Σελίδα 18 από 18 ΠρώτοΠρώτο ... 8131415161718
Προβολή αποτελεσμάτων 256 έως 260 από 260

Θέμα: θελω zzr 1400 τι να κανω;

  1. #256
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Road67
    Τί σημασία έχει η παιδεία και η γραμματική σε ένα θέμα που αφορά το αν είναι σοφή ή όχι η αγορά μιας μεγάλου κυβισμού μοτοσυκλέτας από έναν άπειρο; Καμία! Επικαλούμαι να θυμηθείτε τα χρόνια που κι εμείς υπήρξαμε πιτσιρικάδες και ονειρευόμασταν διαστημόπλοια. Κάποιοι τα πήραν, κάποιοι άλλοι όχι. Δηλαδή όλοι οι κάτοχοι σούπερ ντούπερ μερσεντές ξέρουν και να γράφουν; Κάποιοι χάνονται στον αγώνα της επιβίωσης και της ανόδου της στάθμης του τραπεζικού λογαριασμού και ξεχνούν να μάθουν να γράφουν και να διαβάζουν, αφήνουν τους τρόπους τους στο σπίτι και δε δέχονται μύγα στο σπαθί τους, ειδικά όταν είναι και πολύ νέοι και μετρούν πρωτίστως οι ορμόνες της ηλικίας και μην ξεχνάμε το καλοκαιράκι που φέρνει συνειρμούς για μπιτς μπαρς πίνα κολάντα (ντάξει είμαι προϊστορικός τί να κάνουμε τώρα;;; ) και ωραία μωρά με παρεό και καμπύλες που ανασταίνουν και κάτι παππούδια σαν κι εμάς.
    Χθες βράδυ είχα ξεχάσει το κομπιούτερ ανοιχτό σε αυτό το thread με τίτλο: ''θελω zzr 1400 τι να κανω''; και παράλληλα παρακολουθούσα στην τιβί το ''Βλέπω το θάνατο σου 4''... Τυχαίο; Δε νομίζω! Αρκετά ειρωνικό πάντως.
    Γιώργη πρέπει να μάθεις πολλά πριν κάνεις μια τέτοια μετάβαση, με μια μικρότερη μηχανή κάποια που θα μάθεις να την κουμαντάρεις. Καβάλησες ένα δυομισάρι μηχανάκι που εμένα δε μου λέει τίποτα το να κάνεις μια πορεία, ακόμη κι αυτό κρύβει δυνατότητες που μόνο η συμβίωση μπορεί να σου αποκαλύψει. Επίσης το δυνατότητες έχει ένα μηχανάκι είναι δίκοπο μαχαίρι. Η ίδια η δυνατότητα μπορεί κάλλιστα κάτω απ' τη δική σου αδυναμία να τη χειριστείς να αποβεί ολέθρια.
    Γι' αυτό σου ξαναπροτείνω. Αδιαφορώ τι θα πάρεις, αλλά πλήρωσε σε μια σχολή να κάνεις μερικές πορείες με μια μηχανή και όταν πάρεις ό,τι πάρεις να κάνεις οπωσδήποτε css. Τουλάχιστον να ασφαλίσεις όσο μπορείς τον εαυτό σου.
    κοιτα δεν εχω ακομα διπλωμα για μηχανη ανεξαρτητων κιβικων δεν ειμαι ακομα 21 σε 2 μηνες θα γινω και θα παω να βγαλω και αναγγαστηκα θα δωσω με μηχανη για να γινει ανεξαρτητων κιβικων γιατι κατι μου ειπαν οτι δεν γινετε να το κανω κατευθιαν με ενα παραβολο γιατι εχει 1 κωδικο διπλα 78 που σιμενει μονο αυτοματο κατι μαλα@@ιες τετιες μου ειπαν.τα μαθηματα στην σχολη οδηγων ειναι 4 και δινεις νομιζω με 250αρα θα με βοιθησει αυτο καπως πιστεβεις;επισης ολες οι σχολες με 250αρια σου δινουν να δοσεις η αναλογα;οσο για τα αλλα που μου πες τα εχω υποψην μου τι νομιζεις οτι θα παρω αυτο το τερας και θα αρχισω να βγενω εθνικες και να πηγαινω βολτες αμεσως;και κατι αλλο μπορεις να μου γραψεις μια λιστα με ολα τα βασικα που θα πρεπει να εχω ωστε να ειμαι οσο το δυνατον ασφαλεις,κρανος,στολη και οτιδιποτε νομιζεις,επισης θελω και καλες μαρκες πιες κατα την γνωμη σου ειναι η καλιτερες να βγαλουμε και εναν λογαριασμο με ολα τα αξεσουαρ που χριαζομαι δεν με ενδιαφερει η τιμη δινω οσα χριαζονται.

  2. #257
    Κανε ενα ψάξιμο στο φόρουμ στο κομματι του εξοπλισμού, εχουν απαντηθεί όλα αυτα, μην τα θες έτοιμα.

    Επιγραμματικα, τα απαραιτητα (για μενα) είναι κρανος, μπουφαν, γαντια, μποτες. Μετά παμε σε παντελόνι, ενδεχομένως σε ολοσωμη δερματινη κλπ κλπ.

    Στο κάθε ενα υπάρχουν πολλα είδη σε πολλές τιμες και για διαφορες χρήσεις. Μια και μένεις στην Αθηνα, εχεις πρόσβαση σε πολλα μαγαζια για να δοκιμάσεις, καθως και στο ιντερνετ για να αγοράσεις.

    Πολύ χοντρικα ξεκινας με 1000 ευρω για τα βασικα που σου ανέφερα. Ειναι το ελαχιστο.

    Αφιέρωσε αυτους τους δύο μηνες στο να διαβασεις όλα τα θρεντ εδω για τον εξοπλισμο ωστε να μαθεις τί κάνει το καθε τι και που χρησιμοποιείται. Οτι απορία έχεις, ποσταρέ την στο αντιστοιχο θρεντ, οχι εδω. Να είσαι σίγουρος οτι θα παρεις απαντησεις, εαν δεν τις βρεις ήδη έτοιμες απο παλιά ποστ.

    Καλό ψάξιμο
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  3. #258
    Παίδες, ήρεμα με τα μπινελίκια όλοι σας
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  4. #259
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.346
    Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgos.ken
    ;και κατι αλλο μπορεις να μου γραψεις μια λιστα με ολα τα βασικα που θα πρεπει να εχω ωστε να ειμαι οσο το δυνατον ασφαλεις,κρανος,στολη και οτιδιποτε νομιζεις,επισης θελω και καλες μαρκες πιες κατα την γνωμη σου ειναι η καλιτερες να βγαλουμε και εναν λογαριασμο με ολα τα αξεσουαρ που χριαζομαι δεν με ενδιαφερει η τιμη δινω οσα χριαζονται.
    τουλαχιστον εδω εισαι μαγκας και βαδισεις σωστα... εδω σου αξιζει ενα μπραβο!

  5. #260
    To θρεντ κλειδώνει παίδες, τέλος. Δεν ακουτε.

    @giorgos.ken εαν θες να μαθεις/δεις περισσότερα για εξοπλισμό και μηχανες, καλό ειναι να έρθεις σε μια απο τις συναντησεις μας. Εκει θα ακουσεις και θα δεις πράγματα απο πρώτο χερι και θα διαπιστώσεις πολλά που ενδεχομενως τα αγνοείς.
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

Σελίδα 18 από 18 ΠρώτοΠρώτο ... 8131415161718

Παρόμοια θέματα

  1. Μου χάλασε!!! τι να κάνω ? που να παω ?
    από afrotwin στο forum Honda Africa
    Απαντήσεις: 61
    Τελευταίο μήνυμα: 24/04/2015, 20:56
  2. ΘΕΛΩ.. ε αφου θελω τι να κανω τωρα?
    από EVI στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 79
    Τελευταίο μήνυμα: 21/06/2010, 17:01
  3. Τι να κάνω;
    από toyota στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 27/06/2005, 11:39
  4. CBR 125 R: Πινακίδα...Τι να κάνω;;
    από georgep800 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 12/01/2005, 23:21

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF