Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 88

Θέμα: ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΕ ΕΛΑΣΤΙΚΑ Plzzzzz

  1. #46
    δρόμο να 'χουμε... Το avatar του/της npat
    Εγγραφή
    13/09/2006
    Μηνύματα
    3.150
    Αρχικά δημιουργήθηκε από arazw.ara.zw
    Άν η απόλυτη χιλιομετρική διάρκεια δεν είναι το ζητούμενο,αφου σε μηχανές τύπου cbf όλα αυτά τα λάστιχα θα βγάλουν χωρίς ταρζανιές κοντά στα 20000 χιλιόμετρα,η κατηγορία supersport νομίζω οτι είναι η καταλληλότερη.....
    Θες να πεις ότι με λάστιχα σαν τα Pilot Power πράγματι βγάζεις 20.000 χιλιόμετρα ή απλά το φαντάζεσαι? Το νούμερο μου ακούγεται εξωφρενικά μεγάλο και δεν μπορώ να φανταστώ πως ακριβώς οδηγείς για να το καταφέρεις?

  2. #47
    Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
    Αυτά είναι ΒΡΟΧΙΝΑ λάστιχα ΠΙΣΤΑΣ (και ΜΟΝΟ)! Δεν είναι φτιαγμένα για οδήγηση στον δρόμο. Μην μπερδευόμαστε.

    (Άσε που σ' ένα μηχανάκι σαν το Hornet τα βάζεις στην Αθήνα, ξεκινάς για Θεσσαλονίκη και κάπου στα Τέμπη θέλεις καινούριο ζευγάρι.)
    Απλά ζήτησε κάτι με πολύ κράτημα. Ε πιο πολύ από racing για βρεγμένο δεν νομίζω να έχει. Αλλά γιαυτό είπα και πως δεν είναι για μεγάλες ταχύτητες. Τα έχω δει πάντως σε μηχανάκια μέσα στη πόλη.
    joy ride, (ˈdʒɔɪˌraɪd), noun: a ride with no particular goal, just for the pleasure of it.

  3. #48
    δρόμο να 'χουμε... Το avatar του/της npat
    Εγγραφή
    13/09/2006
    Μηνύματα
    3.150
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Joyrider
    Απλά ζήτησε κάτι με πολύ κράτημα. Ε πιο πολύ από racing για βρεγμένο δεν νομίζω να έχει. Αλλά γιαυτό είπα και πως δεν είναι για μεγάλες ταχύτητες. Τα έχω δει πάντως σε μηχανάκια μέσα στη πόλη.
    Φαντάζομαι σε ΕΛΑΦΡΑ μοτάρντ που κινούνται με πολύ μικρές ταχύτητες, δεν κινούνται ποτέ σε αυτοκινητοδρόμους και χρησιμοποιούνται αυστηρά και μόνο σαν παιχνίδια για καγκουριές.

  4. #49
    Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
    Φαντάζομαι σε ΕΛΑΦΡΑ μοτάρντ που κινούνται με πολύ μικρές ταχύτητες, δεν κινούνται ποτέ σε αυτοκινητοδρόμους και χρησιμοποιούνται αυστηρά και μόνο σαν παιχνίδια για καγκουριές.
    Μα ναι, αυτά τα κριτήρια έδωσε και ο dmf, δεν τον ένοιαζε χιλιομετρική διάρκεια και ταξίδι απότι είπε αλλά κράτημα μέσα στην πόλη και στο βρεγμένο που δεν αναπτύσσεις μεγάλες ταχύτητες και δεν κάνεις μεγάλες επιταχύνσεις. Απότι θυμάμαι σε drz και fmx τα έχω δει που νομίζω κοντά στα 160 κιλά παίζουν (ξερό) και το hornet στα 170 (ξερό).
    joy ride, (ˈdʒɔɪˌraɪd), noun: a ride with no particular goal, just for the pleasure of it.

  5. #50
    Και όμως γυρίζει! Το avatar του/της arazw.ara.zw
    Εγγραφή
    04/05/2010
    Μηνύματα
    125
    Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
    Θες να πεις ότι με λάστιχα σαν τα Pilot Power πράγματι βγάζεις 20.000 χιλιόμετρα ή απλά το φαντάζεσαι? Το νούμερο μου ακούγεται εξωφρενικά μεγάλο και δεν μπορώ να φανταστώ πως ακριβώς οδηγείς για να το καταφέρεις?

    Φίλος με hornet και pilot power με 18000 χιλιόμετρα.
    Εγώ στο cbf με τα sport attack έχω ήδη 10000 και δε νομίζω οτι θα κρατήσει κι αυτό λιγότερα απο 18000....


    Οδήγηση χωρίς καγκουριές, αλλά και με πολλά Ηράκλειο-Μπαλί.....καταλαβαίνουν οι Κρητικοί..... και με ένα Αθήνα Θεσσαλονίκη στο ενεργητικό του....
    Μη σου φαίνεται περίεργο....σε τέτοιες μηχανές χωρίς ιπποδυνάμεις και ροπές Ελέφαντα τα χιλιόμετρα αυτά είναι εφικτά.......

    Φίλος με gsxr 1000 και sportattack κι αυτός στα 6500 τρώει δείκτες πλέον.......
    Τα μυαλά και τα αλεξίπτωτα δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτα!!!!!

  6. #51
    δρόμο να 'χουμε... Το avatar του/της npat
    Εγγραφή
    13/09/2006
    Μηνύματα
    3.150
    Αρχικά δημιουργήθηκε από arazw.ara.zw

    Μη σου φαίνεται περίεργο....σε τέτοιες μηχανές χωρίς ιπποδυνάμεις και ροπές Ελέφαντα τα χιλιόμετρα αυτά είναι εφικτά.......
    Δεν ξέρω. Τι να πω... Εμένα πάντως τυπικά στα 10000 χλμ. το πίσω έχει ήδη φάει και τους δείκτες (φθοράς) και είναι (τουλάχιστον στο κέντρο) σχεδόν "φαλακρό"! Συνήθως αλλάζω το πίσω γύρω στα 8000 / 9000 χιλιόμετρα.

  7. #52
    Και όμως γυρίζει! Το avatar του/της arazw.ara.zw
    Εγγραφή
    04/05/2010
    Μηνύματα
    125
    Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
    Δεν ξέρω. Τι να πω... Εμένα πάντως τυπικά στα 10000 χλμ. το πίσω έχει ήδη φάει και τους δείκτες (φθοράς) και είναι (τουλάχιστον στο κέντρο) σχεδόν "φαλακρό"! Συνήθως αλλάζω το πίσω γύρω στα 8000 / 9000 χιλιόμετρα.


    Σε τι μηχανή??
    Πάντως εδώ στη Κρήτη είναι απολύτως εφικτά.Σε αυτό βέβαια βοηθάει και η εξαιρετική μας άσφαλτος..........η οποία μόνο για να τρώει λάστιχα δεν είναι.......
    Τα μυαλά και τα αλεξίπτωτα δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτα!!!!!

  8. #53
    δρόμο να 'χουμε... Το avatar του/της npat
    Εγγραφή
    13/09/2006
    Μηνύματα
    3.150
    Αρχικά δημιουργήθηκε από arazw.ara.zw
    Σε τι μηχανή??
    CBF600S, και γενικώς με πιέσεις κατασκευαστή (40-42 psi στο πίσω, 34-36 στο μπροστά).

  9. #54
    Και όμως γυρίζει! Το avatar του/της arazw.ara.zw
    Εγγραφή
    04/05/2010
    Μηνύματα
    125
    Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
    CBF600S

    Κι εμένα εντύπωση μου κάνει μια τόσο μεγάλη διαφορά......

    Φαντάσου οτι φίλος εδώ με versys και λάστιχα dunlop d-221 sport touring έχει αυτή τη στιγμή 26000 χιλιόμετρα και το λάστιχο είναι πολύ μακριά απο τους δείκτες του......Με τέτοιους ρυθμούς σίγουρα θα του βγάλει 35000......
    Τα μυαλά και τα αλεξίπτωτα δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτα!!!!!

  10. #55
    skid in broadside Το avatar του/της chr1s_86
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    3.162

    Re: Re: ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΕ ΕΛΑΣΤΙΚΑ Plzzzzz

    Αρχικά δημιουργήθηκε από jpag

    m1 λαστιχο καλο αλλα παλιο που δε βγαζει χιλιομετρα. αυτη τη στιγμη τα βρισκεις με 200-210
    Που τα βρήκες τόσο;
    Give me fuel, Give me fire

  11. #56
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    Αρχικά δημιουργήθηκε από arazw.ara.zw
    Tα diablo rosso και τώρα τα καινούρια diablo rosso ii ΔΕΝ είναι ο αντικαταστάτης των diablo corsa iii......O αντικαταστάτης τους είναι τα diablo rosso corsa!!!Είναι άλλο μοντέλο τα rosso και άλλο τα rosso corsa!!!


    Τα diablo rosso και η ίδια η pirelli τα κατηγοριοποιεί σαν ένα σπορ λάστιχο καθαρά για το δρόμο ,ενώ τα rosso corsa για δρόμο και για track days.Τα νέα rosso ii τώρα έιναι πλέον και δίγομα και με τεχνολογίες δανεισμένες απο τα rosso corsa.
    κι εγω ετσι τα ξερω αλλα ο πανος εβαλε σαιτ που αναφερουν αλλα...

    τωρα ποιος ειναι σωστος και ποιος οχι....
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  12. #57
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
    Δεν ξέρω. Τι να πω... Εμένα πάντως τυπικά στα 10000 χλμ. το πίσω έχει ήδη φάει και τους δείκτες (φθοράς) και είναι (τουλάχιστον στο κέντρο) σχεδόν "φαλακρό"! Συνήθως αλλάζω το πίσω γύρω στα 8000 / 9000 χιλιόμετρα.
    ...κανιβαλε !!!
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  13. #58
    Και όμως γυρίζει! Το avatar του/της arazw.ara.zw
    Εγγραφή
    04/05/2010
    Μηνύματα
    125
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
    κι εγω ετσι τα ξερω αλλα ο πανος εβαλε σαιτ που αναφερουν αλλα...

    τωρα ποιος ειναι σωστος και ποιος οχι....



    To site που ανέβασε το παλικάρι λέει αυτό ακριβώς......μιλάει για τα rosso corsa και το οτι αντικαθιστούν τα corsa iii........

    Που ακριβώς είδατε για τα rosso??Eίπαμε άλλα τα rosso και άλλα τα rosso corsa.....

    http://www.us.pirelli.com/web/motorc...a/default.page
    Oρίστε.....rosso corsa αντικαταστάτης των corsa iii


    http://www.pirelli.com/tyre/ww/en/mo...o_rosso_2.html
    Kαι ορίστε τα νέα rosso ii......
    Τα μυαλά και τα αλεξίπτωτα δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτα!!!!!

  14. #59
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    Αρχικά δημιουργήθηκε από arazw.ara.zw
    To site που ανέβασε το παλικάρι λέει αυτό ακριβώς......μιλάει για τα rosso corsa και το οτι αντικαθιστούν τα corsa iii........

    Που ακριβώς είδατε για τα rosso??Eίπαμε άλλα τα rosso και άλλα τα rosso corsa.....

    http://www.us.pirelli.com/web/motorc...a/default.page
    Oρίστε.....rosso corsa αντικαταστάτης των corsa iii


    http://www.pirelli.com/tyre/ww/en/mo...o_rosso_2.html
    Kαι ορίστε τα νέα rosso ii......
    p@no λες τελικα να μη μου ελεγε μ@λ@κιες ?
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  15. #60
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dmf
    Εγγραφή
    26/10/2009
    Μηνύματα
    1.393
    λες τελικα να παρεις τη συγνωμη σου πισω?

Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Βοήθεια, με κλέβουν!
    από Elektra στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 140
    Τελευταίο μήνυμα: 20/02/2007, 11:53
  2. Βοήθεια με τα φλας
    από pakis στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 20/10/2006, 10:56
  3. Βοηθεια με το τερας μου!!
    από jdoohan στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 30/01/2006, 13:46
  4. Βοήθεια με κινητό
    από bonepeeler στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 09/07/2005, 18:26
  5. Σχετικά με ελαστικά
    από Dean στο forum Ducati
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 16/06/2005, 19:03

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF