή
    20/11/2006
    Μηνύματα
    92
    Tο πιο απλο και λογικο ... Οδηγησε τα και τα δυο και δες ποιο σου ταιριαζει καλυτερα . Και τα 2
    ειναι πολυ καλα σε αυτα που κανουν .

    www.fazerclub.gr

  3. #3
    παλι HONDA ρε παιδια??
    Εγγραφή
    28/11/2007
    Μηνύματα
    177
    κοιτα ---περισσοτερο ελπιζω σε αποψεις κατοχων οι οποιοι εχουν αρκετο χρονο συμβιωσης με αυτες---με μια βολτιτσα δεν νομιζω οτι μπορεις να εχεις μια ολοκληρωμενη αποψη
    ευχαριστω παντως για την απαντηση σου
    θεε ποσο μπλε ξοδεψες για να μη σε βλεπω!!!
    Ο. ΕΛΥΤΗΣ

  4. #4
    Αφού είσαι 45 αν νιώθεις 45 πάρε το Honda, αν νιώθεις -10 yamaha. Η τρύπα δεν είναι για να σε προβληματίζει ιδιαίτερα. τουλάχιστον προσωπικά δεν είχα πρόβλημα! Αν μπορείς να τα οδηγήσεις και τα 2 δεν χρειάζεται να ζορίζεσαι!
    2 young 2 die,
    2 old 2 rock n' roll

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    06/06/2008
    Μηνύματα
    111
    Τυχερος εισαι που δεν αποφασισες ακομα.Τωρα υπαρχει το FAZER 800 που με λιγα λεφτα παραπανω σου δινει πολυ περισσοτερη σιγουρια απο το cbf (το ειχα) και ποιο δυναμη χωρις ....τρυπες ΠΟΥΘΕΝΑ (το εχω). Το 800.
    Ειμαι 1.76 70 κιλα και παταω και τα δυο ποδια καλα κατω.Βαλε λιγο ποιο βαθια το χερι στην τσεπη.
    Αξιζει.


    Υ.Γ. Ενταξυ το...λιγα λεφτα ειναι σχετικο......αλλα αξιζει καθε παραπανω ευρω που θα δωσεις.

  6. #6
    ΤρεΛαμέΛος Το avatar του/της nihristo
    Εγγραφή
    26/09/2007
    Μηνύματα
    432
    fazer s2 abs. Το cbf είναι λίγο ανέραστο μηχανάκι...Έχω το fazer το γυμνό, η τρύπα είναι αισθητή αλλά συνηθίζεται. Αλλιώς βάζεις λίγο πιο μεγάλο γρανάζι πίσω..
    πριν τον αγώνα ελέγχουμε ΟΛΕΣ τις βίδες...

  7. #7
    παλι HONDA ρε παιδια??
    Εγγραφή
    28/11/2007
    Μηνύματα
    177
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kondoras
    Τυχερος εισαι που δεν αποφασισες ακομα.Τωρα υπαρχει το FAZER 800 που με λιγα λεφτα παραπανω σου δινει πολυ περισσοτερη σιγουρια απο το cbf ..........
    θα το κοιταξω φιλε μου ευχαριστω!!-ειχα την εντυπωση οτι ηταν ...γυμνο!!

    θεε ποσο μπλε ξοδεψες για να μη σε βλεπω!!!
    Ο. ΕΛΥΤΗΣ

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2005
    Μηνύματα
    24
    είχα για 2 χρόνια το φειζερ του 2005 και τώρα έχω εδώ και δύο μήνες τη CBF του 2008.

    Νιώθω πολύ πιο άνετα με τη Χόντα. Πιο ήρεμη, λιγότερο νευρική, πιο μαλακό κιβώτιο, πιο χαμηλό κέντρο βάρους είμαι σε όλα πιο ευχαριστημένος. Εγώ είμαι επίσης 1.72 αλλά 70 κιλά και με τη σέλα στη μέση θέση πατώ και με τα δύο πόδια κάτω.
    Γενικά μου εμπνέει περισσότερη εμπιστοσύνη

  9. #9
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kondoras
    Τυχερος εισαι που δεν αποφασισες ακομα.Τωρα υπαρχει το FAZER 800 που με λιγα λεφτα παραπανω σου δινει πολυ περισσοτερη σιγουρια απο το cbf (το ειχα) και ποιο δυναμη χωρις ....τρυπες ΠΟΥΘΕΝΑ (το εχω). Το 800.
    Ειμαι 1.76 70 κιλα και παταω και τα δυο ποδια καλα κατω.Βαλε λιγο ποιο βαθια το χερι στην τσεπη.
    Αξιζει.


    Υ.Γ. Ενταξυ το...λιγα λεφτα ειναι σχετικο......αλλα αξιζει καθε παραπανω ευρω που θα δωσεις.
    παρα πολυ καλο εργαλειο...
    παρα πολυ καλο...
    αυτη τη φορα η yamaha εκανε καλη δουλεια...

  10. #10
    Το fz6 (γυμνο fazer*) το 78αρι ηταν η παλια μου και η πρωτη μου μηχανη.Το μηχανακι ειναι ενα all around εργαλειο.Και μεσα στη πολη ειναι ανετο αλλα και ταξιδακια θα κανεις και πιστα θα μπεις εαν θες.Στο s2 το κενο στις μεσαιες μετα απο καποιο καιρο δεν ειναι τοσο αισθητο.Οπως ειπαν κ παραπανω αλλαζεις κ ενα γραναζι και εισαι κομπλε.Αλλα νομιζω δεν ειναι τοσο μεγαλο το θεμα.
    Βουρ για το fazer ακι.Eιναι value for money.Και βασικα εαν βρεις 78αρι σε καλη κατασταση με abs τσιμπα το.Θα σε υπερκαλυψει και ειναι τιμιο!
    Αχ πόσο κουράστηκα για να το αποκτήσω μα τώρα το έχω δίπλα μου την πόλη θα γυρίσω,θα πάω Τουρκολίμανο και Παραλιακή για κοντριλίκια άπειρα με Porsche και Rally

Παρόμοια θέματα

  1. CBF-600S ABS vs CB-600F HORNET
    από anixneyths στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 29/05/2015, 15:45
  2. V-Storm 650 vs Cbf 600s
    από tzo80 στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 18/09/2014, 21:58
  3. Honda CBF 600 vs Suzuki GSF 650 S (ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ!)
    από tkata στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 21/04/2012, 15:41
  4. cbf 600 Vs fazer 600
    από menos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 19/07/2006, 03:02
  5. Honda CBF-600S ABS vs Yamaha Fz6 Fazer
    από anixneyths στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2005, 09:18

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF