Σελίδα 9 από 17 ΠρώτοΠρώτο ... 4567891011121314 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 121 έως 135 από 249

Θέμα: ατιμη χοντα...

  1. #121
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/05/2009
    Μηνύματα
    271
    παιδια δωστε γκαζια

    αυτα ειναι θεματα για μοτοφορουμ οχι η καθε ασχετη μ@λ@κ1α
    που ερχεται στο μυαλο του καθενος

    συνεχιστε παρακαλω σας παρακολουθω με πολυ ενδιαφερον

  2. #122
    Αρχικά δημιουργήθηκε από biglebowski
    Κοιτα...για τον πεο βασικα ειναι ολη η χωρα οποτε μη περιμενεις απο ενα περιθωριακο αθλημα να διαπρεπει..
    Με τα μεσα που διαθετουμε κ την γενικοτερη απαξιωση ακομα και απο ατομα γνωστες σαν κ σενα,κ παλι μια χαρα ειμαστε.
    Απο κει κ περα κ οσο αφορα τους χρονους..Εχεις δικιο για τα dunlop,βοηθησαν να βγουν χρονοι στους δευτεραντζες κουλους οπως τους λες οδηγους.Αλλα μη ξεχνας οτι κ οι πρωτοκλασσατοι dunlop φορανε,γιατι δεν κατεβασαν κ αυτοι αναλογα?
    Κ μη μου πεις οτι ο Μπουστας κ ο Συνιωρης γερασαν γιατι κ οι υπολοιποι που τρεχουν δεν ειναι κ τιποτα εφηβοι.
    Το μονο σιγουρο ειναι οτι εχει γερασει η πιστα των σερρων γι'αυτο κ εχουν κολλησει οι χρονοι τα τλευταια χρονια.Κ αν δεν συντηρηθει 1.17 με συμβατικο μηχανακι ας ερθει ο kevin να το γραψει..
    Οσο για τους χρονους των 600 εχεις αδικο.
    Ενας μοναχα οδηγος (που τυγχανει κατ'εμε το μεγαλυτερο ελληνικο ταλεντο),με σουπερ προετοιμασμενη μοτοσυκλετα,πλησιασε τον χρονο της 1ης οχταδας των 1000.Παντως για ανθρωπο που δεν ασχολειται με το πανελληνιο μια χαρα ενημερωμενο σε βρισκω!!
    Οσο για τα σημερινα 1000αρια εχεις παλι αδικο.
    Εχεις γενικοτερα ενα θεμα με καποια μοντελα κ τα εξυμνεις με καθε ευκαιρια.
    Πολυ καλα κανεις (κ γω το παθαινω με το xr650 μου) αλλα νομιζω γινεσαι υπερβολικος.
    Ειδικα για το vtr sp2 να υποστηριζεις οτι μπορει με τις επεμβασεις σου να'ναι ανταγωνιστικο σε χρονους με τα σημερινα 1000αρια ειναι τελειως ακυρο.
    Κ ο Μπουστας να το τρεξει ουτε βαθρο δεν θα δει.
    Νομιζω εκτιθεσαι μ'αυτα που γραφεις κ δεν σου αξιζει.
    Ολα αυτα ανεξαρτητα με τον σεβασμο που τρεφω στις μηχανολογικες σου γνωσεις
    το δα εγω το εργο οτι θα φαγωθουμε με ασχετα με το θεμα πραγματα...επισης,εαν προσεχατε λιγακι τι γραφω δεν θα ειχαμε τετοια θεματα...

    τελευταια φορα απο μενα τα ιδια πραγματα κι οποιος καταλαβει καταλαβε...

    το ελληνικο πρωταθλημα ειναι για τον πεο για χιλιους δυο λογους,με πρωτο και καλυτερο τον ερασιτεχνισμο του πραγματος...στην συνεχεια την τεχνικη καταρτιση οσων ασχολουνται και τελος των οδηγων που ειναι κουλοι...το γιατι ισχυουν τα παραπανω δεν απτονται του θεματος...επισης δεν το απαξιωνω εγω...το απαξιωνουν οι ιδιοι οι εμπλεκομενοι(με ελαχιστες εξαιρεσεις) οταν το αντιμετωπιζουν σαν βολτα στο σουνιο την κυριακη...

    ας εξηγησω το κουλοι μια και προφανως πρεπει να εξηγω τα αυτονοητα...οταν φιλε μου τρως σουβλακια ,μπριτζολες ,καπνιζεις δυο πακετα την ημερα και πιστα βλεπεις μονο οταν τρεχεις ,θα εισαι κουλος...οσο ταλεντο και να εισαι θα κατεβασεις τοσο και τελος...

    να σου θυμισω οτι δεν ανεφερα εγω το ελληνικο προταθλημα στην κουβεντα ,αλλα αλλος,ως επιχειρημα για το vtr...

    που ειπα εγω ρε μαστορα οτι το vtr ειναι γρηγοροτερο απο τα σημερινα μηχανακια?

    ειπα οτι εχει πολυ μεγαλυτερα περιθωρια εξελιξης ως αγωνιστικο μια και ειναι sbk κι οχι ss...ΑΝΑΛΟΓΙΚΑ...

    επισης ειπα οτι θα εκανε πολυ καλους χρονους στο ελληνικο πρωταθλημα...ο μπουστας με το μιλλε γυριζε 1.21...αρα και με αυτο θα γυρισει το ιδιο και καλυτερα μια και ειναι καλυτερο μηχανακι...τελος σε αυτο...

    ο αναβατης που αναφερεις στα 600 δεν εκανε χρονους 8αδας αλλα 4αδας στις σερρες...και το μηχανακι του φοραει οτι φορανε και τα υπολοιπα των σοβαρων...και ο μπουστας με τα dunlop απο 21 ψηλα πηγε σχεδον ξερο...

    μπορω να σου πω 1000 πραγματα για τα εσω του πρωταθληματος για τα τελευταια 10 χρονια...οχι δημοσια ομως...

    το οτι δεν ασχολουμαι ενεργα δεν σημαινει οτι δεν ενημερωνομαι,η οτι δεν ξερω προσωπικα τους περισσοτερους εμπλεκομενους,ειδικα μηχανικους...

    επισης παντα εκτιθεμαι με αυτα που γραφω,μια και ποτε δεν χαϊδευω αυτακια και γραφω αυτο που πιστευω ακομη κι οταν ολοι διαφωνουν...

    εν κατακλειδι...τα σημερινα μηχανακια ΔΕΝ εχουν τα περιθωρια εξελιξης των sbk ...την τεκμηριωση την εγραψα χιλιες φορες...δεν την ξαναγραφω...

    απο κει και περα αν θελετε να παιξει ξεμαλλιασμα με ακυρα θεματα be my guest...εγω σταματω εδω...

    αν ενδιαφερει καποιον το θεμα χοντα ας το πει να συνεχισω...
    frankly my dear, i dont give a damn...

  3. #123
    7 years of fuckin up Το avatar του/της Stabak
    Εγγραφή
    19/09/2002
    Μηνύματα
    898
    Μπλεκεστε πολυ...

    Ρειν μου, αφησες να εννοηθει πως το VTR φτιαγμενο οπως νομιζεις εσυ, κρατιεται ή κανει περα ακομα και μοντερνα μηχανακια... ε, πεταγονται μετα και οι εν χριστω και χοντα αδερφοι και λεει το μακρυ του και το κονδο του ο καθεις...

    Θα συμφωνησουμε πως ήταν απο τα τελευταια μηχανακια στην αρχη της δεκαετιας που ειχε την κοντινοτερη συγγενεια με ενα SBk δομικά εκτος απο τα εξωτικα τοτε Δουκάτια... απο κει και περα ομως το να το φέρεις σε σημειο ανταγωνιστικο με τα σημερινα δεδομένα ΘΕΣ ΠΟΛΥ ΧΡΗΜΑ και ΓΝΩΣΗ....

    και νταξει πες πως το πρωτο το εχουν πολλοι για πεταμα, το δευτερο;

    Τι θελω να πω; Οτι πεφτετε στην ιδια λουμπα που επεφταν οι ντουκαταιοι παλια.... θελω χρημα και γνωση να σου κανω καλο μηχανακι (ή να δουλευει)... και νταξει αυτο δεν ειναι καινουργιο.... ανεκαθεν οι χονταιοι και οι ντουκαταιοι ήταν το ιδιο νομισμα με διαφορετικές οψεις... εμεις τι φταιμε να ακουμε τις ρομαντζαδες σας, τροβαδουροι του ονειρου και του Σοιχίρου :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    Κατα τα αλλα, τα κουρελια τραγουδουν ακομα..... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Ban 'em all

  4. #124
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dimdoc
    Φιλε boussias η μοτο που εχεις φτιαξει ειναι φανταστικη και δειχνει ανθρωπο που και γνωσεις εχει και μερακι. Σιγουρα θα ειναι πολυ καλη και στη πιστα, αν στηθει σωστα, γιατι τα εξαρτηματα υπαρχουν, αλλα το 999R ή το 1098R πολυ δυσκολα θα τα δει απο κοντα.

    Και επειδη νομιζεις οτι εχω κολλημα με τα ιταλικα η οτιδηποτε αλλο, η μηχανη που εχω τωρα ειναι Honda 1KRR 2008, και στο παρελθον ειχα στη κατοχη μου μοτο απο ολες τις μαρκες εκτος απο Kawasaki και Agusta. Δεν εχω κανενα κολλημα με καμια εταιρια, οταν βγαζουν καλες μοτο και ειμαι για αγορα, προχωραω να παρω αυτο που μου αρεσει και πιστευω οτι θα παει καλα στη πιστα ή στο δρομο, αναλογα.
    +999
    ΚΩΣΤΗΣ

  5. #125
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Stabak

    :ZZZ: :ZZZ: :ZZZ: :ZZZ:
    ΚΩΣΤΗΣ

  6. #126
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Μη μου στεναχωρήτε τον ρεινμαιστερ για το VTR...

  7. #127
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
    Μη μου στεναχωρήτε τον ρεινμαιστερ για το VTR...
    +1000 SP2

    Eπι του θέματος....

    Είμαι σίγουρος ότι τα τελευταία χρόνια, η Honda βάζει ανθρώπους της να διαβάζουν τα fora, να ακούσει τι θέλει η αγορά και να βγάλει ακριβώς το αντίθετο.

    Δεν υπάρχει άλλη εξήγηση.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  8. #128
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.170
    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
    +1000 SP2

    Eπι του θέματος....

    Είμαι σίγουρος ότι τα τελευταία χρόνια, η Honda βάζει ανθρώπους της να διαβάζουν τα fora, να ακούσει τι θέλει η αγορά και να βγάλει ακριβώς το αντίθετο.

    Δεν υπάρχει άλλη εξήγηση.
    Eλα ελα τσώπα.

    http://www.digitalartclassics.com/ebay/honda_12.jpg

    Oταν ερθει η ωρα θα σε παρω τηλ να ερθεις να κοιτάς.

    Ρε να εμπαιναν φωτό τι θα γινόταν εδω...
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  9. #129
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Ρε τον ρεινμαιστερ όταν τον πρωτογνώρισα πριν από 3+ χρόνια μου έλεγα πόσο γαμεί η Χ***Α
    και πόσο γαμάτα είναι τα SP2 και είναι το τελευταίο superbike της X***A και χ***ακιας είναι
    αλλά αφού η Χ***Α τον παίζει κατήντησε να πάρει σουζούκι και άλλα τέτοια...



    Κι εσείς τολμάτε ανθρωπίσκοι να λέτε ότι το VTR ήταν μια μαλακία και μισή?

  10. #130
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
    Ρε τον ρεινμαιστερ όταν τον πρωτογνώρισα πριν από 3+ χρόνια μου έλεγα πόσο γαμεί η Χ***Α
    και πόσο γαμάτα είναι τα SP2 και είναι το τελευταίο superbike της X***A και χ***ακιας είναι
    αλλά αφού η Χ***Α τον παίζει κατήντησε να πάρει σουζούκι και άλλα τέτοια...



    Κι εσείς τολμάτε ανθρωπίσκοι να λέτε ότι το VTR ήταν μια μαλακία και μισή?
    μια guiness απο μενα το βραδυ στο ιρλανδικο...
    frankly my dear, i dont give a damn...

  11. #131
    Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
    μια guiness απο μενα το βραδυ στο ιρλανδικο...
    Κι εγω το ίδιο πήγα να γραψω αλλα με πρόλαβε
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  12. #132
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Stabak
    Μπλεκεστε πολυ...

    Ρειν μου, αφησες να εννοηθει πως το VTR φτιαγμενο οπως νομιζεις εσυ, κρατιεται ή κανει περα ακομα και μοντερνα μηχανακια... ε, πεταγονται μετα και οι εν χριστω και χοντα αδερφοι και λεει το μακρυ του και το κονδο του ο καθεις...

    Θα συμφωνησουμε πως ήταν απο τα τελευταια μηχανακια στην αρχη της δεκαετιας που ειχε την κοντινοτερη συγγενεια με ενα SBk δομικά εκτος απο τα εξωτικα τοτε Δουκάτια... απο κει και περα ομως το να το φέρεις σε σημειο ανταγωνιστικο με τα σημερινα δεδομένα ΘΕΣ ΠΟΛΥ ΧΡΗΜΑ και ΓΝΩΣΗ....

    και νταξει πες πως το πρωτο το εχουν πολλοι για πεταμα, το δευτερο;

    Τι θελω να πω; Οτι πεφτετε στην ιδια λουμπα που επεφταν οι ντουκαταιοι παλια.... θελω χρημα και γνωση να σου κανω καλο μηχανακι (ή να δουλευει)... και νταξει αυτο δεν ειναι καινουργιο.... ανεκαθεν οι χονταιοι και οι ντουκαταιοι ήταν το ιδιο νομισμα με διαφορετικές οψεις... εμεις τι φταιμε να ακουμε τις ρομαντζαδες σας, τροβαδουροι του ονειρου και του Σοιχίρου :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    Κατα τα αλλα, τα κουρελια τραγουδουν ακομα..... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    μωρε ας μην ηταν v2 και θα σου λεγα εγω αν τα κανε περα...η αν ηταν 1200...(χοντα ακουει γαμω τ'αυτια της?)
    frankly my dear, i dont give a damn...

  13. #133
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
    μια guiness απο μενα το βραδυ στο ιρλανδικο...
    βολεύομαι με capuccino....

    Ιταλική παιδεία πιά...

  14. #134
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.170
    Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
    χοντα ακουει γαμω τ'αυτια της?)
    H κλήση σας είναι σε αναμονή.

    Δυο χρονάκια υπομονή.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  15. #135
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
    H κλήση σας είναι σε αναμονή.

    Δυο χρονάκια υπομονή.

    την βλεπω τη δουλεια να γινει οτι εγινε και με τη 1200 τη βεφα

Σελίδα 9 από 17 ΠρώτοΠρώτο ... 4567891011121314 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ζητώ τίμιο χοντα
    από ETV-bomba στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 29/02/2008, 09:02
  2. Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2006, 08:31
  3. ΓΙΑΤΙ Η ΑΤΙΜΗ Η ΓΥΝΑΙΚΑ;ΓΙΑΤΙ;
    από john pap στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 23/05/2006, 09:16
  4. Την πήρα την άτιμη....
    από asmar στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 09/12/2003, 00:34

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF