Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 4 από 4

Θέμα: Κινείται η αγορά μεταχ/νου..;

  1. #1

    Κινείται η αγορά μεταχ/νου..;

    Καλησπέρα,

    Έχω ένα hornet 600 ’07. Βλέποντας ότι το «τρώει» η κίνηση και ενώ διαφορετικά σκεφτόμουν τα πράγματα όταν το αγόρασα (βόλτες κλπ.) … είναι και κάτι που 40 αρίζουμε και έχω βαρεθεί να κουβαλάω την προίκα μου (κράνη, αδιάβροχα.)…. και επιπλέον βλέποντας και την κατανάλωση του, με ένα ντεπόζιτο αυτονομία 220-240km (οικονομική οδήγηση) προσανατολίζομε στο να το δώσω... Τα τελευταία χρόνια έγραφα μέσα στην Αθήνα περίπου 2 χλμ. την ημέρα, αλλά αυτή την στιγμή έφτασα να γράφω περίπου 30χλμ την ημέρα. Σκέφτομαι λοιπόν να αγοράσω τι άλλο…… ένα scooter..!! Και επειδή δεν θέλω να μου λείψει η δυνατότητα να ταξιδεύω σκέφτομαι για 500cc, και για να μην μου λείψει η δυνατότητα να «στρίβω» σκέφτομαι για Nexus 500.

    Τώρα το δίλλημα μου είναι κατά πόσο κινείται η αγορά μεταχειρισμένων για τα motoria μας έτσι ώστε να πουληθεί το hornet μου ή στο να να βρω να το δώσω ως ανταλλαγή με nexus που όλο και κάτι παίζει... Κάθε άποψη καλοδεχούμενη..

    Ευχαριστώ

  2. #2
    Μήπως να μεταφερθεί το topic στις γενικές συζητήσεις..;

    Ευχαριστώ..

  3. #3
    Εγώ θα κράταγα το Hornetάκι, επειδή είναι μοτοσυκλέττα, ενώ τα scooter δεν είναι.
    Και μπορεί, όπως λες, να βρεις "χώρους", αλλά θα χάσεις όλα τα ωραία που χαρακτηρίζουν την οδήγηση μιας πραγματικής μοτοσυκλέττας, δηλαδή πολλά περισσότερα.
    Επίσης το Nexus έχει παραπλήσια κατανάλωση με το Hornet: 5 με 6 lit/100km αντί για 6 με 7 lit/100km.

    But in the town it was well known when they got home at night their fat psychopathic wives would thrash them within inches of their lives.

  4. #4
    Εδώ δεν κινείται ένα topic για μεταχειρισμένα.... φαντάσου δηλαδή στα μεταχειρισμένα τι γίνεται......


Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 20/06/2010, 13:14
  2. Γνώμη για αγορά μετ/νου Κ5 (1000)
    από aiwnios στο forum Suzuki GSXR's
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 28/10/2009, 19:45
  3. Αγορα μετ/νου
    από derd στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 08/05/2008, 09:41
  4. ΑΓΟΡΑ ΜΕΤΑΧ/ΝΟΥ
    από MOTO ZERO στο forum Yamaha TDM series
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2007, 21:18
  5. ΑΓΟΡΑ ΜΕΤΑΧ.hornet.ΓΝΩΜΕΣ?
    από ASTRAKITCAR στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 20/09/2007, 06:23

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF