Σελίδα 12 από 22 ΠρώτοΠρώτο ... 27891011121314151617 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 166 έως 180 από 325

Θέμα: πηρα κι εγω Srx

  1. #166
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164

    α μου αρεσε..

    ψωνιστηκα παλι... η μετατροπη του στροφομετρου να ρθει αριστερα απο δεξια.. (λιγοι το αντιλαμβανονται οτι ειναι πατεντα.)


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc00296.jpg 
Προβολές:	603 
Μέγεθος:	88,4 KB 
ID:	223561

  2. #167
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    γιαλισμα οσο αντεχαν τα ματια μου (πεταει πατσαβουρες η βουρτσα, και λεφτα γι'αλλη τελος)


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc00309.jpg 
Προβολές:	602 
Μέγεθος:	89,0 KB 
ID:	223562

  3. #168
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164

    ψαλιδι

    πατεντα στην βαση κολλημενη με ηλεκτροκολληση αλλα γαζι ζιγκζαγκ να γινει γερο και μεσα εξω. το Π που κολληθηκε ειναι δυο σιδερογωνιες πολλων χιλιοστων παχους που ενωθηκαν σε Π ωστε να εχει νευρο φυσικο στην γωνια επανω.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc00312.jpg 
Προβολές:	603 
Μέγεθος:	89,0 KB 
ID:	223563

  4. #169
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164

    αλλη μια απο πιο μακρια

    εχω και πλεονασμα να το σηκωσω κι αλλο δηλαδη αλλα το ψαλιδι δεν με πειθει για την αντοχη του δστην καμψη.... ασε που ηδη πεταει κωλο ευκολα με 160αρι λαστιχο σχετικα καλουτσικο... φοβαμαι οτι μετα η κατανομη βαρους θα παει στο μοταρντ και δεν θελω... ηδη εχω αμεση αναγκη απο δωρεα σταμπιλιζατερ.. αν ξερει καποιος καποιον που να αντικατεστησε το γνησιο και δεν εχει σκοπο να βγαλει (πολλα) λεφτα ας μου πει..


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc00311.jpg 
Προβολές:	601 
Μέγεθος:	93,4 KB 
ID:	223564

  5. #170
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164

    πηρα φορα..

    με τις παλιες φωτο τι θαγινει?? μηπως να διαγραψουμε καποια κομματια (αν δεν ξανανεβουν ποτε) ωστε να το τακτοποιησω ανεβαζοντας πλεον με σειρα? (αναγκαστικα σειρα με αρνητικο προσημο πλεον.. χεχε..)
    η φωτο ειναι πανοραμικη και ναι εκεινο πισω ειναι RG500Γ και ΔΕΝ πωλειται..


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc00355_renamed_26830.jpg 
Προβολές:	607 
Μέγεθος:	78,6 KB 
ID:	223565

  6. #171
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164

    να το..

    και δεν μου ανηκει (δυστυχως)


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc00641 (675 x 506).jpg 
Προβολές:	602 
Μέγεθος:	78,4 KB 
ID:	223566

  7. #172
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164

    ξεχασα

    η ριγες ειναι μονωτικες ταινιες η μια πανω στην αλλη. μπηκαν προσωρινα ωστε να δω το σχεδιο και αν μου αρεσει και καποτε βαψω σοβαρα την μηχανη να γινουν βινυλια που θα βερνικωθουν... αλλα μιας και τα φραγκα τελιωσαν πριν τελιωσει η μηχανη το βαψιμο εγινε απο μενα και με ακρυλικο μονης μαρκας βοδυ. τα μεταλλα αντι να γινουν γαλαβανι η ηλεκτροστατικη εγιναν γεμιστικο ασταρι για ολες τις επιφανειες (αυτο ειχα) και βερνικι στο τελος απο τα φτηνα. η ουρα που επεσε βερνικι δεν γιαλιζει τοσο οσο το ντεποζιτο που δεν εχει. και γι'αυτο δεν το εριξα. πιθανον φταιει το βερνικι για την ελειψη γυαλαδας η το κουφιο μου το κεφαλι που ριχνει βερνικια στα μονης...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc00356.jpg 
Προβολές:	601 
Μέγεθος:	87,8 KB 
ID:	223567

  8. #173
    CUORE SPORIVO ALFISTI Το avatar του/της lspiros
    Εγγραφή
    23/08/2007
    Μηνύματα
    7.823
    το απλο ντουκοχρωμα της body δεν ειναι και τοσο κακο.
    στα μονης το extra βερνικι καλο ειναι να ριχνεται μεσα στο χρωμα και οχι απο πανω.
    υπαρχει και τεχνικη να ριξεις το βερνικι απο πανω και να αντεξει αλλα θελει φουρνο.
    η ουρα δεν γυαλισε γιατι φοβομενος οτι θα τρεξει το βερνικι το εριξες αχνες και οχι πατητο.στη γυαλαδα του βερνικιου παιζει ρολο εκτος απο την ποιοτητα του υλικου,η θερμοκρασια και η πιεση.αστο να τραβηξει καλα και περασε το ενα αλοιφαδορο
    για το περιορισμενο budget μια χαρα δουλεια γινεται

  9. #174
    οι ριγες σε αυτα τα χρωματα μου θημηζουν Barry Sheene AIWA YZR500... αν και θα ειτανε πιο κλασσικ με speed Blocks
    ORGIA!!!!!

  10. #175

    Re: η νισσιν

    Αρχικά δημιουργήθηκε από motomaniac
    τζαμπα γιαλιζα.. τελικα μπηκε στο TTR του πατερα μου και ειναι παραπανω απο αψογο πλεον το φρενο του. παραμενει η απρια γιατι δεν "φουσκωνε" σε μενα.. τοσο μεγαλη διαφορα οι 4πιστονες απο τις 2 πιστονες σε χωρητικοτητα η τα σωληνακια υψηλης που ξεκινανε 2 απο την τρομπα πλεον???
    μαλλον τραβαει αερα η τρομπα, ειναι για πιο ισιο (παραλληλο με το εδαφος) τιμονι.. και εγω την ιδια τρομπα εχω και συμπληρωνω συχνα υγρα και κανω εξαερωσεις..

  11. #176
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164

    .

    σπυρο: χρωμα εριξα μπολικο δεν εριχνα αχνα. (την ειχα παλιοτερα την μαλακια κι ειχα ενα CBR black matte) το χρωμα ηταν πιστολι το βερνικι σπρει.. με τον αλοιφαδορο ισως δοκιμασω αλλα προς στιγμην με αυχαριστει το αποτελεσμα.. ευχαριστω για τιςσ συμβουλες..

    astroman76: ρε συ ολα τα srx ιδια θα τα κανουμε?? κοκκινο ασπρο ο ενας κιτρινο μαυρο ο αλλος... ε εγω ειμαι εκκεντρικος και θελω να διαφερω... μπορει να τις παχυνω παντως λιγο τις γραμμες (μονωτικη ειναι ενα ευρω και κατι οι δυο..)

    μητσε: δεν παιζει ρε συ αυτο που λες γιατι η υαμαηα που δουλευει καθεται ακομα πιο στραβα.. αλλα ουτως η αλλως να παει να γαμηθει θα βαλω καβασακι τρομπα καποια στιγμη. μεχρι τοτε επαρκει η γρια Υαμαχα...

    Συνολικα το μηχανακι εχει φαει πολλες ωρες σε γιαλισμα και τριψιμο. λιγες (δυστυχως) σε δημιουργικη εργασια (πατεντες) αλλα ξεμεινα απο λεφτα.. οταν βρω θα μιλαμε για αλλο ψαλιδι καρμς εκκεντροφορους ροιηκη και ενα βοσνερ ισα με το κεφαλι μου.. (βρηκα ηδη ενα 110μμ και ισως και τζαμπα..) αλλα αμα ειναι να τα κανω ολα αυτα το πουλαω και παιρνω μια Fη παλι που την εχω και καψουρα κι ειναι και χοντα..


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc00428.jpg 
Προβολές:	555 
Μέγεθος:	87,6 KB 
ID:	223613

  12. #177

    Re: ψαλιδι

    Αρχικά δημιουργήθηκε από motomaniac
    πατεντα στην βαση κολλημενη με ηλεκτροκολληση αλλα γαζι ζιγκζαγκ να γινει γερο και μεσα εξω. το Π που κολληθηκε ειναι δυο σιδερογωνιες πολλων χιλιοστων παχους που ενωθηκαν σε Π ωστε να εχει νευρο φυσικο στην γωνια επανω.
    Δεν με πείθει η αλλαγή που έκανες. Όχι μόνο από θέμα αντοχής, αλλά λειτουργίας των αμορτισέρ μιας και η γωνία που έχει δημιουργηθεί είναι αρκετά κάθετη πλέον. Αν το έκανες για αισθητικούς λόγους προκειμένου να σηκωθεί η ουρά, καλύτερα να χρησιμοποιήσεις μακρύτερα αμορτισσέρ 34-35cm στις υπάρχουσες βάσεις.

    Κατανοητό και σεβαστό το θέμα χρημάτων, αλλά μην το κάνεις σώβρακο με πατέντες αμφίβολης λειτουργικότητας.
    Φαίνεται περίεργο το srx με USD μπροστά, και γωνία αμορτισέρ που είχαν τα Jawa το 1970.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  13. #178
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171

    Re: Re: ψαλιδι

    Αρχικά δημιουργήθηκε από baron
    Δεν με πείθει η αλλαγή που έκανες. Όχι μόνο από θέμα αντοχής, αλλά λειτουργίας των αμορτισέρ μιας και η γωνία που έχει δημιουργηθεί είναι αρκετά κάθετη πλέον. Αν το έκανες για αισθητικούς λόγους προκειμένου να σηκωθεί η ουρά, καλύτερα να χρησιμοποιήσεις μακρύτερα αμορτισσέρ 34-35cm στις υπάρχουσες βάσεις.

    Κατανοητό και σεβαστό το θέμα χρημάτων, αλλά μην το κάνεις σώβρακο με πατέντες αμφίβολης λειτουργικότητας.
    Φαίνεται περίεργο το srx με USD μπροστά, και γωνία αμορτισέρ που είχαν τα Jawa το 1970.
    +1074
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  14. #179
    Εκδικητικό μέλος Το avatar του/της John Steed
    Εγγραφή
    05/03/2010
    Μηνύματα
    1.913
    Εμένα μου αρέσει πολύ η δουλειά σου, ακόμη και με την έλλειψη χρημάτων. Κρίμα που δεν την παρακολουθήσαμε βήμα-βήμα.

    Αυτό στα αμορτισέρ γιατί το έκανες, δεν κατάλαβα.


    Τις πίσω βάσεις για τις πατούρες που τις βρήκες? Δεν είναι δικές του, έτσι?
    "Qu ils mangent de la brioche"

  15. #180
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAKIS-RR
    Εγγραφή
    29/01/2009
    Μηνύματα
    215
    πες οτι εχεις καλο αδερφο και σου δανεισε ρε αρχ....δι.χαχαχαχαχα

Σελίδα 12 από 22 ΠρώτοΠρώτο ... 27891011121314151617 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Το πήρα κι εγώ...
    από Elle στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 25/09/2009, 15:55
  2. Το πήρα κι εγώ...
    από McGyver στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 47
    Τελευταίο μήνυμα: 16/05/2007, 22:29
  3. τελικα τσιμπησα κι εγω δυο....
    από tools στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 08/03/2005, 11:15
  4. Κυριε Κυριε ? να πω ενα ανεκδοτο κι εγω?
    από bmour στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 15/12/2004, 08:07
  5. Επιτελουσ Το Πηρα!!!!!και Εγω!!!!
    από tzo80 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 14/09/2004, 07:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF