Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 45

Θέμα: Πρόβλημα με μπαταρία

  1. #16
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Κάπου στα 80 είναι αν θυμάμαι καλά......

    Και άλλα τόσα περίπου η μπαταρία σου.....

    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  2. #17
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
    Σήμερα το πρωί με ξαναάφησε η μπαταρία, μάλλον κλάταρε χθες όσο τη μετρούσα, γιατί ως τώρα που απλά την οδηγούσα δεν με είχε αφήσει μετά το πρώτο πρόβλημα προ ημερών, έπαιρνε μπροστά κανονικά. Χθες που τη δούλεψα κανένα 5λεπτο σχεδόν αποκλειστικά στο ρελαντί βγήκε νοκ-ουτ.

    Και το στραβό είναι ότι στο γκαράζ δεν έχει και χώρο να τη ζζζζμπρώξω... Αναγκάστηκα να πάρω το μετρό για τη δουλειά.

    Στάθη "στείλτονα" εννοείς τον ανορθωτή;
    Ναι αυτο εννοω..βασικα θα σου βρασει τη μπαταρια γιατι της στελνει πολλα οποτε τα σκιζει ολα...παντως παρε και τη γνωμη του ηλεκτρολογου

  3. #18
    Περίεργο, ο DoItYourself-er φίλος από πάνω (εεεε, Βαγγέληηηηη, μ' ακούς από κει πάνωωω;; γράφει πως όλες οι μπαταρίες που έχει αγοράσει του κόστισαν πολύ λιγώτερο...

  4. #19
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
    Περίεργο, ο DoItYourself-er φίλος από πάνω (εεεε, Βαγγέληηηηη, μ' ακούς από κει πάνωωω;; γράφει πως όλες οι μπαταρίες που έχει αγοράσει του κόστισαν πολύ λιγώτερο...

    Εγώ πάντως μιλάω για ΥUASA κλειστή.... κάπου στα 70-80 ευr έχουν....

    Πάντως γενικά η μπαταρία μπορεί να σου δημιουργήσει γενικότερα προβλήματα, οπότε καλά είναι να έχεις καλή μπαταρία....

    Π.Χ. μπορεί να σου χαλάσει τον ανορθωτή μια μπαταρία που δεν λειτουργεί σωστά.....

    Your call

    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  5. #20
    Εγω σε ολα μου τα μηχανακια (και πιστευω ειναι αρκετα μεσα σε ενα χρονο ) που ξερετε για τι ρεταλια μιλαμε (οταν τα παιρνω) οι μπαταριες με βγαλανε ασπροπροσωπο και κανενα ηλεκτρολογικο προβλημα......

    Η πιο ακριβη που πηρα ηταν μια σουπερ ντουπερ κλειστου τυπου με κατι gel που δεν πολυ καταλαβα για το TZR (παιρνει την μπαταρια κατω απο τα καρτερ και ειναι συγκεκριμενος κωδικος) η οποια ειχε 17 ευρω για να ειμαι ειλικρινης....

    Δεν ειχα κανενα προβλημα....

    Ουτε στα tdr μου που παιρνουν πιο φθηνες ουτε στο μοντενας ....

    Τωρα δεν ξερω ποσο εχει για το sf (δεν ειχα ποτε) αλλα δεν νομιζω και 80 ευρω....

    με 80 ευρω εβαλα στο αυτοκινητο BOSCH κλειστου τυπου για το μηχανακι θα δωσω αλλα 80?
    http://kelecarbon.blogspot.gr

    Γιατι ενας χρονος δεν ειναι αρκετος και οι 4 χαλανε 2 ασκοπα........

  6. #21
    Βαγγέλη μήπως οι μπαταρίες που έχεις αγοράσει είναι 6βολτες; Τι μάρκα ήταν;

    Δεν θέλω φτηνιάρικη μπαταρία αλλά πάλι αν υπάρχει αξιοπρεπής φίρμα που να βγάζει μπαταρία για το S4 και να κοστίζει λιγώτερο από μπαταρία ΙΧ όπως λές, θα την προτιμήσω.

  7. #22
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από KeLeYTiS
    Εγω σε ολα μου τα μηχανακια (και πιστευω ειναι αρκετα μεσα σε ενα χρονο ) που ξερετε για τι ρεταλια μιλαμε (οταν τα παιρνω) οι μπαταριες με βγαλανε ασπροπροσωπο και κανενα ηλεκτρολογικο προβλημα......

    Η πιο ακριβη που πηρα ηταν μια σουπερ ντουπερ κλειστου τυπου με κατι gel που δεν πολυ καταλαβα για το TZR (παιρνει την μπαταρια κατω απο τα καρτερ και ειναι συγκεκριμενος κωδικος) η οποια ειχε 17 ευρω για να ειμαι ειλικρινης....

    Δεν ειχα κανενα προβλημα....

    Ουτε στα tdr μου που παιρνουν πιο φθηνες ουτε στο μοντενας ....

    Τωρα δεν ξερω ποσο εχει για το sf (δεν ειχα ποτε) αλλα δεν νομιζω και 80 ευρω....

    με 80 ευρω εβαλα στο αυτοκινητο BOSCH κλειστου τυπου για το μηχανακι θα δωσω αλλα 80?

    Δεν ξέρω τι μπαταρίες βάζεις στα 2τ παρτάλια σου :rotflmao:

    Αλλά τώρα τι συγκρίνεις; τα δικά μου μπουζί έχουν 35 Ευρώ το ένα και του αυτοκινητου 7...

    Έχω κάτι BEREC μπαταρίες από την κατοχή ρε gdevelek.... αν κάνουν στ SF να στις δώσω.....

    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  8. #23
    Γιώργο έβαλα μια BOSCH 8Αh και όχι 7.2 που δίνει η YUASA 35 ευρώ νομίζω...

    Η μίζα σκοτώνει...
    Η διαφορά του άντρα απο το παιδί είναι στην τιμή των παιχνιδιών τους....

  9. #24
    6 βολτο το TDR και το TZR???

    Gkoyx gkoyx

    Το αμαξι τι ειναι μηπως 6βολτο και αυτο? Ρε μπας και μου βαλανε μοτερ απο C50 6v με πλατινες και δεν το καταλαβα??? :rotflmao:

    Λοιπον αν πας τον Τογιαλο (κοντα εισαι δεν χανεις τιποτα) για καθε μηχανακι (εκτος απο το TZR που επαιρνε συγκεκριμενη μπαταρια) εχει 3 ποιοτητες.....

    Κακη μετρια καλη

    Εγω παιρνω την μετρια αλλα και η καλη δεν εχει μεγαλη διαφορα τιμης....

    Καμμια δεν μου παρουσιασε προβλημα και τα μηχανακια μου εφτασαν αισιως τα 5 που αυτο σημαινει οτι δεν μπορω να τα καβαλαω ολα αρα μενουν καποια σε ακινησια....οποτε παω να τα παρω τα ηλεκτρικα τους ειναι μια χαρα....

    Τεσπα ρωτα και αν πας απο εκει θα σου και εναν μαντρα γνωστο στην καλλαρη να ρωτησεις για ανορθωτη .....
    http://kelecarbon.blogspot.gr

    Γιατι ενας χρονος δεν ειναι αρκετος και οι 4 χαλανε 2 ασκοπα........

  10. #25
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039
    ναι ρε συ γιωργο βγαζει η yuasa και κανει εκει γυρω σε χρημα

    βασικα φορας την YUASA YTX9-BS η οποια ειναι 8 Ah

    η οποια στην αμερικα κανει κανα 60αρι δολαρια και στο uk κανει 50 λιρακια οποτε τα 80 ευρακια τα χεις αντε να ναι 70


    Απο μαρκα βαλε οτι θες εγω θα εβαζα yuasa απο εκει και περα ειναι θεμα τσεπης ορεξης κλπ κλπ

  11. #26
    Ρε Βαγγέλη μην αρπάζεσαι, απλά ρώτησα για 6βολτες αφενός γιατί η διαφορά μεταξύ 15 και 80 είναι πολύ μεγάλη κι αφετέρου γιατί όπως πριν λίγο είδα στο δίκτυο οι YASA οι 6βολτες έχουν όντως περί τα $15-$20

    Στον Τογέλο θα πάω και στο συνεργείο του παραδίπλα, αφού ο πιο κοντινός μου μηχανικός μου λέει "άστο και θα κοιτάξω μήπως καταφέρω και το δω γιατί είναι καλοκαίρι και δεν δουλεύω κανονικά..."

    mikeSF τέλεια η λύση της BOSCH, ελπίζω να βρω κάτι ανάλογο στον Τογέλο.

  12. #27
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    Δεν ξέρω τι μπαταρίες βάζεις στα 2τ παρτάλια σου :rotflmao:

    Αλλά τώρα τι συγκρίνεις; τα δικά μου μπουζί έχουν 35 Ευρώ το ένα και του αυτοκινητου 7...

    Έχω κάτι BEREC μπαταρίες από την κατοχή ρε gdevelek.... αν κάνουν στ SF να στις δώσω.....

    Τοτε κοιτα να αλλαξεις κατι γιατι στο ντι βι ντι νομιζα οταν σε ειδα οτι ειχα βαλει το Player να παιζει σε αργη κινηση :rotflmao: :rotflmao:
    http://kelecarbon.blogspot.gr

    Γιατι ενας χρονος δεν ειναι αρκετος και οι 4 χαλανε 2 ασκοπα........

  13. #28
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
    Ρε Βαγγέλη μην αρπάζεσαι, απλά ρώτησα για 6βολτες αφενός γιατί η διαφορά μεταξύ 15 και 80 είναι πολύ μεγάλη κι αφετέρου γιατί όπως πριν λίγο είδα στο δίκτυο οι YASA οι 6βολτες έχουν όντως περί τα $15-$20

    Στον Τογέλο θα πάω και στο συνεργείο του παραδίπλα, αφού ο πιο κοντινός μου μηχανικός μου λέει "άστο και θα κοιτάξω μήπως καταφέρω και το δω γιατί είναι καλοκαίρι και δεν δουλεύω κανονικά..."

    mikeSF τέλεια η λύση της BOSCH, ελπίζω να βρω κάτι ανάλογο στον Τογέλο.
    Δεν αρπαζομαι ρε συ .... ποπο τοσο επιθετικα γραφω και δεν το καταλαβαινω ? :rotflmao:

    Για το συνεργειο του τογιαλου διπλα καλυτερα να μην πας....δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα....

    Απο ατομα μεσα
    http://kelecarbon.blogspot.gr

    Γιατι ενας χρονος δεν ειναι αρκετος και οι 4 χαλανε 2 ασκοπα........

  14. #29
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από KeLeYTiS
    Τοτε κοιτα να αλλαξεις κατι γιατι στο ντι βι ντι νομιζα οταν σε ειδα οτι ειχα βαλει το Player να παιζει σε αργη κινηση :rotflmao: :rotflmao:

    Πάω αργά γιατί βιάζομαι :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  15. #30
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    Πάω αργά γιατί βιάζομαι :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Και εγω το ιδιο ρε γμτ αλλα τελικα δεν εφτασα πουθενα :rotflmao: :rotflmao:
    http://kelecarbon.blogspot.gr

    Γιατι ενας χρονος δεν ειναι αρκετος και οι 4 χαλανε 2 ασκοπα........

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΜΠΑΤΑΡΙΑ
    από koskarav στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 25/11/2011, 21:39
  2. Προβλημα Με Μπαταρια...
    από kalant στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 05/02/2008, 18:00
  3. Πρόβλημα με μπαταρία
    από alximistis στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 28/06/2007, 15:56
  4. Πρόβλημα με μπαταρία...
    από kufojohn στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 15/01/2007, 16:46
  5. Πρόβλημα με μπαταρία
    από Stergios69 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 27/11/2004, 12:06

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF