Σελίδα 3 από 61 ΠρώτοΠρώτο 123456781353 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 908

Θέμα: ΧΤ 660 Ζ Part II

  1. #31
    Ο ΠΡΟΕΔΡΑΣ Το avatar του/της Anty12
    Εγγραφή
    04/09/2006
    Μηνύματα
    2.210
    Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
    ( Το βλεπω στο τελος το θεμα να καταληγει εδω..... )

    τουρμπισμένο ΧΤ....???????
    Στων χιλιομέτρων την ερημιά....
    ..... και στη σιωπή των χρονομέτρων

  2. #32
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
    Συνέκρινα το μηχανάκι του Βασίλη (με δύο χάρτες περασμένους) με το δικό μου, που έχει μονό τελικό και ΚΝ.
    Του Βασίλη είχε πιο πολύ τσαμπουκά....είναι πιο αγωνιάρικο.....αλλά Σ' ΕΜΕΝΑ δεν λέει τίποτε αυτό.

    Και τάπα να το πας μιλιά δεν θα βγάλει......ΧΤ κινητήρας είναι ....άστο όλη μέρα να σκάβει....την άλλη μέρα μπορείς να το πάρεις και να πας Κυργυστάν...

    Αρα δηλαδη, δεν εχεις καποιο στοιχειο απο την εμπειρια σου που να αποτελει ενδειξη οτι αυτο που ειπα προηγουμενως ειναι λαθος. Ακομα δεν εχεις απαντησει!
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  3. #33
    Ο ΠΡΟΕΔΡΑΣ Το avatar του/της Anty12
    Εγγραφή
    04/09/2006
    Μηνύματα
    2.210
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
    Αρα δηλαδη, δεν εχεις καποιο στοιχειο απο την εμπειρια σου που να αποτελει ενδειξη οτι αυτο που ειπα προηγουμενως ειναι λαθος. Ακομα δεν εχεις απαντησει!
    Κάνεις λάθος με το να ισχυρίζεσαι ότι με αλλαγή μόνο του τελικού και του φίλτρου δεν βλέπεις διαφορά....
    Στων χιλιομέτρων την ερημιά....
    ..... και στη σιωπή των χρονομέτρων

  4. #34
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
    1) ποσα χιλιομετρα εκανες με το καθενα? Στα 20,000 μπορει να μην εχεις προβλημα, αλλα στα 50,000+ ο ρυθμος γυρανσης θα ειναι καπως διαφορετικος. Σε ολα αυτα τα μηχανακια μετρησες μιγμα στο δυναμομετρο? Τι AFR ειδες?
    Το xtz ειναι ιδιαιτερη περιπτωση πνιγμενης εισοδου, τοσο που αμφιβαλλω οτι με φιλτρο, σνορκελ-καπουτ και εξατμιση, θα δουλευει με AFR κατω απο 14 εκει που μετραει.

    2) .....

    3) Εχω, στο παρελθον. Πλεον δεν νομιζω οτι αξιζει το κοπο, γι αυτο πηρα κτμ

    1) Οντως τα ειχα μεσο ορο 30-35000 κμ ( με δυο τρια παντως που ειχα επαφη και μετα την πωληση ... Μια χαρα δουλευαν .....)

    Δεν εχω παει ποτε μου δυναμομετρο ( το θεωρω πεταμενα λεφτα οταν ασχοληθω με το ντραγκστερ βλεπουμε ) μου αρκουσε οτι τα μηχανακια μου τα ενιωθα και δουλευαν καλλυτερα απο πριν......

    3) Ειπαμε περι ορεξεως ( για αυτο κι ολας πηρες ΚΤΜ...)

  5. #35
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
    Συνέκρινα το μηχανάκι του Βασίλη (με δύο χάρτες περασμένους) με το δικό μου, που έχει μονό τελικό και ΚΝ.
    Του Βασίλη είχε πιο πολύ τσαμπουκά....είναι πιο αγωνιάρικο.....αλλά Σ' ΕΜΕΝΑ δεν λέει τίποτε αυτό.

    Και τάπα να το πας μιλιά δεν θα βγάλει......ΧΤ κινητήρας είναι ....άστο όλη μέρα να σκάβει....την άλλη μέρα μπορείς να το πάρεις και να πας Κυργυστάν...

    Αν θες απολυτη αξιοπιστια Αντυ, το τελευταιο που κανεις ειναι να βαλεις ΚΝ σε χωματινο μηχανακι...
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  6. #36
    ρε DAKAR λεμε..... Το avatar του/της leontheprof
    Εγγραφή
    02/06/2011
    Μηνύματα
    109
    Κοκορομαχιες....αν τα κανεις ολα? Δηλαδη να αλλαξεις και φιλτρο, να βαλεις PC και να αλλαξεις τελικο ειναι καλυτερα? Η ειναι υεπρβολη χωρις σωστα αποτελεσματα?

  7. #37
    Ο ΠΡΟΕΔΡΑΣ Το avatar του/της Anty12
    Εγγραφή
    04/09/2006
    Μηνύματα
    2.210
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
    Αν θες απολυτη αξιοπιστια Αντυ, το τελευταιο που κανεις ειναι να βαλεις ΚΝ σε χωματινο μηχανακι...
    Δεν είναι χωμάτινο το Τενερέ
    Στων χιλιομέτρων την ερημιά....
    ..... και στη σιωπή των χρονομέτρων

  8. #38
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
    Κάνεις λάθος με το να ισχυρίζεσαι ότι με αλλαγή μόνο του τελικού και του φίλτρου δεν βλέπεις διαφορά....
    Ακομα ρε συ δεν καταλαβες τι ειπα και τι σε ρωταω?
    Δεν ειπα οτι δεν βλεπεις διαφορα, αθτο που ειπα ειναι οτι αφ'ενος ΔΕΝ δουλευει σωστα, αφ'ετερου οτι με αλλαγες στην εισοδο και σωστο μιγμα βλεπεις ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΕΣ διαφορες απο αυτο που εχεις κανει. Βαζω και στοιχημα οτι αν εχεις βγαλει και το σνορκελ και πας σε δυναμομετρο με φρενο για ενα σωστο AFR θα το πεταξεις το φιλτρο στα σκουπιδια.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  9. #39
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
    τουρμπισμένο ΧΤ....???????

    Βεβαιως και ελληνικοτατο....!!


  10. #40
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
    Δεν είναι χωμάτινο το Τενερέ
    Καλα, αντικατεστησε το χωματινο με 'μηχανη που παει χωμα'.
    Αν δεν το πας χωμα, τοτε αναταλλαξε το με το βερσυς του O.P.

    Τα DNA φιλτρα και μαλιστα το stage2 ειναι κλασεις ανωτερο σε θεματα κατακρατησης της σκονης.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  11. #41
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
    Ακομα ρε συ δεν καταλαβες τι ειπα και τι σε ρωταω?
    Δεν ειπα οτι δεν βλεπεις διαφορα, αθτο που ειπα ειναι οτι αφ'ενος ΔΕΝ δουλευει σωστα, αφ'ετερου οτι με αλλαγες στην εισοδο και σωστο μιγμα βλεπεις ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΕΣ διαφορες απο αυτο που εχεις κανει. Βαζω και στοιχημα οτι αν εχεις βγαλει και το σνορκελ και πας σε δυναμομετρο με φρενο για ενα σωστο AFR θα το πεταξεις το φιλτρο στα σκουπιδια.
    Αυτο λεμε ομως απο την αρχη και εσυ δεν εχεις καταλαβει......

    Το θεμα των αξατμισεων ειναι η φτηνοτερη λυση για να πηγαινει το μηχανακι σαν ΧΤ !!!!

    τΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.... ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ.......!!!!

    Απο εκει και περα ορεξη να ψαχνεσαι και να χωνεις.....


  12. #42
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
    Αυτο λεμε ομως απο την αρχη και εσυ δεν εχεις καταλαβει......

    Το θεμα των αξατμισεων ειναι η φτηνοτερη λυση για να πηγαινει το μηχανακι σαν ΧΤ !!!!

    τΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.... ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ.......!!!!

    Απο εκει και περα ορεξη να ψαχνεσαι και να χωνεις.....

    Προφανως και αυτο δεν ισχυει αν ειναι να δωσεις 500-800 ευρω για εξατμιση οπως αναφερθηκε προηγουμενως.
    Και αυτο που δεν βαζεις στην εξισωση ειναι το ΣΩΣΤΗ λειτουργια.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  13. #43
    Αυτεξούσιο μέλος Το avatar του/της Αμφίσημος
    Εγγραφή
    21/06/2010
    Μηνύματα
    269

    Ωραία και;

    Συμπασχων κι εγώ (δεν θα με χάλαγε μια ανάσα δύναμης) μα το επίπεδο γνώσεων μου είναι τέτοιο που απλά έχασα το μπαλόνι.
    Τι να θεωρήσουμε ως ενα καλό μέσο όρο με την προυπόθεση να τονωθεί το μηχανάκι χωρίς θέματα αξιοπιστίας; Εγκεφάλους κτλ ή φίλτρο/εξάτμιση;
    Σίγουρα η αλλαγή τελικών θα συμβάλλει και στη μείωση βάρους (σίγουρα 5kg απο πίσω) άντε και φίλτρο (που το κάνω και μόνος) αλλά όλα τα υπόλοιπα τα φοβάμαι απίστευτα μιας και όπου ακούω δυναμόμετρο και 'ειδικούς' και κόντρα εγκεφάλους και prompt / overide κτλ με πιάνει ενα ρίγος. Όπως προείπα όμως ΔΕΝ είμαι ειδικός. Απλά χρήστης.
    Στην τελική (και στις μέρες μας) ποια είναι η πιο συμφέρουσα λύση εως 300-400€;

  14. #44
    Ο ΠΡΟΕΔΡΑΣ Το avatar του/της Anty12
    Εγγραφή
    04/09/2006
    Μηνύματα
    2.210
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
    Ακομα ρε συ δεν καταλαβες τι ειπα και τι σε ρωταω?
    Δεν ειπα οτι δεν βλεπεις διαφορα, αθτο που ειπα ειναι οτι αφ'ενος ΔΕΝ δουλευει σωστα, αφ'ετερου οτι με αλλαγες στην εισοδο και σωστο μιγμα βλεπεις ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΕΣ διαφορες απο αυτο που εχεις κανει. Βαζω και στοιχημα οτι αν εχεις βγαλει και το σνορκελ και πας σε δυναμομετρο με φρενο για ενα σωστο AFR θα το πεταξεις το φιλτρο στα σκουπιδια.
    Εσύ τώρα προσπαθείς μα με πείσεις να πάω και να βάλω PC σε μηχανάκι μονοκύλινδρο, με 658 cc και 45 ημίονους, και να κάνω μικρορυθμίσεις , με φρένο και ανεμιστήρες, για να έχω συγκεκριμένο AFR για κάθε θέση γκαζιού ανά rpm.......

    όσο για το αν δουλεύει σωστά με τις διατομές και το μήκος του τελικού που έβαλα, αυτό μου το είπαν στ'αυτί οι βαλβίδες εξαγωγής στο τελευταίο σέρβις......λάμπαν από καθαριότητα...αστράφταν πραγματικά...που λέει και η διαφήμιση του Ajax

    Την πίπα δεν την έβγαλα
    Στων χιλιομέτρων την ερημιά....
    ..... και στη σιωπή των χρονομέτρων

  15. #45
    ρε DAKAR λεμε..... Το avatar του/της leontheprof
    Εγγραφή
    02/06/2011
    Μηνύματα
    109

    Re: Ωραία και;

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Αμφίσημος
    Συμπασχων κι εγώ (δεν θα με χάλαγε μια ανάσα δύναμης) μα το επίπεδο γνώσεων μου είναι τέτοιο που απλά έχασα το μπαλόνι.
    Τι να θεωρήσουμε ως ενα καλό μέσο όρο με την προυπόθεση να τονωθεί το μηχανάκι χωρίς θέματα αξιοπιστίας; Εγκεφάλους κτλ ή φίλτρο/εξάτμιση;
    Σίγουρα η αλλαγή τελικών θα συμβάλλει και στη μείωση βάρους (σίγουρα 5kg απο πίσω) άντε και φίλτρο (που το κάνω και μόνος) αλλά όλα τα υπόλοιπα τα φοβάμαι απίστευτα μιας και όπου ακούω δυναμόμετρο και 'ειδικούς' και κόντρα εγκεφάλους και prompt / overide κτλ με πιάνει ενα ρίγος. Όπως προείπα όμως ΔΕΝ είμαι ειδικός. Απλά χρήστης.
    Στην τελική (και στις μέρες μας) ποια είναι η πιο συμφέρουσα λύση εως 300-400€;

    +1 Ελα οι ασχετοι να μαζευομαστε σιγα σιγα...

Σελίδα 3 από 61 ΠρώτοΠρώτο 123456781353 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. βοηθεια για ΧΤ 660
    από kawasaki ZX-12 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 20/07/2005, 10:01
  2. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 01/07/2005, 15:16
  3. περί βελτιώσεων ο λόγος - ΧΤ 660
    από gspir στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2004, 12:45
  4. Χτ 660
    από dep στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 14/05/2004, 12:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF