Σελίδα 13 από 22 ΠρώτοΠρώτο ... 389101112131415161718 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 181 έως 195 από 325

Θέμα: πηρα κι εγω Srx

  1. #181
    γωνία αμορτισέρ που είχαν τα Jawa το 1970.

    :rotflmao:
    ORGIA!!!!!

  2. #182
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164

    αμορτισερ

    η γωνια οντως ειναι παραδοξη.. αν δουλευει θελω να το δω στην πραξη. αν οχι εχω και 2ο γνησιο ψαλιδι.. οι πατουρες οπως ειπα πριν ειναι απο σιδηρογωνιες που ενωθηκαν σχηματιζοντας Π το οποιο κολληθηκε αναποδα πανω στο ψαλιδι. το εκανα γιατι πριν ο κωλος ηταν οπως φαινεται στην φωτο το μαυρο σρχ. κι εγω ηθελα να μοιαζει με cafe-rαcer οχι με V-max..


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc00206 (600 x 450).jpg 
Προβολές:	560 
Μέγεθος:	92,3 KB 
ID:	223641

  3. #183
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171

    Re: αμορτισερ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από motomaniac
    η γωνια οντως ειναι παραδοξη.. αν δουλευει θελω να το δω στην πραξη. αν οχι εχω και 2ο γνησιο ψαλιδι.. οι πατουρες οπως ειπα πριν ειναι απο σιδηρογωνιες που ενωθηκαν σχηματιζοντας Π το οποιο κολληθηκε αναποδα πανω στο ψαλιδι. το εκανα γιατι πριν ο κωλος ηταν οπως φαινεται στην φωτο το μαυρο σρχ. κι εγω ηθελα να μοιαζει με cafe-rαcer οχι με V-max..
    Δεν έλαβες υπ όψιν όμως οτι όσο μεγαλύτερη είναι η κλίση των αμορτισέρ, τόσο μεγαλώνει η διαδρομή του ψαλιδιού σε σχέση με των αμορτισέρ.
    Στην ουσία τώρα κάθεται ψηλά αλλά έχει μικρότερη διαδρομή, και αν βάλει και οτι τα αμορτισέρ είναι μάπα, το μηχανάκι θα έχει χειρότερη συμπεριφορά πίσω, αλλά κι εμπρός θα είναι νευρικό, εως επικίνδυνο για tank slapping.
    Για ρώτα και τον byron που ξέρει καλύτερα!

    Παντως οσο το καβάλησα εγω το SRX6 που είχα φτιάξει, δεν ηταν για ψηλώματα πίσω η χαμηλωμα μπροστά, μια χαρά ηταν, ειδικά όταν βάλαμε τα WP ελατήρια εμπρός. Είχε και Koni πίσω βέβαια.
    Συμπέρασμα, βάλε το αλλο ψαλίδι με τη μία.

    Κατα άλλα ωραίο έγινε! Το στροφόμετρο δεν κατάλαβα τι το έκανες, αλλά περί ορέξεως ουδείς λόγος.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  4. #184
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164

    .

    κι εμπρός θα είναι νευρικό, εως επικίνδυνο για tank slapping.

    εχεις απολυτο δικιο εδω. θελω σταμπιλιζατερ αμεσα. ψαλιδι δυσκολα με βλεπω και με δεδομενη την οικονομικη μου κατασταση πλεον.. στο μελλον θα μπει παντως.

    πισω φοραει bitubo δεν ειναι καλες?? τωρα το μηχανακι ειναι νευρικο και "πεφτει" στην στροφη πολυ αποτομα. καταλαβαινω τι λες κι εχεις δικιο. αλλα ισως αν εβαζα μια τριγωνικη βαση στην νοητη ευθεια με την μαμα βαση δεν ηταν ιδια η κλιση των αμορτισερ και το μηχανακι πιο ψηλο? σκεψου τα παλια στρογγυλοφαναρα cub50 εκεινα με το χαριστο ντεποζιτο. τα θυμασαι?
    καπου οπως το σχημα εδω αλλα προυπολογιζοντας την αλλαγη γωνιας του ψαλιδιου λογω αλλγης του σημειου πισης. δηλαδη για παραμεινουν τα γεωμετρικα χαρακτηριστικα της μηχανης οπως ηταν μαμα σιγορα δεν θα παει στην νοιητη κατακορυφο.. αλλα ουτως αλλς τα εχω μπερδεψει διοτι οι μπουκαλες του rgv ηταν συνολικα πολυ κοντυτερς απο οτι του srx.. οποτε βραστα χαραλαμπε..


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc00181.jpg 
Προβολές:	538 
Μέγεθος:	92,0 KB 
ID:	223652

  5. #185
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164

    ξεχασα

    το στροφομετρο ηταν απο την δεξια μερια και καθοταν υπερβολικα εξω.. ακυρο τελειως. αν και δεν φαινεται καλα, εδω πως ηταν.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc00292.jpg 
Προβολές:	536 
Μέγεθος:	99,9 KB 
ID:	223653

  6. #186
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164

    και

    πως εγινε για να μπορεσει η κλειδαρια να παραμεινει στο κεντρο της τιμονοπλακας. (η τιμονοπλα πανω ειναι απο R1 μου ειπε ο πρωην κατοχος.) στο σρχ ηταν παρακεντρα αριστερα.
    το θεμα που με καιει τωρα ειναι να δωσω το 2ο μοτερ που εχω η να μην το δωσω.. ειναι φτιαγμενο 400 στα 500 με πραγματα απο χτ.. αλλα θελω να εχω μια καβατζα.. αλλα απο την αλλη δεν εχω ουτε λεφτα για βενζινη πλεον.. δυκολοι καιροι... ξερει κανεις αν μπαινει μιζα απο ΤΤ600??


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc00296.jpg 
Προβολές:	536 
Μέγεθος:	88,4 KB 
ID:	223654

  7. #187

    Re: και

    Αρχικά δημιουργήθηκε από motomaniac
    ξερει κανεις αν μπαινει μιζα απο ΤΤ600??
    ξερω.. δεν μπαινει. μονο αν βαλεις κομπλε μοτερ απο χτ ή ττ..
    δεν ηρθες σημερα, σε περιμενω απο βδομαδα να το δυναμομετρησουμε κιολας.. αυτος με τα λιγοτερα αλογα κερναει φραππε!

  8. #188
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164

    μητσο...

    δεν ηρθα ρε γιατι εβρεχε.. κι αμα ειναι βαλε βγαλε στολη κι αδιαβροχα για 50 χλμ αποσταση γαμησε το.. απο βδομαδα ναι... ατιμε θα με βαλεις να αρχισω τις μετατροπες για εναν φραπε ρε??? αχαχχαχαχαχα καλα αστο κερναω εγω.. χαχαχαχα

  9. #189
    Εκδικητικό μέλος Το avatar του/της John Steed
    Εγγραφή
    05/03/2010
    Μηνύματα
    1.913
    Τους μασπιέδες του συνεπιβάτη που τους βρήκες????
    "Qu ils mangent de la brioche"

  10. #190

    Re: .

    Αρχικά δημιουργήθηκε από motomaniac
    τωρα το μηχανακι ειναι νευρικο και "πεφτει" στην στροφη πολυ αποτομα.
    Εξυπακούεται τέτοια συμπεριφορά με τόσο σήκωμα πίσω! Έχεις πειράξει επικίνδυνα την γεωμετρία της μοτο!

  11. #191
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164

    .

    john. τους μαρσπιεδες τους πηρα με το 2ο μηχανακι που αγορασα κι ειναι απο την δευτερη γενια σρχ που ειχε ωγει αυτην με τις 17αρες ζαντες νομιζω... αρα μαμας..

    katanas δεν πειραζει.. ας γραψει μερικα χιλιομετρα ετσι και βλεπουμε.. αν ειχα αλλο ψαλιδι θα ηταν καλυτερα με την ιδια γεωμετρια.. τωρα εχει πεσει υπερβολικο βαρος εμπρος κι κωλος κανει οτι θελει.. δεν πειραζει...

  12. #192
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171

    Re: .

    Αρχικά δημιουργήθηκε από motomaniac
    katanas δεν πειραζει.. ας γραψει μερικα χιλιομετρα ετσι και βλεπουμε.. αν ειχα αλλο ψαλιδι θα ηταν καλυτερα με την ιδια γεωμετρια.. τωρα εχει πεσει υπερβολικο βαρος εμπρος κι κωλος κανει οτι θελει.. δεν πειραζει...
    Αν φάς μια τούμπα απο tankslapping στα καλά καθούμενα θα σε πειράξει, να είσαι σίγουρος.

    Παραπάνω έγραψες οτι έχεις και 20 ψαλίδι oroginal, βαλτο λοιπόν και θα είναι μια χαρά.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  13. #193

    Re: Re: .

    Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
    Αν φάς μια τούμπα απο tankslapping στα καλά καθούμενα θα σε πειράξει, να είσαι σίγουρος.

    Παραπάνω έγραψες οτι έχεις και 20 ψαλίδι oroginal, βαλτο λοιπόν και θα είναι μια χαρά.

    +1 ... χάλασες πολύ τη γεωμετρία και θα σε "πουλήσει" το μηχανάκι εκεί που δεν θα το πάρεις χαμπάρι ....

  14. #194
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164

    ρε συ αρη...

    ασε με να παιξω λιγο.. ηδη ψαχνω stabiliser θα με χαλασει πολυ να το δω παλι χεσμενο.. εε καθισμενο ηθελα να πω... ναι θα το ξαναπω εχεις ΔΙΚΙΟ.. παταω λακουβα και κανω τον ταρζαν.. χαλαρωνω χερια και σωζεται.. αλλα για ποσο ακομα.. ε ας καμια τουμπα ακομα.. (πλακα κανω) θα ψαξω να βρω αλλο ψαλιδι να ξανακανω πατεντα. το 2ο δεν το χαλαω μπας και ακποτε μου την βαρεσει και το ξανακανω οιρτζιναλ το μηχανακι.. (αν και δεν νομιζω να το κρατησω τοοοοοσο πολυ..) λετε να πιασω τωρα κι αυτο? ανακατασκευη σε οριτζιναλ εχω βρει κι ενα ιδιο σαλονικη σε παραπολυ κατασταση. φαινεται αγρατζουνιστο και λειπουν τα καβαλετα τιμονιου και το αριστερο πλαινο πλαστικο καπακι και πωλειται 250ε με πινακιδα και χαρτια.. κατα τ'αλλα βιτρινα εκεινο.. το δικο μου ειναι καγουρεμενο πισω... ηθελα να μοιαζει με αγωιστικο bold'or.. τρομαρα μου.. ετων 18... παιρνω και τα δυο και κανω παλι ενα..


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	1978 cb250n.jpg 
Προβολές:	490 
Μέγεθος:	38,4 KB 
ID:	223703

  15. #195
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164

    ε?

    http://cgi.ebay.co.uk/SUZUKI-GSX1300...ht_1069wt_1139
    με κατι τετοιο δεν θα ειμαι οκ???

Σελίδα 13 από 22 ΠρώτοΠρώτο ... 389101112131415161718 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Το πήρα κι εγώ...
    από Elle στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 25/09/2009, 15:55
  2. Το πήρα κι εγώ...
    από McGyver στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 47
    Τελευταίο μήνυμα: 16/05/2007, 22:29
  3. τελικα τσιμπησα κι εγω δυο....
    από tools στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 08/03/2005, 11:15
  4. Κυριε Κυριε ? να πω ενα ανεκδοτο κι εγω?
    από bmour στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 15/12/2004, 08:07
  5. Επιτελουσ Το Πηρα!!!!!και Εγω!!!!
    από tzo80 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 14/09/2004, 07:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF