Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 12 από 12

Θέμα: επιχειρηση με κλεμενα μηχανακια

  1. #1
    κοκορετσι μελος Το avatar του/της intruder
    Εγγραφή
    16/08/2009
    Μηνύματα
    648

    επιχειρηση με κλεμενα μηχανακια

    δεν ξερω κατα ποσο αληθευει αλλα πολλα απο τα κλεμενα εδω μεσα μπορει να εχουν σχεση με το παρακατω




    Έστησαν επιχείρηση αλλά λογάριασαν χωρίς... την αστυνομία
    Κανονική επιχείρηση είχαν στήσει δυο Έλληνες ηλικίας 19 και 28 ετών, στη Χαλκίδα, και μάλιστα χωρίς κεφάλαιο και φυσικά όλα τα έσοδα «μαύρα». Έκλεβαν μηχανάκια, τα έκαναν ανταλλακτικά, τα οποία στη συνέχεια πουλούσαν μέσω Διαδικτύου.

    Τη δράση τους σταμάτησαν οι άνδρες της Ομάδας ΔΙ.ΑΣ όταν από ένα τυχαίο έλεγχο στην πόλη της Χαλκίδας άρχισε να ξετυλίγεται το κουβάρι με την δράση και τα έργα των ευφάνταστων «επιχειρηματιών».

    Όπως αποδείχθηκε μόνο το τελευταίο εξάμηνο είχαν μετατρέψει σε ανταλλακτικά 10 μηχανάκια, που είχαν κλέψει από την περιοχή της Χαλκίδας.

    Σε ερημικές τοποθεσίες της Χαλκίδας, καθώς και σε κατ’ οίκον έρευνες, βρέθηκαν πέντε από τις παραπάνω κλαπείσες μοτοσικλέτες καθώς και μεγάλος αριθμός ανταλλακτικών – εξαρτημάτων αυτών.

    Οι άνδρες της Ασφάλειας Χαλκίδας ερευνούν αν εμπλέκονται και σε άλλες κλοπές ή αξιόποινες πράξεις.

    Πηγή: lamiareport.gr
    ....και το στηλιαρι απο το τσεκουρι του ξυλοκοπου, απο το λογγο βγαινει...

  2. #2
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307


    τελικά αυτούς τους ΔΊΑΣ .στην αρχή,τους είχαμε του πέταματου ,αλλά μου φαίνεται ότι είναι οι μόνοι στην ΕΛΑΣ ,που αξίζουν τα λεφτά που πληρώνουμε...

  3. #3
    βρούμμμμμμμμμμμμμ Το avatar του/της GYROSCOP FENOM
    Εγγραφή
    28/01/2010
    Μηνύματα
    105


    + 900 για τους Δ.Ι.Α.Σ ,οσο για τις κλοπες σε λιγο θα αρχισουν να κλεβουν και βενζινη οπως παλια .
    Κάλλιο γαϊδουρόδενε παρά γαϊδουρογύρευε

    www.lockitnow.gr

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    Εχω την υποψία οτι και απο δώ έχουν περάσει κατα καιρούς διάφοροι τέτοιοι επιχειρηματίες...Ειδικά στις αγγελίες ανταλλακτικών ποστάρουν κατεβατά ολόκληρα με ανταλλακτικά απο διάφορες μηχανές.

    Προς Θεού δεν υποστηρίζω ότι ο καθένας που πουλαει διάφορα γιατί πχ έκανε εκκαθάριση στην αποθήκη του είναι απατεώνας,αλλά πιστεύω ότι υπάρχουν και τέτοιοι και θα πρέπει να είμαστε κατα το δυνατόν επιφυλακτικοί.

    Παλαιότερα σε μια παρέα μ΄είχε "πλευρίσει" ενα παλικάρι αν ήθελα ακράπες για το ΧΤΧ μου.3 κατοστάρικά μου λεει.Εννοείται οτι δεν πήρα αν και μπήκα στο πειρασμό.Ο ίδιος που θα μου τις πουλούσε θα ήταν αυτός που θα μου τις έκλεβε μεθάυριο...

  5. #5
    Να θυμηθώ να αλλάξω τίτλο Το avatar του/της Pardalotzatziki
    Εγγραφή
    30/08/2005
    Μηνύματα
    1.583
    Αρχικά δημιουργήθηκε από GYROSCOP FENOM


    + 900 για τους Δ.Ι.Α.Σ ,οσο για τις κλοπες σε λιγο θα αρχισουν να κλεβουν και βενζινη οπως παλια .
    Θα????

    http://www.moto.gr/forums/showthread...ARDALOTZATZIKI

    Οσο για τα ανταλλακτικα υπαρχει μαγαζι στο Βολο που σε ρωταει αν θες γνησιο ανταλλακτικο, αλλης εταιριας ή ΚΛΕΜΜΕΝΟ!!

    Εδω και χρονια...και δυστυχως ακομα πηγαινουν και ψωνιζουν καποιοι...

  6. #6
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    Αρχικά δημιουργήθηκε από typhoon
    Εχω την υποψία οτι και απο δώ έχουν περάσει κατα καιρούς διάφοροι τέτοιοι επιχειρηματίες...Ειδικά στις αγγελίες ανταλλακτικών ποστάρουν κατεβατά ολόκληρα με ανταλλακτικά απο διάφορες μηχανές.

    ΥΠΟΨΙΕΣ ολοι εχουμε...... Αποδειξεις δεν εχουμε
    Accipere quam facere praestat injuriam

  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Pardalotzatziki
    Οσο για τα ανταλλακτικα υπαρχει μαγαζι στο Βολο που σε ρωταει αν θες γνησιο ανταλλακτικο, αλλης εταιριας ή ΚΛΕΜΜΕΝΟ!!

    Εδω και χρονια...και δυστυχως ακομα πηγαινουν και ψωνιζουν καποιοι...
    τι λες ρε φίλε τώρα?

    γιατί δεν τον δίνουν στην αστυνομία?

  8. #8
    Να θυμηθώ να αλλάξω τίτλο Το avatar του/της Pardalotzatziki
    Εγγραφή
    30/08/2005
    Μηνύματα
    1.583
    Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
    τι λες ρε φίλε τώρα?

    γιατί δεν τον δίνουν στην αστυνομία?
    Προφανως καποιοι βολευονται...

  9. #9
    SUPERMARIONATIONjoe90
    Εγγραφή
    03/10/2005
    Μηνύματα
    871

    Re: επιχειρηση με κλεμενα μηχανακια

    Αρχικά δημιουργήθηκε από intruder
    δεν ξερω κατα ποσο αληθευει αλλα πολλα απο τα κλεμενα εδω μεσα μπορει να εχουν σχεση με το παρακατω




    Έστησαν επιχείρηση αλλά λογάριασαν χωρίς... την αστυνομία
    Κανονική επιχείρηση είχαν στήσει δυο Έλληνες ηλικίας 19 και 28 ετών, στη Χαλκίδα, και μάλιστα χωρίς κεφάλαιο και φυσικά όλα τα έσοδα «μαύρα». Έκλεβαν μηχανάκια, τα έκαναν ανταλλακτικά, τα οποία στη συνέχεια πουλούσαν μέσω Διαδικτύου.

    Τη δράση τους σταμάτησαν οι άνδρες της Ομάδας ΔΙ.ΑΣ όταν από ένα τυχαίο έλεγχο στην πόλη της Χαλκίδας άρχισε να ξετυλίγεται το κουβάρι με την δράση και τα έργα των ευφάνταστων «επιχειρηματιών».

    Όπως αποδείχθηκε μόνο το τελευταίο εξάμηνο είχαν μετατρέψει σε ανταλλακτικά 10 μηχανάκια, που είχαν κλέψει από την περιοχή της Χαλκίδας.

    Σε ερημικές τοποθεσίες της Χαλκίδας, καθώς και σε κατ’ οίκον έρευνες, βρέθηκαν πέντε από τις παραπάνω κλαπείσες μοτοσικλέτες καθώς και μεγάλος αριθμός ανταλλακτικών – εξαρτημάτων αυτών.

    Οι άνδρες της Ασφάλειας Χαλκίδας ερευνούν αν εμπλέκονται και σε άλλες κλοπές ή αξιόποινες πράξεις.

    Πηγή: lamiareport.gr
    Η ΕΔΡΑ ΤΟΥΣ ΗΤΑΝ ΤΑ ΛΙΛΑΝΤΙΑ

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της akispoulis
    Εγγραφή
    04/12/2002
    Μηνύματα
    211
    ρε σπασιμο τα ποδια τους θελουν. τα πετσαφια!!!

  11. #11
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.767
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Pardalotzatziki

    Οσο για τα ανταλλακτικα υπαρχει μαγαζι στο Βολο που σε ρωταει αν θες γνησιο ανταλλακτικο, αλλης εταιριας ή ΚΛΕΜΜΕΝΟ!!
    Αυτό κι αν είναι θράσος!
    Sent from me using a computer.

  12. #12
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164

    ρε μαγκες

    εντελως συμπτωματικα μπηκα car.gr να δω για κανα καρμπ για το αστρα ενος φιλου. το τι γινετε εκει μεσα δεν λεγεται... μαλιστα πολλοι πουλανε απο πολλα παπακια.. νταξει δεν λεω οτι ειναι ολοι κλεφτεσ η οτι οποιος ανεβαζει αγγελια θα πρεπει να ερευναται απο την ασφαλεια.. αλλα.. μερικοι βρομανε πολυ...

    ειδικα στα παπακια. ευκολο ειναι να μαθει καποιος αν ειναι κλεμμενο.. ρωτας αν εχει χαρτια..
    αλλα.. απο οσο ξερω εχει κι αστυνομικους μοτοσυκλετιστες το φορουμ.. ας ριξουν ενα βλεφαρο.. ρουφιανος δεν ειμαι.. αλλα ουτε και κλεπταποδοχος θελω να γινω..
    κι εγω οολη μερα στα μεταχετρισμενα ψαχνω αλλα... να μην το κλαιει συναδελφος για να γινω εγω..

Παρόμοια θέματα

  1. κατι ασχετο με μηχανακια...
    από lanzaman στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 21/06/2011, 10:40
  2. Μάντρες με μηχανάκια??!
    από erstyle στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 13/06/2010, 08:01
  3. τελικά με ποια μηχανακια να βγαινουμε βολτα???
    από tati στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 73
    Τελευταίο μήνυμα: 04/10/2006, 08:36
  4. Κόντρες θανάτου με μηχανάκια …
    από whiteran στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 29/09/2005, 10:34
  5. Suzuki με V-2... DESMO !!!!!
    από SeNNinhA στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2003, 11:28

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF